Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

MaKo: És nem akardo feltölteni? Vagy melyik channelről szedted őket?
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Nyah, végre én is "végig"néztem a Live Actiont (vagyis az eddigi 35 részt), szóval bepótoltam a lemaradásom.
Vélemény: (Tudom, sokan mondták már más miatt is, hogy gyerekes vagyok), Nekem nagyon tetszik! ^^' A karaktereket imádom (főleg Reit és Makot). Én spec a DK-ból majdnem mindenkit szeretek. Najó, Jadeite-ot nem igazán...^^' És nem hasonlítom őket az animés/mangás alteregojukhoz. Szerintem így magukban rettentő jól megállják a helyüket. Meeten elég sokan mondták, hogy "jaj persze, hogy tetszik nekem még a LA, mert nem jelent még meg Kunzite" Ennek ellenére, nekem nagyon bejön ^^' Nem tudom, miért szidják annyira, nekem ő tetszik a legjobban. Akinek a karakterét még nem bírom az Kuroki Mio. Valahogy irritál az a csaj...bár valószínű, hogy ilyesmit akartak elérni vele a nézőnél...^^'
Mindent összevetve szerintem nagyon-nagyon jó, és lehet, hogy "ez az én színvonalam", de tényleg tetszik. Persze, az első részben engem is idesegítettek a "gagyi" dolgok, de már egyáltalán nem.
Szóval nagyon várom a folytatást! (Szegény Minako-chaan~)
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Nekem is Kunzite a kedvencem. Nekem Zoi és Jadeit nem tetszett az elején, de mostanra már ők is sokkal jobbak lettek.
Mio meg a kedvencem Rei után ^^" Nagyon szemét, meg minden, de valahogy nagyon eltalálták a karakterét és ezért nem tudom nem szeretni.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Én Queen Metaliara vagyok nagyon kiváncsi, hogy vajon hogy fog kinézni... És Zoisite + Beryl Rulz :D
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Nekem Mio-rol folyton Gollam jut eszembe... Hihetetlenul hasonlitanak ^_^°
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Mármint a külsejük, vagy a skizofrén jellemük? ^^'
Ő egyébként Beryl másik alakja, vagy csak felhasználja őt?
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Külsejük ^_^°

Másik alak nem nagyon lehet, mert ott állt Kunz mellett Beryll előtt.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Sora írta:Ő egyébként Beryl másik alakja, vagy csak felhasználja őt?
Ahogy elnezem, o Bez szemelyes youmaja, vagy vmi olyasmi... val'szeg rajta keresztul is tud latni/stb.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Én is vmi ilyesmire gondoltam, csak feltűnt, hogy gyakran ugyanazokat a grimaszokat vágja, mint Beryl az előző pillanatban
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Az 35. részben, mikor Mio épp Mamorut próbálja elbájolni, Zoisite jó nagyot csap a zongorára, és azt mondja: "Az (márminthogy Mio) Queen Beryl árnyéka!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Szélfi írta:Az 35. részben, mikor Mio épp Mamorut próbálja elbájolni, Zoisite jó nagyot csap a zongorára, és azt mondja: "Az (márminthogy Mio) Queen Beryl árnyéka!"
Jah, de ettol meg van sajat tudata.... legalabbis, az egesz kavaras a sulival meg Minako-koncerttel meg akarmi, ezek nem Berylre vallanak. Egyszeruen nem az o stilusa. Ezert mondom, hogy Mio val'szeg vmi szemelyes hasznalatra krealt youma lehet, akin keresztul Bez tud latni meg hallani meg stb, ha olyan kedve van.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Raisu írta:MaKo: És nem akardo feltölteni? Vagy melyik channelről szedted őket?
solarmiracle-ről... :roll:(egy seramyus csatorna) De ha jól hallom, már animehq-ról is lehet töltögetni, szal én is oda fogok menni, mert újabban a mirc baromira lassan tölt nálam (fogalmam sincs miért -_-)...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

MaKo írta:mert újabban a mirc baromira lassan tölt nálam (fogalmam sincs miért -_-)...
nálam is, szal én is maradok annál.
Ja, és rájöttem, miért a Live Action qaz, amit a Sailor Moon családból a legkevésbé bírok. Nem a szerintem borzalmasan semmilyen háttérzene, a béna effektek (amik közül egy-kettő, mikor a gépem lelassult, jól mutatott, de CSAK akkor!), vagy a story (ami viszont jó) teszi. Hanem az, hogy majdnem minden színésztől a falra mászok. >.<"" ^^"" -az a két-három színész, akit tehetségesnek tartok. ^^"" imho...
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hehe, én még nem mondok konkrét véleményt, bár sokszor fel tod húzni a sorozat, de azért alapjáratban nem vagyok összeveszve vele ^^; Egyébként színészek közül engem senki sem zavar annyira hogy ne nézzem tovább (ruhák miatt néha jobban ki vagyok akadva), de azért meglátom mi sül ki belőle, szóval biztos tovább nézem... ^^!
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Dunno... Ha en barmilyen live actiont nezek (legyen az TV show vagy film vagy szinhaz vagy barmi), akkor altalaban alapbol (es szandekosan) nem allok hozza, hogy "na lassuk a szineszeket jatszani a karaktereket," hanem ugy, hogy "na lassuk a karaktereket." Nem a szineszeket latom, hanem a szerepeket, es emiatt nagyon rossznak kell egy szineszi munkanak lennie ahhoz, hogy nekem feltunjon, es el tudjak vonatkoztatni a karaktertol. Ami az SMlive-ot illeti, egyetlen ilyen volt csak eddig, Mamoru szinesze, aki telleg valami katasztrofalis (jo, most mar kezd vhogy belejonni). A tobbiek... jo, nyilvan nem Robert de Niro egyik se, de nem is kellene az ide. A karakterek hihetok es aranyosak, az ember erez irantuk, es ez nekem boven eleg.

De ez persze csak en vagyok. ^^;;

(Olvastam vmi animeblogon, hogy az illetonek azert nem tetszett az "Ami&Rei egyutt bulizik" epizod, mert jaj de rossz szineszek ezek a lanyok. Hat... oszinten megmondom, sajnalom az illetot. :P)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

mufurc írta:Nem a szineszeket latom, hanem a szerepeket
Én is pontosan így vagyok vele. Nekem igenis mindegyik senshi tetszik (Mina lehetne jobb is, de nekem még vele sincs komolyabb bajom), és mint már többször is elmodtam, Kunzék is. Sőt, még Mamoru se zavar ^^' Mio-nak pedig irritál a karaktere, és ez nekem pont jó, mivel elméletileg egy irritáló karakter (ezt jól leírtam @.@). Az egész LAból egyetlen egy dolog van, amit még mindig nem bírtam rendesen megszokni (az előző postból ennek ellenére kifelejtettem ^^'''''''), az pedig a 2 plüssmacska >.< Nekik sem a karakterük, csak szimplán a plüss mivoltjuk. Ez az egy, ami néha zavar, a LA többi részét egyszerűen imádom! ^.^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

mufurc írta:Nem a szineszeket latom, hanem a szerepeket
Én meg nem látom a szerepeket, mert pl. Sawai túl játszik, vagy épp nem játszik sehogy. :p Párszor már volt olyan fílingem, hogy ha Beryl megjelenne előttem, és azt mondaná, csatlakozzam hozzájuk, megtenném, csakhogy végre leszámolhassak Sawai-val (nem fogom Usagi-nak hívni :p). ^^" Bocs, dehát ez van, én nem bírom azt a csajt úgy egy az egyben. ^^"
A story amúgy nem lenne gáz, az az egyik ok, amiért képes vagyok végig nézni, a másik pedig Mako és Rei, mert őket viszont szívesen nézem, és még Sawai-t is képes vagyok nagyon nehezen, de elviselni, ha ők szerepelnek. ^.^ ez meg én vagyok :p
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hát őszintén, én mikor láttam azt a jelenetet, hogy Marsban feléled az erő, na akkor eldőlt a sorsom, és muszáj tovább néznem, hiába van ami nem annyira jön be benne...! Az vmi naaaagyon fantasztikusan szép volt!!!! *__* Jóhvanna, tom hogy a számgép-effektesekbe vagyok beleesve, de annyira jól és szépen és táposan volt megcsinálva, hogy jajistenem...! *_* (pedig amúgy sose volt kedvenc Mars, de tényleg gyönyörű volt a lány is, meg ahogy a kezéből kijött a tűz...! *.*)
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Tenshi: Pedig semmi baj nincs azzal a játékkal. Szerintem egész egyszerűen nem vagy hozzászokva a fiatal japán lányok stílusához. Nekem a 30 éves tanárnőm is hasonló affektálásokat vágott le, csak úgy... Szóval arrafelé ez nem túljátszás, hanem normális...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Szerintem meg sokszor ráerőltet. Arról nem is beszélve, hogy érdekes módon a többiek tudnak játszani. De ezt a véleményemet párszor már leírtam, szóval most nem untatlak titeket újra ezzel. Ez az én véleményem (is). Ez van.
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Az a lány (szinészek nevét nem tudom, őszintén nem is érdekel) Usagi. Nála Usagibb Usagi nincs is. Tökéletes. A vigyora, a lököttsége. Amikor Venus koncertjegyeket ad neki és legalább egy percbe tellik neki, hogy felfogja Venus = Minako pedig Mamo éppen felhomalyosította (papírpeták antigravitációban hamarabb esik le ^_^°)... zseniális.

USAGI.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Meglivorn írta:Az a lány (szinészek nevét nem tudom, őszintén nem is érdekel) Usagi. Nála Usagibb Usagi nincs is. Tökéletes. A vigyora, a lököttsége. Amikor Venus koncertjegyeket ad neki és legalább egy percbe tellik neki, hogy felfogja Venus = Minako pedig Mamo éppen felhomalyosította (papírpeták antigravitációban hamarabb esik le ^_^°)... zseniális.
Yup, 100%-ban egyetertek. Egyreszt a karaktert nagyon hozza - ennivalo, olelnivalo, lokott, de mindig jokor komoly, stb... Masreszt tokeletes hiperaktiv, genki japan tinedzsercsaj (igen, ezek ILYENEK. Ha nem hiszed, nezz meg par japan talk show-t). Rajong az idoljaert, fangirl ezerrel, vasarolni maszkal a baratnokkel, egyutt karaokeznek es hulyulnek a "klubban", satobbi. Pont amilyen Usagi lenne, ha valoban letezne.

Lehet, hogy Usagi nem ilyen a mangaban, vagy a musicalben - oszinten szolva, nem is nagyon erdekel. Az az Usagi, akit en megszerettem, az pont olyan, mint amilyen ez a lany a live actionben. Ennel tobb nekem nem nagyon kell.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

Szerintem a Live Action úgy tökéletes ahogy van.Most a 22.résznél már azt mondhatom kiforrtak a szerepek és a történet is egyre jobb.Nem tudom hol lenne Usagi túljátszva...ha jól emlékszem (márpedig én jól emlékszem)az amine-ben Usagi ugyan ilyen volt jellemét és viselkedését illetően (attól az apróságtól eltekintve hogy ott ugye a karakter rajzolt volt itt meg élő szereplő).De ahogy azt mufurc írta ennél perfektebb Usagi nem is lehetne.Pedig én hajlamos vagyok arra hogy a szokottnál is kritikusabban itéljek ha az a valami Sailor Moon-al kapcsolatos de itt egyszerűen a kezdeti botladozásoktól eltekintve nincs mibe belekötnöm.De mostmár ha lenne sem kötnék bele mert nekem a L.A.-vissza hozta a SM-t és ez JÓ! ::sugoi:: ::daisuki:: ::sugoi::
Peace 4 ever!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Meglivorn írta:Az a lány (szinészek nevét nem tudom, őszintén nem is érdekel) Usagi. Nála Usagibb Usagi nincs is.
...de vaaan ^^! Kuroki Marinának hívják, és tízezerszer joban játszik+ő játszás nélkül is tökéletes Usagi..., pedig rögtönöznie kell, és színpadon adja elő a dolgokat, nincs ám olyan hogy "újravesszük a jelenetet"... ^^; No jó, tom hogy ízlés kérdése, és nekem semmi bajom a LA-os Usagival, csak ő a LA-ban jó Usaginak, Marina meg színpadon (de én az utóbbira szavazok, mind mimika, mind játék, mind Usagis hang tekintetében... az pedig ahogy zokog, hát az olyan mint amikor egy kisnyuszi hüppög, szal eszméletlen kawaii... nálam ő a No.1! ^^) Úgyhogy én meg benne találtam meg azt az Usagit ^^" De kinek mi tetszik...

Amúgy Marina ^^:
Kép
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2004.07.01. 08:06-kor.
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Én is láttam 1-2 musicalt, és tetszettek az "Usagi-k", akik szerepeltek bennük, mégis a LA vhogy más. Már megint össze-vissza hasonlítgatunk, pedig nem kéne. Szerintem még a musicales szereplőket sem szabadna összehasonlítani a Live Action-ben szereplőkkel.
mufurc írta:Az az Usagi, akit en megszerettem, az pont olyan, mint amilyen ez a lany a live actionben.
A számból vetted ki a szót (mondatot^^'). Ő nem játszik túl, egyszerűen ilyen a karaktere. A többi senshi pedig más...Azért gondolod - imho - Tenshi, hogy csak Usagi színésze játszik túl, mert a többi szereplő jelleme jobban hasonlít az általunk megszokott filmbeli hősökre. Lehet, hogy rosszul gondolom, de nekem ez jött le az egészből.
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Válasz küldése