Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Rage írta:OFF: Amúgy nem olyan idegen ám ez a kifejezés, volt egy hasonló című film is ugyebár. :p
Más kérdés, hogy annak a "full metal"-nak sokkal több köze van a FMP-hez, mint a FMA-hoz... :3 (értsd, a FMP "full metal"-ja jön nagy valószínűséggel a filmből, nem az FMA-é.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Rage írta:] Amúgy nem olyan idegen ám ez a kifejezés, volt egy hasonló című film is ugyebár. :p
Igen, de a film címében külön írják! Az meg azért nem mindegy, mert más értelme(t tulajdonítok én neki)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rage írta:A "fullmetal" olyannyira hivatalos "fordítás", hogy maguk a japánok írták így.
Az FMA esetében? Akkor miért "hagane"?
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Titkos írta:Az FMA esetében? Akkor miért "hagane"?
Igen, az FMA esetében. Hogy miért "hagane", arról a készítőket kérdezd, mindenesetre íme a Bandai hivatalos oldala a játékkal kapcsolatban (érdemes megnézni a logóban a の melletti szürkebetűs szöveget :cool:).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Mert a címe Hagane no renkinjutsushi - Fullmetal Alchemist. (Egy angol anyanyelvűnek eszébe nem jutott volna soha a "fullmetal" mint egy szó.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

A "hagane" (acél) a japánban a konok, makacs, önfejű emberekre használt jelző is, ezért lett eredetiben Edward mellékneve. Gondolom hasonlóan asszociációkkal bíró kifejezést próbáltak találni az angolban.

Azt gondolom mindenki tudja, hogy a fullmetal kifejezés (a Kubrick-film és az FMP nevével együtt) a tölténytípus elnevezéséből van?
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Vree írta:A "hagane" (acél) a japánban a konok, makacs, önfejű emberekre használt jelző is, ezért lett eredetiben Edward mellékneve.
Öö, nem. Azért lett Ed mellékneve, mert ugye acélból van a fél karja és a fél lába. Roit sem a (nemlétező) lobbanékony természete miatt hívják Honoo (tűz) no renkinjutsushinek...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Vree írta:Azt gondolom mindenki tudja, hogy a fullmetal kifejezés (a Kubrick-film és az FMP nevével együtt) a tölténytípus elnevezéséből van?
Én nem tudtam, köszi az infót! Hát, Ed elég makacs, de mondjuk a neve tényleg azért az, mert fémből van (hacsak félig is). A háttérinfókkal együtt már a kifejezésnek is több értelme van, az alapgondom az volt, hogy a "fullmetal" szó jelent e bármi többletet is ahhoz képest, hogy "full metal". De most már tisztábban látok hála néhány postnak :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

mufurc írta:Mert a címe Hagane no renkinjutsushi - Fullmetal Alchemist.
Nah, ezt eddig nem mondta senki, köszönöm az infót. :)
Vree írta:Azt gondolom mindenki tudja, hogy a fullmetal kifejezés (a Kubrick-film és az FMP nevével együtt) a tölténytípus elnevezéséből van?
Most már igen. :^_^:

Amúgy azt én is el tudom képzelni, hogy amikor a mangaka ezt az egészet kitalálta, akkor direkt használta a "hagane" szót, és ehhez kapcsolódóan találta ki Ed keményfejű természetét. (Most az egy dolog, hogy a sztori szerint tényleg azért "Fullmetal", mert a karja és a lába abból van. :mrgreen: )
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Titkos írta:Köszi a fordítást. :) Mondjuk maximalista énem ettől még mindig kívánkozik egy angol subos verzió után, sőt a live actiont is megérné beszerezni. XD
Hát most egy KIDS-re futotta egyelőre: http://rapidshare.com/files/6799936/FMA ... _.mkv.html
A tsubasa-fansub francia feliratát próbáltam lefordítani, de kiderült, hogy egyik nyelven sem vagyok a toppon, szal ha valaki javítani szeretné szívesen elküdöm a feliratfájlokat.

A live-action-höz pedig kéne egy nyers változat...
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nagyon szépen köszönöm madfist! ^__^ (és szerencsére egy olyan mkv, amit le is tudok játszani XD) Ha a live actionből találok rawot, szólni fogok. :)
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Nemrég kezdtem el nézni az animét, és nekem nagyon tetszik.
Annyira nem rajongok a "komolyabb" animékért, de nagyon megszerettem, az első 7 részt ugy néztem "á mi lesz ezután, csak 10 óra van, á csak fél 11... még egyet még csak éjfél mult"
egyszóval imádom
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Igen, ez egy olyan anime, ami észrevétlenül szippant magába... az egyik legjobb, amit készítettek. :-)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szombat este kezdi vetíteni az Animax, úgyhogy prognosztizálható, hogy újjáéled a topic... :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jááj addig végigakarom nézni ! 31 es résznáél vagyok. Nagyon tetszik. :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Hát én nagyon kiváncsi leszek, hogy a magyar szinkron milyen színvonalat hozni...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hajjaj, tavaszi conon akkor sok-sok Edward Elric lesz? És fellendül a Roy Mustang × Edward Elric imádók tábora? :]

Hmm... Kár hogy nincs Animaxom, mert én is kíváncsi lennék a magyar szinkronra. Meg ez egy igazán jó anime, kíváncsi vagyok, hogy fogja fogadni a nagyközönség. :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Narumi írta:Hmm... Kár hogy nincs Animaxom, mert én is kíváncsi lennék a magyar szinkronra.
Interneted viszont gondolom van, és ezzel meg is van oldva a probléma. :wink:
Számomra a szinkronnál nagyobb aggodalom, hogy cenzúrázva lesz-e?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nem lesz megvágva.

Anime szerintem főleg vígjáték kedvelők körében lesz kedvenc, első pár részt láttam, egyenlőre még nem nagy szám, de úgy tudom 7től komolyabbá válik, remélem.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Mégjóhogy nem lesz megvágva! Akkor nemnéznék Animaxot ha vágnák a cuccot! (mint pl jetix)

Edward x Roy ? még mindig utálom a yaoit...van pár kivételes páros akiket kedvelek de ez nem ide tartozik Remélem nemlátok egy képet sem...

És szvsz, igen , Sakuraconon kismillió Edward lesz.. (bár most az ősziconon is voltjópár..)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Elhaym: Oké, a poénok is fontosak, de ez az anime nem csak a poénokról szól. ^^ És javaslom, hogy egyszer nézd végig, mert nagyon jó! (Csak a végét kúrták el...)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

szerintem épp annyira dráma mint vígjáték ha nem jobban, vannak részek amik rendesen padlóra küldik az embert... szal dráma fanoknak is bejövős a dolog (és én is marhára várom az estét mégha magyarul lesz is XD)
kirafan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.07.03. 20:44

Hozzászólás Szerző: kirafan »

már nem azért de nagyon szar lett a szinkron :S a hang nem rossz de a fordítás nagyon trééé:S
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

szerintem meg nem lett rossz, nekem a szinkron fura, de meg lehet szokni. a fordításból meg kihozták amit lehetett, és kicsit a magyar szlenget is belevitték így emészthetőbb, nem hiszem hogy ez baj. minden korrekt ami a lényeget illeti
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Ed hangja valami förtelem, a többi tűrhető.
Kép
do the impossible, see the invisible
Válasz küldése