Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Winry egy jó karakter, szeretem. ^_^ Talán pont azért a tulajdonságokért, amiket a 3. ED "image song" elmond róla. (Amúgy az az ending látványra sem utolsó, főleg amikor Winry körül forog a kamera érdekes szögben... XDD)
A történetben való szerepéről annyit, hogy egyrészt amit mufurc írt a postja második bekezdésében, azzal mind egyetértek, másrészt meg valószínűleg az animések is tudták, hogy Winry mennyire fontos a srácoknak, elég sokat szerepeltették, bemutatták, hogy ő Edék "családja", és a sorozat második felében szerintem pont azért csatlakozott hozzájuk, hogy ne csak otthon ülő "feleség" legyen, aki a "férjét/férjeit" (:D) várja haza, hanem aktívan segítse őket. Csak aztán a végén a készítők megnyalogatták az LSD-s bélyeget, vagy nem tudom mi ütött beléjük, és ezt az egészet hazavágták egy brotherly love-al megfejelt okkult nácis filmmel. (a brotherly love még nem is zavart volna, ha nem szorítanak minden más szereplőt a háttérbe miatta)
Egyébként én az Ed x Winry párost preferálnám, mangában remélem lesz a dologból valami. :D Nem azért, mert a főszereplő srácnak muszáj a főszereplő csajjal összejönnie, de egy csomó utalás volt rá, ahogy IloveRenji írta "Winry Ed felé kacsintgat", méghozzá folyamatosan, és Ed akárhogy játsza néha a bunkót, látszik rajta, hogy neki sem közömbös Winry. Felőlem Al-al is összejöhetne, csak elég hülyén nézne ki, hogy semmi utalás sincs benne a történetben, aztán a végén rájönne, hogy "Hopp, én az öcsikét szeretem!" XD Al számára Winry inkább egy barát. :) (OK, amikor elszökött Edéktől, abban a részben mondta, hogy gyerekkorukban összeverekedtek azon, melyikük vegye feleségül Winry-t, de remélem, hogy azt senki nem vette komolyan. XD)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ha már itt tartunk, egy Roy-Riza párosítás is érdekes lenne. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ők egyértelműen egymásnak vannak teremtve. :D
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Most lehet engemutálni, de én dobtam magam a földre ettöl az animetől. Azt elismerem, h a végén már van egy pár érdekes forduló, de addig nagyon sok részt meg kellet nézni...

Ezen kívül sablonnak tartom aból a szempontból, h mindig jön vmi probléma, már majdnem "veszítenek" aztán egyszer csak hopp, jön a megoldás és mindenki boldog... Az a baj, h nagyon naruto feelinget éreztem benne és az jobban tetszett...

De remélem ezért még nem fogtok utálni. :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Sorry. Az elején azt akartam mondani, h nem dobtam magam... :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kedves Nézőink, előző műsorunk jó példa volt arra, hogy miért nem kell első animék között megnézni a Narutot.

Nah, de komolyabbra fordítva a szót. Annak kifejezetten örülök, ha valaki végre azt mondja, hogy neki nem jött be az FMA, mivel eddig én is mindenkitől csak dícsérni hallottam, és ettől olyan érzése lehet az embernek, mintha ez lenne a tökéletes anime, és mint tudjuk, olyan nem létezik. :) (mondom ezt úgy, hogy az FMA az egyik nagy kedvencem lett igen rövid idő alatt, és nagyon jónak tartom)
Viszont ez a "Naruto 2, csak az jobb" hozzállás szinte már személyes sértés nekem. :twisted: Mármint miben emlékeztetett téged a Narutóra? Sem a karakterek, sem a történet csavarai és mondanivalója, sem a világ amelyben játszódik, nem hasonló. (A két sorozat animációja meg aztán tényleg ég és föld. XD) Talán műfajilag hasonlítanak abban, hogy mindkettő shounen, de az FMA még csak nem is fighting. "Már majdnem "veszítenek", aztán egyszer csak hopp, jön a megoldás, és mindenki boldog..." Ez alatt mely részekre gondolsz? Csak mert ez a dolog a legtöbb shounen anime sajátossága, ha a Naruto és FMA után több hasonló stílusút megnézel, látni fogod. (persze kivételek mindig akadnak) Az FMA-ban pedig általában igen nagy árat szoktak fizetni hőseink 1-1 győzelemért, ellentétben a Narutoval, ahol valóban mindig ugyanaz a vége, hogy Narutót félholtra verik, aztán előtör belőle Vuk, és kiütéssel leveri fél Konohát. Csavarok pedig szerintem nem csak a történet végén voltak, hanem a 10. résztől kezdve kb. folyamatosan adagolva, egyes szereplőket teljesen más megvilágításban láttunk egyik részről a másikra.
Ettől még nem utállak, csak szerintem határozottan nem volt az FMA-nak Naruto feelingje. :)
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Titkos írta: Az FMA-ban pedig általában igen nagy árat szoktak fizetni hőseink 1-1 győzelemért, ellentétben a Narutoval, ahol valóban mindig ugyanaz a vége, hogy Narutót félholtra verik, aztán előtör belőle Vuk, és kiütéssel leveri fél Konohát.
XD
Veszélyes ezt a fórumot olvasgatnom, mert ha így megy tovább, a szomszédok föl fognak jelenteni csendháborításért XD
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

:) Abban igazad van, h több shounen-t is meg kéne néznem... De ha már itt tarunk pont a shounen az amitől mégis rokonoknak sorolom be őket. igazából nem tudom részletezni, h ez is meg az ua., de miközben néztem mindig a Naruto jutott eszembe. Talán a szereplők gondolkodása (érzések, múlt, problémák)...

Gondolom, h ez most úgyhangzik mintha, már csak azértis keresnék vmi-t, de én tényleg így éreztem...
A csavarok meg ok, h a 10. résztől indulnak, de én a pszihológiai/filozófiai témákat szeretem nagyon, mármint az animekben és láttam pár durvát így aztán én pont, h azt mondanám az kb. utolsó tíz rész volt az amitől én mégis azt mondom, h jó anime... (de nekem igazábol 1-szer megnézős)

Elismerem, h az FMA pont a kivételek között van, ha már csak az endingre gondolok... :?

Egyébként pont azért nem vagyok oda annyira érte, mert mindeki csak dícsérte és őszintén én többre számítottam...

Hogy sosem lehet semmi tökéletes, rossz helyre tettem a smile-it :D, az uccsó mondathoz szántam! :D Mármint a :? -t.

A sarokban lévő Szerkeszt gombot használd a hozzászólásaid kiegészítésére ahelyett, hogy egymás után küldözgetnél hozzászólásokat! Kössz. - Moderátor
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

ak írta:Ezen kívül sablonnak tartom aból a szempontból..
Na jo, ugyebar leszogezven h NEM nezek Narutot, csak ugye a csapbol is az folyik, es MINDENKI nezi, ezert mar nekem is van ralatasom, de ez megjegyzendo..es meg annyi h nem utallak..de de..h lehet egyaltalan osszehasonlitani ezt meg a Naruto/Bleach/Dragonball stilusu cuccot??(az meg ok h Bleach = Naruto 2, ezt "lenyelem" ha nagyon muszaj..)
Eleve a foszereploknel nem az van h jaj, harcolok, aztan pff, erosebb leszek es leverek mindenkit, hanem szenvednek jo sokat. fel kell aldozniuk jo sok mindent (ah Titkos mondta), nem hallhatatlanok/tokeletesek/legyozhetetlenek/megultragizdapowerjuk van, hanem halando gyerekek, akiket kimeletlen sokszor osszeverrnek..masreszt, ennek megiscsak tobb a mondanivaloja, megfogalmaz ertekeket (es ha a sorozatot nezzuk) meg happy end sincsen..akkor a sablonossag..hat en jo nehanyszor meglepodtem, es rengeteg dolog amire szamitottam nem ugy tortent ahogy elkepzeltem, reszemrol sablonossagrol nagyfokon szo sincs..az meg h mindenki azt mondja h jo..nos ennek oka van, megpedig nyomos..h telleg nagyon igenyes..es vegig tartja a szinvonalat, nincsenek fillerek sem pl :dirr:
En nem mondom h eletem animeje, de nagyon igenyes munek tartom, es semmilyen szinten nem emlekeztet a Narutora..bar ha te igy erzed legyen..csak kicsit furcsa..(es ha filo nem is volt ebben, azert sztem pszicho erosen..)
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Hm.... Az FMA, bár nem a kedvencem (nagyon nem az) de végignéztem.
A Naruto nevü (mi)csodából egy részt (sem) tudtam végignézni.
Nem, a kettő nem hasonlít szerintem.
Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsoljaki :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

IloveRenji írta:(es ha filo nem is volt ebben, azert sztem pszicho erosen..)
Szerintem volt benne egy kis filó is, ugyebár amit a senseijük mondott, hogy "all is one, one is all", meg az "egyenértékű csere". :) (Megjegyzem, a Narutoban messze nincsenek ilyen dolgok, szóval ha ak ezt hiányolja az animékből, akkor csodálom, hogy azzal ki van békülve.)
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Azt egy szóval sem mondtam, h a Naruto-ban látok akármilyen komoly lényeget..., mert az nincs (még legalábbis), de a Naruto tele van poén résszel. (ezért is tudom nézni)

Mellesleg, ha ádozatokról van szó miért csak a main character-t vesszük észre? Ezalatt azt értem, h Az FMA-ban szájbarágják az összes szereplő szomurú sztoriját, de a Narutoban ezzel senki nem foglalkozik, pedig ott is vannak akik az életüket áldozzák....csak ők a "rosszak" és mindenki happy, amikor meghalnak... mindenki mögött ott áll egy elég nehéz/kemény múlt és ezzel folyamatosan szembesülniük kell a jelenben.


Félre értés ne essék, én NGE-n és GitS-en nevelkedtem és a popntot az i-re a Lain adta..., tehát én nem akarom a Naruto-t bevédeni semmivel szemben, csak egyszerűen én nem láttam az FMA-ban azt, amit Ti láttok...

Most jutott eszembe, h végül mi is volt az ami ellen szenves volt: nem tudtam komolyan venni ezt az alkimista dolgot. Most persze jogosan mondanátok, h a teleportáló ninja és a 20-30 méter magas beszélő béka mennyire elfogadható...de annak a tálalása jobban bejött. :)

U.i: Egy jelenetre emlékszem az FMA-ból: amikor X (nem emlékszek viszont a a nevekre :D ), "megcsinál" egy élő madarat vagy mit, ami csak annyit mond, h: meg akarok halni/öljetek meg, ott a libabőr futkosott, meg esetleg a két testvér áldozata, de ezenkívül nem is jut eszembe semmi olyan amire azt mondanám, h huh.

Sorry for the calm disturbance!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ak 2006.11.23. 12:16-kor.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ha a Naruto tele van poén résszel, akkor az FMA még inkább. Azt sem mondanám, hogy szájba rágják a szereplők múltját, mert stílusosan mesélik el, egy nagyon jó történet alapján.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ak írta:Azt egy szóval sem mondtam, h a Naruto-ban látok akármilyen komoly lényeget..., mert az nincs (még legalábbis), de a Naruto televan poén résszel. (ezért is tudom nézni)
Ahogy Xellos is írta, az FMA is nagyon jó poénokkal büszkélkedhet (a mangát épp most olvasom, az aztán főleg :D), csak nem a "megy a hasam" stílusban teszi ezt.
ak írta:Mellesleg, ha ádozatokról van szó miért csak a main character-t vesszük észre? Ezalatt azt értem, h Az FMA-ban szájbarágják az összes szereplő szomurú sztoriját, de a Narutoban ezzel senki nem foglalkozik, pedig ott is vannak akik az életüket áldozzák....csak ők a "rosszak" és mindenki happy, amikor meghalnak...
Az FMA-ban is voltak halottak a "gonoszok" közül, elég csak három nevet mondani: Scar, Lust, Greed. Csak "kicsit" összetettebb karakterek, nem annyi a haláljelenetük, hogy "meghalok a mesteremért".
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Hm...hm nekem pont az alkímia és a megoldása a személyes kedvencem az FMA-ból, és úgy érzem hogy ez egy olyan motívum, amit baromi jól eltaláltak: egyszerre mágia és tudomány, hihető és misztikus, kiszámítható de mégis tud meglepetéseket okozni. Minden alkimista jól felépített egyedi "varázslatokkal" rendelkezik,, és mikor Ed pl elintéz valakit, akkor miután ezt elmagyarázta (jó, az kicsit látszik, hogy ezt kizárólag azért teszi, hogy a nézők értsék, mi zajlik, de elfogadom, mint szükséges dolgot), akkor én rendszeresen a fejemre csaptam, hogy "ja tényleg". ÉS nem csak annyiból áll a dolog, hogy "tűzlabdát lövök, mert van rá manám". Mondjuk lehet hogy ezt csak az RPG-s múltam miatt értékelem ennyire.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Sephiroth írta: ÉS nem csak annyiból áll a dolog, hogy "tűzlabdát lövök, mert van rá manám".
Ha ezt most komolyan gondolod én lemegyek hídba.
Az összes győzelmükért trükközni kellet és szerintem van benne ötlet bőven. Senki sem győz csak azért mert több mannája van...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Bocs, azt hiszem nem voltam elég világos. Ezt nem egy konkrét anime-re értettem, és semmi esetre sem a Naruto-ra, amit mint mondtam, nem is láttam. Mindössze az FMA szerintem hangulatos és jól kidolgozott rendszerét dicsértem, szemben az általánosan tapasztalható "nyerek a tápos harci technikámmal" eseményekkel, ami a shounen cuccokat illeti (ha mindenképp példálózni akarnék, hát Samurai deeper kyo)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sephiroth: Az FMA világa szerintem is nagyon ötletesen van felépítve, és amúgy sem emlékszem más alkimistás animére. :D
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem amugy feleslegesen gyozkodjuk ak-ot :dirr:
Es hat nemtom ha a masik animekben
... mindenki mögött ott áll egy elég nehéz/kemény múlt és ezzel folyamatosan szembesülniük kell a jelenben..
Nahat ha vmiben akkor telleg poenban es nyomos multban bovelkedik az FMA, kb minden karakternek eleg dark multja van (najo kiveve talan a brutal memorias csajnak XD) mert azt elfogadom h ok nem jon be vkinek az alkemia, meg h hulyeseg a vege, meg mittomen, de azert azt nem lehet mondani h ez a 2 nincsen benne..(meg pszicho..)
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Amúgy, valaki el tudná nekem magyarázni, ma a jófranc az a "Fullmetal"? Mert a "hagane" annyit jelent, hogy acél, szerény ismereteim szerint. Ez egy létező angol szó? Nem mondom, hogy nem hangzik jól, és azt is érztem miért ez Ed "neve", de több érteleme magának a szónak így se lesz.
Ráadásúl ez vmi ragály lehet, én régebben (mikor még nem láttam) szentűl meg voltam győződve róla, hogy az FMA és az FMP valahogy összefügg...
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat..japanul nem tudok, de Fullmetal arra utalhat h egy normalis emberhez kepest nagyobb szazalekban tartalmaznak femeket az Elric testverek :dirr:
En totalisan osszekevertem oket, nagyon zavaro h majdnem ugyanolyan a rovidites...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:mivel eddig én is mindenkitől csak dícsérni hallottam, és ettől olyan érzése lehet az embernek, mintha ez lenne a tökéletes anime, és mint tudjuk, olyan nem létezik. :)
csak érdekesség képpen: aniDB.info-n még mindig az egyik (asszem a legtöbb személy szavazott rá) toplista csúcsán áll ... mindenesetre nagy széles a célközönsége ezek szerint... ez is valami
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

IloveRenji írta:Sztem amugy feleslegesen gyozkodjuk ak-ot :dirr:
:)
Maradjunk annyiban, h nekem nem jött be annyira és nem vettem észre benne azokat amiket Ti, de ha mégegyszer megnézem, akkor biztosan más szemmel fogok rá nézni és mrgpróbálok másképp viszonyulni hozzá... :!:
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sephiroth írta:Amúgy, valaki el tudná nekem magyarázni, ma a jófranc az a "Fullmetal"? Mert a "hagane" annyit jelent, hogy acél, szerény ismereteim szerint. Ez egy létező angol szó? Nem mondom, hogy nem hangzik jól, és azt is érztem miért ez Ed "neve", de több érteleme magának a szónak így se lesz.
Ráadásúl ez vmi ragály lehet, én régebben (mikor még nem láttam) szentűl meg voltam győződve róla, hogy az FMA és az FMP valahogy összefügg...
Jó kérdés, én sem tudok róla, hogy létezne ilyen angol szó. Az FMP/FMA animéket én is szoktam néha keverni, és amikor még csak hírek voltak arról, hogy készült az FMA, sokan gondolták szintén azt, hogy köze lesz az FMP univerzumához. :) Mondjuk itt a hivatalos angol fordítás kavart be, mert az FMP japánul is "furumetaru panikku", míg az FMA "hagane...", szóval ott könnyen megkülönböztetik a kettőt. (Angolul gondolom valami "Steel Alchemist" lenne, csak valamiért ők a "Fullmetal"-t választották, talán csak azért, mert coolosabb. :))
Cruel Angel írta:csak érdekesség képpen: aniDB.info-n még mindig az egyik (asszem a legtöbb személy szavazott rá) toplista csúcsán áll ... mindenesetre nagy széles a célközönsége ezek szerint... ez is valami
Jó, hát ezek a toplisták olyanok, hogy az AnimeNewsNetwork szavazói szerint a Berserk manga a 100 legjobb közül az első, amit szintén szeretek, de azért ez erős túlzás. :wink: (és akkor még nem beszéltünk a végképp alaptalan Elfen vagy Naruto hype-ról...)
Szóval nagyon jó anime az FMA, de engem mindig zavart, ha egy animét/sorozatot/bármit agyonajnároznak, vagy éppen porig aláznak, ezért jól esett látni, hogy végre ebben a témában is akad ellenvélemény. :) (Még akkor is, ha én sem értek egyet vele. XD)
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

A "fullmetal" olyannyira hivatalos "fordítás", hogy maguk a japánok írták így. OFF: Amúgy nem olyan idegen ám ez a kifejezés, volt egy hasonló című film is ugyebár. :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Válasz küldése