Wedding Peach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Wedding Peach

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Sziasztok!!! A helyzet az, hogy Nekem ez az anime nagyon bejön és szeretném tudni, hogy miről szól. :roll: Segítenétek? Mi ez, kicsinálta és honnan lehetne letölteni? Hány részes?
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Re: Wedding Peach

Hozzászólás Szerző: Rage »

IchiGo írta:Sziasztok!!! A helyzet az, hogy Nekem ez az anime nagyon bejön és szeretném tudni, hogy miről szól. :roll: Segítenétek? Mi ez, kicsinálta és honnan lehetne letölteni? Hány részes?
http://www.animenfo.com/animetitle,27,w ... dense.html
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Minden további hozzástólás előtt tisztázzunk pár dolgot:
A Wedding Peach nem Sailor Moon klón, mert:
Szerencsétlen anime nem tehet róla, hogy ugyan azok az emberek készítették (karakter design stb.), mint a SM-t
A történet teljesen már, köze nincs a Sailor Moon-hoz. Ez is csak egy Magical Girl.
A karakterek is mások.
Az OVA nekem nem jött be.
A manga rajzolata meg, szerintem, aranyos, és nekem nagyon bejön.
Szeretem mind az animét mind a mangát.:D
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Öhhm, IchiGo, ha láttad, akkor hogyhogy nem tod miről szól? :shock: namind1...

Amugy én még nagyonrégen, az egyiik német adón láttam, egy részt, de már szinte semmi nem maradt meg belőle a fejemben :roll:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

nekem volt szerencsém hozzá... hát csak annyira jött be mint az SM, vannak benne hoszúlábú bigék, de semmi több
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hogy jön be ha nem tudod miről szól? :wink: . Vagy ránézésre a figurák megkapók?
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Nekem spec. nagyon tetszik jobban mint az SM,
akármennyire is az által ismerkedtem meg az animékkel...
Asszem minden részt láttam, és elég sok meg is van videókazin az RTL2ről,
de attól még nem a kedvencem. De szeretem! :)
A DX (Ova) tényleg nem olyan szupi, bár attól függ melyik.
A nyárit (Momoko) pl. kifejezetten szeretem,
a Yuri-sat pedig nem is láttam :(
A Scarlett-es pedig elég durva volt ^^'
Kép
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

A Scarlettes nagyon rossz volt. Tudom, hogy a manga és az anime két külön dolog, de elég zavaró és rossz volt Scarlet szerelmi életét így látni a manga után. Két tök külön story, és a manga értelmesebb is, és ott ki hozzás Scarlet igazi érzelmi világát. ^.~
Nekem az SM messze jobban bejön, de imádom ezt az animét is nagyon!! Bár a manga storyban jobb.^-^ (Szerintem.)
Kép
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Tenshi Rally Vincent írta:Bár a manga storyban jobb.^-^ (Szerintem.)
A mangát nem ismerem, csak az elejét olvastam magyar fordításban...
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Elyon írta: A mangát nem ismerem, csak az elejét olvastam magyar fordításban...
Nekem megvan mind a 6 kötet + 1. Japánban már nem is lehet kapni, 'szal nekem németül van. De gépen nincs abszolútde.
Kép
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

WishM írta:Öhhm, IchiGo, ha láttad, akkor hogyhogy nem tod miről szól? :shock: namind1...

Amugy én még nagyonrégen, az egyiik német adón láttam, egy részt, de már szinte semmi nem maradt meg belőle a fejemben :roll:
Nem láttam!!! Csak képeket, láttam belőle. Na persze... tudok én magyar csak nöm láccik. :lol:
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Tenshi Rally Vincent írta:
Elyon írta: A mangát nem ismerem, csak az elejét olvastam magyar fordításban...
Honnan szedted a magyar mangát? :P
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Ayanami írta:Hogy jön be ha nem tudod miről szól? :wink: . Vagy ránézésre a figurák megkapók?
Igen!!! Hát nem kawai? :P
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ichigo, létezik egy szerkesztő gomb ott fenn. Tanulj az én káromon.

Magyar WP mangát én is láttam vhol, de fogalmam sincs, hol volt.
Kép
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Én ismerem, de már ojjan régen láttam h nem túl sokmindenre emléxem belöle ::japtoun:: Momoko 4evah! ::jthrill:: Kép
Kép Kép
Avatar
Pr Demando
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.01.11. 08:46
Tartózkodási hely: a Hold másik oldala

Hozzászólás Szerző: Pr Demando »

A WP-t még én is láttam, mikor még volt RTL2-m! Nekem is az Sm volt a jobb, mármint értitek, szőóval az, de a WP is nagyon tetszett. Mondjuk azt is szívesen letölteném, ha tdunám honnan lehet! Nem tud valaki egy jó linket?
"The moonlight carries the message of love"
Avatar
Higi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.01.10. 20:28
Tartózkodási hely: Wired in Pécs

Hozzászólás Szerző: Higi »

Valahogy nem teccett nekem. Egyből láccik hogy Sailor Moon koppintás elég gagyi módon. De istenem, ha pénzt hoz akkor hajrá 8)
Egy álmot álmodék, de álmom eltávozott tőlem.
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Én szeretem az animét, meg a mangát is, ugyan a mangából olyan másfél kötetnyit olvastam, a többit meg idő hiányában csak átlapozni tudtam... Az OVA-ból egyet nem láttam, bár szerintem nem vesztettem sokat, amiket láttam azok nem túlságosan teccettek ^^""
Higi írta:Valahogy nem teccett nekem. Egyből láccik hogy Sailor Moon koppintás elég gagyi módon. De istenem, ha pénzt hoz akkor hajrá
Huhh... Csak annyit, hogy olvasd el Tenshi első hozzászólását a témához! Köszke! :D
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Higi írta:Valahogy nem teccett nekem. Egyből láccik hogy Sailor Moon koppintás elég gagyi módon. De istenem, ha pénzt hoz akkor hajrá 8)
Támogatom Luluko ötletét, és az első oldalra írtam, és még két oldal sincs, és nem olvastad el! Nem koppintás, TOEI Animation gyártotta. Ugyan azok az emberek csinálták, ezért hasonlít! De egy animénél nem ez számít, hanem a történet, és az teljesen más! Ha ezt vki képes lenne megcáfolni, már megtette volna (próbálták, de széleskörű ismeretemnek köszönhetően kitudom magyarázni :^_^: ...kibukik az egó.....) A karakterek is mások, egyszerűen alapjába véve minden más! A rajzolaton kívül még annyi a közös, hogy ez is egy tipikus mahou shoujo. Az más kérdés, hogy bejön-e vagy sem, de a legtöbb ember úgy mondja, hogy koppints, hogy végig se nézte! Sőt, van, aki csak képek alapján állítja ezt.
Kép
Avatar
Higi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.01.10. 20:28
Tartózkodási hely: Wired in Pécs

Hozzászólás Szerző: Higi »

Az előttem hozzászólóknak tisztelettel jelzem, hogy én saját véleményt nyilvánítottam csak ki. Ennyi az egész. Minden dolognak 2 oldala van.
Amúgy a történet és minden esemény lehet más, tőlem még a rajzolók is lehetnek mások, attól még a keret nagyon hasonlít a SM-éhoz.
Köszike...


Other:

Ayanami itt találod amit kértél ::vic::
Egy álmot álmodék, de álmom eltávozott tőlem.
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Nos a
Spoiler írta:Fél angyal <-> Fél démon szerelem legyőzi a Féltékenység erejét
ötleten és a démonok ÁLTALÁBAN emészthető designán kivül nem találtam túl jónak. Azért határozottan nem egy agyament SM-klón, annál néha még jobb is. Megvolt a maga 2-3 ötlete, és kár, hogy a TOEI spagetti-western gyár részlege elnyújtotta, és felhigitotta töltelékkel.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Higi írta:Az előttem hozzászólóknak tisztelettel jelzem, hogy én saját véleményt nyilvánítottam csak ki. Ennyi az egész. Minden dolognak 2 oldala van.
Amúgy a történet és minden esemény lehet más, tőlem még a rajzolók is lehetnek mások, attól még a keret nagyon hasonlít a SM-éhoz.
Köszike...
:
Igen, és pont a véleményeddel van a baj. A keret azért hasonlít, mert mahou shoujo! Ennyi erővel még egy vagon animére rá lehetne fogni.
A hasonló vélemények miatt terjedtek el ilyen sm koppints pletykák. Már bocs, de kit érdekel a "keret" -ahogy te nevezed- ha maga a történet más? Hiszen az a lényeg, nem?
Kérlek, a közeljövőben ne alakíts véleményt olyan dolgokról, amikhez nem értesz, mivel meg se nézted. Nem kell megnézned, de ha nem láttad, akkor ne terjesz róla valótlan állításokat.
Köszönöm.
Kép
Avatar
Higi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.01.10. 20:28
Tartózkodási hely: Wired in Pécs

Hozzászólás Szerző: Higi »

Sister Tenshi írta:Igen, és pont a véleményeddel van a baj. A keret azért hasonlít, mert mahou shoujo! Ennyi erővel még egy vagon animére rá lehetne fogni.
A hasonló vélemények miatt terjedtek el ilyen sm koppints pletykák. Már bocs, de kit érdekel a "keret" -ahogy te nevezed- ha maga a történet más? Hiszen az a lényeg, nem?
Kérlek, a közeljövőben ne alakíts véleményt olyan dolgokról, amikhez nem értesz, mivel meg se nézted. Nem kell megnézned, de ha nem láttad, akkor ne terjesz róla valótlan állításokat.
Köszönöm.
Legmélyebb tisztelettel megjegyzem, én végignéztem a WP c. sorozatot. De a történet alapban nem teccett. Tőlem lehet keret koppintás, de akkor legalább a story legyen érdekes. De ebben semmi nincs ami az embert megfogná. Lehet hogy nem értek a dolgokhoz, de van saját véleményem, és a fórumok tudtommal arra valók hogy e véleményeket megvitassuk, de ahogy látom te az "Imádjuk Wedding Peach-et" irányvonalat erőlteted. Ha ez jól esik akkor kiszállok ebből a topicból. Képes vagyok kompromisszumokra. :roll: 8)
Egy álmot álmodék, de álmom eltávozott tőlem.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

-.-.... nem. Tudod, a gond nem azzal van, hogy nem szereted. Azt mondhatod, el is fogadom. A problémám azzal van, hogy koppintásnak mondod. Azt mondod nem fogott meg (mást igen, téged nem, ez van, ilyen van, mindenkinek más a véleménye), DE! Azt mondtad előzőleg, hogy koppintás. Ha láttad, és tudod, hogy más a story, akkor miért mondod rá hogy koppintás? Mert Mahou Shoujo? Na és? A Cutie Honey is mahou shoujo (már, ami a '97-es animét illeti), a Futari wa Pretty Cure is mahou Shoujo, és még sorolhatnám. Például a Pretty Cure pontosan arra az alap történetre épül (legalább is az eleje), hogy két, egyéniségben különböző tinédzser csaj találkozik, kis "mágikus" lények adják a hatalmat, amivel átváltoztatják őket, és a gonosz ellen harcolnak.
A WP témája ettől különbözik, de a SM-é is. A WP-ben az ördögök ellen harcolnak. Egy angyal és egy ördög szerelme áll a középpontban, és nincsenek elhanyagolva a mellékszereplők se. A szerelmük erején múlik, ami különböző próbáknak van kitéve, hogy legyőzike a féltékenység hatalmát.
A Sailor Moon-ban ezzel szemben végig a főszereplőre koncentrálnak, Usagi élete (jó, vannak kiemelt részek animében és mangában is) néha kiszorítja a körülötte lévő karakterek történetét (Makoto-ra és Minako-ra ez különösen igaz). Usagi egy reinkarnálódott hercegnő, akinek a birodalmát megsemmisítették, és egy olyan világban született újra, ahol szembe kell szálnia azokkal az erőkkel, melyek az előző életében a halálát okozták. Később pedig újabb ellenségek jönnek (a mangában nagyrészt a ginzuishou vonza a bajt), és végül már egy univerzumot veszélyeztető ellenséggel kell szembeszálnia, tulajdonképpen teljesen egyedül.
A történetek bizonyos szálai kapcsolódnak, szerelem, küzdelem a gonosz ellen, stb. De ez természetes, ez ennek a stílusnak a velejárója.
Az más kérdés, hogy neked nem tetszett. De nem koppintás, a tetszik-nemtetszik és a koppintás között elég nagy különbség van.
A véleményednek azt a részét tiszteletben tartom, hogy nem tetszett. Azt, hogy láttad, nem tudtam, mivel végig arról beszéltél, hogy másolat, és ezért nem tetszik. Nem másolat. Ha nem fogott meg, az egészen más, és az nem is érdekel. Nekem se tetszik minden, így ezt elfogadom, mert miért ne fogadnám el. 8) Az ízlések, hogy kit mi fog meg, különböznek minden embernél. És ez nem is baj.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Na ha már kitört a harmadik világháború, én is szólok a dolgokhoz. Kb. 10 részt láttam a Wedding Peachből. Nekem egyből az ugrott be, hogy SM copy, de tudom hogy ezzel sok mindenkit sértek. Végülis amúgy jó volt, csak nekem már unalmas ez a sablonos történet. A Sailor Moon mindig is egy nagy kedvenc marad, de hozzá hasonló filmeket lehet, nem bírnék már végignézni, mert nekem az SM marad az örök, és minden hasonlót animét az ő szintjéhez mérnék, bár tudom, hogy ezt nem szabad, ezért írtam csak ezt az egy hozzászólást. Amúgy úgyse tudjátok meggyőzni egymást... :roll:
Ja, bár ha sokan a Matrixot GitS koppintásnak tartják, akkor a WP 1000*-esen copyja az SM-nek. Nézőpont kérdése...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése