Naruto

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Szereted a Naruto-t?

Nem ismerem
63
23%
nem jön be
47
17%
nagyon jó!
170
61%
 
Szavazatok száma: 280

Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

szal letöltötted a RAW ot?
-mert DB-n van egy gyönyörű hír arról hogy a következő Naruto Shippuuden rész október 18 adikán jelenik meg.. ::^_^:: milyen kedvesek.
Szinte elvonási tüneteim voltak ma...
De kit érdekel amikor holnap új manga chp :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Zols
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.09.03. 01:20
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zols »

Rawot néztem igen. Új mangát én is várom, elég izgalmas dolgok vannak benne.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Azóta lett már DB-n is 29-30 as rész.
Szeretem látni az olyanokat amit a mangában nemigazán veszel ki ilyen volt most pl amikor a klónok semmivé váltak meg amikor Kakashi mangekyou sharingant használt. Utóbbi pláne teccett.
Attól függetlenül már megint nyúzzák....
És már holnap van és még sehol sincs az új manga fejezet...*egyre idegesebben klikkelget*
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

::argh:: Ez valami őrületesen idegölő dolog, hogy 3-4 fejezet mangát 4 részben kell levezényelni. Pedig kezdtem reménykedni, hogy a dupla epizód lezárja végre a Gaara-ciklust...
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Üdv.

Még nem olvasok mangákat, így nem vagyok bennük otthon, de nekem is nagyon érzik, hogy teljesen belassult a történet amióta nem egy folyamban nézem. Sajnálom hogy így van de kezdem elveszteni a fenenagy igényemet a sorozatra, pedig még emlékszem amikor elkezdtem tölteni akkor 7-01 es napi beosztásban néztem őket.
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Nem nagyon fogok itt megjelenni, csak jelzem hogy azon népes táborba tartozom, akik iszonyat csalódottak a Shippuden minőségével. Húzzák, randa és unalmas :D Az első mondatommal arra céloztam, hogy megpróbálom megkímélni ezt a fórumot a heti anyázástól és a "nah ez is egy nagyon sz*r rész volt" postoktól :D
Ha valaha még jó lenne, akkor majd jövök XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

te jó ég... Új OP ill ED je van a Naruto Shippuuden 31 es résznek...
aki még nemlátta az endinget az nézze meg.

Az egész tömény Sai. Pfff....Ráadásul az ezelőtti opening soookkal jobb volt.

Olyan k*rvára sokat haladt előre a sztori.. -_-

De mintha szebb lett volna a grafika...és a színek sokkal 'tisztábbnak' tűntek... vagy csak régen láttam Naruto részt...?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
kaminaga
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.10.28. 11:17
Tartózkodási hely: Konoha:P
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kaminaga »

I...I...IMÁDOOOOOOM! *Síkit ugrál stb stb*. A naruto a világ legeslegjobb animeje!!!!!!!!!!!!=P Egyszerűen szeniális alkotás ebben minden meg van. harc, szomoúr sírhatós részek, hülyéskedések, love(najo ez nem annyiraxD). Egyszerűen ezt csak imádni lehet.:P Kedvenc karakterem természetesen Itachiiiiiiiii=P olyan titokzatos az egész karaktere.Bár kicsit már megtudakolnám szívesen, hogy miért ölt meg mindenkit. =P Meg még Sasuket is bírom.. bár vele inkább úgy vagyok, hogy 7 évesen tündérien aranyos és nagyon sajnálatra méltó:( 12 évesen egy beteges idióta. 15 évesen egy nagyon nagyon nagyon helyes pasi ésés sokat javított magán. Legalább már nem kapja fel a vizet mindenen.:P Pl.:most is mangában találkozott nem rég Itachival, de akkor is megtartotta a hidegvérét. Aztán még...... Naruto. Igen azt hiszem még őt is egyszerűen imádom.:P azok a csodaszép kék szemek. Bírom benne, hogy kitart a céljai mellett! Egy anp úgyis Hokage lesz! Vagy nem, de mindenképpen elfogják ismerni az erejét és nem csak a kyuubit fogják benne látni!!! Imádom azt a ramen mániáját is, meg ahogy Sakurának próbál udvarolni (szegényke, nem jön össze neki, pedig szerintem ezerszer jobban megérdemelné Sakura kegyeit, mint Sasuke.:S). Najo.. nem bonyolodok ebbe.. voksomat inkább a Naruto&Sasuke párositásra teszem le. a legszebb pár(L) XDDDDDD *yaoi fan*
,,Ez a világ vége játék nekem nem kell!"
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem is a Naruto a vilag legjobb animeje, visszafele is nezem :dirr:
Csak annyit "ronditok" ide, h vegre elolvastam a Yondaime-s chaptereket..buszke vagyok magamra, es azok egesz jok, kar h megint egy halott karakter a kedvencem Kimimaro utan..nokoment..
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Fiatalabbaknak készül elsősorban, ezért ronda a rajz, mert úgy gondolják, ők úgyse figyelik az ilyesmit... Vannak szépre sikerült részek is, pl. a Sakura/Chiyo VS Sasori harc vége. Hangulatfüggő is lenne? 9_9

Az új OP zenéje sztem förtelmes + mekkora fanservice már az a keresztre kötözött Sasuke Orochimaru-val... (Fanservice = NO. BAD.) Az ED zenével, rajzzal és ötlettel együtt aranyos =) Már várom a köv. részt, Sai arc, jobban feldobja a sorozatot, mint Sasuke :dirr:
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
kaminaga
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.10.28. 11:17
Tartózkodási hely: Konoha:P
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kaminaga »

Az új opening zenéje az tényleg nagyon szar! Megborzongok mikor beleordit nekem hogy "JÚ ÁR MÁJ FREND". Nah ott vagyok K.O. Borzalmasra sikeredett a zene, de a video az egészen jó! főleg a vége mikor Naruto és Sasuke egymásra fogják a fegyverüket:P Az ending meg úgy ahogy mondtad, az egész nagyon jó lett:P Meg Sai tök helyes mikor ott fekszik. xD imádom:P
,,Ez a világ vége játék nekem nem kell!"
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

sai fandom...
ehh---

opening abszolút nemjó. Első nagyon ütős volt ezmeg...
ending nekem sok.

És tényleg azért csinálják ilyen ronda grafikával mert úgyis max 13 éves gyerek nézi? O_o ez áucs.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Nekem tetszik az új opening. Szerintem klasszisokkal jobb, mint az első, bár még mindig nem éri el a sima Naruto openingeket.
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

hűű , ez nagyon érdekes , én még csak a 67-dik résznél tartok a narutóban , mert egy két hónapig nem néztem és elfelejtettem hogy mi történt addig ...
egyébként a ' szünet ' alatt elfen liedet néztem :P !!
most meg dn angelezek , szal megint lesz egy kis kiesés ... peff !
valaki majd elárulja nekem hogy itörténik utána ? akkor talán majd beugrik hogy mit hagytam ki ... :P
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Ez a 33. rész egész szép lett, mi történt??? o_O

Nem tudom, hogy hívják azt a hegedűéhez hasonló hangú japán hangszert, de nekem olyan feeling-et tud adni a sorozatnak... Masuda Toshio rulez =D

Sai meg ijesztően sápadt O_o
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Én vagyok a hülye, vagy valaki nagyon elkúrta a feltöltést (usteam) mert valami oltári nagy baromság jön le Patrol álnéven. Azt hittem a szívroham kerülget amikor megláttam az openinget...
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Ja, az a Dattebayo egyik szokásos YHBT-akciója volt, úgy látszik, valaki agyatlanul feltöltötte... *facepalm* Jelen pillanatban még nincs feliratos verzió, raw-ban néztem.
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Múlthéten nemcsak új rész nemvolt, de még új fejezet sem a mangában. Ha jól tudom nov8 és 10 között várható mindkettő.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sagara6
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.10.25. 22:58
Tartózkodási hely: Afganistan

Hozzászólás Szerző: Sagara6 »

Asszem így a 36-37.-rész ben ez az új gyerek nagyon kész, elég modortalan kisp&cs hihetetlenül jóvolna képen törölni :computer: ::box::
Sagara ready for Action...
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Lee mint Részeges Ököl ez tetszik ::jbeeer:: ::box:: :D :D
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Sziasztok!

Nah a Blícset már szapultam eleget, írok egy esszét a Narutóról is.
Anno a Narutót azért kezdtem nézni, mert tudtam, hogy nagyon hosszú, és népszerű. El akartam magam foglalni, de egy hétvégénél hosszabb távra. Aztán a sorozat nagyon megtetszett -a nyílvánvaló klisék ellenére is- a jól eltalált karakterek, remek sztori, és a zene miatt. A mai napig elő-elő veszek egy kedvenc részt, hogy megnézzem, pedig "kivégzett" sorozatokkal ez nem szokásom. A Naruto jó volt.
Nagyon jó.

Ezért vártam annyira a Shippuudent. A Naruto a legtöbb emberben elég mély nyomot hagyott még ahhoz is, hogy azt a majd' 100 rész kínos vacakolást a fillerekkel feledtesse. Kit érdekelnek a fillerek, ha itt van már a folytatás.
És a shippuuden is jól indul. Mégis, 43 rész után azt kell mondanom, hogy ezt bizony elbaszták. Miért?

Kezdjük a pozitívumokkal.
- A grafika. A cucc szépen van animálva. Látszik, hogy időt fordítanak rá, a kedvenceim a finoman kimunkált apró részletek, pl. levelek a szélben. Az átlagos minőség meg sosem romlik túlságosan le, ellentétben más animékkel, pölö Bleach. Tényleg jó.
- A zene. Közel nincs olyan jó, mint az első sorozaté, de így is átlagon felüli. Baljóslatú, sötét, illik a komolyabb cselekményhez és karakterekhez. Igazság szerint talán túlságosan is sötét, és néhol monoton, de így is elég jó.
- A sztori. A sztorit a manga szolgáltatja, nincs is vele semmi baj.

De ha technikalig jó a cucc, és a történet is oké, akkor mi hibádzik?
A MEGVALÓSÍTÁS!
Tele van szánalmas gyermekbetegségekkel a sorozat, amik tönkreteszik az egészet, hiába vártuk annyira a shippuudent, és hiába jó az alapanyagként szolgáló manga. A teljesség igénye nélkül:
- A nyílvánvalóan drámai részeket túlerőltetik. Álljunk és vekengjünk, közben szól valamelyik nagyon setét és nagyon misztikus ének a háttérben, ami pont ide illik. Kár, hogy mivel az egész OST ilyen, semmi hatást nem vált ki.
- Sok a visszaemlékezés. A tököm tele van Sasori halálával, amit már legalább ötször néztünk meg. Senki sem felejtette el az utolsó szavait, felesleges állandóan újra megmutatni. A manga legjobb momentumait, a legpörgősebb csatákat rontják el a túl sok visszaemlékezéssel. Anyám vert, apám alkoholista volt. Hopp, eltelt a rész. Na nem baj, majd a következő ötben folytatjuk.
- Húzzák az időt. Már a Narutóban is majd megőrültem, mikor 10 részen keresztül csak ugráltak a fák között, és nem haladtak sehova. Igazán elhagyhatták volna ezt, de nem tették. Sőt, a Naruto Shippuudent körülbelül annyira vontatott, hogy egy rész egy számot dolgoz fel a mangából. Tegye fel a kezét, aki szerint 18 oldal rajzból lehet értelmesen 20 perces filmet csinálni.

Összegezve ez kevés, nagyon kevés. Közepes, legjobb esetben is. 6/10.

Nah, lehet nekemesni.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Nem esek neked =D Nálam a 40. rész óta mennek szét a biztosítékok, addig egész jól bírtam. A dupla részben a 23. percben mozdultak meg a karakterek, ffs 9__9;

Jah, az animáció minősége sztem nemhogy nem jó, hanem messze az átlag színvonal alatt van, csapnivaló. Az OST meg pont tetszik (szeretem a lehangoló zenéket ^^).

Gyerekek a célközönség, róluk úgy gondolják, hogy nekik úgyis mindegy, mit kapnak, amíg Naruto & Co. van benne...
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tudom, engem már ebben a topicban mindenki utál, de:
-Az animáció gáz, mint mindig, talán az eddigi egyetlen pozitívum a "mini-kyuubi" megvalósítása a mostani részekben, ettől eltekintve az egész Shippuden rajzolása messze elmarad mondjuk a normál sorozat Chuunin vizsgás részeitől, pedig már az is béna volt. (De azért összehasonlításképpen elő lehet venni a régebbi részeket, avagy amikor Gaara homokhasználata még nem "breaktánc" volt.)
-A zene az első sorozatban még egész jó is volt (talán az egyetlen pozitívum, amit el tudok mondani a sorozatról), persze csak azokra gondolok, amikben nem volt az a hülye üvöltözés, hogy "Szujje-szujje-szujjee-háá!" (Jobb hangutánzó szót nem tudok rá, de a legelső rész legeleje már ezzel indít, na arra a hangra gondolok.) Gratulálok a Studio Pierrotnak, hogy a Shippudenben már a zenét is sikerült elcseszniük, talán 1-2 olyan szám van, ami az első sorozatot idézi, és a pozőr gregorián stílusú Akatsuki zene még azok között van, amit szívesen hallgatok. (Ebből lehet következtetni, hogy a többi milyenre sikerült.) Jah, ha már a zene: bő 260 rész után (normál sorozat + Shippuden eddigi 40akárhány része) végre kaptunk egy olyan endinget, amit pasi énekel, ennek ellenére hangja is van, és úgy az egész szám tetszik. Erre mit csinálnak? Beraknak alá fanart képeket... -__- Komolyan, én megértem, hogy most már nem csak animálni, hanem rajzolni is lusták, de muszáj volt pont egy ilyen pörgős endinget elszúrni ilyesmivel? Az előző ED-nél legalább a "ritmus" stimmelt, mert a lassú résznél állókép volt, a pörgősebbnél meg futottak, de ez a mostani... (Jah, rendes leszek, és az előző ED karikatúra dizájnját most nem hozom fel.) Meg ha fanart, legalább jó minőségű lenne, de ez a kékhajú Gaara, meg a Shinjou Mayu stílusban rajzolt Naruto x Sasuke yaoi már nekem fájt, pedig én Naruto témában már sok baromságot láttam.
-A sztori nálam no komment, illetve Odin2 megállapítása nagyon találó volt az "anyám vert, apám alkoholista volt" résznél, ehhez már csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem ez nem a Shippuden sajátossága, hanem a Naruto mondhatni alapsztorija. Mert mivel kezdődött ez az egész? Árvagyerek elindul, találkozik Ms. Magashomlokkal (valszeg sokan örülnénk, ha nekünk is csak ennyi lenne az életben a gondunk :D), később betársul hozzájuk EmoPrince "Ihatemybrother" Sasuke, majd Füves-senseinél elkezdenek tanulni. Utána jön Sub-Zero, aki (mit ad Isten!) szintén elárvult, de "Gatts" magához vette, majd miután ezekkel leszámoltak, kalandok a pszichopata homokemberrel, akit bizony mindenki utált, csúnya gonosz ez a világ, úgy biza... (És folytathatnám a sort.)

Ja, és egy apró manga spoiler, bár aki olvasta a két héttel ezelőtti 384-et, annak már nem az: Emokid had his revenge!
Ezt kellene az olvasónak komolyan vennie? Még ha túl is lép ezen az "űdekomoly" elszánt fejeken, az utolsó képkockás monológ után tuti szétröhögi az agyát. XD
Gensou írta:Gyerekek a célközönség, róluk úgy gondolják, hogy nekik úgyis mindegy, mit kapnak, amíg Naruto & Co. van benne...
Na igen, ez eléggé érződik is rajta, főleg a Shippudenes részek végén lévő baromkodásnál, amikor a duplarészek alatt hülye szavakat kell kanjikból kirakni, vagy Yamato "vicces" creepy-fejét mutogatják.
Kép
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Amúgy a manga utóbbi pár része is csalódás, mert mostanában "kiírtak" pár negatív és pozitív hőst, úgy hogy azt hittem, lassan a történet vége közeledik...
Persze frászt. Néhány "ügyes" csavar; béci nem halott, mert ádi testében tovább él, az igazi főellenség meg nem karcsi, hanem árpád, és máris garantált a folytatás.
Én megértem, hogy a Naruto az gyakorlatilag frencsájz, annyira szerteágazó, meg internesönöl, meg nemzetközi, de le kéne zárni, különben megmaradt hülye shounen mangának, pedig több van benne. Vagy olyan elcseszett lesz a végére, mint a DB GT. Lehet választani.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ha jól tudom a mangaka már szintén unja, és abba is szerette volna hagyni, csak a szerkesztője hajtja továbbra is egyesbe, mint a lovat, pont azért, mert "ez kérem frencsájz, nem lehet csak úgy abbahagyni". Most a legújabb kérés az volt, hogy rajzolja meg a Hebi tagjainak is a harcát, szóval miután az emó tesók végeznek egymással (ez alatt azt kell érteni, hogy Itachi biztos megint bemondja majd, hogy "genjutsu", és elpárolog), még vagy 20 fejezeten át nézhetjük, ahogy Vízfejű és a többiek harcolnak mondjuk Kisamével, vagy kapnak 1-1 Akatsuki tagot. (Lassan már nem értem, hogy ennek a cuccnak miért Naruto a neve, mert ő szerepel a legkevesebbet, innentől meg át is lehetne nevezni mondjuk "Emo Royale" címre, vagy "Kill Itachi"-ra.) Jah, ha már Uchihák: ahhoz képest, hogy eleinte egy "kipusztult" klán, mostanra kiderült, hogy az összes übertáp embernek Sharinganja van, és már Mangekyo sem kell, sima háromsarlós vörös szemmel egy sannint is haza lehet vágni... :? Az meg tényleg elég gáz, hogy szerintem már az alapsorozat is rohadtul Team 7 orientált volt, a többiek majdnem csak azért kellettek bele, mert 4 emberrel, és egy rakat mellékszereplővel nem lehet mangát írni, viszont mostanra gyakorlatilag majdnem háttérszereplő lett mindenki, aki nem Team 7-es, vagy sorban "kiírják" őket, vagy csak 1-2 technikát használnak, de semmi normális fight-juk nincs.
Kabutóból meg szerintem is ott ábrándult ki még az is, aki addig szerette, amikor titokzatos "Sosem tudhatod, hogy épp kinek az oldalán állok" szereplőből egy pillanat alatt átvedlett kattant Orochimaru fanboy-já.
Kép
Válasz küldése