Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Usagi-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005.10.09. 12:45
Tartózkodási hely: Budapest-Szolnok
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Usagi-chan »

Azt én sem tudom miért a franciáktól vették meg...de Haruka is fiúnak néz ki "civilben" szerintem a Starlight-tal sem lett volna gond.
=^.^=
Usagi-chan

"Shinjite Miyou! Ai Shite Miyou!"
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Igen, a Starlight-ok semmivel sem jelentettek volna nagyobb gondot, mint Haruka. Amúgy japánról még egy animét sem fordítottak.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nem emlékeztek, hogy harukát is hívták mindennek amikor az RTL Klubon ment... Gaby meg mindenféle más név. És úgy is beszéltek róla, mintha Michiru testvére lenne... vagy vmi ilyesmi, de már nagyon nem rémlik, mert iszonyat régen [10 éve] láttam magyarul...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Konomi írta:szerintem azért, mert akkoriban könnyebb lehetett megoldani a fordítást franciáról [?] magyarra, mint japánról magyarra. És tény, hogy fényévekkel jobb is lett, mint amiket [nem SM, hanem más egyéb...] most csinálnak japánról [?] magyarra... :/
Eleve azt hitték, hogy a SM francia sorozat, másképpen meg sem vették volna. Ahogy a többi animét sem. Ha le is adná az RTL Klub szerintem egy újraszinkronizálás sem ártana a sorozatnak.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Igen a franciaban mindenkit mashogy hivtak :D
Nem emlekszem marh kit meg hogy csak arra h Jupiter meg a Venus tundernek volt tok mas neve...azert azt nem hiszem h azt hittek h egy francia sorozat..akkor nagy a gond :D
Avatar
Usagi-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005.10.09. 12:45
Tartózkodási hely: Budapest-Szolnok
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Usagi-chan »

Konomi írta:Nem emlékeztek, hogy harukát is hívták mindennek amikor az RTL Klubon ment... Gaby meg mindenféle más név. És úgy is beszéltek róla, mintha Michiru testvére lenne... vagy vmi ilyesmi, de már nagyon nem rémlik, mert iszonyat régen [10 éve] láttam magyarul...
Haruka neve Frederik volt, de arra nem emlékszek hogy testvéreknek állították volna be őket. (az S sorozat nincs meg magyarul :( ) De ha jól tudom az eredetiben Haruka és Michiru szerették egymást, nem?

-----
IloveRenji írta:Igen a franciaban mindenkit mashogy hivtak :D
Nem emlekszem marh kit meg hogy csak arra h Jupiter meg a Venus tundernek volt tok mas neve...azert azt nem hiszem h azt hittek h egy francia sorozat..akkor nagy a gond :D
Nem csak Venus-nak meg Jupiternek volt tök más neve...pl Ami...magyarul Molly-nak hívták...de még ide sorolhatnám szinte az összes szereplőt...egyedül talán Rei neve maradt az eredeti.
=^.^=
Usagi-chan

"Shinjite Miyou! Ai Shite Miyou!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Testvérek Kunz és Zoi voltak, Harukáék kapcsolata úgy lett "megoldva", hogy Haruka civilben fiú lett (időnként kifejezetten érdekes eredménnyel :D).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Mamoru egy időben Bernard volt, váltogatták aztán maradtak a Bordue-nél. Amit a magyar képregénybe Bordünek írtak. XDDD Amúgy olyan neveknél, mint a Naru pl. nem értem a mai napig, hogy miért lett Nanu...
A női-férfi nemkeverést meg szintén a francia szinkronosok zsenialitásának köszönhetjük. XDDDDDDDD Láttam egy részt franciául, a hangok nem rosszak, de valahogy örülök, hogy nem értettem az egész beszédből semmit.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Sister Tenshi írta: Amit a magyar képregénybe Bordünek írtak. XDDD Amúgy olyan neveknél, mint a Naru pl. nem értem a mai napig, hogy miért lett Nanu...
Most miért, a francia mangában Mamoru helyett végig Manoru van. Egész egyszerűen vki elnézhette, és végig a rossz került bele (csak mert a francia mangában mindenkinek az eredeti japán neve van bennt, kivéve Usagi, aki Bunny lett, és Chibiusa, aki "Mini-Bunny"). Gáz gáz, hát ez van ^^". Ez olyan, mint az other/outer elnézése a franciáknak xD Az is fáj. Nagyon nem mindegy, hogy külső naprendszer, vagy egy másik naprendszer xD Utóbbinak Uranus+Neptune nevekkel sok értelme nincs... xD
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nemcsak a francia, de az amerikai változatban is váltogatták a neveket. Jupiter neve Lita volt, Mamoru-é meg asszem Darien, vagy ilyesmi.
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Jaja, drága Darien Shileds... De a legjobb akkor is Rini volt... -_-
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Rini [Chibiusa/Kamilla/Chibimoon] rulez ^^ kedvencem Usagi [Serena/Bunny/Holdtündér/Sailor Moon] mellett ^^;;
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

nekem a sailor jupiter volt a kedvencem,de o vhogy sosem kapott olyan nagy szerepet..ugy ertem csak olyan"mellekszereplo"volt...pedig sztem olyan szep ::hehe::
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

IloveRenji írta:Igen a franciaban mindenkit mashogy hivtak :D
Nem emlekszem marh kit meg hogy csak arra h Jupiter meg a Venus tundernek volt tok mas neve...azert azt nem hiszem h azt hittek h egy francia sorozat..akkor nagy a gond :D
Usagi - Bunny - Serena
Ami - Molly
Rei - Raya vagy mi, de Rei-nek mondták...
Makoto - Marcy - Lita
Minako - Matilda - Mina
Chibiusa - Camille - Rini
Haruka - Frederick - Corinne
Michiru - Milen vagy hogy írják (e: Milén) - Nerissa
Hotaru - Olivia
Setsuna - na ezt nem tudom

Hát én valahogy ennyire emlékszem a nevekre... De van valahol egy táblázatom is, ahol mindenkinek fel van tűntetve a japán-amcsi-francia neve...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

A magyar részekben amikor Minako/ Matilda feltünt akkor Amelie volt a neve. :(
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én arra nem is emlékszem. Nem ragadtak meg a névváltoztatások.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én is csak azért jegyeztem meg, mert akkoriban mindig felirtam az anime szereplőket, így meg furcsa volt a névváltás.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Setsuna - Silvana
Mamoru - Bordü - Darien

Legalább a negatív karakterek nevei maradtak, meg a macskáké is.
Kép
Avatar
Miyuki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.10.01. 19:28
Tartózkodási hely: valahol valamikor

Hozzászólás Szerző: Miyuki »

Én sem szeretem a magyar szinkront, meg azt sem, hogy teljesen átváltoztatták a neveket. :? Varázslatos Álmok? A címét nem tudom miért nem lehetet eredetibe hagyni.
Bár ha leadnák újra biztos nézném.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

sztem nagyon rossz volt a szinkron...mondjuk en nemeten neztem meg eloszor az RTL2on, es utana kezdtek el adni itthon mint Varazslatos almok..mar a cimdal megutott ::jhuh::
aztan meg a bunny sipakolo hangja...vhogy soha nem tudtam megszokni...ennek ellenere neznem ha adnak :mrgreen:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

imho az SM szinkronok még így is fényévekkel jobbak, mint amiket most csinálnak [pl IY, FMP]... nem tudom, de ezekből az új szinkronokból tényleg kiveszett valami... számomra legalábbis egyre kevésbé tűnik úgy, hogy animét nézek, mikor magyarul látok valamit... :/
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

nem tudom azert vannak meg jol sikerult szinkronok...pl sztem a Yu-yu hakusho jol sikerult...
es mar nem is emlekszem kristalytisztan a Sailor Moonra csak arra h abbol nem vettem fel az osszes reszt amit leadtak :)
meg ha mar az ember megszokja az egyiket nem jo sosem a masik... :lol:
meg anno amikor a sailor moont szinkronizaltak meg ujak voltak az emberek..es sztem kb most is ugyanazok szinkronizalnak, es igy mar nem az igazi..pl Son-Goku hangjat most is csomo animeben hallani, meg asszem a Bordü/Mamoru hangjat is-ha jol emlekszem
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ja igen, Goku Lippai László hanjával aratott szerintem, bár nem tudom ki volt az első hangja, mikor még egészen aprócska volt... ja de, akkor valami nénin volt a hangja asszem. De visszatérve a SM-ra... persze volt egy csomó rendezésbeli hiba, pl. Neptun Uranus hangján szólalt meg... meg ilyenek, de ezek még mindig jobban az olyan hibáknál, mint mikor egy harcjelenetben a szinkronszínész [vagy az adott ember, akit odaállítottak a mikrofon elé] fapofával közli a tényállást XD nna az engem igencsak megnevettet... meg hát a magyar hanglejtés, na az aztán tényleg borzasztóan nem illik az animék világához... hozzáteszem, hogy imho
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Pedig a mostani animék szinkronjai fényévekkel jobbak mint az SM-é. Nem tudom, mikor láttad utoljára, de nekem itt csücsül a gépemen már vagy 3 hónapja, hogy majd megnézem, de még csak a 13. részig bírtam... Amúgy Goku kicsiként is Lippai Laci volt, és manapság nem igazán szerepel animékben :wink:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

de sztem szerepel..marmint a Lippai Laszlo...csomoszor van h nezek vmit, es jé, ez a Son-Goku...es neked van magyar SMed?
marmint Varazslatos almok?
az poen :D
Válasz küldése