Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Rage írta:Off: Használj mplayert.
On: Még mindig nem mertem megnézni ezt a moviet... Hadd maradjanak szép emlékeim az FMA-ról. :dirr:
Hát csak szedd össze a bátorságodat!
Nem lett elcseszve, a sorozat egyenes folytatása!
Most végeztem vele, és hát HÚBAZZ!!!
Nem gyenge!


Ja ! csajok miér nincsenek a szavazásban?
Press any key to continue or any other key to quit
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

most fejeztem be az egészet movie-val együtt. aszem a sorozat felkerült az képzeletbeli listám első helyére.Nagyon megszerettem. film nem sikerült valami fényesre, de még mindíg jobb, mintha annyival el lenne intézve a vége mint a sorozatban. tényleg lenyűgöző a negatív szereplők jellemfejlődése, hogy akik hidegvérű gyilkosoknak tűnnek első pillantásra- mennyi minden áll a hátterükben és miként jutottak oda. nagyon szeretem a poénokat is, amikor Ed magasságát kritizálják, vagy amikor Al a páncéltestben bevágja azt az értelmes arcot, meg amikor Armstrong elkezd izmozni és megjelennek körülötte a szépségcsillagok... ::japhaha::
és a drámai részek is nagyon el lettek találva. az ember már tényleg nem tudja mire számítson, főleg szegény Nina esete után. nekem az volt a teljes fordulópont...hogy egy látszólag normális ember aki eddíg pozitív karakter volt ezt tegye a saját lányával...aztán meg Scar-san...
jól ki lett találva az egész, ahogy halad a történet egyre több esemény kapcsolódik össze mire a végén összeáll a kép, még a pici dolgoknak is nagy jelentősége van pl. Winry szüleinek halála
azt hiszem mindenképp megkell szereznem a manga-t, mert nagy a valószínüsége hogy jobb az anime-nél, és ha ez ennyire tetszik akkor az meg... :D
(és hozott egy változást az életembe: megint tetszenek a szőke pasik ::jhihi:: )
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Érdemes beszerzni a mangát, mert szerintem az is nagyon jól sikerült. Igaz, hogy az 5-6 kötet körül már eléggé más utankon jár mint a sorozat, de kinek lenne kedve tökugyanazt elolvasni :)
A film meg ugyan tényleg nem az ászok ásza, de attól még érdemes megnézni ;)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Narumi írta:Az se marad el sokkal Edwardtól. Az a kijelentése határtalan nagy röhögőgörcsöt váltott ki belőlem, amikor közölte, hogy ha egyszer ő lesz a Führer, akkor a hadseregben minden nőnek miniszoknyában kell járnia. XDD Cooool. ^^ :cool:
En azt a jelenetet kb 100szor vegigneztem, es sirtam a rohogestol..a masik kedvencem nekem amikor az Armstrongot utanozza valaki (mar nem emlekszem h kicsoda)es kis csillagok lognak palcakrol mellette, sztem az is hatalmas poen volt..(kesoi reakcio mindenre), es is nagyon sajnaltam a Gluttonyt, ah kereste a Lustot, olyan szomoru volt, sztem ott nagyon lehetett erzekelni, h nekik is van szemelyiseguk, meg h erzo lenyek..meg ha nem is igazi emberek..Wrath-et en sem szerettem, kb o volt az egyetlen karakter akivel egyaltalan nem tudtam semmilyen szinten azonosulni, meg egyaltalan nem tudtam sajnalni..
Nekem a film is tetszett, vhogy logott a levegoben a sorozat szamomra, jo volt h megcsinaltak a filmet..
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

IloveRenji írta:En azt a jelenetet kb 100szor vegigneztem, es sirtam a rohogestol..a masik kedvencem nekem amikor az Armstrongot utanozza valaki (mar nem emlekszem h kicsoda)es kis csillagok lognak palcakrol mellette, sztem az is hatalmas poen volt
Az a másik kedvenc jelenetem. XDD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

én azt bírtam mikor movie-ban ujra találkoznak, és Al első dolga megjegyezni hogy ED magasabb lett, mire az lerúgja a fejét. a viszontlátás öröme, lool^^
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Huh, hát nekem a sorozat nagyon tetszett (kivétel az 51. rész) de a movie...Nos, az már kevésbé. Az egyetlen jó dolog ami vele kapcsolatban eszembe jut, az a grafikája :dirr:

Valahogy nem jött be ez a párhuzamos világ-dolog. Egyszerűen nem tetszett, nem tudom megmagyarázni, miért. :neutral:

A zenéje különösen szép. Főleg a Bratja és a különböző változatai. Az opening/ending zenék viszont nagyon felejthetőek...Képileg az utolsó opening/ending jó volt, de a többi...

De a lényeg, hogy összességében nagyon jó kis sorozat volt és örülök, hogy megnéztem.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Az 51-es rész ugye az utolsó! Hát nem egészen egyezik az ízlésünk... A sorozatot úgy nálam 6-7-et kapna 10-ből, ha nem lenne olyan befejezése amilyen. Amikor megláttam hova került és belém nyilallt a felismerés, hogy
"Hűűű bazzeg ez LONDON!!!!!!!"
az olyan sokk volt, hogy kénytelen voltam 9-et adni 10-ből :D. Valahogy értelmet nyert a sorozat vagy valami ilyesmi.
Viszont a filmet én se szeretem valahogy. Rossznak tartom a végső megoldást és a történet is sántít itt-ott. De azért az is inkább jó mint rossz.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem tetszett a vege is, es a movie sem volt rossz sztem (de ezzel a velemennyemmel egyedul vagyok, ahogy olvasgattam a movie nem tulnepszeru :( )...
De ez volt az elso olyan sorozat, ahol egyetlen opening es ending sem tetszett :neutral:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem az openingek egyáltalán nem tetszettek, endingek közül meg az első és ha jól emlékszem, akkor a harmadik nyerte meg a tetszésemet. És a végét az 51. résszel és a filmmel együtt egyenesen borzalmasnak tartom.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

én személy szerint szeretem a zenéjét hallgatni, mindíg feldob... hogy a sorozathoz kb semmi köze az egy más kérdés.... bár a movie-ban Requiem az nagyon ott van. amit nagyon szeretek: Tobira no mukou e, Melissa, Kesenai Tsumi (ezen besírtam amikor először meghallottam :lol: annyira lökött hogy nem lehet nem szeretni ), Rewrite, Requiem....
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én még csak a 20. résznél tartok (vélemény majd a végén), de az openingek és endingek nekem eddig nagyon tetszenek. :) (Sőt, anno letöltöttem egy későbbi részt, ahol már a 3. OP és ED megy, és azok is bejöttek. :D )
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Úgy látszik, ennél a sorozatnál se örvend valami nagy közkedveltségnek az Opening és az Ending... :? ami engem illet, még csak az ötödik résznél járok, és az eddigi OP tetszett, ED nem különösebben.
Maga az anime viszont jóóóóó. :) Ez a bizonyos 5. volt ugyebár a vonatos epizód... :D Persze még nem fedtek fel sok információt, nagyon az elején jár a történet, de már most érezni, hogy ebből egy igazán remek sorozat lesz. (Csak a végétől tartok kissé, mer' azt mindenki szidja... :dirr:)
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Utolsó opening nekem eléggé bejött...
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Képileg tényleg jó volt, a zene is szokható.
De az ending is tetszett, képileg.

Ha a legelső opening alapján kellett volna kitalálnom, hogy milyen jellegű sorozat lesz az FMA, azt hiszem valami kis gagyi cuccra gondoltam volna :lol:

Ha osztályoznom kéne, akkor 10/9-et kapna, az utolsó rész és a movie miatt. De egyébként nagyon igényes animének tartom. Néhol nagyon véres és durva volt, máskor viszont humoros, emellett pedig volt mondani valója is. Itt most konkrétan nem arra gondolok, hogy 'testvéri szeretet mindenek felett', hanem pl amikor egy veterán katona magyarázza Ednek, hogy egy háborúban minden ember elveszt valamit önmagából, nem tudom már hogy volt pontosan.

Nem tudom, hol milyen korhatárral volt vetítve, de az is biztos, hogy gyerek fejjel teljesen más értelmet nyerne az egész sorozat, szóval 16 évnél fiatalabbaknak azért nem nagyon ajánlanám.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Épp most fejeztem be az egészet a Movie-val bezárólag, szóval még friss az élmény. :) Egyfelől a sorozat fantasztikus. Jól kitalált karakterek, a történet kellően ötletes és fordulatos, és ha le is ült pár rész erejéig, utána kétszeres erővel tért vissza. :D Szerintem még az OP/ED is nagyon jó (igen, mind a 8 :)), szóval ezután az a minimum, hogy bekerült a kedvenceim közé.
Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy megkaphatná "az egyik legjobban eltolt befejezés" díjat. Nem tudom, hogy az utolsó részekben (konkrétan a 48-51-re gondolok) mi jött rá a készítőkre, de azt a II VH-mániás idiótát szívesen fejbevágnám, aki szerint poén volt a legvégét átrakni az 1920-as évek Londonjába. -__- Ez főleg azért idegesítő, mert lett volna idejük teljesen jól befejezni az egészet: Dantét és a néhány megmaradt homonculust leverik, aztán a Bölcsek Kövével visszaszerzik testüket, és mehetnek haza Winry-hez. :D OK, igaz hogy már úgy a 40. résztől érződött, hogy a Movie eseményeihez készítik elő a terepet, mert voltak nagy baromságok a történetben (Envy Winry-vé változik, akit még sosem látott, Ed géppuskatárból csinál magának új auto-mail kezet, Hohenheim-ot előreküldik a kapun át, hogy haverkodjon össze a nácikkal, mert a fia majd úgyis követi stb.), és az FMA hangulat is kezdett egyre inkább kiveszni az animéből, de ha normálisan befejezték volna, még ezt is megbocsátanám. (10-ből 9-et adtam rá, mert a végét leszámítva bombajó.)
Jó, nézzük a Movie-t, végülis egyenesági folytatása a sztorinak, hátha jobb lesz. Hááát, ahogy vesszük... Pozitívum volt, hogy nem maradtak szabadon bóklászó homonculusok (ez a sorozat végén zavart), illetve Ed és Al legalább együtt maradtak, de összességében sajnos ez is nagy csalódás volt, a történet valami hihetetlenül bénára sikerült, még nagyobb hülyeségek és ellentmondások voltak benne mint a TV végén, és nem igaz, hogy valaki(k)nek megint Londonban kellett maradnia, hogy lezárja a kaput (amit persze végül nem is mutattak), Winry-ről már nem is beszélve, aki ezzel elvesztette a "második családját". :( (10-ből 7-et adtam rá, és jóindulatú voltam.)
Szóval szvsz a végét nagyon elszúrták, azt hiszem átkapcsolok a mangára, ha abban is jönnek a léghajók meg a nácik, kivágom a szemétbe.
Apropó, aki olvassa a mangát: Az is van olyan jó és a színvonalas, mint az anime? :)
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

:goodpost:

A mangája, meg kell, hogy mondjam, nem tetszik. Nem azzal van a baj, hogy kb a sensei megjelenésétől teljesen másmerre halad. Valahogy nincs meg az a jó hangulata, ami az animében úgy megfogott. Meg van benne pár hihetetlenül fárasztó dolog, amit ragoznak, holott nem is olyan vicces -_-

Ez magánvélemény, de az anime szerintem jobb, mint a manga.
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Na most kezdtem el nézni, valahol a 20 rész környékén járok, ééééééés bulikirályságállatmarhajó ez a cucc. Biztos megejtek pár fanartot vele kapcsolatban :mrgreen:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Minőségi sorozat, az biztos. A történetet komolyan lehet venni, de nem annyira, hogy túlzásnak tűnjön. A szereplők pedig zseniálisak... ::daisuki::
Avatar
Schuldig
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2006.02.09. 16:43

Hozzászólás Szerző: Schuldig »

Imádom ezt a sorozatot, már csak 1 OVA részt nem néztem meg, az Alchemists vs. Homunculus részt. (Nem tudja valaki hol lehet letölteni esetleg...?)
A movie is jó lett sztem, bár ezt lehet hogy már írtam valahol pár oldallal előrébb (bár ez senkit nem érdekel :D)
Egy igazi mesterműnek tartom, a történet, jellemfejlődések, karakterek, fordulatok, minden annyira el lett találva.... nagyon szeretem ^^
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem meg a Kids OVA kellene, nem igaz, hogy mindenhol spanyol felirattal van fent. :evil:
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Milyen OVA-k vannak? (ha valaki fölsorolná + jellemezné őket akkor olyan hálás lennék, hogy arra nincsen szó!!!)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SoonDead írta:Milyen OVA-k vannak? (ha valaki fölsorolná + jellemezné őket akkor olyan hálás lennék, hogy arra nincsen szó!!!)
Kids OVA > Bemutatja, hogy milyen is lenne Ed nagypapaként a mi világunkban. (Illetve felbukkannak még az ismert szereplők "reinkarnációi", úgy mint Hughes, Roy, stb.)
Seven Homonculi vs. State Alchemists > Ami a sorozatban nem volt. :D Ahogy a cím is mutatja Ed, Al, Roy, Armstrong és a banda összecsap a 7 kedvenc gonoszunkkal, persze picit parodizálva az egészet. :) (Imádom Royt, ahogy diszkó stílusban csettintget és lövi a lángokat. XDDD)
Chibi Party > Hőseink egy kis házibuli keretében pihenik ki a Movie baromságait, nagyon fontos dolgok derülnek ki, pl. hogy Winrynek sem tetszett, amikor a mellékszereplő csaj Eddel "kavart" a filmben, vagy az, hogy Gluttony nem eszik chibit. :D Szintén kötelező darab.

Ezeken kívül van még egy Reflections Special, de az nem ilyen paródia, hanem a TV sorozatot foglalja össze. (OK, a Kids OVA sem paródia, de nekem valamilyen szinten az volt, sőt már a Movie is... XD)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2006.10.28. 20:20-kor.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat en 2 OVArol tudok (de azota latom h tobb van)..az egyik egy ilyen vicces kis chibi poenkodos dolog, Chibi Party a cime, 6 perc 15 masodpec hosszu..a masik meg Seven Homonculi vs State Alchemist ahol "te"vagy a foszereplo, egy State Alchemist, a te szemszogedbol tortennek a dolgok..es akkor latom h van egy ilyen is ezt nem ismerem..es meg van vmi 3 perces kis szosszenet is..imhol!!
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

én még láttam egy live-action szerűséget is francia felirattal, ezenkívül itt figyel még 1gigányi azonosítatlan FMA anyag is, csak még nem néztem bele. A kids-ben igazából semmi érdemleges nem hangzik el, az egyetlen lényeges talán a felirat a végén, mely (franciából) így szól: Edward Elric 100 éves lett 2005-ben. Valahol a világunkban... Ez előtt pedig a kölykök kívánnak neki boldog szülinapot, Al nevében is.
Kép
Válasz küldése