Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Sailor Moon Crystal

Nekem nagyon tetszik, főleg, mert nincs tele töltelékrészekkel, mint a régi anime. A grafika nagyon szép (az átváltozás annyira nem, de elmegy), a színek is elég élénkek, és a karakterek is jobban hajaznak a mangára. Hála az égnek, hogy itt Rei pl. nem egy pasifaló, hanem a mangához hasonlóan ki nem állhatja a fiúkat. A hangok pedig maradtak a régiek, ami külön öröm, mert más japán hangokkal talán nem lenne ilyen élvezetes az anime. Az új opening dinamikus, mind zeneileg, mind klippileg. Szóval, nekem megéri két hetente várni a részeket. :)
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Androsama írta:A hangok pedig maradtak a régiek, ami külön öröm, mert más japán hangokkal talán nem lenne ilyen élvezetes az anime
Izé... Usagi kivételével mindenki szinkronhangját lecserélték... ^^'
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Mariko írta:
Androsama írta:A hangok pedig maradtak a régiek, ami külön öröm, mert más japán hangokkal talán nem lenne ilyen élvezetes az anime
Izé... Usagi kivételével mindenki szinkronhangját lecserélték... ^^'
Akkor ezt benéztem. ::japtoun::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Péter »

A Crystalról, tekintve hogy eddig még csak az első részt láttam, jelenleg elég nehéz lenne úgy konkrétan állást foglalnom. Bár tény, hogy azt már az első képek+trailer alapján tudtam, mi nem tetszik benne. A kérdés már csak az, vajon végül kerül e majd annyi pozitívum, a negatívumok mellé, hogy azokat el tudjam nézni? Reményeim szerint igen. Aminek örülök, hogy mivel nem TV formátumban kapjuk, és lassabb tempóban, így mentesül(het) sok negatív hozadéktól. Aminek nem, hogy Toeiéknek, láthatóan még így se nagyon sikerül, elrajzolásokkal tarkított, középszerű látvány fölé menni.

A rajongói reakciókat illetően, bár alapvetően mindkét tábor álláspontját meg tudom érteni, mind a támogatókét, mind az ellenzőkét (feltéve persze, ha nem elvakult az a vélemény), de én is úgy érzem, kissé túl szigorúan bánnak vele, miközben egy DBZ Kai, sokkal inkább megérdemelte volna a savazást.

Ott vannak ugye azok a rózsaszín nosztalgia szemüvegesek, akik gyerekkorukban nézték az RTL-en, a magyar verziót, és igazából már alig valamire emlékeznek belőle, csak néhány jelenet, emlékfoszlány él még a fejükben, és igen nagy valószínűséggel azt se tudnák már megmondani, hogy egyáltalán miről is szólt az anime. Vagyis ők valójában már nem is az animét szeretik, hanem inkább azt, hogy a gyerekkorukra emlékezteti őket. Ilyen formán, kimondva vagy kimondatlanul, de azt várnák el a Crystaltól, hogy az is ugyanazt az érzést váltsa ki belőlük, mint ami az ő fejükben él a régiről, ami persze lehetetlen.

Aztán ott vannak azok a retrosok, akik ugyan azóta újrázták már a sorozatot eredeti nyelven, megnézték a Starst, a mozikat, speciálokat, elolvasták a mangát, és a többi. Tehát tisztában vannak azzal, mi, merre, hány centi. Mégis már előre lehúzták a Crystalt, és azóta is a leghülyébb indokokra hivatkozva bírálják, mert annyira ragaszkodnak a régihez, hogy az újat élből elutasítják, így az "bármit is lép, mindig veszít". (Ugyan rendszerint nem vallják be, de nekik egyszerűen maga a Crystal léte a probléma.)

Végül pedig ott vannak ezek ideológiai ellentétei, akik nem látták a régit, vagy ha láttak is belőle valamennyit, de nem érdekelte őket, dobták. Na ők viszont teljes átlényegülést várnának, hogy már ne is manga alapú remake legyen, mert még az sem elég jó, hanem valami teljes egészében újraírt reboot.

Szóval ilyenkor mondom én azt, hogy oké, az SM nekem is a gyerekkorom része, közel áll a szívemhez, és amúgy jobban szeretem a régebbi animéket, de ettől még képes vagyok korrekten hozzáállni.
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Nekem nem tetszik. Bár ahogy előttem fogalmazták, igyekszem korrekten hozzáállni, de akkor sem tudok szemet hunyni a többnyire középszerű vagy helyenként kifejezetten igénytelen rajzolás felett egy ilyen elvileg kultikus mű kapcsán. Erre szokták azt mondani, hogy a régi sorozatban is voltak rajzolási hibák, való igaz. Ám a régi sorozat a 90-es években készült, most pedig 2014-et írunk, az újat két évvel a bejelentése után hozták végre össze és ez a 20. évfordulóját ünnepelte volna elvileg a mangának. A kivitelezés pedig - többnyire - igénytelenség a köbön. Ez a zenére nem vonatkozik, kb. az az egyetlen igazán színvonalas szerintem a sorozatban. De elnézést a kifejezésért, de hülyét tudok kapni az olyan rajzolástól, aminél még a Winx Clubé is igényesebb volt helyenként.
Azt olvastam egyébként, hogy a rajzolási munkálatok egy részét a Toei kínaiakra bízta. :wtf:
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ahogy akaratlanul is egyre több, a grafika minőségét illető bírálatba, kiragadott quality jelenetek egész sorába botlok/epizód, lassan én is kezdek egyre furábban nézni, hogy ezt mégis hogy gondolja a Toei? :? Ráadásul ezzel együtt, egyre többször látom azt is kifogásolva, hogy az a beígért nagy manga hűség se maradéktalanul valósul meg.

A zenékről jut most eszembe egy story, ami ugyan nem kapcsolódik közvetlenül a Crystalhoz, de én spec jót mosolyogtam rajta... =) Ugye köztudottan megy most ez a nagy "szeret/nem szeret" háború a fanok között, ami minden egyes újabb résszel, újra és újra fellángol. Na most a legutóbbi alkalommal történt egy olyan (állítólag), hogy valaki nagyon kardoskodott a régi témazene mellett, mondván hogy az mennyivel jobb volt, mint az új. Jöttek is a vélemények pro/kontra, idáig semmi érdekes, na de amikor egy csaj belinkelte a régit, akkor jött csak a csavar, az illető ugyanis azzal jött, hogy "Ő nem erre gondolt, hanem a régire". Erre fel persze nagy lett az értetlenkedés, mindenki más részéről, hogy "Hát akkor mégis mire gondolt ő, ha nem erre? Hisz az az eredeti.". Mire nem sokkal később kibukott, hogy a gyerek a "régi" témazene alatt nem a Moonlight Densetsu-ra gondolt, hanem arra a francia témazenére, ami anno a magyar szinkron alatt is szólt. =D
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Na arra én már szerencsére csak nagyon halványan emlékszem. :lol:
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Aqualuna írta:Na arra én már szerencsére csak nagyon halványan emlékszem. :lol:
Akkor csak neked, csak itt, csak most íme a "magyar" opening. Ami francia. :-P

https://www.youtube.com/watch?v=B7a8Han4m8Q

Ezeken meg még mindig szakadok. Az EPIC Fail magyar szinkronos hibák, köztük a klasszikus "El innen te mocskos férfi!"is. :LOL:


https://www.youtube.com/watch?v=t7NW5iBp4ig
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Péter »

A zenéhez: A franciáknak szokásuk az, hogy az eredeti témazene szövegének lefordítása helyett, inkább sajátot készítenek. Az SM-é még szerintem nem is vészes, dallamos, illik az animéhez. (Persze nem ebben a trágya minőségben.) Amire már sokkal inkább rámondható, hogy gáz, és amit érdekes módon valahogy nem nagyon szoktak fikázni, az inkább a DBZ-é.

A szinkronhoz: Valóban, sokszor mint ha fogalmuk se lett volna róla, hogy min dolgoznak, vagy egyáltalán hol tartanak. :vigyor: Mentségükre szóljon, hogy ennyi hibát igazából bármelyik akkor készült szinkronban lehetne találni, sőt... ennél voltak sokkal gázabbak is, például a szomszédaink közül nem egy kapta narrátorosan, az amcsi szinkronról meg inkább ne is beszéljünk. =D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:[...]Mire nem sokkal később kibukott, hogy a gyerek a "régi" témazene alatt nem a Moonlight Densetsu-ra gondolt, hanem arra a francia témazenére, ami anno a magyar szinkron alatt is szólt. =D
Na igen, ez az a helyzet, amikor a nosztalgia messze megelőzi a tényleges utánanézést.
Péter írta:A szinkronhoz: Valóban, sokszor mint ha fogalmuk se lett volna róla, hogy min dolgoznak, vagy egyáltalán hol tartanak. :vigyor:
Amúgy kb. tényleg ez lehetett a helyzet, ha jól rémlik, utólag mondta is valaki, hogy össze-vissza sorrendben vették fel a részek szinkronjait, így még arra sem volt esély, hogy ha már eligazítást nem kaptak a sztoriról, esetleg munka közben valami kép kialakuljon bennük róla. A fordításról meg valami olyasmi rémlik szintén, hogy egy olyan fazon fordította franciáról magyarra, akinek finoman szólva nem lenne meg francia nyelvből a felsőfokúja. :dirr: Az más kérdés, hogy azt a totális failgyűjteményt, amit itt Andro fentebb belinkelt, még ez sem magyarázza meg, azoknak az összehozásához valóban az kellett, hogy totális fejetlenség uralkodjon a stúdióban minden téren. XD (Lásd az ilyen "nem kapjátok meg tőlem a kristályt, de ígérem, hogy mihelyt megtalálom, azonnal odaadom!" mondatokat. :dirr: Ezekhez még franciául sem kell tudni, a magyar mondat átolvasása során egyből fel kellett volna tűnnie, hogy ez így önmagában sem stimmel.)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Péter »

A probléma fő forrása valóban az volt, hogy akinek a fordítás nemes feladata jutott, jó ha középszinten eldöcögött franciául. A fejetlenségnek is jó eséllyel ő volt az egyik oka, mert azt én is hallottam, hogy sokszor el voltak maradva, és iszonyatos kapkodás közepette kellett dolgoznia mindenkinek, hogy készen legyenek. Ez máris megmagyarázza a magyartalan, illogikus monológok bennmaradását, illetve az olyan hangsúlytalan mondatokat, amiken érződött, hogy amolyan Ed Wood stílusban vették fel.
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Igen, amúgy nekem volt "szerencsém" angolul látni pár epizódot, és hát... no comment, de a magyarhoz képest szerintem még jobb azért. Mindegy, ezt a videot érdekességképpen linkeltem be. És igen, a DB-ben is voltak durva félrefordítások, de ott mégsem volt ennyire kiérezhető. Mondjuk, utólag visszagondolva, akkoriban észre sem vettük a bakikat, csak most, évekkel később. Akkoriban örültünk, hogy van Sailor Moon, amiről a nézők 80-90%-a (köztük én is, mert az anime szót nem hallottam akkoriban még) azt hitte, hogy francia rajzfilm. Bár a grafikából sejtettem, hogy valami nem stimmel, mert a francia rajzok nem ilyenek. Aztán később kissé sokkolt, hogy ez nem francia, hanem japán, ahogy a DB, meg a Candy Candy is. :LOL:
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Én speciel észrevettem a "bakikat" (finom fogalmazás :vigyor: ), mivel addigra a német változatot úgy nagyjából 7szer láttam. :) És fényévekkel jobb volt. Végül a magyart félbeszerbe is hagytam valahol még a Nephrite-tel való harc idejében, mert csak idegesített, ezt a németnek 7szeri nézésre nem sikerült elérnie, sem, hogy ráunjak.
Amúgy a franciáknál néztem pl. a Saint Seiyát vagy a Hikari no Densetsut, a zenék (opening) átavanzsálása még nem is volt olyan rémes, és a Hikari (ami náluk Cynthia néven futott) is egész élvezhető volt - úgy, hogy egy kukkot sem értek franciául. Na jó, kb. 5-6 alapkifejezésen túl. :vigyor: A Sailor Moonba pedig egyszer belefutottam narrátoros változatban valamelyik lengyel adón, abban csak az openingek-endingek eredetisége volt az érdekes, amiket addig én még (internetem nem lévén otthon) nem láttam.
Amúgy a narrátoros verziók (így láttam pl. lengyel csatornán az Aoki Densetsu Shootot, a Slayers, a MKR-t) engem nem idegesítettek annyira, mint a magyar szinkron. Túl a bakikon, nekem már a szinkronszínészek (azaz az egyes szereplőkhöz választott hangok) sem jöttek be. A nevek is zavartak, amiket ugye a francia változatból vettek át, de Makoto mint Marcie még elment, de Minako mint Mathilda? :knife:

(Na most végignézve a bakigyűjteményt látom pár dologból kimaradtam... az utolsó valami fenomenális!)
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kövezzetek meg, de mióta megy a Crystal folyton böki a szemem a henshin rész és azon vizualizálta, hogy a régi nem volt-e jobb, még ha nem is 3D meg sájni?

Nah, hát most, hogy be lett linkelve, DE IGEN.
Bár lehet, hogy csak a nosztalgia beszél belőlem is. Én máskülönben még most is el tudom énekelni a francia OPet :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Kövezzetek meg, de mióta megy a Crystal folyton böki a szemem a henshin rész és azon vizualizálta, hogy a régi nem volt-e jobb, még ha nem is 3D meg sájni?

Nah, hát most, hogy be lett linkelve, DE IGEN.
Bár lehet, hogy csak a nosztalgia beszél belőlem is. Én máskülönben még most is el tudom énekelni a francia OPet :D
Az a része mondjuk nekem is jobban tetszett a régiben. (Csak hogy ne mindig a Crystalt védjem. XD) Igaz, ezúttal eléggé a régi javára billen a mérleg: míg ott volt egy szép, kézzel rajzolt átváltozás és mellé egy olyan "theme song", ami annyira meghatározó volt, mint mondjuk a Digimonban az, hogy mindig adott zenére fightoltak, addig a Crystalban ott van a ronda CG és hozzá valami olyan semmilyen zene, hogy konkrétan nem is emlékszem már rá. ^^"
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Igen, az átváltozás terén nekem is a régi jön be jobban. Mondjuk nem vagyok nagy CGI-tudós, szóval nem tudom megítélni, hogy ez az új átváltozás mennyire rossz, de számomra annyira nem. Csak picit fura, de már szokom.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Péter »

Nagyjából egy középszerű PS2 játék szintjére tudnám belőni a CGI-t. Azaz egy 6-8 évvel ezelőtt még látványos lett volna, ma viszont ez kevés, és inkább csak ront az összképen.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Kiváncsi lettem, mi olyan "nagy szám" azon az átváltozáson. De mikor azzal nyitott a videó, hogy gumiszalagként lengenek Usagi végtagjai, megértettem. :D
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Péter: Mivel az életben nem játszottam PS2-es játékkal (nincs is PS-em, sosem volt), nem igazán tudom, miről beszélsz. De biztos igazad van.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A mordályos nyul írta:Péter arra gondolt, hogy kora 2000-es évekbeli spórolós CGI-re hajaz.
Ohh az PS1 korszakomból de ismerös. :D

Nálam a Tekken köszönt ezen a vidin vissza. Lehet nekem is el kéne kezdeni nézni hogy legyen min szörnyülködni.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Jó, a CGI átváltozás tényleg gagyi, de a Toei a World Triggernél is "alaposan" odatette magát. Ott a szereplők nem pislognak és a legtöbb akciójelenet állóképekből áll, szóval a Crystal esetében annyira nincs okom a panaszra. :roll:

Pont azon gondolkodtam, hogy a régi sorozat hosszabb volt és alaposabban megismerhettük a karaktereket, de valahogy mégis ebben jobban kedvelem őket. Reit pl. kifejezetten rühelltem a korábbi animében, most pedig egyre szimpatikusabb kezd lenni. Valahogy jobban áll neki ez a hűvösebb papnő személyiség, mint a pasibolond csaj, aki állandóan ordibál Usagival. Minako se volt túl szimpatikus a régiben, ebben viszont teljesen megértettem, hogy mit miért csinált. Hiába haladnak gyorsabban, a szereplők alapból jobban bejönnek nekem és ezáltal még inkább kedvelem őket.
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Nekem is Rei volt a legnagyobb érvágás a régiben, mivel a mangában eleve gyűlöli a fiúkat/férfiakat és feleslegesnek tartja a szerelmet. Minako pedig a másik, aki mangában jóval komolyabb, mint a régi animében, bár ő még a régiben is olyan szerethetően lüke volt. Vele anno sem volt különösebb bajom, viszont egy papnőnek tényleg nem áll jól a pasifaló stílus.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Péter »

A mordályos nyul írta:Péter arra gondolt, hogy kora 2000-es évekbeli spórolós CGI-re hajaz.
Igen, köszönöm. =)

A Toei sohasem a minőségi látványról volt híres, a CGI viszont egy olyan dolog, amihez érteni kell. Ha most 2004-et írnánk, egy szavam se lenne rá, de így csak ront, mintsem hozzátesz a látványhoz. Viszont ez még hagyján, ami ennél sokkal nagyobb gond, hogy közben az alap grafika se épp úgy néz ki, ahogy kéne, mivelhogy a Toei lazán hozza egy Gonzos anime TV verziójának elrajzolás/epizód arányát. Mindezt úgy, hogy 2 évig húzták, ovaként adják ki, és 2 hetük van egy részre. Így már mindjárt érhető, miért kattognak annyit a grafikán.

Egyébként úgy tűnik (megint) egyedül maradok a véleményemmel, mert nekem pont hogy a mangás Rei jött be kevésbé. Oké hogy az animében egy ponton túl már valóban idegesítő volt az állandó rivalizálása Usagival, de ez számomra még mindig kevésbé volt zavaró, mint a mangás "jégkirálynő" szerepben tisztelgése (ami ugyanúgy egy elég nagy klisé).
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Kinek a pap, kinek a papné, ahogy mondani szokás, Péter. Nem vagyunk egyformák. ::hehe::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Válasz küldése