Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

tarsonis írta:És Scarral meg pont azt akarták elhitetni, hogy igenis alkímia ait csinál, most meg nem hiszik.
Osi ishbali tudas = alkimia. Scar karjan meg ugyebar a bolcsek kovenek letrehozasahoz szukseges array van...
tarsonis írta:Ami érdekes volt, hogy ezek szerint valaki más már csinálja az philosophers stonet, méghozzá a fejlettebb módszerekkel (mert a várost lerombolták).
Oo? O_o Ezt hol mondtak? A kovet jelenleg senki nem "csinalja" (az otos labban probalkoztak, de az ugye mar nincs). Ami most van:
1) Scar, aki elindult, hogy megcsinalja a kovet (neki ugye csak az emberaldozat kell)
2) Ed & Al, akik most eppen Scar utan futnak, hogy megallitsak, de utana szinten a kavicsot akarjak (lehetoleg emberaldozat nelkul)
3) a homunculusok, akik ugye szinten a kovet akarjak, de ok csak annyit tehetnek, hogy alkimistakat noszogatnak a ko iranyaba (bar most ott van nekik Wrath, sz'al nekik is mar csak az array + emberaldozatok kellenek...)
4) Archer, akinek a kezeben vannak az otos labban folyt kutatasok eredmenyei, plusz Tucker, akinek azert kell a ko, hogy Ninat visszahozza. Archert ahogy elnezem, nem a ko erdekli, hanem a kimerak, de gondolom nem lenne morci, ha kapna egy kavicsot is.

Illetve ott van Odon, aki majdnem megcsinalta a kovet, de vegul megsem tette - viszont ettol meg a varos lakoi az emberaldozat szenvedo alanyaiva valtak.
tarsonis írta:Roy még mindig rulez. Szerepelhetne gyakrabban^^
Ebben egyetertunk. :)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Itt ezt nem értettem..

Winry simán felismeri Slothban Ed és Al anyját, de Ed és Al meg ott izéltek, hogy biztos csak képzelődnek.
Talán csak kételkednek az egészben?
Végülis észbe kaphatnának, vagy észbe is fognak kapni , hogy a homonculusok a lélek nélküli testek.. :?
Kép
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Pata írta:Itt ezt nem értettem..

Winry simán felismeri Slothban Ed és Al anyját, de Ed és Al meg ott izéltek, hogy biztos csak képzelődnek.
Talán csak kételkednek az egészben?
Végülis észbe kaphatnának, vagy észbe is fognak kapni , hogy a homonculusok a lélek nélküli testek.. :?
Al már sztem tudja... meg a szíve mélyén Ed is, csak nem akarja elhinni... ha jól emlékszem, abban a részben akarta szóba hozni ezt a témát Al, mikor mentek Dantehez...
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Az igaz.. Akkor ezek szerint Winry fogja megerősíteni bennük ezt a tudatot, hogy most az anyjuk egy homonculus.
Kép
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

mufurc írta:Ezt hol mondtak?
Sehol, ez megint elvont következtetgetés^^'
Az öreg mondta, hogy mindketten tudnak PHS-t csinálni, a különbség csak az áldozatok számában van: egy ország (gondolom ez az Ishbali módszer, mert Scar tesója említette félőrülten, hogy Ishbalnak el kell buknia, hoyg sikerülhessen), vagy egy város.
És azt a várost lerombolták, ahol az első részekben voltak(biztos volt neve is^^'), méghozzá homonculusok :arrow: "that person" irányításával. Nem Edéknek, mert ők már elmentek. Archer Wrath és Scar pedig még sehol sem voltak akkor.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

tarsonis írta:És azt a várost lerombolták, ahol az első részekben voltak(biztos volt neve is^^'), méghozzá homonculusok :arrow: "that person" irányításával. Nem Edéknek, mert ők már elmentek.
Ize... Lior a varos neve, es a homik nem romboltak le, csak elinditottak egy kellemes kis polgarhaborut, ami azota annyira eszkalalodott, hogy most a katonasag is odamegy (Armstrong & Roi vezetesevel, bar szerintem Archer se akar majd kimaradni a bulibol). Plusz Scar is arrafele tart (az aldozat miatt), Ed & Al meg ugye mennek Scar utan... A homunculusok (legalabbis Envy, Lust, Gluttony es Wrath) meg mar ott vannak. Ne felejtsd el - alig par honap (max. fel ev) telt csak meg el a 13. epizod ota, amikoris a sztori ugye visszatert "jelenidobe".

------

Egyreszt:
Ed image song xD Kivancsi vagyok, hany szereplonek lesz.... (bar sztem az FMA nem eppen ez a tipusu sorozat, de istenem ^^;; )

Masreszt:
FMA movie?? Egyelore meg csak pletyka, de a Shounen GanGan (amiben az FMA manga fut) kovetkezo szamaban (juli 12) valami hivatalos bejelentes lesz, es valszeg ezzel kapcsolatban.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
YumeRuby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2003.05.02. 14:52
Tartózkodási hely: -->

Hozzászólás Szerző: YumeRuby »

Ed image song.........na én ettől rettegtem. o_o; Miről fog énekelni szerencsétlen, "megcsináltuk anyut, de nem jött össze, sorry anyu, szori sensei, oooo-ooooo-ooooh acél kezek, acél lábak, YAY!", mindez mondjuk jrock jelleggel...? o_O
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

YumeRuby írta: Ed image song.........na én ettől rettegtem. o_o; Miről fog énekelni szerencsétlen, "megcsináltuk anyut, de nem jött össze, sorry anyu, szori sensei, oooo-ooooo-ooooh acél kezek, acél lábak, YAY!", mindez mondjuk jrock jelleggel...?
Hát, ilyen jellegű szám már van, az OST-n a Bratja ^^; jó, oroszul, de kb erről szól, meg ott énekel "Al" is...

Amúgy akkor poén, ha lesz a többieknek is \o/ Yay!

Se a specialra se az FMA movie (ha lesz) bejelentésére nem leszek itthon ;_; Elvonásom lesz mire hazajövök XD
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

NA a 39. rész nem semmi...
Le fog esni az állatok, ha megtudjátok, hogy ki az "ismeretlen" emberke...
Meg akkor is mikor megmutatják Ishbal-t fentről...

Marteru-san még mindig kawaii... főleg, mikor Al nem adja neki oda a kaját...

Megpróbáltam nem spoilerezni...
Szal érdemes megnézni ;)

40. rész sorsdöntő: kiderül, hogy ki ajándékozta meg Scart a sebbel + fény derül Scar bátyjának a tevékenységére is... de még lesz ott meglepi...
jajj ez már sok... na akkor ezt befehérítem :)
Kép
Avatar
YumeRuby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2003.05.02. 14:52
Tartózkodási hely: -->

Hozzászólás Szerző: YumeRuby »

Ha jól vettem ki, az nem Ishbal látképe, hanem Lioré. Mindenesetre az egész ep meglehetősen O_O...
Spoilerek. Kb. 10 db.

1. Ednek nem áll jól a barna haj. >.>;
2. Kimblee és Archer rohadjon meg. >.>;;
3. Elysia már arrayféléket firkál a járdára. ^-^;
4. Nemt'om miben sántikál Tucker, de az a "heh" amikor belenézett Ed órájába scary volt.
5. Scar is scary volt.
6. Mi a szösz ez a vallási dolog Rose körül? o_O;
7. Gluttony is rohadjon meg, csak úgy hobbiból. >.>;;;
8. Van egy olyan érzésem, hogy Martel a jövő hetet nem fogja túlélni... T.T
9. Nekkid chimera fanservice! x_X
10. Említettem már, hogy Ednek nem áll jól a barna haj? ._.;;;

40. rész, Scar flashback, yay. Bár van egy olyan érzésem, hogy több kérdést vet majd fel a dolog, mint amennyit megválaszol...
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

YumeRuby írta:Ha jól vettem ki, az nem Ishbal látképe, hanem Lioré. Mindenesetre az egész ep meglehetősen O_O...
Spoilerek. Kb. 10 db.
Hmm biztos igazad van... arra nem figyeltem oda, csak gondoltam, hogy most vették észre, hogy az olyan volt... de tőlem lehet Lioré is ^^"
YumeRubi írta: 1. Ednek nem áll jól a barna haj. >.>;
2. Kimblee és Archer rohadjon meg. >.>;;
5. Scar is scary volt.
7. Gluttony is rohadjon meg, csak úgy hobbiból. >.>;;;
8. Van egy olyan érzésem, hogy Martel a jövő hetet nem fogja túlélni... T.T
9. Nekkid chimera fanservice! x_X
40. rész, Scar flashback, yay. Bár van egy olyan érzésem, hogy több kérdést vet majd fel a dolog, mint amennyit megválaszol...
Na akkor:
1. szerintem így is jól nézett ki, de az afro frizu az igazi XDD
2. DETTO
5. Scar jó gyerek, csak kicsit eltévedt... behalok... tényleg Kimblee robbantotta a fejét? O__o
7. DETTO >(
8. Nem halhat meeeeg... Martelnek ki kell nyírnia a bombermant... :evil:
9. Hát az úgy fura volt... Martel miért nem háttal feküdt? :wink: /ehe ecchi.../

40.részhez:_ Nem kéne már kérdésekkel jönni, mert lassan vége lesz a sorozatnak...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nyah. Amit meg nem mondott senki... :D

1) Ishbalban nem eppen ugy tortentek a dolgok, ahogy azt a katonai dokumentumok irjak. Ugye Hughes meg ugy tudta, hogy minden oke volt, amig egy katona le nem lott egy ishbali gyereket, es abbol lett a hejehuja. Martel egy kicsit uj megvilagitasba helyezi a dolgokat...

Sz'al Martel (aki idosebb, mint amennyinek latszik, hja kerem, a kimera-let elonyei), egy kulonleges egyseg tagjakent szolgalt annak idejen. A legnagyobb titokban bekuldtek oket Ishbalba azzal a paranccsal, hogy mivel Ishbal terrorakciot tervez Central ellen, ezt meg kell hiusitaniuk, sz'al torjenek-zuzzanak-oljenek amit latnak. A lazadas emiatt tort ki. A haboru legelejen Martelekat letartoztattak, es az otos labba kuldtek oket, hogy befogjak a szajukat es kiserletezzenek rajtuk.

2) Mikor ujra talalkoznak, Roy megkeri Edet, terjen vissza a parancsnoksaga ala (Ed eddig ugye AWOL volt), de Ed, amikor meglatja a kepet Liorrol, rajon, hogy uristen, Scar... ezert mikor Archer felkeri (? gondolom nem magatol jelentkezett pont Archernel...), hogy menjen, es deritse fel Liort, azonnal elvallalja, Roi hata mogott. (Roi ugye sosem engedte volna el.) De Archer nem bizik benne, ezert Al ott marad, hogy Ed biztosan visszajojjon.

3) Archer elkerte Ed orajat, merthogy az alapjan felismerhetik... csakhogy az orat egyenesen Tuckerhez viszi, hogy (ha jol ertettem), lemasolja.

4) Edek meg mindig nem tudjak, mi tortent Hughes-zal. Eskuszom, mar azt varom, mikor jatssza meg vki ezt a lapot.

5) Lust es Gluttony erdekes beszelgetest folytat a vegen... Lust csodalkozik, hogy nem gondolta volna, hogy itt talalkoznak ujra Eddel, es gondolkodik, hogy mit tegyenek most. Gluttony erre mondja, hogy "de Pride megmondta - aki ize..." "Aki ismeri az igazsagot Ishbal mogott, oljetek meg. Hat, kar erte." Gluttony pedig erzi "az ishbali szornyeteg szagat"... o lenne Scar.
YumeRuby írta:Ha jól vettem ki, az nem Ishbal látképe, hanem Lioré.
Jah, az Lior. Fury is mondja. Ishbalbol nem maradt ennyi. ^^;; (volt Ishbal is - azok voltak a felig homokba sullyedt romok...)
YumeRuby írta:3. Elysia már arrayféléket firkál a járdára. ^-^;
Roy bacsi biztos nincs ra jo hatassal.... xD
YumeRuby írta:4. Nemt'om miben sántikál Tucker, de az a "heh" amikor belenézett Ed órájába scary volt.

Ld. fent. Amugy enszerintem az orakban vmi incomplete kavics vagy ilyesmi is lehet... Ed mondta meg a legelejen, hogy az ora noveli a hordozoja erejet.

YumeRuby írta:6. Mi a szösz ez a vallási dolog Rose körül? o_O;
O az uj Megmento/whatever. Seima-sama. Cornellot eluztek (vagyis gondolom csak hiszik, Envy meglepett), most o a vallasi vezeto.
Akumaryuuki írta:40.részhez:_ Nem kéne már kérdésekkel jönni, mert lassan vége lesz a sorozatnak...
Sztem mar nem lesz kerdes. Ahogy elnezem, nemcsak azt tudjuk meg, Scar sebhelye honnan van (eleg egyertelmuen Kimbley papa), hanem azt is, hogy mi tortent pontosan Odonnel.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

nah elkezdtem nézni, mufurc convinced me...
rettenetesen cool, igyexek beérni a sorozatot, aztán majd jövök én is elmélkedni, meg miegyma...

de hogy ez az Ed meg az Al micsoda arcok :D
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Galb írta:nah elkezdtem nézni, mufurc convinced me...
rettenetesen cool, igyexek beérni a sorozatot, aztán majd jövök én is elmélkedni, meg miegyma...

de hogy ez az Ed meg az Al micsoda arcok :D
Lesz ez még jobb is :wink:
Kép
Avatar
YumeRuby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2003.05.02. 14:52
Tartózkodási hely: -->

Hozzászólás Szerző: YumeRuby »

mufurc írta:3) Archer elkerte Ed orajat, merthogy az alapjan felismerhetik... csakhogy az orat egyenesen Tuckerhez viszi, hogy (ha jol ertettem), lemasolja.
Na jó, de ha csak másolni akarja, akkor minek annyi? Volt ott még két-három óra, azok miért nem voltak elég "mintának"? @_@ Ha már itt tartunk, akkor kié volt a többi óra?
Mindenesetre az egész óra dologtól az az érzésem van, hogy ebből nem sok jó lesz Edre nézve. Ha egy icipici haja szála is meggörbül, Tuckert és Archert meginvitálom egy kis kirándulásra a kapun túlra. >-<"""
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Én még azon gondolkodtam, hogy amit Ed belekarcolt az órájába, a dátumot, abbol még valami bonyadalom lesz még.
Túlságosan is féltett az a dátum, én csak amiatt hiszem ezt. :?
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

YumeRuby írta:Na jó, de ha csak másolni akarja, akkor minek annyi? Volt ott még két-három óra, azok miért nem voltak elég "mintának"? @_@
Ee. Az a bibi, hogy amit Archer elotte mond ("kore ni mo WTFNEMERTEM iri ni"), az biztos fontos info, de az istennek nem fogom, hogy mi a fene. ^^;; (vmit bele akarnak rakni az oraba? o_o) Amit meg utana mond ("renseizou fukushori shite oke"), azt nemt'om mashogy ertelmezni, mint hogy az oranak az alkimiai strukturajat vagy miafrancat akarja lemasoltatni.... persze lehet, hogy tevedek. ^^;; *rug Spoon* Gyerunkmar, dammit.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Apropó spoon... hol a fenében késnek már? Mostantól csak 2 hetente fogják leadni a részeket... ez így nem fair... én nem tok japánul T____T
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

az újabb részre már én is elég kiváncsi vagyok :)

Csak azt nem értettem, hogy Nemtudomkicsoda (sose jut eszembe annak a homonculusnak a neve, amelyik Ed kezét, lábát használja) amiatt tudott kör nélkül alchemyt használni, mert Ed végtagjaiban esetleg benne volt ez a tapasztalat..?
Kép
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Pata írta:az újabb részre már én is elég kiváncsi vagyok :)

Csak azt nem értettem, hogy Nemtudomkicsoda (sose jut eszembe annak a homonculusnak a neve, amelyik Ed kezét, lábát használja) amiatt tudott kör nélkül alchemyt használni, mert Ed végtagjaiban esetleg benne volt ez a tapasztalat..?
A neve Wrath... és szerintem azért tud kör nélkül transmutálni, mert ő is látta a kaput, mint Ed...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Akumaryuuki írta:A neve Wrath... és szerintem azért tud kör nélkül transmutálni, mert ő is látta a kaput, mint Ed...
Eh, persze hogy latta a kaput, ha egyszer odaatrol jott... o_o;; (Meg, Wrathnek szerintem ez a specko kepessege, ezert sem kell neki array.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

mufurc írta:Eh, persze hogy latta a kaput, ha egyszer odaatrol jott... o_o;; (Meg, Wrathnek szerintem ez a specko kepessege, ezert sem kell neki array.)
Hát Wrathnél valahogy máskép müxik a dolog, mert ő ált. a testét és a környezetében lévő anyagokatt használta... /pl. mikor megijedt és létrejött a Wrath-ágy izé/ sztem Ed nem gy csinálja /meg Izumi sem/
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Csak mert ilyen meg nem volt.... xD Melyik FMA foszereplo vagy? kviz Kicsit egyertelmu es konnyu, de jopofa. ^^

En, uh, Roi lettem... xD (pff, es jellemzo, nem volt eselyem kinyirni Envyt. Bah.)

(itt hivnam fel mindenki figyelmet, aki megcsinalja ezt a kvizt, hogy ne direkt linkelje ide az eredmenyul kapott kepet.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Mondjuk sztem a gyilkolós kérdésnél dől el minden...
Én ED lettem... hmm... az most jó? /én nem bírom annyira... csak afro frizuval, mert azzal tuti XDDD/

[edit] rögtön ezután megcsináltam egy francia nyelvű quizt is.. /francia nyelvtudásom 0/ és ott is Ed lettem... nem is tudtam... lehet, hogy a személyiségünk hasonlít? :?
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Én Riza Hawkeye lettem :)
Kép
Válasz küldése