Fullmoon wo Sagashite

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Szerintetek milyen az anime?

A szavazás 2004.01.14. 14:15-kor befejeződött.

12
75%
rossz
4
25%
 
Szavazatok száma: 16

Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Én is sírtam rajta,pláne az utolsó részen..már az elejétől éreztem a feelinget,úgyhogy Mitsuki utolsó énekénél robbantam... és ahogy jöttek az érzelmi sokkok,egyre rosszabb volt :-) reménykedtem benne hogy senki nem fog keresni abban a 20 percben :D
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Kehh,rám egyszer anyu rámrontott,és majdnem szívrohamot kapott,mert az egész pofim könnyes volt. :? Időbe telt,mire elhitte miért,ezen felbuzdulva,ha van ideje,olvasgatja a Mangáját. ::taka::
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Ügyes,ügyes.. :-)
Arina nagyon tud,szép a manga is :D
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Na, sikerült meghallgatnom a hivatalos angol szinkront.
Ha rászánjátok magatokat, álljatok hozzá úgy, hogy nagyon rossz lesz, akkor lehet, kellemeset csalódtok majd. Én naivan úgy álltam hozzá, hogy ennyi év után biztos fejlődött odaát a szinkron. Hát nem. Pedig tényleg vártam már az angol változatot.
Röviden: a hangok teljesen jók lettek, nem értem, mi bajuk Mitsuki hangjával. Amivel nekem bajom van, az a játék. Konkrétan olyan az első rész, mintha végigunták volna a felvételt. Már vártam, mikor kezd el horkolni Takuto vagy Mitsuki hangja. ^^" A beleélés hiányzott az egészből. Remélem, változni fog a későbbi részek folyamán a dolog, mert sztem semmi gond nincs Mitsuki, Mero és Takuto hangjával. Csak játszani nem tudtak. ><
Youtube.com-on néztem, keressetek rá a Full Moon dub-ra és azokat a videókat nézzétek, amelyiknek a nevében szerepel a ViZ szó, ne a fandubokat nézztek.
A DVD-n van japán hang, külföldi ismerős mesélte, hogy pocsék az angol felirat hozzá, de legalább van japán hang. A zenéket nem szinkronizálták, mindkét hangnál maradt japánul. Kép, hang, egyéb minőség állítólag jó, de erről legfeljebb akkor tudok biztosat mondani, ha meglesz (HA, mert 13 DVD lesz, mint a japán változat és állati lassan jön ki, úgy tűnik, el fog tartani pár évig, mire mindet kiadják... ha lesz a felénél Box Set, inkább azt veszem majd meg), vagy ha más megveszi innen és ad személyes beszámolót.
Kép
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Wrrrááááá,szerintem sz@r. (Elnézést a kitörésért) Meroko hangja nem elég "nyafogós" Takutó-é (nekem) nem elég "mély",valamint nem szeretem ezt a Top-Shop-os Amerikai hangokat! ^^" Azon felül tényleg elég unalmas lett. >.< Azon nagyon felnevettem,amikor Mitsuki odaér a Seed Records épületéhez,és megszólal: "Whháááouuuw" XD XD

Ja,és amikor először meghallottam a Nagymama hangját,egy pillanatra esküszöm olyan volt,mintha a South Parkból szólalt volna meg valaki. XD

Pedig már annyira vártam,hogy milyen lesz!!!! >.<
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Yeeeeeeeeeee..........

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Én az összes részét láttam és nagyon imádom!^^
Mangába csak 2 részt olvastam/mert több nem volt fent az adott honlapon:P/,de úgy is nagyon tetszett.A történet szomorkás,megható,ugyanakkor a két shigami karaktere vidámmá is teszi az egészet.^^
Főleg az tetszik mikor Takuto és Meroko veszekednek.XD

Jah,és még hozzáteszem,az összes részt vajon hogyan láttam?Japánul,angol felirattal!!!!!XD Az én picinyke angol tudásommal elég nehéz volt kibogozni mit akarnak épp mondani.....XD
/A mangát természetesen magyarul olvastamXD/

Egymás után többször postolni tilos. A sarokban van a Szerkesztés gomb, használd! Köszi. - Moderátor
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én is japánul, angol felirattal néztem, de amúgy a FMwS pont egy olyan anime, amit viszonylag könnyen meg lehet érteni. :)

Az angol szinkronok pedig borzasztóak...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Az animét meg lehet, a mangán azért filóztunk annó pár sort az egyik külföldi fórumon. :)
Kép
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

A mangát ugyan nem olvastam, de többen mondták már h sokkal jobb mint az anime. Bár nekem az nagyon tetszett.
Az eleje ugyan szerény véleményem szerint túlzottan elhülyéskedett, de valószínüleg azért érzem ezt mert én a komolyabb animéket kedvelem.. ^^"
Ettől függetlenül nagyon tetszett. Szeretem Arina munkáit :)
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

most tartok a 20. résznél és nagyon szeretem már most, mint "Tanemura -sensei" összes többi művét (KKJ-t is imádom- már a mangát)
lenne egy kérdésem: itt is van akkora különbség sztoriban vagy másban mint a KKJ esetén? (Full Moon manga 7. kötete megvan- hülye módon nem bírtam magammal és azt vettem meg először ^^"- szal a manga végét már tudom ::reliev:: )
szépek a zenék, mondjuk az op nem tetszik- nekem olyan kis bugyuta hatása van
sztem Mitsuki énekhangja picit öreg hozzá, de ez legyen a legnagyobb bajom
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Rettenetesen nagy a különbség a manga és az anime között. A manga első kötete az anime első 17 része. ^^" A 3. kötettől meg teljesen más irányba megy el a történet (és Eichi is fontosabb szerepet kap). Az anime a maga szívszorongató részei mellett is sokkal könnyedebb, rózsaszínebb, mint a manga. A mangában nincs annyi filler, több hangsúly van a szereplők bemutatásán. Szerintem mindkettő jó, szal az anime után, ha lehetőséged lesz rá, olvasd el a mangát is (ha megveszed, lehetőleg inkább angolul, a német fordítás rettenetes ^^").
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ok, köszönöm a segítséget!
számítottam erre... nem tudom miért nem lehet normális animét csinálni Tanemura mangáiból,a KKJ manga is szenzációs az anime meg sehol sincs hozzá képest. mindenképpen megnézem az animét is mert tetszik, aztán lehet hogy a manga olvasása közben szidni fogom a készítők fel- és lemenőit
majd megpróbálom angolul beszerezni a mangát, bár németül egyszerűbb,de ha rossz a szöveg(ez már feltünt korábban is hogy "picit" más az értelmezés bizonyos dolgokban ^^") akkor inkább küzdöm az angolért
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Tény, hogy más, de nekem személy szerint tetszett, hogy az anime önmagában is megállja a helyét egy jó, kerek történettel. Azért nem a Full Moon a kedvenc Arina-cuccom, mert mind a mangában, mind az animében voltak dolgok, amik nem tetszettek/a másik verzióban tetszettek jobban. Így nálam a kettő nagyjából egyenlő szinten van. Más, de legalább teljesen más és jó. Igazából leginkább Eichi-t sajnáltam, hogy nem jutott neki olyan kulcs szerep, mint a mangában. Egyébként ha jól emlékszem, a manga egy freetalkjában Arina írta, hogy az anime verzió végét is ő írta még anno a mangához, de aztán elvetette és meg is lepődött, mikor felhasználták. De ezt majd lecsekkolom, ha egyszer meglesz angolul is a manga végig (a kézírását nem tudom elolvasni ^^").
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

:3 mostmár tűkön ülök hogy hogy lesz a vége (32. résznél tartok)... meg azt azért remélem hogy Izumiékat nem hanyagolják el
Eichi szerepéért meg kár ha kihagyták, sztem nagyon szép gondolat volt ;)
Avatar
Susannah
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.03.02. 11:48
Kapcsolat:

Full Moon anime

Hozzászólás Szerző: Susannah »

Péntek este 9 óra körül kezdtem el nézni, és ma vasárnap délben fejeztem be az animet, nem tudom valakinek sikerült-e 2 nap alatt végignézni, de én egyszerűen nem bírtam elszakadni tőle.
Egy biztos, hogy nagyon tetszett, szivemhez szólt a történet. Majdnem az elejétől kezdve sírtam rajta, utána már kezdtem észrevenni, h peródusosan történt, ha egy rész teli volt izgalmakkal, könnyfakasztó jelenetekkel, akkor az ember lelkileg kikészült, és az erre következő 2-3 részben feloldódunk, jönnek a vicces, aranyos kitérők, kalandok.
Egyszerűen nem tudok kiragadni részleteket, akár egy pillanat amikor Mitsuki az osztálytársaival van, vagy éppen Meroko éneke... néha már a boldog pillanatokon is eltört a mécses, mindig az járt az eszemben, hogy Mitsuki már nem, jövőre ő már nem...
ÉS a vége is nagyszerű befejezés volt.
A dalokért rajongok, nálam a sorrend: Myself (Mitsuki, Takuto, Meroko) , Eternal Snow ( Route L, Mitsuki), New future, Smile, Love Chronicle.
Karakterként Takuto fogott meg, az elszántáságval, a nagy küzdéssel, azzal, h mindent megtett azért akit szeret. De az utolsó részben Meroko tisztaságát is észrevettem, annyira feltétlenül szeretett mindenkit...
jaj közben azon gondolkodtam, hogy ha valaki még nem látta ne mondjam el a lényeget, Gomen, spoileres a szövegem ^^".
Ezek után nagyon kíváncsi vagyok a mangára, bár nem tudom, hogy bírnám, hiszen ezt is vörös, kisírt szemekkel tudtam "csak" végignézni.
*__*
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

én is csináltam már maratoni anime nézést- 26 részeset néztem meg egy nap alatt- az jó ha az embernek nincs más dolga ^^
fullmoon-on csak 2x akadtam ki amikor Mitsuki megtudja, hogy Eichi meghalt- na az gyilkos volt, ahogy Takuto próbálja visszatartani... meg a végén amikor Takuto megkérdezi hogy ki ő...- nálam ezek voltak a lélek kitépős részek
a mangát mindenképpen ajánlom, más mint az anime, de én imádom azt is- főleg Arina agymenéseit a kötetek végén :lol:
Avatar
Susannah
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.03.02. 11:48
Kapcsolat:

full moon

Hozzászólás Szerző: Susannah »

miyume írta:én is csináltam már maratoni anime nézést- 26 részeset néztem meg egy nap alatt- az jó ha az embernek nincs más dolga ^^
fullmoon-on csak 2x akadtam ki amikor Mitsuki megtudja, hogy Eichi meghalt- na az gyilkos volt, ahogy Takuto próbálja visszatartani... meg a végén amikor Takuto megkérdezi hogy ki ő...- nálam ezek voltak a lélek kitépős részek
a mangát mindenképpen ajánlom, más mint az anime, de én imádom azt is- főleg Arina agymenéseit a kötetek végén :lol:
Nem tudnék már konkrét jeleneteket említeni, de akár az amikor Mitsuki barátnői tervezik, hogy mit fognak csinálni a középiskolában jövőre; a legmegrázóbb amikor odafeküdt Eichi-kun sírjára, és kérlelte, hogy vigye magával, majd megszakadtam :(((; elsírtam magam Takuto gyönyörű hangján, és a "kis" Meroko énekenén amikor a feledés virágáért küzdött.
Továbbá hosszú ideig Full Moon dalait is csak könnyes szemmel tudtam meghallgatni.
Avatar
seiya30
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.08.30. 13:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: seiya30 »

Sziasztok!

Nekem ez volt az első animém amit a Sailor Moon után láttam. Nem is tudom hogyan választottam ki az animék végeláthatatlan sorából pont ezt. De miután vége lett.... nem is volt kedvem másikat választani utána. :) Elcsodálkoztam rajta hogy egy rajzfilm hogyan lehett ekkora érzelmi hatással egy "nagy culára" (ez volnék én). És mégis igy van. Én még soha sem néztem maratonban semmit. Nem szeretem a "tuladagolást". De tény hogy az utolsó részeket már kettesével, hármasával néztem meg. Nem birtam várni másnapig. :)

Egyből "beleszerelmesedtem" Takutoba.. még jóval Mitsuki előtt!!! :oops: :lol: De Izumi-kun is nagyon tetszett benne. És amikor valakinek emliettem hogy legujabb hobbim az anime nézés, és ők egyből a hentaikra gondoltak... csak átfutott az agyamon a Fullmoon hogy ez mennyire közel sincs ehhez müfajhoz... Hjaj!!

De jó volt mindezt leirni. :lol:
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Nekem ez az anime elég nagy csalódás volt :S Mangát olvastam először, ami tetszett, mert kedves, szívhezszóló történet, arannyooos. És amúgyis az első manga sorozat, amit megvettem sznapomra <3
Nekem az anime hosszú, a zene sem tetszik annyira, Mitsuki karaktere is sokkal vinnyogósabbra sikeredett szvsz, mint a mangában..nem is volt olyan szép, mint a manga, bár ezt gondoltam, hogy így lesz, de kedvencemet Izumit úúúgy elszúrták sztem =( Legalábbis én nem így képzeltem, főleg a hangját..
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Izumit szerintem is elszúrták- vagy legalábbis nagyon elhanyagolták- *sóhajt* kár érte. nekem a szinkronjával nem volt bajom, inkább azzal hogy nem derült ki róla semmi, se Jonathanról- ami meg még nagyobb szívfájdalom mert azon néztem a legnagyobbat :D
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Jajaja, a Jonathan szál iggen menőő volt :D meghát igen, Izumiból csináltak egy hülye dögöt, és még az indítékait sem láttuk, pedig 52 részben simáán..sztem az elejét húzták el nagyon, elég sokat bénáztak. Visszatérve Izumira nekem a haja színe sem tetszett XD
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

a másik dolog még, hogy az animében Meroko átszeret Takutoba ténylegesen míg a mangában igencsak Izumit szereti végig és hálistennek össze is jönnek a finisben- és az anime eleje télleg nagyon el van húzva meg filleresítve, azt az időt Izuminak meg Jonathannak is szentelhették volna (Yami-nabe cool)
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Nahigen, a Meroko-szálat is elhanyagolták egy kissé, pedig ő is sokkal többet mesél, meg többet meg lehet tudni róla mangában. És olyan szép benne ^^

Yami-nabee \ o /
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

mindenki sokkal szebb- Arina-sensei rajzait a munkáiból készült animék sosem tudják visszaadni- biztos nem akarnak annyi időt fordítani a grafikára, így az a nyomába se ér a mangákénak. meg hát az ő stílusa az ő stílusa. nem lehet leutánozni és hosszú távon tartani azt a szinvonalat.

meg ott van még Eichi története - engem nagyon megviselt az animében hogy ott Mitsuki nem tudott róla, és az egész szerintem kegyetlenül jól meg volt csinálva Takutóval, viszont a szerepe a shinigamikkal kimaradt amiért meg ismét csak óriási kár...
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Hát igen ezzel is egyetértek..halálosan idegesítettek a részek, mikor Mitsukiék elmentek Amerikába, hogy megkeressék Eichit, aztán meg ott szenvedett, hogy Eichi meghalt. Mer nem az, szomorú persze, de nekem ez kicsit sok volt. Mangában volt drámája annak, hogy Mitsuki tudja, és ennek ellenére is úgy viselkedik ahogy.
Maga Takuto karaktere is kicsit torzult szvsz, talán pont emiatt.
Válasz küldése