Slayers

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Titkos írta:Elõször nekem is voltak kényszerképzeteim, de a Try után már simán el tudtam képzelni, hogy "ez bizony megölné az egész bandát, ha úgy alakulna :shock: ".
Hát ezzel én is igy vagyok.Szerintem ha Xelloss-nak nagy jutalmat vagy valami különös oka lenne hogy végezzen Lináékkal megtenné.Nem nagyon érdekli az egész banda csak unja magát biztos. :D Egyébként szerintem se Xelloss a következõ arkangyal szoval szerintem gonosz.Még pedig eléggé csak jól leplezi a humorával.De akármikor ki tudna nyirni bárkit. :-P Na mondjuk bárkit nem. :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Titkos írta:ha egyszer Kanzaka feketén-fehéren leírta, hogy minden mazoku gonosz (már a szó is "gonoszság faja" jelentéssel bír japánul, ha jól tudom), akkor ne próbáljuk Xell-t jófiúnak beállítani. :wink:
Erre mondják azt, hogy "a tények makacs dolgok- de én szeretek vitatkozni velük." :D

A "mazoku" érdekes kérdés, a "zoku" itt ugyebár faj, család; ill ami a "ma"-t illeti, ez szerepel a varázserő (maryoku) és a boszorkány (majo) szavakban is, de a gonosz az önmagában asszem "aku"--> ebből jön az aku+ma="akuma" (ördög). (Ja, meg ez a "ma" van a "jama" [zavarás] szóban is.) Hmm. Hát a shinzoku és ryuzoku az egyértelműn istenek, illetve sárkányok faja, de ezt a mazokut... nem tudnám szó szerint fordítani, -talán "[sötét] varázslatok faja" lenne? -ezért a legjobb rá, hogy "démon" :(

Nah, már megint sok okosságot írtam, a lényeg hogy igazad van- Xellos nem jófiú, de attól még kedveljük. :wink:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rossi írta:Nah, már megint sok okosságot írtam, a lényeg hogy igazad van- Xellos nem jófiú, de attól még kedveljük. :wink:
Igen. :D
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Igazán megható, hogy ennyire népszerű vagyok ::daisuki:: , de azt azért megemlíteném, hogy nem annyira gonosz, mint inkább céltudatos(ha nagyon akarjátok, néha gátlástalan :roll:) vagyok :wink:. Persze nem állítom, hogy én vagyok fény hős harcosa(az még tőlem is sok lenne :vigyor:), csak sokan nem tudnak megérteni :roll:. Ha tényleg meg akarnám ölni Lináékat, akkor egyszerűen megvárnám, amíg valami nagyobb csetepatéba keverednek, és amíg a küzdőfelek egymással vannak elfoglalva, egymás után hátbatámadnám mindegyiket. Minimális erőfeszítés, tiszta haszon :wink:(mint amikor Lina először találkozik Val'Gaav-al).
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Akkor se vagy szentlélek Xelloss.De én ezenkivül nagyon nagyon bírom a stílusát.Meg az álcázását.Meg azt hogy mindig vigyorog.Kivéve akkor amikor harcolt ValGaav-al.Mondjuk akkor is mosolygot néhányszor.Na szoval nekem a Slayers-ben szinte egy karakter sem tetszik Xelloss-on kivül.Talán még Zel.Ja és Xelloss nem te vagy népszerû. :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Ryou írta:Na szoval nekem a Slayers-ben szinte egy karakter sem tetszik Xelloss-on kivül.Talán még Zel.
Nekem a Slayers azon animék közé tartozik, ahol a főszereplők közül mindenkit nagyon bírok. :-P
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Lina, hát õ kaja mániás, meg hát kislány...Szerintem ugy is viselkedik.Mind1.Gourry kaja mániás az mellett, olyan .... hogy az már fáj.Ennél tudatlanabb embert még nem látott a világ.Amélia hát õ talpnyaló.Zel megfelelõ a számomra.Mondjuk Amélián kivül Lina és Gourry még talán de hát akkora szerencsétlenek.Pld amikor mentek a másik világba s a hajójuk õsszetörött (hála vajon kinek?) akkor is Gourry olyan arcot vágott mintha fejét 5 hejen szurták volna át.Vagy a fejébõl minden hust meg mindent leszivtak volna. :-P
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xelloss írta:Ha tényleg meg akarnám ölni Lináékat, akkor egyszerűen megvárnám, amíg valami nagyobb csetepatéba keverednek, és amíg a küzdőfelek egymással vannak elfoglalva, egymás után hátbatámadnám mindegyiket. Minimális erőfeszítés, tiszta haszon :wink:(mint amikor Lina először találkozik Val'Gaav-al).
Nem akarod megölni őket, nem ez a célod, de ha parancsba kapnád, örömest megtennéd szerintem. :D Sőt, nem is a hátbatámadóst módszerrel szórakoznál, hanem mint anno az aranysárkányoknál, egy lövéssel végeznél mindőjükkel. :wink:
Ryou írta:Amélia hát ő talpnyaló.
Nem, Amelia "mindössze" az igazság önjelölt bajnoka, és amikor Linával először találkozott, példaképként tekintett rá, aztán miután rájött, hogy mennyi piszkos trükk kitelik tőle, gyorsan le is állt a bálványozásával. :D Én szeretem Ameliát. ^^ (Zelgadis még a másik kedvencem, de a Slayersben nem nagyon van olyan főszereplő, akit ne kedvelnék. :))
Ryou írta:Pld amikor mentek a másik világba s a hajójuk ősszetörött (hála vajon kinek?) akkor is Gourry olyan arcot vágott mintha fejét 5 hejen szurták volna át.Vagy a fejéből minden hust meg mindent leszivtak volna. :-P
Megnézném, te több hetes koplalás után milyen fejet vágnál. :wink:
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Tõbb hetes koplalás?Lina azt mondja hogy 3 napja nem ettek.Nem hiszem hogy az animék világában 1 nap 1 hét. :-P
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ryou írta:Tőbb hetes koplalás?Lina azt mondja hogy 3 napja nem ettek.Nem hiszem hogy az animék világában 1 nap 1 hét. :-P
Én úgy emlékeztem egy hét tuti volt.
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Szerintem is csak 3 nap... de Linának ez sokkal többnek számít...
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Mondjuk ebben igazat adok Xellosgirl-nek.Ez olyan mintha 4 hétig nem aludnák. :)
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Titkos írta: Nem akarod megölni őket, nem ez a célod, de ha parancsba kapnád, örömest megtennéd szerintem. :D Sőt, nem is a hátbatámadóst módszerrel szórakoznál, hanem mint anno az aranysárkányoknál, egy lövéssel végeznél mindőjükkel. :wink:
Eh, akkor háború volt, minek apróztam volna el a dolgokat :wink:? Lináékkal viszont simán el lehet játszani :wink:.
És, hogy örömmel megölném-e... hát, nem hiszem. Amikor Lináék először találkoztak Val'Gaav-al, ugyebár az volt a parancs, hogy ValGaav-ot meg kell ölni. Na most, én ezt megtehettem volna úgyis, hogy hagyom, hogy ValGaav nagyon legyengítse Lináékat, és amíg ő Lináékkal foglalkozik, szépen elintézem. Ezután(ha tényleg szívesen tenném), akkor Lináékat már tényleg elintézhettem volna egy lövéssel. Mégse tettem, pedig aligha bánkódott volna miattuk a "főnök. Vajon miért... Csak nem azért, mert kedvelem őket :wink:?
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

EDIT: Ja, bocs, csak a "Gaav" része jutott el piciny agyamig ^^"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Raisu 2006.07.24. 07:50-kor.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

az nem Fibrizo volt? és utána? :cool:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xelloss írta:Amikor Lináék először találkoztak Val'Gaav-al, ugyebár az volt a parancs, hogy ValGaav-ot meg kell ölni.
Egészen pontosan akkor kellett volna csak megölni, ha nem áll át. Mivel nem volt hajlandó, Xellos megpróbálta megölni, de rögtön kiderült, hogy gond van: nem bír Valgaaval. :D (ezt mondjuk furcsállom, tekintve, hogy Xell a 7. legerősebb mazoku, de biztos azért volt, mert Valgaav "mixelte" magában a mazokuk és őssárkányok erejét)
Xellos írta:Na most, én ezt megtehettem volna úgyis, hogy hagyom, hogy ValGaav nagyon legyengítse Lináékat, és amíg ő Lináékkal foglalkozik, szépen elintézem. Ezután(ha tényleg szívesen tenném), akkor Lináékat már tényleg elintézhettem volna egy lövéssel. Mégse tettem, pedig aligha bánkódott volna miattuk a "főnök. Vajon miért... Csak nem azért, mert kedvelem őket :wink:?
De kiderült, hogy Xell és Lináék még együttes erővel is kevesek Valgaavhoz. ^^" Xell meg attól, hogy szívesen tenné, nem öl agyba-főbe. :)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Titkos írta:Egészen pontosan akkor kellett volna csak megölni, ha nem áll át. Mivel nem volt hajlandó, Xellos megpróbálta megölni, de rögtön kiderült, hogy gond van: nem bír Valgaaval. (ezt mondjuk furcsállom, tekintve, hogy Xell a 7. legerősebb mazoku, de biztos azért volt, mert Valgaav "mixelte" magában a mazokuk és őssárkányok erejét)
Még a barlangi incidens előtt megpróbálta megölni. Először amikor Lináék találkoztak vele, aztán az aranysárkányok templománál Val'Gaav-nak akadt némi... egészségügyi problémája. Val'Gaav csak azért maradt életben, mert sikerült meglépni Xelloss vigyora elől... Ja, és azért nem tudott elbánni Val'Gaav-al, mert, ha megfigyeled, Xelloss sajna lassú volt, amikor Val'Gaav meglendítette a lándzsáját, így csúnyán megsebesítette. A lándsza nélkül nem tudta volna elkapni, mert ahogy Xelloss mondta: "Teljesen lényegtelen, milyen erősek a lövéseid, ha nem találsz el engem".
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Xelloss írta: ugyebár az volt a parancs, hogy ValGaav-ot meg kell ölni. Na most, én ezt megtehettem volna úgyis, hogy hagyom, hogy ValGaav nagyon legyengítse Lináékat, és amíg ő Lináékkal foglalkozik, szépen elintézem. Ezután(ha tényleg szívesen tenném), akkor Lináékat már tényleg elintézhettem volna egy lövéssel. Mégse tettem, pedig aligha bánkódott volna miattuk a "főnök. Vajon miért... Csak nem azért, mert kedvelem őket :wink:?
És ezzel Xellos saját létét és Ego-ját veszélyezteti, hiszen más segítségére van szüksége hogy legyőzze Valgaavot, majd a Valgaav által legyengített embereket...

Olvassátok már el azt a nyomorú mazoku cikket mielőtt elméleteket gyártotok plízz...
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Xelloss le tudta volna győzni Valgaav-ot, ha nem is olyan könnyen, de mivel Valgaav szinte mindig Lináék körül jelent meg, a harc folyamán ők is vezélybe kerülhettek volna (Valgaav nem adta volna magát egykönnyen), ezáltal veszélybe kerül a prófécia megvalósulása és Xelloss másik küldetése (ha jól emlékszem az is feladata volt, h tudja meg mi is áll a jóslat mögött...)

jóétvágyat mindenkinek... :cool:
Avatar
szriccs
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.07.31. 16:42
Tartózkodási hely: Gara-Baja-Szeged

Hozzászólás Szerző: szriccs »

Ti mit gonodltok arról a pletykról miszerint Naga Amélia elszökött nővére? Nemrég olvastam erről egy oldalon.

Szerintem lehet benne valami. Bár személyiségük nagyon eltérő mégis sokban hasonlítanak egymásra... Ezt most jól meg mondtam... :roll:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

szriccs írta:Ti mit gonodltok arról a pletykról miszerint Naga Amélia elszökött nővére? Nemrég olvastam erről egy oldalon.

Szerintem lehet benne valami. Bár személyiségük nagyon eltérő mégis sokban hasonlítanak egymásra... Ezt most jól meg mondtam... :roll:
Úgy tudom, ezt időközben Kanzaka már megerősítette, szóval hivatalos infó lett, hogy Naga Amelia nővére. :D De amúgy utalnak is rá a sorozatban, asszem pont a Try-ban volt, hogy Lina elkezdett Nagásan röhögni, Amelia pedig rászólt, hogy ne csinálja, mert a hideg kirázza tőle, és emlékezteti valakire... :lol:
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

bár én Nagát csak képeken láttam, szerintem külsőre mindenképp hasonlít kicsit Ameliára (nagy mellek :hammer: ),meg elég lököttnek néz ki...Amélia meg is jegyez vmi ilyesmit a try-ban amikor Gourry mellé osztják, olyasmit mond h a nővére olyan magas mint Gourry, erre ő: olyan mint én? Amélia: ja. olyan hülye...már nem tom pontosan hogy van. meg azt se hova akartam kilyukadni :drop:
Avatar
szriccs
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.07.31. 16:42
Tartózkodási hely: Gara-Baja-Szeged

Hozzászólás Szerző: szriccs »

Kár, hogy ennek az Amélia-Naga szálnak nem szenteltek több kis utalást, amivel érdekesebbé illetve még titokzatosabbá tetthék volna ezt a dolgot.

Ezenkívül szerintem csinálhattak volna egy olyan mozifilmet, vagy OVA-t, amiben az összes szereplő felbukkan. (Itt most csak a "jókra" gondolok) Kíváncsi lettem volna, hogy például Xellos és Naga mit szólnak egymáshoz... :cool:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

valszeg az alábbi játszódna le: Naga leoltja Xellos-t, Xellos visszaolt, Naga nevet (bár azt nem nevezném nevetésnek), Xellos "szépen" néz Nagá-ra, oszt mindenki megy tovább. :roll:
Avatar
szriccs
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.07.31. 16:42
Tartózkodási hely: Gara-Baja-Szeged

Hozzászólás Szerző: szriccs »

outsyder írta:valszeg az alábbi játszódna le: Naga leoltja Xellos-t, Xellos visszaolt, Naga nevet (bár azt nem nevezném nevetésnek), Xellos "szépen" néz Nagá-ra, oszt mindenki megy tovább. :roll:
Hmm... Hát nem to'm... Talán enneél érdekesebb dolgokat is ki lehetne hozni... ::umh::

Talán... :cool:
Válasz küldése