Chrno Crusade

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

hát nem éppen az a típus... meg egy kicsit irigylem is őt. jó lehet ennyire kötődni valakihez ::daisuki:: jaj de szép :oops:
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Egyet értek veled Xelloss, tényleg már az elejétől szerethető, bár nem ő a kedvencem (na vajon ki...), azért jó látni h némi élet van ebben topicban is :)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én már régóta szerettem volna beszélgetni róla, de azt hittem, mindenki új animéket néz rajtam kívül...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

jaj de jó!!! beszélgessünk róla. egyszer már kezdeményeztem, de nem jártam szerencsével, csak egy negatív reakciót kaptam, aztán feladtam egy időre

-----

elkezdtem nézni ... végre rászántam magam,ma temetésen voltam úgyhogy az alaphangulat megvan... eddig három részt láttam és ::daisuki:: ,attól a kaszinós résztől bekészültem :gurul:
Avatar
Devi chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006.08.01. 21:17
Tartózkodási hely: Föld - Európa - Magyarország - Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Devi chan »

Noh, én is végignéztem. Nem szokásom a bőgés,de...uh, anyám, nagyon szép volt. Már egy jó ideje elkezdtem szerencsétlent, de aztán valamiért abbamaradt az utolsó 10 fejezet felé, oszt úgy megfeledkeztem róla, mint a pinty. Most tegnap szedtem elő megint, és ómájgád. Nagyon tetszett. És lényegében örülök, hogy így végződött. :'3
Karakterek közül nekem Chrno lett végül a kedvecem, bár nagyon sokáig Aion vitte a pálmát. Általában jobban vonzódom a gonoszokhoz + ha még bishik is mellé, az aztán.. : O..

Spoilert most nem nyomatok, bár nehéz megállni. >___<
"Friends are the family you choose by yourself."
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Aion nem igazán kedveltem meg az egész sorozat alatt, de viszont a szöveg amit az utolsó rész végén mond :shock: az nagyon tetszett, sokáig az volt az aláírásom.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

még eléggé az anime elején járok(4.rész), így Aeonhoz még nem volt szerencsém,viszont a mangában bírtam őt (kivéve amikor megölte Magdalenát) főgonosznak nagyon jó
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A gonoszok közül azt a buggyant tudóslányt kedveltem leginkább, Aion inkább ellenszenves volt számomra. A sorozat fordulópontja számomra a vidámparkos epizódnál jött el, a fénykép még mindig eszembe jut néha...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Sheda-t én is szeretem,olyan kis lökött...meg nem is igazán gonosz. meg tulajdonképpen az összes "bűnös"-t meg lehet érteni
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Sheda-t én is bírom, mondjuk van amikor gonosz, de hát meg lehet érteni.Azért maradok Chrno-nál és Aion-nál.Õk a kedvenceim. :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Aion terve nagyon meredek... nem beszélve a módszereiről... Nem nagyon tudom kedvelni...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

a manga Aion-t abszolút meg lehet érteni (az anime-vel még nem tarok ott mert próbálom minnél lassabban nézni hogy tovább tartson), csak szabad akar lenni. ezt néha igen brutális eszközökkel akarja megvalósítani, dehát mit várjunk tőle?Ördög.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az animéban kicsit másképp festenek a dolgok... a hovatartozása pedig némiképp érdekes...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

miért? (ha az ördög megnevezésre gondolsz... a manga németül van meg márpedíg ott az ördög szót hsználják rájuk és asszem az eredetiben is így szerepel, az amcsik rakták rá a démon megnevezést)
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Aion-al kapcsolatban én az utóbbit láttam az animéban, amit még érthetőnek is tartok, tekintettel arra, hogy sem ő, sem Chrno nem rendelkezett "beépített erőforrással". Chrno is így hivatkozott önmagára, amikor először találkozott Rosette-val.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

lehet csak én vagyok süsü de a válaszod nekem kicsit homályra sikeredett...angol felirattal nézem az anime-t és tényled azt mondja Chrno I'm a damon....de mert az amcsik démonnak "könyvelték el" :wink:
eleinte nekem is fura volt megszokni az ördög kifejezést (mivel az emberbe azt nevelik bele hogy abból csak egy van)...a mangában kivétel nélkül minden "démon" ördög erőforrástól függetlenül (az aláírásomban is így szerepel Teufel=ördög)... bocs ha hülyeségeket beszélek, jó lenne ha vki megmondná, h japánul melyik kifejezést használják rájuk
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nekem se volt tiszta, hogy mi alapján választották szét a kettőt... az erőforrást, meg a "szarvukra/tülkükre :D" értettem.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nem olvastad a mangát igaz?
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem Aion volt eddig az egyetlen bishi akitol nem estem szet...talan az az onelegult vigyor a fejen egyfolytaban..nem tudom de nekem o nagyon nem volt szimpatikus...
Es sztem Aion nem maga az ordog, hanem egy nagyhatalmu demon..
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

/elöre kérek elnézést, itt-ott lehet hogy pontatlan leszek, bocsánat. kicsit rég láttam a sorozatot és most előszedni sem tudom. a mangát meg nem olvastam^^"/
Miyume! azt mondtad angol felirattal nézed (asszem az alapján készült a magyar fansub). gondold végig logikusan az egész történetet!
a sorozat folyamán többször előfordul, h "alsóbbrendű"-nek neveznek egyes gyengébb "szörnyeket" (pl.: amikor Chrno-ról kiderül a templomnál hogy nem ember. akkor pl ő mondja ezt annak támadni akaró izének). később az is elhangzik (nem emlékszem már milyen körülmények közt), hogy ő és Aion "hercegek" voltak. ez mindenképpen feltételez valamilyen hatalmi hierarchiát. a másik pedig, hogy általában az "ördög" (bármilyen, ilyen témájú szövegkörnyezetben) a leghatalmasabb és leggonoszabb lényt jelöli. márpedig -ha nem is mondják ki- de sokszor utalnak az alvilág legerőssebb lényére, ill annak testrészére ("Pandemonium"s Head"). ez megerősíti a hierarchia-elméletet. (Aion nem a "legnagyobb hal") márpedig ilyen rendszer a démonoknál van.
én így gondolkodtam...
(mégegyszer elnézést a pontatlanságokért)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nos még mindíg az ötödik résznél vagyok, nem sietek vele ::japsmil::
abszolút lehet hogy igazatok van,de nekemsikeredet kifogni egyolyan feliratot ahol Kate nővér leördögözi Chrno-t, maga az ördög kifejezés még nem jelenti azt hogy ezen belül ne lehetne hierarchia,már írtam hogy nálunk az van rögzülve hogy abból csak egy van,de nem biztos hogy ez máshol is így van
olvastam a mangát angolul is és abban meg kivétel nélkül mindenki démonként volt elkönyvelve
tudja a fene,annyira nem fontos a végeredmény ugyanaz
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Szerintem ez inkább arra utal, hogy Kate nővér számára Chrno nem különbözik azoktól, akik ellen harcol... és ez a véleménye csak lassan változik...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

lehet. mostmár tényleg nem tudom. nincs valaki a ki tudja h az eredetiben hogy szerepel?megköszönném az infót
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Mármint Chrno? Mazokura emlékszem, bár nem biztos...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

az nem megint egy más kategória? szörnyet jelent nem? azt csak akkor hallottam rá használni amikor Joshua nekiesik Rosette miatt. vagy más jelentéssel is használják? mert azért a szörny nem=démon nem= ördög ????
mostmár tényleg passzolok

na most fejeztem be az anime-t. nekem is végem van. de nagyon. nem tudom mikor bőgtem ennyit utóljára. de nagyon megérte végignézni, mégha én is velük haltam akkor is.
hát szómiszó volak benne változtatások a manga-hoz képest rendesen, de ez nem is feltétlenül baj, habár sokkal több szereplő hal meg az anime-ben (amikor Satella kéri Az-t hogy énekeljen neki hát az betett), és sokkal merészebb húzások vannak benne ( SP!!:pl Aion megcsókolja Rosette-et- ez a mangából erősen kimatadt és nekem kicsit túlzásnak is tűnt, főleg ha az volt vele a célja h még egyet belerúgjon Chrno-ba) aztán az anime-ben nem az apostolokon van a hangsúly, Aion tervéhez Rosette kell ami méginkább főszereplővé teszi, amit én nem is bánok mert ő az egyik kedvencem :) a vége meg.... nézzük a pozitívumot: együtt tölthettek fél évet kettesben (*jaj megint rámjön a bőgés*) fájó pont továbbiakban: Joshua (?????) és a végén Aion- hát akkor bele tudtam volna rúgni egyet- manga-ban szimpatikusabb volt
az anime megosztott első helyen végzet nálam a FMA mellett
puszi a készítőknek ::jbow:
szerk: 2006 08. 29. miyume
Válasz küldése