Yu-Gi-Oh

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc karaktered,kártyád

Yugi Muto
11
13%
Yami
32
38%
Joey Wheeler
16
19%
Mai Valentine
6
7%
Bakura
20
24%
 
Szavazatok száma: 85

Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Én a Népszabadságból értesültem a dologról, és egy kaján mosoly mellett az futott át a szürkeállományomon, hogy DBZ óta ez az első MO-i animebotrány, valahogy hosszú volt ez a csend ... :D
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

És akkor meg mi lesz az Inu Yashával???
Az se valami békés hangulatu anime...
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

LordLynxx írta:És akkor meg mi lesz az Inu Yashával???
Az se valami békés hangulatu anime...
Lord !

Lemaradtam volna valamiről, Mo-n vetítik az Inuyashat ?! ::jhuh::
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Kép Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

origo írta:a kifejezetten horrorisztikus elemek, például a gonosz bohóc, zombi-mamut, stb.
XDDDD
Kép
Avatar
Malik-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2004.03.05. 20:35
Tartózkodási hely: Operettszínház, Attila öltözője ^^

Hozzászólás Szerző: Malik-chan »

Ez azért kész... csomó olyan rajzfilmet sugároznak még amibe vannak még úgymond "erőszakos" dolgok (lásd pl Tom&Jerry) de egyszer nem láttam még 12es karikát a tv sarkában mikor vetítik...azt a kisgyereket akit a Yugioh megráz megrázza az is...szerintem...
de ha csak a nyavajás karikán múlik tegyék ki és folytassák ^^"
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Malik-chan írta:Ez azért kész... csomó olyan rajzfilmet sugároznak még amibe vannak még úgymond "erőszakos" dolgok (lásd pl Tom&Jerry) de egyszer nem láttam még 12es karikát a tv sarkában mikor vetítik...azt a kisgyereket akit a Yugioh megráz megrázza az is...szerintem...
Én is ezen filóztam, és emiatt ez az indoklás úgy röhej,ahogy van. A kiskölykök pont hogy imádják a fura szörnyeket, én is imádtam, és ez azóta sem változott,mert anyu oviban dolgozik,és szokott mesélni,miket hoznak be oda. És ilyen alapon a 12-es karika TÉNYLEG mehetne úgy a Kölyök Klubban látható dolgok 70%-a mellé(<-ha túlbacsültem,akkor bocs, de nem nagyon követem,mik mennek mostanában)
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Egyébként tudjátok mi az érdekes? Hogy amíg ment, addig ez nem tűnt fel az ORTT-nek, és milyen érdekes, hogy pont az RTL Klubbal csinálják ezt, és milyen érdekes, hogy megint anime... a Viasat3 meg szerencsés a Digimonnal... Az első két sorozatra nem tettek karikát, nem tiltották be, a 3-on már kint van a 12-es... De tudjátok mért nem tiltották be a Viasat3-nál? Mert az nem olyan nézett mint az RTL Klub (szerintem nézettebb de mind1)...
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Hmm... Meglepő, de nem bírtam röhögés nélkül végigolvasni...

Hogy idézzek valakitől: "A yu gi oh az annyira ingerszegény! A tv maci gargalizálása félelmetesebb :) A kisgömböcben nagyobb a vérengzés. Ott mindenkit bezabálnak, itt megcask ellopják a lelkét max."

Igen, tény, hogy a DT kapott karikát, bár először azon is meglepődtem, de ezek szerint jól tették, hogy rárakták.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Wizard írta:Tom és Jerry? Azt miért nem tiltják be?
Mert az amerikai. Ilyen egyszerű az egész. -_-
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Malik-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2004.03.05. 20:35
Tartózkodási hely: Operettszínház, Attila öltözője ^^

Hozzászólás Szerző: Malik-chan »

Öcsikémmel (12) néztem a cartoon networköt...hát...ott sorban nyírják ki az embereket vagy csak szimplán szadizzák őket, sorozatja válogatja de azért a Power Puff girlön kívül nem sok olyan van amibe nincs erőszakos cselekedet mégha kis mennyiségben is...bár az is igaz hogy ez egy kisgyerekeknek való csatorna...
Egyet értek Maronnal hogy ha minden ilyen rajzfilmre ki kéne tenni a 12es karikát min a 70%án lenne...
A nagy felháborodás ellenére fogják folytatni nem tudja valaki?
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Fogják, főleg ha megnyeri az RTL a pert :)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Raisu írta:Fogják, főleg ha megnyeri az RTL a pert :)
Álmodozz. RTL a DB pert se nyerte meg, és mi lett belőle? Kétszer v. háromszor nem sikerült nekik, úgyhogy utána most fellebezhetnek másodfokún. És mi történt azóta? Leadták a DB-t? Nem. És miért nem? Mert tündi-bündi retek klub nem volt hajlandó kirakni a karikát. Ha kirakják és későbbre teszik, vetíthetnék, AKKOR, ha követik az előírásokat, tényleg NEM szűntethetnék be, de így teljesen jogos. -.- Az egy dolog, hogy ORTT cseszegeti RTL-t meg az animéket, de elfelejtitek, méghozzá elég sűrűn, hogy az RTL klub ugyan annyira hibás. a Viasat-nak szóltak, hogy tegyenek karikát a Tamers-re. Rátették. És vetíthetik? Természetesen. Cseszegeti őket az ORTT? Nem, mert nem tehetik, hisz ki tették a karikát. És kevsebben nézik a Tamers-t, azért, mert kint van a karika? Nem. És ezt a Viasat nagyon jól tudja. Csak az RTL nem képes ezt úgy látszik felfogni. Szerintük (is) a Yu-Gi-OH! gyerekmese, ami gyerek időbe való, és rettegnek attól, hogy mi lesz, ha felteszik a karikát, te jó ég, majd nem nézik annyian. -.- Szóval itt nem az ORTT a fő hibás, hanem a retek klub, hogy a kompromisszumok helyett inkább, mint egy makacs pisis kölök, tiltakozik, hogy de neki akkor is igaza van, mert csak. És inkább kidob x összeget egy már elveszett perre, felhívja az emberek figyelmét és megint felháborodást kelt az animékkel szemben a sok aggódó szülőben, és ezzel azt éri el, hogfy a helyzet még rosszabb lesz, mint eddig volt. Egy karika miatt, amit nem hajlandóak kitenni. Inkább pereskednek, MEGINT tök feleslegesen, ne aggódjatok, nem fogják ezt se megnyerni. (Még a DB pernél is jönne egy új fellebezés. >.>) Úgy hogy ennyit a retek klubról.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Sister Tenshi írta:
Raisu írta:Fogják, főleg ha megnyeri az RTL a pert :)
Álmodozz.
Hát, tudomásom szerint már nyert pert ORTT ellen (nem is egyet), habár meg kell hagyni, ott nem anime vetítése miatt volt "balhé".
Egyébként a betiltások és büntetések oka egészen egyszerű: az ORTT utálja a japán műsorokat, az animéket különösen. (Ha jól tudom a DBZ betiltása után ki is jelentették, hogy nem szeretnének soha többé japán rajzfilmet meglátni magyar adókon...)

Ez ellen mi nem tudunk semmit tenni, az ORTT kezében olyan "hatalom" van, amelynek egy TV-társaság sem mer (nem tud!) ellentmondani.

Erről ennyit, a témát szerintem le is lehet ezzel zárni.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Rage írta:
Sister Tenshi írta:
Raisu írta:Fogják, főleg ha megnyeri az RTL a pert :)
Álmodozz.
Hát, tudomásom szerint már nyert pert ORTT ellen (nem is egyet), habár meg kell hagyni, ott nem anime vetítése miatt volt "balhé".
És miért? Mert a bíró is hitt DBZ ügyben az ORTT-nek, és tojt minden más bizonyítékra meg érvre, neki az számított, ami minden más anti-animésnek "Azok az erőszakos rajzfilmek". Ezt biztos forrásból tudom.
Kép
Wizard
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.05.03. 21:59
Tartózkodási hely: Dark Forest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wizard »

Sister Tenshi írta:
Raisu írta:Fogják, főleg ha megnyeri az RTL a pert :)
És inkább kidob x összeget egy már elveszett perre.
Van nekik miből költekezni........Jó sok pénz befolyik a Tahó Világból, és ahelyett, hogy felajánlanák, egy nagyobb részét kórházak részére, inkább ráülnek a pénzre, és ha vmi per jön, lesz miből fizetni.....
Anime 4EVER!
a MA a TEGNAP HOLNAPJA ^^
Avatar
Malik-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2004.03.05. 20:35
Tartózkodási hely: Operettszínház, Attila öltözője ^^

Hozzászólás Szerző: Malik-chan »

Ha ők nem rakják ki a karikát majd én ragasztok egyet a tv képernyőre ::japhaha:: bár ez nemhiszem hogy segít :drop:
Kép
Wizard
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.05.03. 21:59
Tartózkodási hely: Dark Forest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wizard »

Majd én is kirakok egy karikát :)
Meg mellé egy háromszöget :twisted:
Anime 4EVER!
a MA a TEGNAP HOLNAPJA ^^
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Figyeljetek ez az egész dolog egyszerűen nevetséges....
Ezek után álmdozzunk csak, hogy nekünk Inu-yasha lesz a tv-ben.. hahaha még mit nem! Örüljünk, hogy az ORTT keze nem terjed ki az internetre...^^;; szerintem továbbra is maradunk szépen a számítógépes filmeknél és max. saját szórakoztatásunkra mondhatunk rá valamilyen magyar szinkront...^^;;
Az a cikk undorító.... Jelzem a Tom és Jerry egy dolog, de.... Láttatokmár pl. PÓKEMBERT???!!! :shock: A gonosz úgy káromkodik benne, hogy egészen belepirul az ember :oops:
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

" médiafelügyelet határozatának indoklása szerint a YuGiOh, illetve más japán rajzfilmek túlzott erőszakossága a szigetországi és az európai kultúra eltéréseiből is ered. " ... a főleg realisztikus, naturalisztikus ábrázolásukkal kitűnő, különböző fény- és hangeffektusokat használó akció-rajzfilmek ... a japán közönségnek készültek, és nem igazították őket a nyugati ízléshez."


::japhaha:: Atya-gatya, na ez már nekem is sok, hát ez nevetséges, sőt, szánalmas... >_> Csak a SZOMSZÉDBA kell átnézni, csak AUSZTRIÁBA könyörgööööm..................... Az nem Európa? Kíváncsi vagyok a drága illető aki ezt kijelentette, járt-e valaha földrajz órákra... @_@""" Mert hogy ott semmi gond nincs a "nyugati ízlés befogadóképességével" az millióbilliótuttifrutti... >_< Na jó megyek a víz alá lehűteni magamat.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

MaKo írta:a japán közönségnek készültek
Ez egészen nyilvánvaló, és kötudott tény, mivel a manga / DVD / VHS eladások, és az esetleges TV-s nézettség pl. az USA-ban meg sem közelíti Japánét. Meg egyébként sem "nekünk" csinálják az animéket, mangákat a japánok. 8)
és nem igazították őket a nyugati ízléshez.
ROTFLOL! :dirr:
Na, ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy a mélyentisztelt ORTT-nek nem ártana kicsit "szétnézni" a "nyugati" piacokon. Arról van szó ugyanis, hogy az amerikaiak túlnyomó többsége bizony az eredeti, vágatlan, japán dubbal felszerelt DVDket veszi, és pl. a Tokyopop vagy 4kids cégeket ők maguk azok, akik a legjobban szidják a szövegátírások (!), vágások és esetlegesen a japán dub hiánya (-__-) miatt.

Úgyhogy szerintem ennyit a "nyugati ízléshez" való "igazításról".
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Wizard
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.05.03. 21:59
Tartózkodási hely: Dark Forest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wizard »

ez már tényleg borzalmas.............
nem igazitották a nyugati izléshez???????? azért ég/ett a világ DragonBall, Sailor Moon, Yugioh, és hasonló animek miatt lázban??????? nem véletlen, hogy feldolgozták,a Yugioh kártyajátékot is, ill. árfordították angolra, németre, SŐŐŐŐT, most már magyarra is....az ORTT-nek kicsit szét kénne néznie a "piacon", hogy megtudja, hogy azok a kártyák, konkrátan hány éves korosztálynek készültek, és egyébként sem valószínű, hogy a kisebb magyar gyerekek, akik játszák, olyan perfektül tudnának angolul, németül, esetleg japánul, hogy úgy nézzék a Yugioh-t ::japtoun::

ahogy Mako-san írta: Csak a SZOMSZÉDBA kell átnézni, csak AUSZTRIÁBA könyörgööööm.....

ott szine már minden utcában, minden sarkon van legalább egy Comic üzlet, vagy játékbolt, ahol lehet efféle cuccokat kapni.......
ez már tényleg nevetséges :whaaa:
Anime 4EVER!
a MA a TEGNAP HOLNAPJA ^^
Wizard
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.05.03. 21:59
Tartózkodási hely: Dark Forest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wizard »

Asszem meghalt a topic ::bawl::
Anime 4EVER!
a MA a TEGNAP HOLNAPJA ^^
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

H minden igaz 10-11-én lesz ^^ De ez egyáltalán nem biztos!
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

A f*nébe! Épp nem leszek itthon....:(... Na, nem baj akkor felvetetem egy barátnőmmel, ő úgyis mindig nézi^__^ ...Vajon lesz 12-es karika? :D
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Válasz küldése