Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Avatar
Cicamacska
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.07.02. 15:59
Tartózkodási hely: Ceglédváros.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cicamacska »

Akumaryuuki írta:Na ez milyen?
Vacak -_-!
Nagyon vacak.
Esetleg, gondolj bele, a te veged alapjan Al-nak jo lenne?
(A valasz, nem.)
Most akkor vagy legyen happy end, vagy "mindenkimeghalesapokolrajut".
Sot, nesze egy nekem tetszo veg :P : Ed, es Al teljesen emberek lesznek, a military teljesen kipusztul es a homik emberek lesznek, kozuluk egyesek gyorsan meghalnak, egyesek nem. Greed is feltamad, es ember lesz. :P
A vegen mindenhol boldogsag, es beke, Greed es Ed egyutt labdaznak a reten, a hatterben cicak ugralnak. :P

Na jo, szal azert nem ennyire, de elhiheted, a te veg teoriad nekem legalabb annyira rossz, mint neked az enyem. :P
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Akumaryuuki írta:Ed feláldozza megát és a sorozat végére békésen /azzal a tudattal, hogy visszaadta Al testét/ meghal...
Deize...

1) De miert kene Ednek meghalnia? o.o A Bolcsek koveben eppen az a plane, hogy meg lehet vele szegni az alkimia szabalyait, beleertve a viszonossag elvet is. (Amennyire most tudjuk) semmi ok nincs ra, hogy Ednek fel kelljen aldoznia magat.

2) Lehet, hogy Ed bekeben halna meg, de szted Al mit szolna a dologhoz? Al, aki mar megmondta (mikor egyszer lehetoseguk lett volna megcsinalni a kovet az otos labban), hogy o nem akar mas ember elete aran uj testet... vajon a sajat testvere elete aran kapotthoz mit szolna? >_>

(Apropo, mintha kerdezte volna vki, hogy a Fuhrernek van-e animeben is felesege... ja, van neki. ^^;; Pride Hakurot keri meg, hogy ugyan vegyen mar neki valamit a neveben, amig o tavol van.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

LOL

Házas homoculusok, Ednek és Al-nek mostmár akkor valamilyen szinten lehetne egy mostoha apja.. :mrgreen:
Kép
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

mufurc írta: 2) Lehet, hogy Ed bekeben halna meg, de szted Al mit szolna a dologhoz? Al, aki mar megmondta (mikor egyszer lehetoseguk lett volna megcsinalni a kovet az otos labban), hogy o nem akar mas ember elete aran uj testet... vajon a sajat testvere elete aran kapotthoz mit szolna? >_>
Most milyen jó lenne.. Ed a végén hősi halált halna... Al meg egy-két évig szenvedne az új teste miatt, aztán happy szabadságharcos lenne XD
/vagy miután megkapta az új testét öngyilkos lesz és happy end :D/
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Rid Harshel írta:Na végre megnéztem a 41-42t.
Nagy ki kérdés: Ki az a "ő" ("he")?
Az oké, hogy ő teremtette a homonculusokat,
Egy nagy tévedés O_O
nem ő teremtette a homonculusokat!
Homonculusok akkor születnek, ha egy alkimista elrontja a human transmutation-t.

Itt mindenki csukott szemmel + füllel nézte eddig? O_O
Kép Kép
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Csokit kérek!!! *.* írta:[Itt mindenki csukott szemmel + füllel nézte eddig? O_O
Nem csak lehet, hogy /hozzám hasonlóan/ néha keverik az animét a mangával...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Csokit kérek!!! *.* írta:nem ő teremtette a homonculusokat!
Naja, teny, nem o teremtette oket. (Csak konnyebb igy mondani xD) De mindenesetre ez furi... sz'al vmi koze van neki hozza, hogy azok lettek, akik. Wrath-tol tudjuk, hogy a kapun maguktol jonnek at (de mi donti el, mikor? Wrath azt mondta, hogy ott varakozott, de miert nem jott ki azonnal?), es hogy a homi, mikor kijon a kapun, nem tudja, hogy o kicsoda-micsoda, es a felkesz kovekkel kell megetetni, hogy raebredjen a valodi enjere. Sz'al nevet, ontudatot, celt es hasonlokat sztem csak tole kaphattak... vajon miert. o_o Mondjak mar el. >_<
Akumaryuuki írta:Nem csak lehet, hogy /hozzám hasonlóan/ néha keverik az animét a mangával...
Hat, amennyire kulonbozik mar a ketto, eleg problemas keverni oket... ^^;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

mufurc írta:
Akumaryuuki írta:Nem csak lehet, hogy /hozzám hasonlóan/ néha keverik az animét a mangával...
Hat, amennyire kulonbozik mar a ketto, eleg problemas keverni oket... ^^;;
A mangában elvileg tényleg az a fazon teremtette a homikat.... ott arról, hogy hibás ember-transzmutáció=homi szó sincs...
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Akumaryuuki írta: Most milyen jó lenne.. Ed a végén hősi halált halna... Al meg egy-két évig szenvedne az új teste miatt, aztán happy szabadságharcos lenne XD
Scar2 :?

Meg, minek új testet csinálni? Fogják a követ (jó, Alt), kimennek a kapuhoz, berúgják, testét viszik, Wrath-ot visszarúgják (miután megszabadították az értékesebb tagjaitól), kaput visszacsukját, hulahula :3 (és csinálják újra Greedet XD)
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Rid Harshel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2004.02.16. 22:01
Tartózkodási hely: Ég és föld között

Hozzászólás Szerző: Rid Harshel »

jah elolvastam, mert azt mondja a Pride hogy "neki" köszönhetjük az életünket vagy valami ilyesmit mondott és nem csukott szemmel és füllel nézem :evil:
csak tudod ha hajnali 1-2 körül nézed meg főleg hogy előtte lévő nap alig aludtam valamit, kicsit kómás vagy

-----

Leesett!!!!!!!!
Az a titokzatos "ő" nyitotta ki a kaput nekik, ez lehetséges?
Valami bölcs, frappáns, meghökkentő, kacajra fakasztó, elgondolkoztató üzenet.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Rid Harshel írta:Leesett!!!!!!!!
Az a titokzatos "ő" nyitotta ki a kaput nekik, ez lehetséges?
:arrow:
mufurc írta:Wrath-tol tudjuk, hogy a kapun maguktol jonnek at
Szo szerint azt mondja: "soshite mata, nagai jikan wo kakete, boku wa mon wo aketa." Vagyis o nyitotta ki a kaput, sk. Hohenheim max. hivhatta oket vhogy.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Szo szerint azt mondja: "soshite mata, nagai jikan wo kakete, boku wa mon wo aketa." Vagyis o nyitotta ki a kaput, sk. Hohenheim max. hivhatta oket vhogy.
Ellenben Envy igencsak megilletődötten közöte Wrathszal, hogy "ezek szerint te a saját erődből jöttél át a kapun" - tehát feltehetjük, hogy ő, vagy legalábbis néhányan nem.
Pride szerintem a vörös kövekre utalt, amikor azt mondta, hogy "Őáltala élhetünk"... Greed példájából tudjuk, hogy a homonkuluszoknak alapvető fontosságú a vörös kő, és vajon honnét szerzik... (Ugye, Envy is adott Wrathnak belőle, mikor "megismerkedtek".)

Amúgy eddig nekem Pride a legszimpatikusabb homonkulusz Greed után. Nagyon emberi, és nekem eléggé úgy jött le, hogy mostanra már határozottan zavarja az, amit a kő érdekében tesznek.
("És most a Bölcsek Kövéért egy újabb város tűnik el a föld színéről")
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Szélfi írta:Amúgy eddig nekem Pride a legszimpatikusabb homonkulusz Greed után. Nagyon emberi, és nekem eléggé úgy jött le, hogy mostanra már határozottan zavarja az, amit a kő érdekében tesznek.
Hat, ahogy elnezem, o Greed mellett a masik, akinek van elete a "munkan" kivul is... marmint, oke, hogy homi, es a fonoknek dolgozik, de ettol meg vezet egy orszagot, van csaladja, stb. (Greed meg ugye vegig a sajat utjat jarta.) Jo, Sloth is ott "dolgozik" vele, de Pride-nak van felelossege is, stb. (Kivancsi vagyok, egy adott szituban mi mellett dontene, a Fonok vagy az orszag mellett...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

hát meg is lehet érteni hogy a neve miért az hogy Büszkeség :wink:

Nekem a kevenc homoculusom az Envy :vigyor:
Kép
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Pata írta:hát meg is lehet érteni hogy a neve miért az hogy Büszkeség :wink:

Nekem a kevenc homoculusom az Envy :vigyor:
Nekem is ő volt, de a röhögése nem tetszett...
Pride viszont vagány volt, mikor meglátogatta Edéket a kórházban és a végén az ablakon át távozott, mert ellógott a munkahelyről XD
Rid Harshel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2004.02.16. 22:01
Tartózkodási hely: Ég és föld között

Hozzászólás Szerző: Rid Harshel »

a Legjobb homonculus a Greed
Valami bölcs, frappáns, meghökkentő, kacajra fakasztó, elgondolkoztató üzenet.
Avatar
Neara
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2004.05.23. 21:23
Tartózkodási hely: egy messzi-messzi galaxisban...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neara »

Gomen hogy nem olvastam végig az összes hozzászólást, de úgy látom, nagyon sok a spoiler, és én még csak a 26. résznél járok, brühühü ::bawl::

Egyébiránt nagyon tetszik ez az anime, azt hiszem sokan írták már hogy minden karaktert szeretni kell :wink: ,zennel én is csatlakozom a Fullmetal-rajongók táborához !! 8)
"Some people live free
Some people just want more
As for me, I got what I need
Don't got much but I got what I need"
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Helyes, gyűljetek, egyre többen tudunk majd elmélkedni.

Egy dolgot még nem értek (ez azért még menjen fehérbe, nehogy néhányaknál ez spoiler legyen): Azt nem értem, ha Al maga a philosophers stone, akkor ha Ed pl használná, akkor Al-t kéne feláldoznia/használnia? Nem lehet esetleg azt megoldani, hogy egyszerűen csak kiszedik?
Kép
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Pata írta:Helyes, gyűljetek, egyre többen tudunk majd elmélkedni.

Egy dolgot még nem értek (ez azért még menjen fehérbe, nehogy néhányaknál ez spoiler legyen): Azt nem értem, ha Al maga a philosophers stone, akkor ha Ed pl használná, akkor Al-t kéne feláldoznia/használnia? Nem lehet esetleg azt megoldani, hogy egyszerűen csak kiszedik?
Emlékezz arra, hogy mi történt, mikor Ed hozzáért a fél P.stone-hoz az 5-ös lab.-ben...
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Rid Harshel írta: a Legjobb homonculus a Greed
Tökéletesen egyetértek :3 *felveszi a "Greed-fan" pólóját*
Neara írta: Egyébiránt nagyon tetszik ez az anime, azt hiszem sokan írták már hogy minden karaktert szeretni kell ,zennel én is csatlakozom a Fullmetal-rajongók táborához !!
Üdv köreinkben, és csak óvatosan, télleg aláaknáztunk mindent spoilerrel ^^;
Pata írta: Azt nem értem, ha Al maga a philosophers stone, akkor ha Ed pl használná, akkor Al-t kéne feláldoznia/használnia? Nem lehet esetleg azt megoldani, hogy egyszerűen csak kiszedik?
Hát, passz. Elvileg az a tárgy/élőlény válik a kővé, ami akkor és ott az array közepén van a tetoválásokkal. Gondolom ott most nincs mit kiszedni (nekem az ott csak fénynek tűnt). Az meg nem biztos, hogy a kő egy felhasználással el is tűnik. Meg pl. mi van ha Al tudja... hát, jobb szó híján, magát használni?
Viszont nem lennék annak a helyében, akit Al most lealkímiázna... :x
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

A nagy kédés gondolom az lesz, hogy hogyan kaphatja vissza Al eredeti testét, ha ő maga a kő? Teste vagy azonnal a kővé változna, vagy emberi teste összeolvadna a kővel, s valami ultrabrutál képességgel "születne újjá". Vagy cask marad a fényesítetlen páncélban. *shrug* De legalább pirosra festené a változatosság kedvéért.xD
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Akkor most összegezzük.. Al maga lett a philosophers stone, és ami benne világított, az össz-vissz valami fény volt?

Vejittonak igaza, az akkor nagyon durva lesz, ha Al le alkímiáz valakit... :P
Kép
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Zelmor írta:A nagy kédés gondolom az lesz, hogy hogyan kaphatja vissza Al eredeti testét, ha ő maga a kő?
Szerintem meg az, hogy Hohenheim vajon jár e Slothhal? XD
Pata írta:és ami benne világított, az össz-vissz valami fény volt?
Nekem úgy tűnt, hogy belül Al tele van piros kővel :arrow: a méret a lényeg?
Gondolom át lehetne rakni a testét egy másik páncélba, de így kétségkívül sokkal kényelmesebb^^

A mindenki meghal résszel kapcsolatban: Nem értem, hogy Kimbley egyáltalán hogy húzta ki eddig anélkül, hogy valaki kinyírná, Archer sem fog hiányozni...
Scar mondjuk meglepett, hogy feladja az életcélját Al kedvéért...
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

tarsonis írta:Scar mondjuk meglepett, hogy feladja az életcélját Al kedvéért...
Azért tette, mert látta a hatalmas testvéri szeretetüket és mondta, hogy ő ennyire nem szerette a bátyját.. ezért mentette meg Al-t
Rid Harshel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2004.02.16. 22:01
Tartózkodási hely: Ég és föld között

Hozzászólás Szerző: Rid Harshel »

Miért van az hogy mindig a legjobb szereplők halnak meg mindig??
Lásd. Hughes, Greed és Scar
Remélem ez a lista nem folytatódik
Valami bölcs, frappáns, meghökkentő, kacajra fakasztó, elgondolkoztató üzenet.
Válasz küldése