Slayers

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem véletlenül van az aláírásomban két s-el :wink: , www.inverse.org
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Én egy 's'-sel írnám, mivel ゼロス eredetileg, ami nem indokolja a két 's'-t a végén. Na mindegy. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Rage írta:Én egy 's'-sel írnám, mivel ゼロス eredetileg, ami nem indokolja a két 's'-t a végén.
De akkor l-ből is csak 1 van. A magyar szinkronban is inkáb Xelosnak ejtik mint Xellos-nak.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A linken, amit beírtam felsorolnak egy csomó változatot, de az elsőt két s-el írják, ezért írom én is kettővel.
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Én egyből észrevettem azt a sok változatot és amugy meg magánügy h mennyi s-sel írod...sztem igazad van :D
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Nagyon szeretem ezt az animét....
A kedvenc részem a next-ben van,mikor Gaurry megmenti Linát és csókolóznak... ::daisuki:: az olyan gyönyörű rész....

Kedvencem a lüke (de pont ezért aranyos) Gourry.

Az a rész se semmi,mikor egy színtársulatban játszanak meg mikor beöltöznek játékoknak... ::japhaha::
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ez volt az egyik elsö anime amit látam,és nagyban hozzájárult ahoz hogy fanatikus animerajongó lettem. :D szinte mindek karakter belopta magát a szívembe....a kedvencem mégis Lina (kicsit rokonlelkek vagyunk)
igazán kár hogy csak 3 sorozat készült,( tudom vannak movie-k is) jó lenne ha még folytatnák szerintem lenne mivel
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem is tudom, szerintem ennyi bőven elég, nem kell túlzásba vinni. Három sorozat, és jópár movie tele humorral, izgalommal, és egy kis romantikával... Nem igazán tudom, mit tudnának belepréselni egy új sorozatba(vagy movie-ba), mivel már nagyon sok ötletet felhasználtak, és nem szeretném, ha silány folytatás készülne esetleg. Így viszont legalább megmaradnak a szép emlékek, és a lehetőség, hogy magunk képzeljük el, mi történik velük mostanság...
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Ezt gondolom főleg rád és Filiára érted :D :D :D
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem, úgy általában gondoltam, de most, hogy mondod :wink: ...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xelloss írta:Nem is tudom, szerintem ennyi bőven elég, nem kell túlzásba vinni. Három sorozat, és jópár movie tele humorral, izgalommal, és egy kis romantikával... Nem igazán tudom, mit tudnának belepréselni egy új sorozatba(vagy movie-ba), mivel már nagyon sok ötletet felhasználtak, és nem szeretném, ha silány folytatás készülne esetleg. Így viszont legalább megmaradnak a szép emlékek, és a lehetőség, hogy magunk képzeljük el, mi történik velük mostanság...
Engem nem is az zavar, hogy csak 3 sorozat van, hanem hogy pontosabban is követhették volna a regények sztoriját, amikből az anime készült. Pl. a regényben Phibrizzo tábornokait is le kell győzniük, és asszem pont Xellos öli meg az egyiket stb. Arról nem is beszélve, hogy Phibrizo előtt/után még Dynast-ot is legyőzik, aki szintén az 5 mazoku lord egyike. Szóval a Next lehetett volna 10-20 résszel hosszabb is, ha ezt mind belerakják, én csak ezért sajnálom. :(
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nem tudom. én azért még biztosan el tudnám nézegetni őket akár addig is hogy Lina már járókerettel osztogatja a sárkányigát... nem biztos hogy egy esetleges folytatás nem tudná megütni az eddigiek szinvonalát ( a Try sem volt rosszabb az első kettőnél sőt...) :lol:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:nem biztos hogy egy esetleges folytatás nem tudná megütni az eddigiek szinvonalát ( a Try sem volt rosszabb az első kettőnél sőt...) :lol:
Hát nem tudom... Tetszett a Try, de szerintem a Next volt a legjobb sorozat. A Try-ban már nagyon "shinzokuk vs. mazokuk" volt a fősztori, Lináék csak sodródtak az eseményekkel. Meg nekem már kicsit erős volt, hogy egy másik dimenzió leghatalmasabb gonoszát is ők győzik le. Szóval hiába volt nagyobb harc a Try végén, szerintem befejezésre is a Next sikerült a legjobban. :) (amúgy is csak látszólag volt nagyobb, a Rémálmok Uránál nincs erősebb lény az egész Slayers-univerzumban, ő meg a Next-ben volt :D)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

aha. bár igazábó lehet hogy azért lett a try a kedvencem mert még nem láttam annyiszor mint a másik kettőt
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nekem is tetszett a NEXT, bár a TRY marad meg kedvencemnek...nem nehéz kitalálni, miért :vigyor: ...
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Xelloss írta:Nekem is tetszett a NEXT, bár a TRY marad meg kedvencemnek...nem nehéz kitalálni, miért :vigyor: ...
Xellos(s) ::daisuki:: Filiába ugye :?: :wink:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Nem. Egy mazoku nem képes szeretni...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Raisu írta:Nem. Egy mazoku nem képes szeretni...
Na ez az. :) Ezért nem akarom elfogadni ezt a Xellos + Filia párost, mert semmi bajom velük, csak ellenkezne a dolog a Slayers-univerzum törvényeivel. A mazokuk max a főnökeikhez lojálisak, bár nem is tehetnek mást, mert ha ellenük fordulnának, akkor magukat pusztítanák el.
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Szerintem ezt már egyszer kitárgyaltuk, mindkét lehetőség adott, és mint ahogy korábban megbeszéltük: egyiket sem lehet biztosra mondani.
Megjegyzem, hogy szerintem igenis tud szeretni, megmondom miért: a szeretet pozitív érzelem. Igaz? A nevetés is pozitív, mert valami jókedvre deríti az illetőt, és ezért kezd el nevetni. Na mármost, én elég sokat nevetek a Slayers-ben, mégse halok bele :wink: . Ebből viszont az következik, hogy a mazokuk(talán) mégis képesek szeretni :wink: . Egyébként is: nem vagyok az a fajta, aki hagyja magát eltántorítani a szándékaitól :wink: .
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Én is tudok úgy nevetni, hogy közben az embert a föld alá kívánom... :roll: Xellos csak jó színész :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Raisu írta:Én is tudok úgy nevetni, hogy közben az embert a föld alá kívánom... :roll: Xellos csak jó színész :D
Pontosan. :D Ha pedig Lináékon röhög, az káröröm, ami már negatív érzés. :)
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

De tulajdonképpen Xellos nem is nevet, csak vigyorogni szokott, nem? :vigyor: Amikor meg nevetett, akkor mindig mást röhögött ki (pl a TRY 5. részében Filiát, de lehet, hogy most kihagy az emlékezetem). Mondjuk ettől még szeretjük...

Egyébként szóba került itt még:

1. A Slayers-nevek le- és átírása: ezen mindig jól szórakozom... :lol: Pl Gourry is Gauri (ガウリ) volt eredetileg, és ejteni is 1 "r"-rel ejtik, szóval hogy miért "Gourry" lett...? Vagy ott van Sylphiel (nem is biztos, hogy most jól írom a nevét) aki a japánokat ismerve biztos valami "Shirufiru" volt - az ő részeit mind magyarul néztem, szóval nem vagyok biztos benne :dirr: ... stb, stb, stb. (btw, ezek majdnem olyan jók, mint Robert Jordan Az Idő Kereke c. fantasy könyvsorozatában: pl Moiraine, ejtsd: Muarén; Nynaeve, ejtsd: Nájnív... :dirr: )
Így hát én Xellosst is inkább "Xelos"-nak írtam volna át, de hát a hivatalos források adottak, és én, mint Slayers-fan, meghajlok tekintélyük előtt. :wink:

2. Egy negyedik sorozat: Ha legalább nagyjából hozná az elődeinek színvonalát, én mindent el tudnék viselni, ami Slayers... :wink:

Amúgy Titkos: ezek szerint te olvastad a Slayers alapjául szolgáló regényeket? :shock: Hozzá lehet férni ezekhez valahogyan? (Több helyen azt hallottam, hogy gyakorlatilag fellelhetetlenek.)
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rossi írta:Amúgy Titkos: ezek szerint te olvastad a Slayers alapjául szolgáló regényeket? :shock: Hozzá lehet férni ezekhez valahogyan? (Több helyen azt hallottam, hogy gyakorlatilag fellelhetetlenek.)
Én innen szedtem ami volt, bár sajnos a legtöbb nem teljes regény, csak összefoglaló és részletek. :( Viszont reméljük, hogy hamarosan nem lesznek olyan elérhetetlenek, tudtommal amerikában elkezdték végre kiadni őket. :D
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Raisu írta:Én is tudok úgy nevetni, hogy közben az embert a föld alá kívánom... :roll: Xellos csak jó színész :D
Színészkedéssel nem lehet meghatni Filiát, még kevésbé Linát. :D Idézem Filiát: "Csak nem képzeled, hogy ilyen könnyen átejthetsz egy papnőt, szörnyecske?". A szöveg a hangsúllyal együtt elsőprő hatást kelt... :vigyor:

Igenis nevet. Emlékeztek, amikor Lina először vesz észre a városban, amikor Filia kiüti Zelgadist :LOL: ? Ott ültem egy torony tetején, és annyira nevettem, hogy leestem róla :lol: . És az, hogy ez talán részben káröröm volt, még nem jelent semmit, hiszen a káröröm is öröm, ami jókedvet eredményez... Nem beszélve arról, hogy nem kibabrálni akart velük, hanem csak jót szórakozni.
Idézem önmagamat :D : "Ugyan, nagyon jól tudjátok Ti azt: azért, mert így sokkal mulatságosabb volt"(ez az a rész, amikor Filiát letartóztatják, Lina azért is nézett rám elképedve, mert kinézi belőlem, hogy így van :vigyor: ).
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Más nyomorán örülni minden, csak pozitív érzelem nem. Na mind1. A regények kiadását nem abbahagyták az amerikaiak?
Válasz küldése