Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

megnéztem a három OVA-t + egy live action-t
OVA: Chibi party- űberfasza XDDDDD- piás Winry meg a kutyifalka, meg Envy kimászik a jelmezből stb... XDDDDDD
State Alchemists vs Humunkulus bagázs -XDDDDD a legnagyobb amikor a szőke csaj ( a nevét mindíg elfelejtem) elgáncsolja Roy-t hogy úgysem győzhet a víz ellen... nameg érdemes az arcokat megfigyelni amikor jön az árvíz XDDDDD
kids- aranyos XD
live action- poén, befáradt stb... XD Al bábú lefejeli az ajtókeretet xDDD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

madfist írta:A kids-ben igazából semmi érdemleges nem hangzik el, az egyetlen lényeges talán a felirat a végén, mely (franciából) így szól: Edward Elric 100 éves lett 2005-ben. Valahol a világunkban... Ez előtt pedig a kölykök kívánnak neki boldog szülinapot, Al nevében is.
Köszi a fordítást. :) Mondjuk maximalista énem ettől még mindig kívánkozik egy angol subos verzió után, sőt a live actiont is megérné beszerezni. XD
miyume írta:a legnagyobb amikor a szőke csaj ( a nevét mindíg elfelejtem) elgáncsolja Roy-t hogy úgysem győzhet a víz ellen...
Riza Hawkeye. :wink: Amúgy az a poén már a sorozatban is jó volt (Roy "vs." Scar ugyebár :D), de az OVA-ban ismét ütött. :lol: Meg az tetszett még nagyon, amikor Envy Roy-já változott, Ed megütötte, aztán Al: "Zseniális vagy bátyó, átláttál a trükkjén!" Ed: "Jé, ez nem az igazi Roy volt?" Én kidőltem. ::japhaha::
miyume írta:live action- poén, befáradt stb... XD Al bábú lefejeli az ajtókeretet xDDD
Főleg a szöveggel együtt, amit előtte mond: "Átmegyek a kapu másik oldalára, és végre újra együtt leszünk, bátyus!" *BUMM* XDD (a szöveg lehet nem pontos, a francia/spanyol/akármilyen felirat mellett a japán szinkronból kb. ennyit sikerült kivennem ^^")
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Titkos írta:Köszi a fordítást. :) Mondjuk maximalista énem ettől még mindig kívánkozik egy angol subos verzió után, sőt a live actiont is megérné beszerezni. XD
Amint rájövök, hogy kell a francia feliratot eltakaró feliratot csinálni, elkészítem az angol változatot ;)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Azt a State Alchemist vs Homomculus-t meg fogom nézni. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

madfist írta:Amint rájövök, hogy kell a francia feliratot eltakaró feliratot csinálni, elkészítem az angol változatot ;)
Arigato gozaimasu! ::jeye::
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Megnéztem a movie-t... jó volt, se sajnos vannak benne dolgok, amiket másképp kellett volna megoldani. A vége nem lett túl jó, mivel, bár elvileg ennek kellett volna lezárni a történetet, épp ezt nem tette meg, mert mostr már Alphonse is a kapu túloldalán ragadt. A többiek pedig elég keveset szerepeltek. Egyébként egész érdekes volt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xelloss írta:A vége nem lett túl jó, mivel, bár elvileg ennek kellett volna lezárni a történetet, épp ezt nem tette meg, mert mostr már Alphonse is a kapu túloldalán ragadt.
Na igen, ez benne a szomorú, hogy az animések szerint a történet lezárásának számít, ha Edéket "nálunk" hagyják, a többieket meg odaát. :( (Lehet írtam már, de a nézők nem hülyék: attól, hogy 100x a szánkba rágják a film alatt, hogy "ez a világ is csak olyan, mint a miénk", még látjuk, hogy ez marhára nem így van.)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Persze, hiszen két külön világ. Jó, ott is vannak emberek, meg hasonló érzések, mint a szeretet, barátság, de ettől még egyáltalán nem hasonlítanak egymásra, mert teljesen másképp fejlődtek tovább, mások a viszonyok, a lehetőségek... amire céloztál az animében, az nagyon erőltetett...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Az animében (= filmben) Ed és Al azért maradtak itt, mert így "OMG ED ÉS AL ÖRÖKRE EGYÜTT LESZNEK FOREVAR AND EVAR YAAY ÉLJEN A GYÖNYÖRŰ TESTVÉRI SZERETET!!4"

-___-

Ezért szeretem azt hinni, hogy a film nem létezik, a sztori pedig lezáratlan. :3 (A manga meg nem érdekel, az "omg Roi, mit tettél!!!4 ...ja, semmit? ehehehe" dologgal elvágta magát nálam.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Na ma végeztem a sorozattal, és húdekaffajajdejó :mrgreen: Szerintem a sorozat befejezése úgy jó ahogy van. Az egyik legértelmesebb amit eddig láttam. :)
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nagyságrendekkel jobb, mint a movie befejezése, az biztos...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Én teljesen elégedett lennék a sorozattal, ha nem Dante lenne a főgonosz. De mivel ő... így annyira nem vagyok elégedett, főleg a végével, de ez nem sokat von le abból, hogy az FMA egy überrulz anime. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hát azért az utolsó 2-3 részben már voltak baromságok. Envy mint sárkány, Ed Londonban, a Führer az 5 éves fiára bízza az egyetlen dolgot, amivel meg lehet ölni (ezt később a gyerek simán odaviszi neki a Roy-jal való harca kellős közepén, habár a ház "vesztegzár" alatt van), Archer nemcsak túléli a Bölcsek Köve incidenst, de Terminátorként tér vissza, stb., biztos van még pár ilyen. A végét leszámítva valóban egy überrulez anime. :D Viszont Dantéval nem értem mi baja mindenkinek. ::jhuh::
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Az FMA-ra én mindig úgy gondolok, mint az elszalasztott lehetőségek Anime-jére. Rengeteg potenciál volt benne, történet, mondanivaló, még filozófia is, aztán mindezzel a végén látványosan nem kezdtek semmit. Azért így is egy stabil 8as, de sokkal jobb is lehetett volna.
Kár érte.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Szerintem meg.... az FMA az kíválóan hozta azt amit elvártam tőle. egy kellemes pár napi kikapcsolódás látványos csatákkal, szórakoztató poénokkal, nem várt fordulatokkal. Nem tartom az évszázad animéjének, nem is a kedvencem, de ha bárki megkérdezi tőlem hogy mit tudok neki ajánlani anime ügyben ami nem nagyon elvont, de mégsem pantyflash poénokkal van tele... szóval egy jó kis shonen cucc... jobb mint az átlag hypeolt shonen stuffok

a befejezés meg nekem akkor is tetszett :P
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Az a baj Dantéval, hogy "kívülálló". Egyetlen szereplővel sincs lényegi kapcsolata (az a párszáz évvel ezelőtti kaland Hohenheimmal gyakorlatilag semmi, és nem is nagyon emlegetik), senkit nem érdekel a motivációja (ami egyébként se egy nagy szám), senkit nem érdekel, hogy él-e vagy hal-e, stb. Sokkal érdekesebb lett volna, ha valami köze van a szereplőkhöz, ha a főszereplők számára nem csak annyit jelent, hogy "menjünk oszt' nyomjuk le Dantét", hanem ennél kicsit nagyobb konfliktust. Persze az lett volna a legjobb, ha Hohenheim lett volna a főgonosz (nyugodtan lehetett volna jószándékú-de-megtévedt villain), már csak azért is, mert így Hohenheimnak is lett volna valami szerepe, nem csak annyi, hogy harmincakárhány részes spannolás után végre megjelenik, aztán tíz epizód múlva kilép a sztoriból, és közben gyakorlatilag nem csinál semmit.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Egyetértek. Dante valahogy nem tudott semmilyen módon hatni rám, Pride kiléte és cselekedetei sokkal inkább meg tudtak érinteni, mint a nyúl módjára a kalapból előhúzott "ilyen is legyen" Final Boss.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

yetithebeast írta:Na ma végeztem a sorozattal, és húdekaffajajdejó :mrgreen: Szerintem a sorozat befejezése úgy jó ahogy van. Az egyik legértelmesebb amit eddig láttam. :)
Végre valaki rajtam kívül akinek tetszett a befejezés! Nekem spec tetszett a hova vezet a kapu ötlet és a végkifejlet is. Nekem ez bőven több volt mint amit vártam!
Engem az zavart a legjobban a sorozatban amikor valami noname gonoszt zúznak épp le akinek pirosvízből gépfegyverkeze nő és rádől az egész támpillérzet szal biztos halál erre odamennek és hogy-hogynem pont ott terem egy titkosajtó amin simán elszökött a gaz... Hát ettől egy kicsit kiakadtam :P
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sephiroth írta:Az FMA-ra én mindig úgy gondolok, mint az elszalasztott lehetőségek Anime-jére. Rengeteg potenciál volt benne, történet, mondanivaló, még filozófia is, aztán mindezzel a végén látványosan nem kezdtek semmit.
Na igen. :( Szóval értem én, hogy eldöntötték, hogy a közepétől kezdve nem a mangát követik, és ezzel semmi gond sincs, mert nagyon fanztáziadús lett onnantól is a sztori, de akkor a végén miért nem lehetett jól lezárni? Dantét megölték volna, a kő Al páncéljában volt, amit felhasználva visszakaphatták volna a testüket, aztán happy end, mehetnének haza Winriyhez. :D (Hohenheim mehetne velük, vagy kaphatott volna egy hősi halált, az ő szerepe már nem lenne olyan fontos.) Aztán jött a Movie, amitől mindenki azt várta, hogy majd helyrehozzák a dolgokat, és leszámítva a gyenge sztorit, meg a béna új karaktereket, a feléig még úgy nézett ki, hogy sikerül is, csak aztán azt is jól eltolták. :? Picit off, de eddig a shounen animék közül talán egyedül a Trigunnál láttam azt, hogy egy 15 + kötetes mangából úgy csináltak 26 részes animét, hogy az összes szereplő sorsát nagyjából elrendezték (spoiler: Wolfwood halott, Legato szintén, Knives legyőzve), és nem akartak azzal arcozni, hogy "mi majd megváltjuk a világot egy frappáns új befejezéssel!" (FMA), valamint nem vágták a képébe az embernek, hogy "olvasd a mangát, ha érdekel a folytatás!" (Groove Adventure Rave, Ranma, IY és még kismillió másik).
Cruel Angel írta:Szerintem meg.... az FMA az kíválóan hozta azt amit elvártam tőle. egy kellemes pár napi kikapcsolódás látványos csatákkal, szórakoztató poénokkal, nem várt fordulatokkal.
Nálam viszont kedvenc lett, és képtelen voltam 3 nap alatt kivégezni, egyszerűen 2-3 rész alatt is sokszor annyi minden történt, hogy emészteni kellett. :D Pont ez volt a baj a végével: olyan magasra rakták a mércét az első 47 részben, hogy az utolsó 4 enyhén kiábrándító lett.
mufurc írta:Az a baj Dantéval, hogy "kívülálló". Egyetlen szereplővel sincs lényegi kapcsolata (az a párszáz évvel ezelőtti kaland Hohenheimmal gyakorlatilag semmi, és nem is nagyon emlegetik), senkit nem érdekel a motivációja (ami egyébként se egy nagy szám), senkit nem érdekel, hogy él-e vagy hal-e, stb. Sokkal érdekesebb lett volna, ha valami köze van a szereplőkhöz, ha a főszereplők számára nem csak annyit jelent, hogy "menjünk oszt' nyomjuk le Dantét", hanem ennél kicsit nagyobb konfliktust.
Ez igaz, ki kellett találniuk valakit a végére, akit feltétlenül le kell nyomni, és lehet nem a legjobb embert választották, de végülis még mindig jobb volt, mint amilyenek az átlag női fogonoszok lenni szoktak. :D (értsd: legalább nem egy dominát raktak be XD)
mufurc írta:Persze az lett volna a legjobb, ha Hohenheim lett volna a főgonosz (nyugodtan lehetett volna jószándékú-de-megtévedt villain), már csak azért is, mert így Hohenheimnak is lett volna valami szerepe, nem csak annyi, hogy harmincakárhány részes spannolás után végre megjelenik, aztán tíz epizód múlva kilép a sztoriból, és közben gyakorlatilag nem csinál semmit.
Ez viszont szerintem az egyik legnagyobb klisé lett volna, amit csak kitalálhatnak. A Star Wars óta imádják ezt a témát, de én már unom, hogy minden második shounen animében az van, hogy a papáról semmit nem tudunk, mert elment vándorútra, amikor a főhős még 5 éves volt, közben jön egy gonosz szervezet, és a végén amikor a boss-t készülnek lenyomni, elhangzik a mondat: "XY-kun....ÉN VAGYOK AZ APÁD!". ::jcrazy:: (ízlés szerint néha felcserélik "az apád vagyok, de nem a főgonosz, én is jöttem lenyomni!", illetve "szevasz fiam, halottnak hittél, de élek!" mondatokra :D) Szóval mióta a homonculusok elkezdtek egy bizonyos "Father"-ről beszélni, imádkoztam, hogy bárki lehet az, de ne Edék apja. Ezek után felüdülés volt, hogy bár csinált gonosz dolgokat (más emberek testét használni évszázadokon át nem épp rendes dolog), de amikor Edékkel találkozott, már észhez tért, nem őt kellett megölni/legyőzni/megmenteni/megtéríteni. :D (akkor már tényleg jobb volt Pride, hogy betöltse a "nem várt gonosz" szerepkörét :wink: )
Ettől persze még lehetett volna szerepe a sztoriban, ahogy Dantének is, de a végére már inkább a Movie eseményeit készítették elő a készítők, úgyhogy nem ez volt az egyetlen hiba az utolsó 5-10 epizódban. :(
SoonDead írta:Engem az zavart a legjobban a sorozatban amikor valami noname gonoszt zúznak épp le akinek pirosvízből gépfegyverkeze nő és rádől az egész támpillérzet szal biztos halál erre odamennek és hogy-hogynem pont ott terem egy titkosajtó amin simán elszökött a gaz... Hát ettől egy kicsit kiakadtam :P
Nem lehet, hogy ő csinált egy ajtót, ahogy Ed is szokta? :D Végülis akinél a vörös kő/víz, annál a hatalom, ha gépfegyvert tudott csinálni, egy ajtó már semmiség. :lol:
De a legjobb "noname" gonosz, akkor is az első két epizód pszichopata vallásteremtő papja. :D Ő nem hagyta ám, hogy egyszerű "rajtam mutatják be, hogy milyen erős a főhős" karakter legyen, lazán gépfegyverezett ő is, meg kimérát engedett rájuk, és valóban, két rész kellett nekik, mire lenyomták. XD
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:Ez viszont szerintem az egyik legnagyobb klisé lett volna, amit csak kitalálhatnak. A Star Wars óta imádják ezt a témát, (...)
...és azért tegyük hozzá, hogy nem a SW találta ki a dolgot. Mindenesetre lehet, hogy klisé lett volna, de legalább dramaturgiailag több értelme lett volna, mint bedobni egy totál random embert, hogy "hopp, ő a gonosz!" (Főleg miután harmincakárhány részig arra hinteltek, hogy hú, van vmi húdenagy dolog Hohenheimmal, aztán hopp, mégse.)
Titkos írta:de amikor Edékkel találkozott, már észhez tért, nem őt kellett megölni/legyőzni/megmenteni/megtéríteni. :D
Addig oké, de az a baj, hogy semmit nem csináltak vele az írók. Jött, elmondott pár infót, aztán kiírták a sztoriból. WTF. Ennél még a klisék is jobbak.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

mufurc írta:(Főleg miután harmincakárhány részig arra hinteltek, hogy hú, van vmi húdenagy dolog Hohenheimmal, aztán hopp, mégse.)
Látod, fordulat a történetben, erre senki nem számított. :D Amúgy meg volt: Dantével kavartak évekig, csak aztán Hohenheim megunta a dolgot és kiszállt, valamint megpróbálta leállítani őt is.
mufurc írta:Addig oké, de az a baj, hogy semmit nem csináltak vele az írók. Jött, elmondott pár infót, aztán kiírták a sztoriból. WTF. Ennél még a klisék is jobbak.
Az a gond, hogy nem tudom az anime vége körül hol járt a manga, de erős a gyanúm, hogy vagy a mangában sem derült még ki sok infó akkoriban Hohenheim-ról, vagy egyszerűen ebben a dologban is el akartak térni a mangától csak aztán nem sült el a dolog valami jól, mert történetet írni már lusták voltak neki. (esetleg csak szimplán úgy voltak vele, hogy "legyen már egy anime-Hohenheim is, így olyan WTF, hogy felszívódott Edék apja anno, és azóta semmi infó róla")
Egyébként a klisékkel sok bajom nem szokott lenni, ha amúgy minden más a helyén van, csak pont ez az "én vagyok az apád!" jön már ki a könyökömön. :D
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Cruel Angel írta:Szerintem meg.... az FMA az kíválóan hozta azt amit elvártam tőle. egy kellemes pár napi kikapcsolódás látványos csatákkal, szórakoztató poénokkal, nem várt fordulatokkal. Nem tartom az évszázad animéjének, nem is a kedvencem, de ha bárki megkérdezi tőlem hogy mit tudok neki ajánlani anime ügyben ami nem nagyon elvont, de mégsem pantyflash poénokkal van tele... szóval egy jó kis shonen cucc... jobb mint az átlag hypeolt shonen stuffok

a befejezés meg nekem akkor is tetszett :P
Valojaban nem tudom roviditeni az idezetet mert kb szorol szora egyetertek..es nekem is tetszett a vege :P sot meg elborultabb leszek, nekem meg a movie vege is tetszett... :dirr:
Biztos az igenytelen tomeg resze vagyok, vagy az animekben es emiatt az animeklisekben is kevesbe jartas kategoriaba tartozom de nekem a fogonoszokkal sem volt para..meglepodtem ahol meg kellett, nevettem ahol nevetni kellett, es sirtam is..es en nekem nem volt ez a miert is ez, miert is az kerdessorozat a fejemben..nekem ugy jo az egesz ah van.talan Winry-t sajnalom egy kicsit :drop:
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Ha már Winry szóba került....az ő "szerepe" is eléggé bizonytalan a sorozatban. Mintha a készítők nem tudták volna eldönteni, hogy most az egyetlen szóba jöhető love interestet
-felhasználják e egyáltalán
-ha igen, akkor hogyan
Mert a lehetőség tagadhatatlanúl ott van, de ezzel vége is van a dolognak. Winryvel, akit mind az op/ endingek, mind a sorozat eleje baromi fontos szereplőnek állít be, végül nem történik más, mint hogy harmadrangú support karakterré "fejlődik", kb ő az, aki rendbe teszi a főhőst/ főhős felszerelését / járművét egy komolyabb plot-esemény után. A legtöbb sorozatban van ilyen, de a gungrave-ben azért pl nem akarnak főszereplőt csinálni Tokioka professzorból :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nekem nagyon tetszett, hogy nem lett Winryből love interest (bár ez nem felmentés az alól, amit a filmben műveltek szerencsétlennel). Egyrészt mert így az anime megmenekült egy teljesen felesleges, csak-a-klisé-kedvéért beletett szerelmi vonaltól, másrészt én a magam részéről az Ed/Winry párost mindigis rettenetesen erőltetettnek éreztem, és örülök, hogy az animéből kimaradt. (Egyébként is, Al és Winry sztem sokkal jobban összeillenének. :3)

Amúgy meg szerintem Winry ha nem is fontos szereplő az "akció" szempontjából, nagyon fontos a főszereplők szempontjából. Mármint, Winry az, aki hazavárja őket. Ő a családjuk, az egyetlen biztos pont az életükben, aki minden önös érdek nélkül is szereti, elfogadja és támogatja őket, akihez bármikor hazamehetnek. Szerintem ebben az animében, és főleg Ed és Al számára, ez egy nagyon fontos dolog (és ezt is gyűlöltem a filmben, hogy ezt az egészet teljesen tönkretették a Csodálatos Testvéri Szeretet(TM) kedvéért). Btw, a harmadik ending szerintem akár egy Winry image song is lehetne, annyira jól leírja a karaktert. (Dalszöveg itt.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Persze nagyon fontos nekik Winry, meg sztem volt ott annal tobb is Winry reszerol (bar azt meg nem mondanam h melyik iranyba :S) de az telleg eroltetett lett volna, ha Ed + Winry, akkor jaj, ez klise, azt mindenki tudta, ha meg Al + Winry (akkor en is orulok egyreszt) de akkor az Ed "tabor" akadt volna ki h dehat vegig mintha az Ed-re "kacsintgatott volna" miezkeremszepen?...de nekem meg az is belefer h ezt felaldozzak a testveri szeretet neveben, azert kuzdottek vegig, h mindketten egyutt lehessenek ep testtel..bar szegeny telleg ottmaradt nagyon egyedul..
Válasz küldése