Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Lehet, hogy túl optimista vagyok, de bízom a mesék erejében. Minden korosztályban vannak, akik fogékonyak az igazi történetekre. És mindenki "üres lapként" kezdi... fontos, hogy milyen hozzáállást látnak. Persze, az SM sorozatban tényleg vannak kaptafa dolgok, de az egész hangulata képes megfogni az embert. A kaptafázás elkerülhetetlen egy ilyen dömpinganiménél, amilyenné lett - összehasonlítva a mangával. Azért igazán adhatnák újra... valahol, valamikor... :taps:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ebben igazad van..mindenkiben van egy "adag" kisgyerek..azok biztos neznek akik ezen nottek fel, akik meg most latjak eloszor lehet h azok is ereznek a varazsat :D
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Sziasztok! Jajj,abszolút kedvencem,ezzel kezdtem Anime pályafutásom! :lol: :lol: Szerintem abszolút magával ragadó történet,vicces,romantikus!!!! (mint a Magic Girl-ök ált.-ban! :lol: ) A kedvenc sorozatom pedig a Stars,mert történetileg,kinézetileg is a legjobban sikerült sorozat,nagyon imádom,annyit sírtam ezen az évadon,már nagyjából 6x-ra nézem meg,de még mindeig eltudom sírni magam tőle! :D:D:D:D Igaz a vége lehetett volna kicsit kidolgozottabb,én még egy pár rész erejéig simán tovább tudnám szőni az eseményeket,igaz,lehet már nem lenne akkora nézőtábora! A mangája pedig szerintem egy fokkal jobb mint az Anime,sokkal komolyabb és kidolgozottabb!
Avatar
Usagi-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005.10.09. 12:45
Tartózkodási hely: Budapest-Szolnok
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Usagi-chan »

Nojika: Nekem is az egyik személyes kedvencem az utolsó évad :D csak azt nagyon sajnálom, hogy nincs hozzá magyar felirat... :(
Épp ezért fogtam magam és folyamatosan csinálok hozzá feliratokat... :D :D :D ha akarjátok nézzétek meg... Remélem tetszeni fog, bár még nincs sokminden rajta, de egyre bővűl...
=^.^=
Usagi-chan

"Shinjite Miyou! Ai Shite Miyou!"
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

Kedvenc negatív szereplőim a Dark Kingdom lovagjai tehát Kunzite/Zoicite/Nephrite/Jadeite
Azért mert ők nagyon jók mind az animében mind a mangában és a Live showban egyenesen imádtam őket

Kedvenc harcosom pedig Sailor Uranus ahogy az avataromból is kiderül mindig is szerettem ezt a szereplőt akár fiú akár lány volt de az animében egy kicsit össze kutyulták a dolgot ezért szeretem jobban a mangát mint az animét!!! :lol:
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
Usagi-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005.10.09. 12:45
Tartózkodási hely: Budapest-Szolnok
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Usagi-chan »

neuhikari írta:Kedvenc harcosom pedig Sailor Uranus ahogy az avataromból is kiderül mindig is szerettem ezt a szereplőt akár fiú akár lány volt de az animében egy kicsit össze kutyulták a dolgot ezért szeretem jobban a mangát mint az animét!!! :lol:
Szia!

Hát igen a Francia szinkronnal szúrták el az egészet... a magyarok meg a franciáktól vették meg az animét, ezért lett jól összekeverve...

Nézd meg eredeti, japán szonkronnal... Ott nagyon jó az anime is :))) És jobban átüt az a poén, mikor Haruka-t Minako, és Usagi fiúnak nézi, mert olyan cucc van rajta, meg nincs kisminkelve, meg hasonlók... És az epizód végén jönnek rá hogy lány, mikor Michiru és Haruka megérkeznek a játékteremben (Persze ekkor Haruka-n egy lengébb ruha van, és látszódnak a dolgok)....és Usagi-ék nem ismerik fel. Meg is kérdezik Michiru-tól, hogy hol van Haruka, mire a lány a mellette állóra mutat... akkor döbbennek rá hogy lány...

Igy elmesélve lehet annyira nem volt átütő, de eredetiben nagyon haláli... :))))))
=^.^=
Usagi-chan

"Shinjite Miyou! Ai Shite Miyou!"
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nekem is nagy kedvencem volt Sailor Uranus, bár Sailor Marsot is nagyon kedveltem. Ami a szinkront illeti, amikor én láttam a Sailor Moont, még nem tűnt föl, hogy bajok lennének vele, mivel alig tíz éves lehettem :wink: ... Kár, hogy nem vetítik, szívesen megnézném mégegyszer.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem az elejen Jupiter tunder volt a kedvencem, merth azt hittem hasonlitok ra, pedig nem :-P Aztan meg Pluto tunder, o olyan gyonyoru...meg imadtam azt a zenet (a Vanessa Mae felet), ami akkor ment amikor atvaltoztak..en nem is nagyon neztem anno a magyaron, csak az Rtl 2on, de lattam nehany reszt, es hat igen, nem sikerult tul jora, meg lattam h mas az Opening, meg a nevek..sejtettem, h vmi nem ok, a 2 nem ugyanaz, kesobb tudtam meg, h masoktol vettuk..
Hu, en a Dark Kingdomos reszeket sem nagyon szerettem bar a legjobban a Dark Moon-osokat utaltam, az nincs is meg, annyira nem jott be.. :(
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Az én nagy kedvencem Hotaru volt :-) Én is németen láttam és utána a magyar hangokkal és francia nevekkel hallani tragikus volt..
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Usagi-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005.10.09. 12:45
Tartózkodási hely: Budapest-Szolnok
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Usagi-chan »

Misu írta:Az én nagy kedvencem Hotaru volt :-) Én is németen láttam és utána a magyar hangokkal és francia nevekkel hallani tragikus volt..
Na ja, a magyar (francia) nevek tragikusak voltak... azonban az angol szinkor sem a legfrappánsabb Usagi neve pl Serena Chibiusa, pedig Rini lett, demo a németek sem hagyták meg az Usagi-nevet ott is Bunny-nak hívták... Pedig az Usagi szerintem nagyon kawaii név!!!
=^.^=
Usagi-chan

"Shinjite Miyou! Ai Shite Miyou!"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Mostanában néztem angolul, és épp azon gondolkodtam, melyik nyelven volt eddig legrosszabb... hát igazából az angolra voksolnék, de azért annak is vannak pozitívumai.
A lányok első szinkronjai (Ami-t leszámítva, a hangja jó élett volna, de a kiejtés...) szerintem egész jók voltak, legalábbis a hangjuk. Serena/Usagi másik két hangjából azt hiszem, csak az utsót hallottam, de ő szörnyű volt. ^^"
Az első évadot néztem végig angolul, így most csak arról tudok nyilatkozni (nem tudom, az R-t pontosan meddig vitte a DiC és mikor vette át a Cloverway)... szóval ami igazán szörnyű volt, az nem hangok, vagy a szinkronszínészek játéka volt, hanem az a rengeteg vágás. Eleve egy 46 részes sorozatból 40 részes lett, úgy, hogy az utolsó két részt egybevágták. Namost a végére már teljesen az volt az érzésem, hogy valami egészen más műsort nézek. Gyakorlatilag átírták, az utolsó rész végére is olyan jelenetet vágtak be, amit egy korábbiból vettek. ^^"
Szóval a nevek és a hangok, és talán még a gyenge háttérzene semmi volt ahhoz képest, ahogy a történet a végére kinézett.
Akit esetleg érdekel, a http://www.sailormooncenter.com-ról letöltheti angolul az első két évadot aviban (japánul ogm-ben van fenn a 2. évadtól). Ajánlom az angolból a 40. részt. Komolyan új élmény. ^^" Két dolog maradtak meg igazán belőle. Az egyik, hogy senki se hal meg, csak fogságba ejtik és az, hogyha mégegyszer meghallom, hogy nega-akármi, falramászok. ^^"

Szerk.: Akiket pedig érdekel, mit honnan s miért vágtak ki, írtak át, stb., azoknak ajánlom ezt az oldalt: http://www.smuncensored.com/
Kép
Avatar
Usagi-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005.10.09. 12:45
Tartózkodási hely: Budapest-Szolnok
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Usagi-chan »

Hát igen... én azt mondom eredeti japán suózinkronnal a legjobb :) csak az a kár hogy akkor meg angolul kell olvasni a feliratot :( épp ezért kezdtem el fórdítgatni a Stars szériát.. már a 167-174-dik részig készítettem feliratot :lol: :lol: :lol:
=^.^=
Usagi-chan

"Shinjite Miyou! Ai Shite Miyou!"
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Sister Tenshi: Negaverse, negaverse, negaverse :P
Amúgy egykor én is elkezdtem nézni angol szinkronnal az első résztől... hát tovább nem is jutottam 5 percnél. Pedig ott még vágások sem voltak ^^" De amikor meghallottam Usagi annyjától, hogy Serena~.. hát dobtam egy hátast, aztán egyből töröltem... Talán majd nyáron adok nekik még1 esélyt. Azt tudom, hogy az Uncut verzióban nagyon nem szeretem Usa hangját, viszont az opening zene jó ^_^
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én akkor kaptam hülyét, amikor már minden gyanús dolog elejére odatették a negat. xD Emlékszem, valamelyik oldalon azzal szórakoztak, hogyha az amerikaiak megvennék a Stars-t, biztos Galaxia is a negaverseből jönne. XD
Én Kunzite hangjától kaptam röhögőgörcsöt. Volt olyan jelenet, ahol egész jó volt, de néhol az volt az érzésem, hogy a szinkronszínész épp most jött a Dragonball felvételéről. XD
Viszont nekem tetszettek az angol SM zenék. ^^" Az opening annyira nem, de a My only Love és a Carry on pl. nagyon.
A háttérzenékkel se volt különösebb bajom, bár ez annak tudható be, hogy mióta hallottam a DBZ amcsi háttérzenéit, azóta úgy vagyok vele, hogy annál rosszabb nem jöhet. ^^""
Szerintem szórakoztató az angol verzió (márha láttad előtte eredetiben), de néhol én is kapartam a fejem, hogy jajjnemáár. XD Mikor pl. kiderült, hogy Mamoru Tuxedo Mask, akkor Usagi hangja nem olyan volt, mint aki csodálkozik, hanem olyan, mint aki undorral mondja, hogy "jajjnemá'". ^^"
Kép
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Szeretem ezt az animét,habár megvan szinte az összes rész már nem nagyon nézem... lehet,hogy "kinőttem" belőle?! :hee:

A kedvencem Mako-chan!!!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Kinőni belőle? Kizárt! :D
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nem... Sailor Moonból nem lehet kinőni. Nekem nincsenek belőle nagyon részeim, de tudok valakit, akinek meg megvan, és nála szoktuk néha nézni... Örök klasszikus, bármikor elő lehet venni.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Nem így értettem,hogy kinőttem belőle. Csak a sok más anime után (FMA,Elfen Lied,Ranma stb.) után kicsit fura hallgatni,hogy Holdcsillámok cselekedjetek meg Lunáris frizbi... ::japhaha::
De miket írok?! végül is szeretem :-P :lufi:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az nem baj. Én attól még megnézném, mert már naaaagyon rég láttam...
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Ebben az ötletben szorgalmazlak Xell bácsi. ^____^
Én is most gondolkodtam rajta,hogy megint meg kellene nézni,már régen láttam. Bár az R-t szívesen kihagynám mert magyar szinkronnal csept :gurul: az egész!!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Magyar szinkron ide vagy oda, akkor is régi klasszikus. És szerintem szemet lehet húnyni ilyen apró problémák felett, ha egyszer szereti az ember...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én nem szeretem a magyar szinkront. Németül láttam, így inkább azokon a részeken nosztalgiázom, ha tehetem. Van sok magyar rész is a videókon, próbáltam párat megnézni, de a vége mindig az lett, hogy 5-10 perc után tovább pörgettem. Na nem mintha a német tökéletes lenne, főleg ennyi év után, de nekem az marad a szívem csücske, míg másoknak a magyar. ^^
Kép
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Narumi írta:Magyar szinkron ide vagy oda, akkor is régi klasszikus. És szerintem szemet lehet húnyni ilyen apró problémák felett, ha egyszer szereti az ember...
Hasonlóan Tenshihez,én is eltekerem pár perc múlva! ^^" Nekem az az eredeti,ha Japán hanggal nézhetem meg. (Amit mostmár megtehetek vipíí)
És szerintem igenis vannak benne "nem apró problémák" XD (Sajnos)
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Furcsa,de nekem bejönnek a szinkronhangok. A fordítás pár helyen talán nem az igazi,de én úgy szeretem ezt a sorozatot ahogy van(bár japánul se rossz-kivéve Mamoru hangját... :-P )
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Szinkront tekintve nem lehet megmondani, melyik a legjobb...ez attól függ, ki melyiket szokta(szerette) meg, innentől kezdve nincs sok értelme ezen töprengeni...
Válasz küldése