Chrno Crusade

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nemtom sztem Rosette kissé sablon szereplő volt. Legalább is ami a viselkedését, megjelenését illeti. A sorozat közepe felé valamennyire változik a helyzet. Komolyabb lesz és emberibb. (btw imádom őt is ennek ellenére^^ ) Chrono meg úgy jó ahogy van. Én személyszerint jobban kedveltem őt :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En meg nem neztem vegig, de en minkettojuket szeretem..meg tetszik, h kulonleges kapcsolatuk van (meg ugyan nem tudom miert)..de Rosette mindig megnevetett legalabb :D
Egyenlore Azmaria-tol maszok falra... :?
Ezt nem hiszem el! A 21.reszt fejeztem be most, es totalisan "ertelmetlen" tovabb neznem, meghalt a Steiner is meg a Duufo, akiket a legjobban birtam!...miert?? Ez annyira faj..el sem tudom kepzelni, h ebbol vmi pozitiv sulhet ki, most is bogni fogok mar elore latom..es amugy nagyon tetszik, bar az nem egeszen vilagos h mi a Pandemonium's Head, es h azt honnan szerezte meg az Aion.. :weh:
(ezt a hozzaszolast szerkesztgetem mar miota :D)
Hat befejeztem, es bennem vmi lelki beke aradt szet a befejezestol..sirtam, meg bogtem, ennel gyonyorubbet nem lehetett volna vegszokent ahogy ott ulnek kez a kezben..valoban gyonyoru! Nem mondom h a kedvenc anime-m lett, mert volt nehany dolog ami nem tetszett, de a vege az tenyleg a legszebb amit valaha lattam..es nekem nagyon tetszett h megjelent Aion a vegen, borsodzott tole a hatam..Orulok, h megneztem, most totalis bekevel ulok le tanulni..
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Bennem is hasonló érzés támadt az utolsó rész után, egyszerűen tökéletes befejezés,
spoiler írta:azzal keserű utóízzel is hogy Aion-t nem lehet elpusztítani véglegesen. Bennem Rosette reakciója törte el a mécsest a végén, amikor elkezd zokogni Chrono karjaiban hogy még nem akar meghalni, nem tud most bátor lenni, élni akar! Annyira természetes és emberi volt, nem az a tipikus könnyes szemmel rendületlenül szembenézek az elkerülhetetlennel hozzáállás.
Onnantól kezdve a végéig nem tudtam abbahagyni a sírást. :cry:
IloveRenji írta:bar az nem egeszen vilagos h mi a Pandemonium's Head, es h azt honnan szerezte meg az Aion.. :weh:
Amikor végignéztem, még frissiben írtam egy bőszavú post-ot pár oldallal korábban. Lapozz vissza, úgy emlékszem ezt is ecsetelgettem...
Pandemonium a pokol ura volt és Aion megölte őt azért, hogy megtörje az uralmát és véghezvigye a tervét (ami a mai napig nem teljesen világos nekem). Csak így tudott feljutni a Földre és nem volt arra kárhoztatva már hogy örökös sötétségben élje napjait a pokolban.
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Pal-chan írta: Pandemonium a pokol ura volt és Aion megölte őt azért, hogy megtörje az uralmát és véghezvigye a tervét
Ööh, ha jól emlékszem, Pandemonium éppenséggel maga a Pokol, azaz a démoni város, ahol két oldal harcolt: az isteni egyensúlyt megőrizni és felborítani kívánó oldal. Az egyiket Duupo, a másikat Aion és Chrno vezették. Duupoék nyertek, így lettek Aionék "sinner"-ek, azaz "bünös"-ök. A Pandemonium feje és a 7 apostol (azaz a hét fő erény) pedig ahhoz kellettek, hogy Aionék véghez vihessék a "Vezeklés rituáléjá"-t: hogy az Astral Line energiáit megcsapolhassák, és így felborítsák az egyensúlyt jó és gonosz között. Aion ezt felhasználva akarja újrateremteni a földet, ahol ő lehet Isten.

Amikor végignéztem a sorozatot, én is írtam erről néhány sort:


Aion a Gonosz. A Pandemonium azért jött létre, hogy az emberek higyjenek Istennek, és féljék őt. Aion örökké élni fog, mint a gonosz, de bukásra van ítéltetve. Az isteni rend, a körforgás megbolygathatatlan. Mária is megjósolta, hogy egy új világról szőtt álom mindig csak álom marad. Isten célja valóban az volt, hogy a Sinnerek összegyűjtsék a 7 apostolt, azért, hogy Aion, a Gonosz, ellensúlyt képezzen a Jóval, Istennel szemben. Aion tudtán kívül, bár megdönteni akarta a rendet a Pokol és a Menyország között, saját cselekedeteivel tartotta fenn azt: mert a Jó nem létezhet gonosz nélkül, és ahogy Aion mondta: "Hit sem létezhet szenvedés nélkül." Isten és a démonok egyszer egyezséget kötöttek: a démonok rendelkezhetnek az emberekkel és minden ember elbukik egyszer. De pont a démoni befolyás bírta rá az embereket, hogy életüket Istennek rendeljék.

Ez persze pusztán spekuláció (abból a beszélgetésből ollóztam össze, amit Sister Kate, Remington és Guillaume folytattak az utolsó részek egyikében)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Raizen 2006.06.04. 13:31-kor.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Huha, azert most egy kicsit megvilagosodtam, az sem volt egeszen vilagos h mitol Sinner valaki..de koszi!!
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Raizen írta:Ööh, ha jól emlékszem, Pandemonium éppenséggel maga a Pokol, azaz a démoni város
És akkor a Pandemonium feje? Nekem ez úgy jött le, hogy Pandemonium az uralkodó a Pokolban, nem pedig a helység neve. :drop: Mondjuk a lényegen nem sokat változtat, de azért érdekes félreértés. ^^
Van egy olyan érzésem hogy erre a sorozatra nem fordítanak akkora figyelmet, mint a mély és sokatmondó Elfen Lied-re. :roll:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Pandemonium a pokol... és Pandemonium feje a Pokol feje... az az a főfőfő démon (mittomén Lucifer)...
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Pal-chan írta:Van egy olyan érzésem hogy erre a sorozatra nem fordítanak akkora figyelmet, mint a mély és sokatmondó Elfen Lied-re. :roll:
Nem egy stílus a kettő, ne hozzuk őket össze, mindketőnek megvan a maga topicja.
Az viszont tényleg sajnálatos, hogy a Chrno Crusadel, nem fogalkoznak anyit mint amenyit megérdemelne. Én pl most szedem le 2.szor, hogy meglegyen jobb minőségben, és meg is nézem mégegyszer, mert képes arra mire sok anime, nem. Arra, hogy meg lehessen nézni, úgy is, hogy ismered a történetet.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Azert azt nem tudjuk h hanyan foglalkoznak vele :drop:
Attol mert vki latta meg nem biztos, h beir ebbe a topicba, masreszt meg az EL egy kicsit nagyon "mas teszta", kicsit bizarr ezzel osszehasonlitani :D
Amugy majd meg en is megnezem megegyszer, hatha osszeall a teljes kep Aion terverol, bar mar kezdem erteni (es megint bogni fogok :cry: )
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Én a topicba írt válaszok mennyiségére mondtam, hogy nem "foglalkoznak" vele annyit, mint más anime-kel.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jaja, ok lattam, csak erre mondtam, h nem biztos h mindenki beir a topicba aki latta... :oops:
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Nekem sem állt szándékomban összehasonlítani a két sorozatot, hiszen tényleg két külön témájú anime. Csak azt értettem ez alatt, hogy míg erre nem fordítanak kellő figyelmet, a másikba addig mindent belemagyaráznak és eget-földet rengető alapműnek tartják. :roll: És én is a hozzászólások mennyiségéből ítéltem, btw.
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Nem biztos, hogy az EL-t kevesebben nézik, mint a CC-t, csak az EL-lel többen foglalkoznak, mivel elég szélsőséges vélemények születnek róla. Ez vezet az örök csatározáshoz fanok és haterek közt és ezért van sokkal több hozzászólás abban a topicban, mint ebben. Sztem a két anime igenis összehasonlítható, és a CC minden szempontból fölülmúlja a másikat, de ez már nagyon Off...
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

szomorúan látom h tényleg kicsit mellőzőtt a CC, pedig ez a kedvencem. bár az anime-t még nem láttam csak a manga van meg, de azt hiszem az a kettő közül az a jobban sikerült ( nem egyedi eset). ne ítéljetek el h a nélkül mondom ezt h nem láttam az anime-t, de azok alapján amit itt-ott olvastam róla... meg a manga vége is könnyebben emészthető ( így annyira nem akartam körömollóval felvagdosni az ereimet)... lényeg h maga a történet nagyon jó, a karakterek úgyszintén, a grafika meg egyszerűen gyönyörű... nálam még hosszú ideig fog időzni a toplista élén :D
ja, és ne tessék elhanyagolni ::jtears::
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Szerintem ne csak "olvass róla", hanem nézd meg. A manga gyönyörű, bár még csak 3 kötethez volt szerencsém, de javaslom, hogy nézd meg az animét is, garantáltan nem bánod meg. ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

igen dolgozom rajta, még le kell küzdenem néhány technikai korlátot de aztán az lesz az első amit letöltök. most is épp az után kutatok. már nagyon szeretém látni
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Még anno belenézegettem ebbe a sorozatba, de az első 13 rész valami gusztustalan módon rossz volt, ezért inkább dobtam.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

azért még ha nem is tetszett neked, a "gusztustalan" szót biztosan nem használnám rá.(persze mindenkinek az tetszik ami, és a véleményét is úgy mondja el ahogy akarja,de én azért ezt egy kicsit erősnek érzem és sz*rul eshet azoknak akik viszont szeretik)
én változatlanul nagyon jónak tartom :D

-----

én vagyok ismét :) ,de csak mert kedvencem ismét a feledés homályába látszik merülni és én ezt nem hagyhatom... ha kell saját magammal beszélgetek róla :sobsob:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

miyume írta:én változatlanul nagyon jónak tartom :D
De meg nem is lattad :D
Amugy meg h nem ir senki a topicba meg nem jelent semmit, mindenki leirta a velemenyet..nem fog a feledes homalyaba merulni, ne aggodj :-P
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

már megvan, de még nem volt lelkierőm megnézni...ha még nem is láttam az anime-t, a manga megvan és az nagyon ::daisuki:: ::daisuki:: ::daisuki::
csak nem akarom h ez a topic is kövesse a mangáét a süllyesztőbe mert akkor ::bawl::
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Emiatt nem kell aggódni, túl jó ahhoz, hogy elfelejtsük... ::daisuki:: Nekem az egyik kedvencem.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ennek nagyon örülök :D
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

csatlakozom ::jwin:: ::jthrill::
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

juhúúú! már meg is vagyok nyugodva :D :D :D
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én már az első perctől fogva megszerettem Rosettát... mellette egyszerűen nem lehet unatkozni... :D
Válasz küldése