Slayers

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Raisu írta:A regények kiadását nem abbahagyták az amerikaiak?
Ennyire nem követem az eseményeket, de az első 3 tuti megjelent, egyik ismerősőm most kapta a barátnőjétől, aki kint volt Amerikában. Viszont engem is érdekelne, hogy hányat is adtak ki angolul, illetve, hogy időközben leálltak -e vele?
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Raisu írta:Más nyomorán örülni minden, csak pozitív érzelem nem. Na mind1. A regények kiadását nem abbahagyták az amerikaiak?
Nem kéne ennyire rossznéven venni, mivel ténylegesen nem akart nekik rosszat. Ha igazi kárörömöt akarsz látni, akkor nézd meg azt az epizódot, amikor Val'Gaav-ba döfi a botját, mikor a barlangjában küzdenek ::jumph:: ... Ha tényleg más nyomorának akarna örülni, akkor ő maga okozná nekik azt, és nem más(az epizódban, amit említettem, amúgy is Filia makacssága miatt kerültek bajba - mehettek volna balra is, és akkor nincs gond :-P )...
Xelloss rendes fiú, csak néha(sokszor) idegesítő, dehát az emberek is ilyenek...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xelloss írta:Nem kéne ennyire rossznéven venni, mivel ténylegesen nem akart nekik rosszat. Ha igazi kárörömöt akarsz látni, akkor nézd meg azt az epizódot, amikor Val'Gaav-ba döfi a botját, mikor a barlangjában küzdenek ::jumph::
Persze, mert ott az volt a feladata. :) Valgaavot a mazokuk oldalára állítani, vagy megölni. Az első nem jött össze, maradt a második lehetőség. Xellos pedig élvezi a munkáját. :D Ha azt kapná parancsba, hogy nyírja ki az egész Lina-brigáadot, megtenné, és valószínűleg azt is élvezné. Max egy kicsit sajnálná, hogy egy ilyen kis méregzsákot elveszít, aki folyton szolgáltatta a számára finom negatív energiákat, de nem hagyna benne mély nyomot a dolog. :D
Xelloss írta:Ha tényleg más nyomorának akarna örülni, akkor ő maga okozná nekik azt, és nem más(az epizódban, amit említettem, amúgy is Filia makacssága miatt kerültek bajba - mehettek volna balra is, és akkor nincs gond :-P )...
Na azért ez nem így megy. :) Xellos egy elég magasrangú mazoku, ha már feltűnik, akkor általában valami célja van, nem csak embereket szivatni mozdul ki. Pánikra meg pusztításra ott vannak az alacsonyabb rendű mazokuk, akiket általában egy epizód alatt Lináék le is nyomtak. Phibrizzo is élvezte az emberek kínzását, de nem azzal kezdte a dolgot, hogy kinyírt mindenkit, aztán Linát kényszerítette a Giga Slave-re, hanem kivárta, amíg kedvezőek lesznek számára a dolgok. Gaavot is megölhette volna, de előtte hagyta, hogy Lina "játszon" vele pár részig. Vagy pl. amikor Shabranigdu ellen álltak ki, ő azzal kezdte a harcot, hogy "nem akartok -e a szolgáim a lenni?". Szóval a magasrangú mazokuk eleve nem utálják annyira az embereket, hogy sokat törődjenek velük, mert az erejük sokszorosa az övékének. :D (Téged sem izgatna, ha egy hangya ugrálna előtted...XD)
Amúgy meg Xellos sem annyira kedves, mint amilyennek látszik. Pl. amikor a Claire Bible másolatainak a megsemmisítése volt a feladata, egyszer egy teljes vár lakosságát kinyírta miatta, mert azok őrizték. (a regényben és az egyik mangában is benne volt asszem)
Xelloss írta:Xelloss rendes fiú, csak néha(sokszor) idegesítő, dehát az emberek is ilyenek...
Nem, Xellos egy gonosz lény, mivel mazoku, akik a Slayers világában kb. ugyanazok, mint más fantasyban a démonok. Ettől persze még lehet szeretni, nekem is ő a legnagyobb kedvencem, de ezt el kell fogadni vele kapcsolatban, hogy bármennyire mézes-mázos is néha, attól még rosszfiú.
Kép
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Muszály az egész vitát elölről kezdeni? :S
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem kezdjük elölről, egyszerűen folytatjuk :D .

Igen, könnyen lehet, hogy megölné Lináékat azokért amazokukért, akiket megöltek. Ugyanakkor, ha az emberek miatt nem zavartatná magát, akkor az alacsonyabbrendű mazokuk miatt se valószínű, mert alig valamivel lehetnek fontosabbak számára, mint az emberek :neutral: .
Azt nem tudom, mennyire mély nyomot hagyna benne, ha meg kéne ölnie őket, de nem elképzelhetetlen, hogy sajnálná a dolgot, ha másért nem, hát azért, mert velük mindig jól szórakozott(és akkor még Filiát nem is említettem :wink:).
A gonoszság fogalma képlékeny az ő esetükben, mivel a tartalma attól függ, hogy ki mit tart elfogadhatónak. Abban az epizódban, ahol két tengerparti város ágyúzza egymást, ott meg is magyarázza, hogy egyik oldalnak(se a sötétségnek, se a fénynek)nincs teljesen igaza a hozzáállásukat illetően. Amikor pedig a végén Val'Gaav/Sötét Csillag elmagyarázza nekik, hogy miért is megy voltaképpen az egész harc, elég egyértelmű, hogy Xellosban elindított egy gondolatmenetet, ami korábban eszébe sem jutott. Szóval az, hogy mazoku, még nem determinálja őt magát.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xelloss írta:Igen, könnyen lehet, hogy megölné Lináékat azokért amazokukért, akiket megöltek. Ugyanakkor, ha az emberek miatt nem zavartatná magát, akkor az alacsonyabbrendű mazokuk miatt se valószínű, mert alig valamivel lehetnek fontosabbak számára, mint az emberek :neutral: .
Persze, ez így van, azt nem is írtam, hogy miattuk állna bosszút, hanem ha parancsba kapná, hogy ölje meg. (Pl. kiderülne, hogy Lina birtokában van egy fegyver, amivel egy csettintésre megölheti bármelyik mazokut. OK, ez hülye példa, a japánok biztos jobb történetet találnának ki. :lol: ) Mondjuk azt megjegyzem, hogy valamennyire a gyengébb mazokuk is számítanak nekik, mert a Claire Bible másolatait is azért kellett megsemmisítenie, nehogy az emberek megtanulják hogyan kell Zanaffarokat csinálni, mert azok később legyőznék a gyengébb mazokukat, és mivel belőlük van sok, megfogyatkozni a mazokuk száma, ami már az erősebbeknek is komoly gond lenne. De azt én sem hiszem, hogy Linát azért ölnék meg, mert a sorozat alatt végzett párral. :)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem beszélve arról, hogy mennyire díjazza a tevékenységét(főleg, amikor lerombol valamit ::japhaha:: )...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

szerintem Xel igenis kepes lehet szeretni szorny mivolta ellenere... a try utolso reszeben maga is kimondja :" na ez az a Filia ( bocs ha elirtam ) akit szeretek"... meg ha nem is gondolja 100 % ig is azert ez jelent vmit
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én is ezt mondtam nekik, dehát makacsok, nem hiszik el :wink: ...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

szégyeljék magukat.. nem is vagy olyan rossz fiú mint aminek mutatod magad :D
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Szerintem sem rossz fiú Xellos csak kicsit fura...
Én csípem,mert segít Lináéknak :-P :wink:
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

fura fazon ez tény. igazából el sem lehet róla dönteni jó vagy rossz... én a Linával való kapcsolatát csípem legjobban :lol: segítik és akadályozzák egymást egyszerre. barátok és ellenségek is, meg Linának jó h le tudja vezetni rajta a fölös energiáit, nagy kárt úgysem tehet benne :D
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

miyume írta:fura fazon ez tény. igazából el sem lehet róla dönteni jó vagy rossz... én a Linával való kapcsolatát csípem legjobban :lol: segítik és akadályozzák egymást egyszerre. barátok és ellenségek is, meg Linának jó h le tudja vezetni rajta a fölös energiáit, nagy kárt úgysem tehet benne :D
jah...szeretem mikor "kötekednek" egymással :lol:
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Én is. Főleg amikor Lina "örömében" fojtogatja, vagy csak úgy bevág neki egyet :lol: :lol: :lol:
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Háát...én Xelloss-t nem raknám be a gonosz szereplő kategóriába de azért az ellenkezője sem igaz rá az aranysárkány-mészárlás miatt ::jumph:: ..ha nem lenne ennyire cuki nem hinném h nem tartanám annak...így nem lehet komolyan venni :-P
"You come on dance with me to the end of the world..."
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

no igen.. nem lehet komolyan venni mert ha annak is látszik, benyög vmi hülyeséget vagy ő vagy vki más és a drámai pillanatnak vége :bounce:
az a jó ebben a sorozatban h a legtöbb negatív karakter is szerethető, persze nem midegyik (Phibrizzot egy kanál vízben meg tudnám folytani)
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Hát igen azért Phibrizzot nehéz vele összehasonlítani..meg Xellnek az a kis édes mosolya ::tenshii:: attól eccerűen elolvadok :oops:
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Chiigirl írta:Hát igen azért Phibrizzot nehéz vele összehasonlítani..meg Xellnek az a kis édes mosolya ::tenshii:: attól eccerűen elolvadok :oops:
Pedig Xell a Next-ben végig az ő malmára hajtotta a vizet. :wink: Gyakorlatilag ő volt a "kézbesítő", aki "postázta" Lináékat Phibrizzonak, aki aztán elindította a tervét. (ami sikerült is volna, ha a Rémálmok Ura nem avatkozik közbe)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

De tudod, miért: parancsot teljesített(jó, tudom, ez már vagy 60 éve nem kifogás). Azt egyébként is ki lehet találni, hogy kedvelnek, máskülönben nem biztos, hogy megtűrnék maguk mellett, tekintve, hogy előszeretettel ugratja őket :vigyor: ...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ő már csak egy ilyen szörnyecske, pont annyira gonosz amennyire kell. kicsit "érdekember", amig érdkében áll segíti Lináékat, de ha más parancsot kap kész lenne megölni őket... legalábbis ő ezt mondja :roll:
no meg az a sok hivatali aktatologatás..... :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xelloss írta:De tudod, miért: parancsot teljesített(jó, tudom, ez már vagy 60 éve nem kifogás).
Ez nem kifogás, ebben igazad van. :) Bár végülis szerintem neki nem azzal volt személy szerint baja, hogy Lináékkal mi lesz, hanem magával Phibrizzo-val nem szimpatizált, meg az ötlettel sem, hogy Phibby egy emberi varázslattal akarja elpusztítani a világot, ahelyett, hogy saját erőből tenné. (Biztos Xell ezt gyáva dolognak tartotta. :)) Meg persze az sem esett neki jól, hogy Zelas Metallinum csak úgy "kölcsönadta" Phibrizzonak.
Xellos írta:Azt egyébként is ki lehet találni, hogy kedvelnek, máskülönben nem biztos, hogy megtűrnék maguk mellett, tekintve, hogy előszeretettel ugratja őket :vigyor: ...
Hát, végülis sokat nem tehetnek vele. :) Leállhatnának vele harcolni, ha annyira zavarná őket Xell jelenléte, de valószínű, hogy ők húznák a rövidebbet. :wink: (Bár ahogy Xell-t ismerem, akkor úgy követné őket, hogy nekik fel se' tünjön. :D Pl. a Try-ban, amikor a két város ágyúzza egymást, Lina elkezd üvöltözni, hogy "Xellos, bújj elő, tudom hogy itt vagy!", és valóban fel is tűnik. :D Pedig akkor sem volt semmi nyoma, csak Lina már reflexből gondolta, hogy ott lehet. :))
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ami azt illeti Zel a next-ben meg is akarta támadni de Lina leállította h ne csinálja mert hatalmas ereje van (erre jött Amelia beszólása hogy annak ellenére Gav simán lecsapta és hogy ilyen harmatgyengén kiállni ellene... :lol: )
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Titkos írta:Hát, végülis sokat nem tehetnek vele. :) Leállhatnának vele harcolni, ha annyira zavarná őket Xell jelenléte, de valószínű, hogy ők húznák a rövidebbet. :wink:
Nem feltétlenül, gondolj vissza arra az epizódra, amikor a TRY-ban a Fekete Sárkányok templomában Amelia, Zel, és Gourry elkezdtek énekelni... szegény kis én... :lol:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xelloss írta:Nem feltétlenül, gondolj vissza arra az epizódra, amikor a TRY-ban a Fekete Sárkányok templomában Amelia, Zel, és Gourry elkezdtek énekelni... szegény kis én... :lol:
OK, az tényleg gonosz jelenet volt. XDD
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Xelloss írta:
Nem feltétlenül, gondolj vissza arra az epizódra, amikor a TRY-ban a Fekete Sárkányok templomában Amelia, Zel, és Gourry elkezdtek énekelni... szegény kis én... :lol:
Az az egyik kedvenc részem! És bár Xellos megérdemelte igenis gonosz volt. Amugy én sem birom ha elárasztanak ilyen hülyeséggel...
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Válasz küldése