Slayers

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Old news. :^_^:
Azért persze kiváncsi vagyok.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akkor mér' nem linkelted be te? :-P Nekem pl. új hír volt...
Az animéről: Meglátom mi lesz belőle. ^^" Valahogy eddig akárhány olyat láttam, hogy 10-20 év utáni cuccot "támasztottak fel", egyik sem hozta a színvonalat, itt meg már az sem tetszik, hogy "anime-exclusive story" lesz. De majd meglátjuk. :)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nem volt a Try is anime only? Vagy már az se tetszett annyira?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Pontosan. XD A Next-ig tök jó, a Try-ra meg nem azt mondom, hogy rossz, de azért érződött, hogy kifogytak az animálni való alapanyagból (regények), meg a sorozat közepén volt pár idióta filler, stb.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Tény, nekem úgy rémlik, mintha érezhetően darkosabb feelingje lett volna a Trynak. Martina meg már nem volt, az ő fillereit überelni meg nem lett volna triviális.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Nekem is visszafelé jöttek be a Slayers évadok. Tv-ben mindig az elsőt láttam és valahogy nem tudott érdekelni az egész, de haver rámtukmálta, és a kezembe nyomta mind a 3 évadot, a végére határozottan megkedveltem.. :) Btw mi ez Slayers - The Motion Picture (ezek csak a filmek lennének)? 3évad +3film(vagy ova) amit láttam, van ezenkívül is stuff? :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Arxur
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2008.02.27. 11:47
Tartózkodási hely: Szeged-Baja

Hozzászólás Szerző: Arxur »

scineram írta:Martina meg már nem volt, az ő fillereit überelni meg nem lett volna triviális.
Én jókat pörögtem Martinán. XD Bár tény, hogy azért olykor idegesítő volt...

Én nagyon remélem, hogy az új sorozatban benne lesz Naga is, mert ő valami eszméletlen jó karakter. Miatta néztem végig az összes Movie-t és OVA-t. Imádom azt a nőt. :drop: ::daisuki::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ak írta:Btw mi ez Slayers - The Motion Picture (ezek csak a filmek lennének)? 3évad +3film(vagy ova) amit láttam, van ezenkívül is stuff? :D
A "Slayers - The Motion Picture" tudtommal a legelső mozifilm címe. :)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

júli 2.án indul az új sorozat.... nagyon kíváncsi vagyok a mostani grafikával milyen lesz.. nameg persze a sztorira is :3
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Meglivorn: van valami infod esetleg a Revolutionről? :)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én egy kicsit félek, de azért persze nézni fogom...
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: outsyder »

elkezdődött a Revo! :D
és jó!! :mrgreen:
SPOILER
Linát majdnem letartóztatják valamiért, de persze nem jön össze (mintha egy kisebb hadsereg elég lenne elleneXD), és a végén előkerül egy kis zöld valami, ami kivételesen Lina helyett csinál krátert a városból egy Sárkányigával


btw, azt meg tudja, h ennek a sztorinak mennyire van köze a regényekhez? igazából azt sem tudom, h az előző sorozatoknak mennyire (gondolom az elsőnek nagyon), de erre most kíváncsi vagyok :drop:

jah, és lesz spinoff manga link
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ha jól tudom a Revolution sztorija anime only, ugyanúgy ahogy a Try is. Az első két szezon az a regényeken alapul, meg talán még valamelyik OVA, de ebben nem vagyok biztos.

Btw van már sub, vagy raw-t néztél?
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: outsyder »

kösz az infót:)
természetesen raw-ot néztem, a feliratokkal gondolom még várni kell :neutral:
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: miyume »

nekem nagyon tetszik eddíg a revolution- amikor elkezdődött már jött a kellemes nosztalgikus érzés ^^
100% slayers hangulat egy szebb kiadásban. sztem a feliratra se kell pár napnál többet várni- sok rajongója van, úgyhogy hamar meglesz az is. Lina tombolása a régi, Gourry agyatlansága is, mindenki maradt amilyen volt és lesz Xellos is :) mi kell még? kedvenc jelenetek: Gourry spontán kovácsműhelyet csinál a terepből XD és amikor Ameliáék hajója belefut a Lináék által már totálkárossá szántott hajóba és azzal együtt töri teljesen porrá- na az a reakció Linától...
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Slayers: 1. rész hozta a régi hangulatot, grafika is szép, ísmerős zenéket is jó volt hallani.
Opening és ending is tetszett. Már csak Xellos hiányzik.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Mariko »

No hát akkor:
halmeber - kipipálva
Lina lelaposmellűzése - kipipálva
egy város pusztulása a Dragon Slave által - kipipálva

Hozta a korábbi sorozatok színvonalát, ha tartják ezt a szintet akkor nem lehet rá panasz. Azért a sztorira még kiváncsi leszek és arra, hogy kicsoda vagy micsoda az a Pokemonból/Digimonból átimportált akármicsoda. Remélem a kövi részben már jön Xellos is. :D
Kép
Avatar
Kazuya
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.03. 22:24

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Kazuya »

Ahogy láttam van egy új Slayers. Most tegyük fel hogy most van a premierje japánban, akkor Magyarországon 2-3 év múlva lesz?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Elképzelhető, hogy valamikor lesz nálunk is a TV-ben. Amennyiben megveszi az Animax vagy valamelyik másik TV csatorna.

Most látom, hogy földim vagy! :D
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

DNt amint befejeződőtt Japánban animax egyből megis vette, így a Slayerst is már meglehetne amint vége.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Most, hogy mondod, tényleg csak fél év telt el a Death Note magyar premierje és aközött, hogy japánban végetért a sorozat. Jó gyorsak voltak.
Viszont ha azt vesszük, az FMP TSR-t a mai napig nem vették meg, pedig már rég vége és az első két szezont milliószor ledták. A fene se tudja, hogy megy ez náluk.
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Belekeztem a Slayers Revolutionba, de hát nekem egyre kevésbé tetszik. A negyedik részig semmi sem történt. Az ötödikben már elindult a sztori, de ez szerintem ez még így is csak bőrlehúzást. De persze egy sorozat újbóli felmelegítéséből csak ritkán sül ki jó dolog. :roll: Na, mindegy, majd meglátom, hogy milyen lesz. Ahogy néztem az ANN-on csak 13 részes, abba nem halok bele, de annyi idejük azért nincs húzni a sztorit. Vagy ebből is egy összecsapott befejezés lesz, újabb folytatás ígéretével... Inkább ne...
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: ak »

A legnagyobb bajom a 4ik évaddal, h SEMMIFÉLE személyiség változás/fejlődés nem történt az évadok folyamán, és a revolutionsba inkább visszalépés eddig ilyen téren. Hacsak nem derül ki pár részen belül vmi "fontos" dolog és változik meg az egész hangulata, akkor inkább mint fanfictionre tudok gondolni rá, nem egy folytatásra.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem egyenlőre (4 rész alapján) tetszik. A sztori a korábbi szezonoknál is csak lassan indult be, a személyiségfejlődés meg valahogy a Slayersnél nem hiányzik.
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

ak írta:A legnagyobb bajom a 4ik évaddal, h SEMMIFÉLE személyiség változás/fejlődés nem történt az évadok folyamán, és a revolutionsba inkább visszalépés eddig ilyen téren. Hacsak nem derül ki pár részen belül vmi "fontos" dolog és változik meg az egész hangulata, akkor inkább mint fanfictionre tudok gondolni rá, nem egy folytatásra.
Mivel Kanzaka írta a sztorit, nem igazán nevezheted bármilyen módon is fanfictionnak. Ha valamit, eddig leginkább a TRYt lehetne annak, lévén semmi köze a regényekben leírtakhoz.
Az új sorozatban még semmi sem történt, ahogy az előző 3ban sem, ennyi idő alatt. Az 5. rész mondjuk érdekes volt, mintha kicsit visszatérnének a regényhez, pl. a zanaffar páncéllal. Meglátjuk.

Karakter-fejlődés meg eddig sem igazán volt, szóval nem igazán világos ezen mit van kiakadva bárki is. Sokadszor hallom, hogy az a baj az új Slayers sorozattal, hogy olyan, mint a ... slayers sorozatok. Mégis, milyen legyen? ::jcrazy::
Nekem inkább tetszik, hogy tökéletesek a hangok, használják a régi zenéket, és ha a grafikai technika nem változott volna olyan sokat az elmúlt 10! évben, eddig észre se lehetne venni, hogy ennyivel későbbi darab.
A sztorit mér nem féltem, a keverés Rezóval, az alvó várossal, Xellossal már elég ahhoz hogy egy egész pofás dolog süljön ki belőle. Remélem azért Deep Sea Dolphin és Greater Beast kap egy kis szerepet :D
Válasz küldése