Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Setike írta:
Sister Tenshi írta: No póver, no semmi.
Szabályok: mióta van két jogar például? :?
De ha nincs ereje mre van?És akkor milyen a támadása? ::jhuh::
Két jogar?Milyen?Melyik?A mangában szokott,de nemtudom melyikre gondolhatsz...melyik jogar az SM-ből? ::jhuh::
Az első jogar, ami Sailor Moon-nak van. Van egy Usagi-nak és egy ugyan olyan Luna-nak is. NEM LEHET két jogar. -.- (A mangában Chibi-usa-nak azért van, mert van egy a jövőben és egy a jelenben is.)
Secchan... ezt magyarázom: NINCS TÁMADÁSA! SE EREJE. ^^" Semmi. Csak úgy átváltozik, szaladgál, tojakodik, aztán jól leverik, vissza változik macskába és szevasz. Ennyi. Semmi ÉRTELME nincs annak, hogy szerepel. Csak úgy van. Minek? Mittudomén. Tudja a jó édes BanDai. ^^" -.-
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Sister Tenshi írta:Secchan... ezt magyarázom: NINCS TÁMADÁSA! SE EREJE. ^^" Semmi. Csak úgy átváltozik, szaladgál, tojakodik, aztán jól leverik, vissza változik macskába és szevasz. Ennyi. Semmi ÉRTELME nincs annak, hogy szerepel. Csak úgy van. Minek? Mittudomén. Tudja a jó édes BanDai. ^^" -.-
Emiatt likvidálták Chibiusát?De várj semmi-semmi támadása sincs?Pl.:Kék haj göndörödj!!!-vagy Lunáris Paróka szaladj!!! ::jhuh::
Minden senshinek kell hogy szerepe legyen...Chibiusanak nagy szerepe volt az egész jövő...de akkor most minek Luna?Nem lett volna egyszerűbb Chibiusat behozni?Vagy esetleg megúnták a számítógépes Lunát? ::jhuh:: ::jeye::
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Luna majd kiderül, még azt se volt ideje elmondani hogy kicsoda ^_^°
28. részben megteszi, Mako percekig nem hiszi el ^_^

Amúgy ahhoz képest, hogy se ereje, se semmi, jol megszivatta Kunzot ^_^. Az a fej napokig röhögtetett, amit akkor vágott amikor Luna fejbesómta a legyezővel :)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Meglivorn írta:Amúgy ahhoz képest, hogy se ereje, se semmi, jol megszivatta Kunzot ^_^. Az a fej napokig röhögtetett, amit akkor vágott amikor Luna fejbesómta a legyezővel :)

Ezt írtam én is az előző oldalon. Engem simán legyőzött volna. Halálra röhögtem volna magamat rajta.

Setike drága. 3-om poston át magyaráztam, hogy semmi jeléentőssége nem volt neki a 27. részben. -.- Se támadás, se semmi. -_- Akkor most mit nem értesz? Folyton ugyanazt kérdezed, én meg ugyanazt mondom. Ez egy fórum. Legközelebb nem érted a második, vagy inkább az első post után se, akkor kérdezd tőlem msn-en. -.-" Ahelyett hogy ugyanazt írkálod ide folyton.

Edit: ja, a kölköknek tetszik. Én is erre gondoltam. Amúgy én nem hasonlítgatom Chibi-usa-hoz. Semmi közös nincs bennük, azon túl, hogy gyerekek. Szóval nem tudom, minek hasonlítgatni őket.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Sister Tenshi 2004.04.26. 09:25-kor.
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Sister Tenshi írta:Setike drága. 3-om poston át magyaráztam, hogy semmi jeléentőssége nem volt neki a 27. részben. -.- Se támadás, se semmi. -_- Akkor most mit nem értesz? Folyton ugyanazt kérdezed, én meg ugyanazt mondom. Ez egy fórum. Legközelebb nem érted a második, vagy inkább az első post után se, akkor kérdezd tőlem msn-en. -.-" Ahelyett hogy ugyanazt írkálod ide folyton.
Kössz asszony de azért bekapni nem kellene a fejem!!!! ::jtears::
Ami Lunát illeti nem érdekel...le van magasról ...-va,nekem mindig Cihibiusa marad az igazi!!!!Ami a Live-os Lunát illeti nagyon kawaii,mégha a parókesza emlékeztet is Chibiusara....Biztos vagyok benne neki is szántak valami fontos szerepet...És most gondold el milyen lenne,ha a Manga,az Anime,és a Live is mind teljesen passzolna történetileg...Egyrészt teljesen lehetetlen ugyan azt megalkotni,másrészt dög unalom lenne mindig csak ugyan az,úgy hogy pontosan tudjuk mi is lesz az összes részben...Meghát így több gagyi cuccot is a piacra dobhat a Ban-Dai...Arról nem is beszélve,hogy akármennyire is szidjuk a változtatásokat,mégis megnézzük...és ebben van a lényeg....Egy igazi SM-rajongó nem hagyná ki....
Lehet sok hülyeséget összehordtam,de én így gondolom...lehet megcáfolni asszony!!!! ::jeye::
Nos többet nem kérdezek Lunáról,mert Meglivorn-sama elmondta amit tudni szerettem volna,de abból ha azt írod nekem asszony,
Sister Tenshi írta:Mondjuk, engem legyőzött volna. Meghaltam volna a röhögéstől..
Nem sokat tudok meg,és ezért kérdeztem mi is az amivel legyőzött valakit...elvileg...de mint olvastam Meglivorn-sama postjában...
Meglivorn írta:Amúgy ahhoz képest, hogy se ereje, se semmi, jol megszivatta Kunzot ^_^. Az a fej napokig röhögtetett, amit akkor vágott amikor Luna fejbesómta a legyezővel....
Ebből a Postból már többet is megtudtam... ::jeye::
Köszönöm szépen!!!! ::reliev:: ::jeye::
Máskor asdszony meg ha ilyen van privátba megírod,vagy ha van kedved átírod nekem!!És akkor nem kell találgatnomés megtudok mindent...még csak kérdeznem sem kell... ::jbow:: ::jeye::
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ne haragudj, de szerintem ez állatira nem attól függ, hogy vki mennyire SM fan. Ez kérlek ízlés kérdése. Én azért nézem, mert elkezdtem. De nem tetszik. Csak tudod, nem szeretek úgy kritizálni dolgokat, hogy nem láttam. >.>
Amit meg leírtál, azt meg tudom, a felét még annó én mondtam neked, de nem baj. <.< És mellesleg ha egy "igazi" SM fan attól SM fan, hogy mindent megnéz és szeret is, akkor valszeg mufurcék imádnák a musical-t is, mert az is SM, sokkal régebbi, mint a Live (93 óta mennek az előadások Japánban). Mégse szereti pl. mufurc, ha jól tudom. De nem is baj. Ettől még nem lez valaki kevésbé, vagy inkább SM fan. Mert ez ízlés kérdése. Kono például mind a musival-t mind a LA-t utálja.
Ami pedig Luna-t illeti, leírtam 3 poston keresztül, mi a bajom vele a 27. részben, te pedig így is visszakérdeztél. A fórum nem erre van. Ha másodszorra se érted, fenn vagyok msn-en, ott bármikor meg kérdezhetsz anélkül, hogy 3xra postolnád ugyanazt a fórumon.
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Hagyjuk....magas... ::jblush2::
Nyem baj...a lényeg a lényeg! ::jeye::
De azért egyvalamire kíváncsi vagyok!!!A Jövő alapja volt Chibi...akkor hogy oldják majd meg a sorozatot... ::jeye::
Hmm...Kérdeznék valamit!!A sailor Moon anime-nek összesen hány Specialja van?Névszerint tudja valaki?
Fontos lenne...Szeretném beszerezni...Jobb minőségben... ::japsmil::
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Magas, max neked. :p ^^"

Őőőő.... Seti, elvileg le tudom szedni. Csak ahhoz majd idő kell, de megoldom.

Na szal szedjük össze:

SuperS Special: ez a special három részből áll, de eddig mindenhol "egyben" láttam az egészet.
Ami-chan no Hatsukoi - az Ami-s special
a 80vhalahanyadik rész, amit sose adtak le TV-ben, ez egy összefoglaló rész, az R utolsó epizódja, az S előtt összefoglalják a sorozatot.
Az a kazetta, amit tőled kaptam egy másik összefoglaló részt tartalmaz. Ez az első sorozat végéről van. Az első sorozatot foglalja össze. Ezt állítólag véletlenül leadták a magyaron. Német verzióra nem emlékszem, de lehet, hogy csak kiesik.
Na ezek majd meglesznek nemsokára remélem.
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Köszönöm szépen Tenshooo...a leírást ::jbow::
Oksa....A Kazin is olyan volt?Hmm...mintha említetted volna...Akkor örülök mert akkor tuti örültél az SM kazinak!!! ::jsmile::
Akkor van 1-2 Sailor Moon Special... :drop:


ui.:Nem csak veled nem nyitok vitát,mert ha belemegyünk akkor elveszítelek...amit nem akarok,mert szeretlek,a másik meg veled ugysem lehet vitatkozni... ::jeye::
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

A magam részéről nagyon szerettem a Live Actiont... tetszett hogy visszajött az SM Japánba ^_^ (végülis régi klasszikus), viszont kicsit sajnálom hogy lentebb vitték az anime színvonalánál is a dolgot (tudom, gyerekeknek készült... nekem pont ez a bajom vele, de hát ez van -_- csak mert szerintem nem feltétlen kellene attól még hogy live gyerekeknek tároltni a dolgot, de biztos így jobban bejön az üzlet. Hát kár érte... az SM NEM feltétlen gyerekfilm...). Amióta bejött Sailor Luna és drága Serenity fekete hajával baromira kegyetlenül taccsra vágta az egész reikarnálódásos hiszti lényegét, azok után most sztrájkolok. Meg a szívem is sír szegényke, mert eddig nagyon szerettem, és élveztem a sorozatot, de ezzel teljesen leesett a szememben. -______- Hát ez van... majd tájékozódok hogy ha történik vmi említésre méltó és tovább nézem.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Én általában nagyon nem szeretem a fanficeket meg az összes olyasmit ami nem az "eredeti méltó folytatása" vagymi.
De ez mégis tetszik, méghozzá nagyon. Ezen gondolkoznom kellett.
Aztán rájöttem, hogy talán pont azért, mert én soha az életben nem vettem komolyan az SM-et. A manga pont azért kevésbé is jött be, mert sokkal komolyabban veszi magát mint az anime, és a techno oldal betett. Az animét szerettem, de nem a sztori, vagy a jajdenagyonszép dolgok, hanem a poénok, az idióta ellenfelek és az igenis szeretnivaló, lökött, aranyos karakterek miatt.
Namost az idióta ellenfelek megvannak, a főszereplők megvannak (Minako sux, de szerencsére keveset szerepel ^_^), Usagi vigyorát tanítani lehetne, és imádnivalóan hozza a szerepet, nem a rajzolt figurát, stb...
Ami nekem az animében tetszett, az itt is megvan. A sztori meg nemérdekel hogy más lett, eredetileg az úgysem volt fontos :)))))
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Na igen hát kinek mi tetszik benne ^_^ Mindig mondom ezért, hogy az SM azért igen jó, mert így is meg úgy is fel lehet fogni. Én a "sötét oldalát" szeretem jobban ^^ (ehhem, szóval a mangát meg a komolyabb dolgait), de a vicces jelenetei tényleg tudnak valamit. Ezért nagyon örök életű a sztori, nem is lehet csodálkozni rajta hogy live lett belőle... ^_^
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én most kezdtem el nézni a Live Actiont. Mit mondjak, elég... öh... fura. Az első 5 perc után ott akartam hagyni, de aztán tovább néztem és már az 5. résznél tartok. Nem olyan egetverően borzalmas, rosszabbra számítottam.
Kép
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Live Action

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Hát én kb. 5 percet láttam belőle Acheronnál, amiben Ami henshinje is benne volt... :roll:
Az alapján olyan "támadnak a '60-as évek" feelingem lett tőle, csillogó gumicsizma, rózsaszín műbőr cucc, nejlon haj ("nylon a harisnya, nylon a kabát, nylon gólya hoz majd nylon kisbabát"). Már csak Austin Powers hiányzott az idétlen vigyorával.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Most őszintén, nem hiszem hogy jobb lenne egyébként a live action ha nem lennének benne ilyenek. A Sailor Moon ANIME (többek közt), és alapvetően ennek a játékfilmre vitt adaptációja. Nem kell várni tőle egy huszonegyedik századi fantasztikus rendezésű, extra technikájú 11-oscart elvivő filmet. Ja, és valljuk be, egy animét ALAPBÓl elég nehéz filmre vinni...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

. Ja, és valljuk be, egy animét ALAPBÓl elég nehéz filmre vinni...[/quote]

Ezzel én is mélységesen egyet értek. Engem mondjuk az zavart, hogy Usagi olyan marha jól harcol, hiszen az animében erre képtelen. Mármint, ott egy bőgőmasina, de itt nem. Meg Nefrit rövid haja zavar (de azért jól áll neki). Kicsit Sólyomszemre emlékeztet. :?
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Usagi valószínűleg (és a többiek is) azért tudnak baromi jól harcolni, mert a live története (hát... már nem igazán de a kezdetekkor még hál'istennek igen -_-) követte a manga vonalát, és nem az animére támaszkodott az alapokban. A mangában Usagiék nem bénáznak, és nagyon erősek (a senshik ölik meg egyesével pl. a generálisokat...), ebből kifolyólag nem is nevetségesek kicsit se. Nephrite haja meg hááát... istenkém ^^" Ez van. Adaptáció -sóóóhaj-...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Kagome írta:Meg Nefrit rövid haja zavar (de azért jól áll neki). Kicsit Sólyomszemre emlékeztet. :?
Engem meg változatlanul Ignis-re a Wedding Peach-ből. XDDDD
Amúgy tényleg ez olyan, hogy kinek mi tetszik. Én spec mind két Usagi-t szeretem, a musicales Usagi-kat is, csak a Live-osat nem. Hát istenem, ez van, mos nem? ^^"
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Wedding Peach? :shock: Hát fura... mondjuk nem láttam túl sok WP-t mert sikítva menekülök előle ^^" biztos ezért nem tűnt föl...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kagome írta:Engem mondjuk az zavart, hogy Usagi olyan marha jól harcol, hiszen az animében erre képtelen.
Na aze' ez nagy tulzas. Lehet, hogy nyafi, meg ketbalkezes, meg nem akar harcolni, de ha megvan a megfelelo motivacio, akkor igenis harcol, es nem is rosszul.
Kagome írta:Meg Nefrit rövid haja zavar (de azért jól áll neki).
Ilyenkor szoktam mondani: meg mindig ez a legjobb, amit tehettek vele. Mert egy, jol all neki. Ketto, kaphatott volna egy szep hosszu, derekig ero voros parokat... a la Jed. Es azt asszem senki nem akarna latni. xD

Amugy az egyetlen problemam a live action karakterdizajnokkal Jed es "Zoi" volt... de Jedet mar megszoktam, meg belenyugodtam, hogy ez a Zoi nem az a Zoi (es ez a Kunzite nem az a Kunzite), sz'al innentol kezdve mindegy. :)

Az meg kifejezetten nagyon tetszik, hogy mindenkinek normalis hajszine van, es csak a henshinnel valtozik szokere/kekre/stb. Sokkal realisabb igy (marmint, egy rajzfilmben lehet a hajszin barmilyen, de elo szereploknel kisse zavaro lenne a kek/szoke haj...), es nagyon aranyosak a lanyok is es a fiuk is. (Mos' gondoljatok bele, hogy allna ennek a Motokinak egy Jed-fele szoszi paroka...). Sot, fekete haju Serenity se zavart, mer' igy is nagyon pretty.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

[
Engem meg változatlanul Ignis-re a Wedding Peach-ből. XDDDD

Ignis volt a kedvencem. Megvan az a rész, amikor meghal. :cry:
Kép
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

mufurc írta:Ilyenkor szoktam mondani: meg mindig ez a legjobb, amit tehettek vele. Mert egy, jol all neki. Ketto, kaphatott volna egy szep hosszu, derekig ero voros parokat... a la Jed. Es azt asszem senki nem akarna latni. xD
Mé, amit meséltetek róla, rajta már semmi sem tud rontani... ^_~
Hmm... kéne már nézni... de én is halogatok mindent, meg
van még Guu is, amit nézni kéne, mert azt is halogatom ^^""""
Kép Kép
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Én mikor Zoit megláttam kapásból az jutott eszembe: "Hát ez tiszta Diamond.... Mi a @#&€Í!! keres ez itt?^^;" Kellett egy kis idő míg megszoktam, hogy ő az.. akkor már nem is volt olyan rossz... De Kunzite az egy kicsit... Áh, mindegy! Végülis mufurcnak van igaza, hogy ha úgy gondolok rá, hogy ezek nem ugyanazok, mint az animeben akkor nem is zavar.... Csak tudnám, hogy akkor Jadeite miért maradt meg ennek a szőke ficsúrnak..:P Jelzem én világ életemben utáltam Mamorut, de a Live Action-ben nem is olyan rossz... Amúgy a többi sorozatot is megcsinálják? Fogjuk látni a külső kört is emberként??? az tök jó lenne^^ Kíváncsi lennék Neptune-ra és Uranosra^^
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sakuma: Akkor az a fehér hajú pali a zongoránál az Zoi volt??? :shock:
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Kicsit nagyon lemaradva, de elkezdtem nézni a Live Actiont. Még csak az első rész jött le. Hááááát nagyon komoly ^^ Tök vicces, ugyanakkor nagyon aranyos (Ja, hogy ez a kettő nem ellentét?^^'). Ha nem vesszük komolyan (és nem kritizáljuk 2 percenkét), akkor sztem egészen élvezhető ^.^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Válasz küldése