Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Akumaryuuki írta:Megnéztem a 47 RAW-ot.... Sad, de így lesz a legjobb... a storyíró tudja a dolgát T_T
Hát, imho meg szegény épp nemtudja, de ő tudja... XD Ezt most jól megmondtam. L33t-raws még nincs kint, melyiket láttad?

Jaigen, és aki nem tudja még:
http://spoon.animeleech.com:8080/stats. ... 9005c6e796
spoon!FMA42

*megy vissza a tamagochi!Al-jához, aki jelenpillanatban valamiért nagyon morcos rá ._.*
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Vejitto írta:Hát, imho meg szegény épp nemtudja, de ő tudja... XD Ezt most jól megmondtam. L33t-raws még nincs kint, melyiket láttad?
A Saiyamant néztem, de előtte már megvolt a Hagaren is...

A spoont, meg asszem fentebb írta mufurc.
Kép
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Ee, jó, nem látok tovább az orromnál, ez már a 46-os lap ^^; Majd visszaolvasok, én már álmos vagyok ._. A Hagaren az milyen raw?
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Vejitto írta:Ee, jó, nem látok tovább az orromnál, ez már a 46-os lap ^^; Majd visszaolvasok, én már álmos vagyok ._. A Hagaren az milyen raw?
Jó kérdés... de szerintem ramaty minőségű lehet... már 14-15 óra fele kinnt volt és 223 MB..
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Amugy se volt vmi nagyon jo napom, miert is gondoltam, hogy egy kis FMA 47 majd segit...

1. Tucker mar felesleges mindenkinek... de az istennek nem bir meghalni. Dogojjon mar meg, meddig akar meg elni? >__<

2. Alnek is feltunt, hogy Sloth nem az anyjuk, csak hasonlit ra... de ettol meg nem kepes elpusztitani, mert az o teremtmenyuk, az o hibajuk, ok tehetnek rola. Ed azonban nem enged, es eltokelt szandeka, hogy elpusztitja Sloth-t (ahogy azt kell is).

3. Ezert mig Al, Tucker es Sloth lent szorakaztak, Ed gepfegyverbol uj mancsot csinal maganak, Lust pedig a karmaival jo melyen belekarcolta a Dante hazaban latott arrayt a padloba... ez az a bizonyos hanytato array. ^^;; Ed aztan belecsalja Sloth-t, es a sirbol kikapart csont/akarmi-darabbal ledermeszti. Blugy.

4. Lust elmondja a teoriajat. Nekik, homiknak, elvileg nem szabadna emlekezniuk az elozo eletukre, de megis emlekeznek, o maga legalabbis. Szerinte ez azert van, mert a keszito alkimista(k) emlekei a halott szemelyrol annyira erosek voltak, hogy beleegtek a homunculusba. (Olyasmi, amit Tucker akart csinalni Ninaval - az emlekeit a lanyarol beleultetni annak az uj testebe.) Kozli Sloth-szal, hogy ha visszanyeri majd a "szuletese" elotti emlekeit, akkor o is latni fogja a poklot. Tovabba azt is kijelenti, hogy ha Al es Ed nem hajlandok vegezni Sloth-szal, majd megteszi o.

5. Wrath, akibol elotort az anyahiany/komplexus, eltokeli magat, hogy megvedi a mamajat (Sloth). Ezert mikor megtalalja a dobozt, amiben Elricmama foldi maradvanya van, magaba olvasztja, hogy Ed ne szerezhesse vissza. Lathatoan nem tudja, mi az, vagy miert fontos, csak hogy a mamat ezzel bantjak, es az nem jo.

6. Tovabbi bizonyitek, hogy Wrath es Envy rosszul vannak elnevezve: Wrath kozli Eddel, hogy marpedig o el fog venni mindent, ami Ede, beleertve az anyjat is ("De o nem az anyam!" "Jo, akkor az en anyam lesz.")

7. Ed lelep Al utan, kozben Wrath vs Lust. Wrath mondja, hogy hiaba oli meg Lust, ugyis mindig fel fog eledni. Lust erre felhomalyositja, hogy a pocijaban levo kovek ereje miatt - "amig az el nem fogy, addig ollek." (Eek.) Wrath Ed akar lenni (HELLO, ENVY??!). Hogy miert? Mert... mert ha nem, akkor miert van itt egyaltalan? Lust szerint az egesz csak egy tevedes. Mikor Lust besetal az arraybe, Wrath akcioba lep (ugye tud alkimiazni).

8. Sloth-in-Al vs Ed. Ed mondja, hogy tessek, ez is bizonyitja, hogy nem az anyjuk - ilyet az anyjuk sose csinalna, hogy Alt hasznalva pajzskent Edet verje. Ed es Al vegul lefagyasztjak Sloth-t (es Alt is vele egyutt).

9. Mindekozben... Lust es Wrath. Wrath mondja Lustnak, hogy tessek, megkapta, amit akart: ember lett (ugye mar nincs a hasaban ko), es meghalhat. Lust nem erti eloszor, de lassan rajon, hogy telleg... o vegig meg akart halni. Wrath ennek megfeleloen ki is vegzi (RIP Lust -_-), aztan rajon valamire: szoval ha ember vagy, akkor csak meghalsz. Akkor mit jelent az, hogy "tokeletes/teljes ember"? Tucker nem tud valaszolni neki ("Pedig te is ember vagy").

10. Sloth flashbackje. Vannak emlekei - de csak osszezavarjak es kinozzak. Voltak gyerekei, ferje... de az mar a mult, az nem o volt. Dante, amikor megtalalta, ezzel halozta be - ha ember lesz, majd megerti, es o majd segit neki ebben, ha meglesz a bolcsek kove. (Azert ironikus egy szituacio: Dante, Hohenheim egykori szeretoje, es Sloth, Hohenheim egykori felesege. Dante nagyon rohoghetett magaban...) Pride-tol megtudjuk, hogy Sloth-t egy olyan "ures" helyre tettek be a seregben, amit "az ishbali incidensben hasznaltak." Eergo... az ishbali Juliet Douglas biztosan Envy volt, es kerdeses, hogy letezett-e valaha is valodi Juliet Douglas, vagy o csak a homik altal krealt entitas.

11. Sloth rezegtetve a sejtjeit hot termelt, igy szepen felolvadt - igy jutott ki Albol. Mondja Ednek, hogy igenis emlekszik ra, hogy o volt az anyjuk. Ed szerint ez hazugsag, mert akkor nem tenne ilyeneket... Sloth viszont azt valaszolja, hogy de igen, eppen ezert tesz. A lenyeg, hogy Sloth, mint mar emlitette, teljesen ossze van zavarodva, es kinozzak az emlekek. Emlekszik, hogy o az anyjuk - de az anyjuk mar halott. O, Sloth, nem ember. De akkor ki? (...BWAHAHA sorry ^^;; ) Az anyjuk, de megsem az; gyulolnie kene oket, amiert ezt tettek vele, de szereti oket, mert az anyjuk, de megsem az, es igy tovabb. Ugyhogy eldontotte, hogy megoli Edeket, es az majd megoldja minden problemajat: bebizonyitja vele, hogy o nem az anyjuk. Amig Edek elnek, addig csak fajdalmat okoznak neki ezek az emlekek.

12. Sloth goes boom: Ed az automailjet natriumma transzmutalta; az reakcioba lepett a vizzel (ami Sloth). Eredmeny: Sloth-eso.

13. Wrath tudatlansagaban osszeolvadt Sloth-szal, hogy igy szuperkombi legyenek, de ez rossz lepes volt, hiszen igy Sloth megdermedt a Wrathban levo csonti miatt. Az alkalmat kihasznalva Ed megvaltoztatta Sloth szerkezeti felepiteset (mint Greed eseteben): a benne levo nedvesseget etanolla transzmutalta... ami maj' szepen elparolog. (...ne nezzetek ram, Ed mondta; en mindig is hulye voltam kemiabol ^^;; )

14. Winry a vegen... Ket lehetoseg: a) Envy; b) egy ocsmany, nagy csalodast okozo plothole.

Ep 48 cime: "Sayounara" Preview: "Anya... Taisa (=Roi)... Al... Ezt az utat en valasztottam magamnak." (szabadforditasban)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

mufurc írta:14. Winry a vegen... Ket lehetoseg: a) Envy; b) egy ocsmany, nagy csalodast okozo plothole.
Hát az bizony nem Envy lesz, ha tovább lesed az előzetest láthatod, ennyire még Envy se tud XD... Izumi is ott lesz és sztem Wrath vagy meghal, vagy megtér... /neeeeeeeeeeeem :dirr: / Csak olyan fura hogy most nm mutogattak Dante-t, Envyt... sőt beraktak egy poénosnak tűnő képet Edről + Izumiról... nekem ez nem tetszik... valami készül..
Kép
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Winry :arrow: Hát, ha plothole, visítok. Ha Envy, akkoris. Az a baj, hogy amit mi láttunk, ott össz annyi volt a preview, amíg Ed beszél, legalábbis nálam (l33t). Majd leszedek a saiyamanosat akkor, mert a szöveg utáni verziót még nem láttam. De inkább Envyt kérném. Köcönöm.

Ep48 :arrow: Barmok ._. Ed is. Al is. Rendező is. Magamnak már megmagyaráztam, de még mindig meg akarom harapni az utóbbit. Ahelyett hogy örülnék, hogy szép személyiségfejlődések vannak, meg mindenki a mentális dolgainak megfelelően viselkedik ._.
Lust meg... -_-


(és még a tamagocsim is utál ._.)
*teljes elkenődésben rajzolgat tovább a füzetébe, ahelyett hogy Flashre figyelne*
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Vejitto írta:A Hagaren az milyen raw?
A 47. rész szempontjából szerintem már mindegy, de egyébként nyem volt vele semmi baj...
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Manga chap39 kint van már rawban, akit érdekel:
Itten a manga (egyelőre csak imagehosting és 3 oldalas, a végétől kell az eleje felé haladni): http://photobucket.com/albums/v292/Phyl ... /?start=40
Itten summary: http://www.livejournal.com/community/fm ... ml?#cutid1

Phew, Havoc megmarad *phew*, de bye-bye Lust -_-
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

HYPER SUPER MEGA LOL!!! Archerrel állatiraq elb*szták a 48. részt XDDDDD No Comment >>
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Sowwy, most lusta vagyok megirni a summaryt, majd holnap. ^^; A lenyeg (nekem): Ed tenyleg felnott... megtanulta Roitol, hogy az embernek nem lehet mindig csak a sajat celjait, sajat erdekeit nezni. Roi pedig megtanulta Edtol, hogy nem mindig az a jo, ha minden erzelmet, fajdalmat elnyomva magunkban torunk a cel fele, mert igenis fontos, hogy az ember neha a sajat vagyait kovesse. Es van egy olyan erzesem, hogy Roi nem fogja tulelni a sorozatot. >_>
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Na jól van.. ez nekem már sok... már csak két rész van és nagyon vesztésre áll a csapat...

-Ed bekerült a kapun át? a II. világháborúba /asszem ott vannak/ ahol ott van Hohenheim is, de nem úgy néz ki, mintha emlékezne Ed-re... /Megjegyzem hosszú hajjal jobban néz ki Edo/
-Al még mindig Dante kezében van.. és ott is marad, ha csak egy bazinagy csoda nem történik.. a következő részben már használni fogja Dante
- Wrath Sloth miatt, Gluttony meg Lust miatt őrült meg... Envy meg megmaradt hatalmas szemétnek...
- Rose sincs valami labilis állapotban...
- Archer szerencsére nem ölte meg Izumi-senseit hál'istennek
- Sztem Bradley /Pride/ nem fog segíteni Danténak... /nem tom miért, de olyan érzésem van/

Komolyan nem tom... ezt két rész alatt nem lehet lezárni, mert olyan, mintha egy új fejezetet kezdtek volna a sorozatban... nagyon úgy néz i, hogy elbaxták a végét... már csak a filmben lehet reménykedni, de addig mi lesz?
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Akumaryuuki írta:-Ed bekerült a kapun át? a II. világháborúba /asszem ott vannak/ ahol ott van Hohenheim is, de nem úgy néz ki, mintha emlékezne Ed-re...
Actually...
Az ELSO vilaghaboruba (1916 szeptember masodika, ahogy Al az elozo resz preview-jaban mondta). Azert Zeppelinek. Ed baromira nem tudja, hogy akkor most mi a franc tortenik, de Hohenheim felismeri meg igy is.
Akumaryuuki írta:Wrath Sloth miatt, Gluttony meg Lust miatt őrült meg... Envy meg megmaradt hatalmas szemétnek...
Wrath nem orult meg (marmint annal jobban, mint amilyen eddig volt), csak vissza akarja kapni a mamat, es ezert minel hamarabb fel akarja hasznalni a kovet. IMHO Gluttony se kattant be... csak hianyzik neki Lust. Szegenyke. :(
Akumaryuuki írta:- Rose sincs valami labilis állapotban...
Eppenhogy labilis allapotban van. ^^;;
Akumaryuuki írta:Archer szerencsére nem ölte meg Izumi-senseit hál'istennek
De tervezi... mivel Izumi nem hajlando a segitsegere lenni vilaguralmi terveiben. xD
Akumaryuuki írta:Sztem Bradley /Pride/ nem fog segíteni Danténak... /nem tom miért, de olyan érzésem van/
Hat, tan mert el lesz foglalva a bosszuszomjas Roival? ^^;; Dantenak jelenleg amugy sincs szuksege Pride-ra, ezert is engedte hazamenni.
Akumaryuuki írta:Komolyan nem tom... ezt két rész alatt nem lehet lezárni, mert olyan, mintha egy új fejezetet kezdtek volna a sorozatban... nagyon úgy néz i, hogy elbaxták a végét...
Amig nem pattanok fel uvoltve az 51. resz vegen, hogy "EZ MI A BUDOS FRANC, MEGIS MIT KEPZELTEK", vagy nem ulok, hogy "na basszus, ennyit a katarzisrol", addig velemenyem szerint semmi nincs elbacva... Nem elfelejteni, hogy az egesz sorozat erre a vegkifejletre keszult. Az irora lehet mondani barmit, de teny, hogy nagyon osszeallt minden itt a vegen - meg Hughes egy elejtett felmondatara is sikerult kiterni.

Raadasul nemt'om, de en amiota megtudtam, hogy lesz movie, mar nem varok teljes lezarast, hanem vmi nagy bummot a vegere, aztan majd a filmbol latjuk, hogy mi lett az eredmenye. :D Dante IMHO 100%, hogy le lesz rendezve, aztan a tobbit majd meglatjuk. Nem kell sokat elvarni. xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Jó.. hehe, most kiderült, hogy nem vagyok tisztában egyes dolgokkal... EZÉRT TANULJATOK GYEREKEK, hogy nem legyetek olyanok, mint én :dirr:
Én asztem, hogy csak Hitler bá' vetette be a zeppelineket.. az meg a 2.vh. nem? :?
NA mindegy.. te tudod...
Öhh.. Al a múltkori previewben nem a jelenlegi dátumra gondolt? /mármint nem arra, ahová Ed került/

[edit]Basszus arra senki sem gondol, hogy a FMA történelmében nem úgy történt egy pár dolog, mint a mi világunkban.... tehát végülis az nem 1. és nem 2. világháború... ^^"""[edit]
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Akumaryuuki írta:Én asztem, hogy csak Hitler bá' vetette be a zeppelineket.. az meg a 2.vh. nem?
Nem... A Zeppelinek az elso vilaghaboru elott kereskedelmi celokat szolgaltak, a haboruban bombazasra es felderitesre hasznaltak oket (miutan akkor ugye meg nem volt fejlett a legiero, sot). A haboru utan szemelyszallitokent mukodtek, de a '30as evek vegen (asszem? mindenesetre meg vidaman a WW2 elott) a Hindenburg nevu Zeppelin katasztrofaja utan szepen kihaltak.
Akumaryuuki írta:Öhh.. Al a múltkori previewben nem a jelenlegi dátumra gondolt?
Azt mondta: "kereszteny idoszamitas, 1916. szeptember masodika"... akarhogy is nezem, ez nem most van. ^^;;; (Az FMA-vilagban pedig a keresztenyseg mar tortenelem)
Akumaryuuki írta:Basszus arra senki sem gondol, hogy a FMA történelmében nem úgy történt egy pár dolog, mint a mi világunkban.... tehát végülis az nem 1. és nem 2. világháború... ^^"""
Lehet, de Ed (es Hohenheim) lathatoan a MI vilagunkba kerult at, az elso vilaghaboru idejebe. ^^;; (Ez valszeg vmi parhuzamos univerzum dolog lehet, mert arrol mar voltak fejtegetesek, hogy az FMA ugyanabban az idoben jatszodik, csak egy alternativ vilagban.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

mufurc írta:(Ez valszeg vmi parhuzamos univerzum dolog lehet, mert arrol mar voltak fejtegetesek, hogy az FMA ugyanabban az idoben jatszodik, csak egy alternativ vilagban.)
Öhh.. szal akkor.. vagy nagyot alakítanak, vagy hatalmasat buknak az ilyen befejezéssel... össze lesz csapva ez a nagy BUMM vég.. szerintem...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na, FMA 49 summary. (btw l337-raws menjen a francba, mi volt ezen 330 mega? >_>)

1) Pride, a felesege, es a kisfia, Selim, akinek mint tudjuk, szuletesnapja van (a tizedik). Aww.

2) Al es Envy. Al megemliti Envynek, hogy Dante (jo, "ano hito") atveri oket, de Envyt ez nem erdekli - o tudja, hogy Dante a maga celjaira akarja hasznalni a kovet, es nem zavarja a dolog. Neki annyi eleg, ha a szenvedo embereket latja. Ezutan Envy raebreszti Alt, hogy mennyi elet van benne, mint a bolcsek koveben: az a hetezer katona, akiket Scar megolt, plusz meg azok az ishbaliak, akik Odon karjaban voltak... ezek nem halottak, hanem ott vannak a koben. (Asszem ezek utan hivatalos, hogy Envy egy szadista allat...)

3) Mindekozben Russelek elmeselik Ednek, hogy az apjuk regebben a voros vizet kutatva kerult Centralba, ahol az otos labban dolgozott. Ott talalkozott Hohenheimmal ("egy masik alkimistaval"), aki hintelt ra, hogy a ko elkeszitesehez feltetlenul szukseges az emberi eletek felaldozasa. Az otos lab pedig nem a fo testing ground volt, hanem volt egy masik, egy meg nagyobb... es leirja az oda vezeto utat (titkos jarat a templombol). Russel meg Ed utan kialtja, hogy "Maradj eletben, es gyere vissza!" Yay for foreshadowing?

4) A varos Central alatt... egy 400 evvel ezelott elrejtett varos. Volt egy legenda, hogy a varos, ami Central elott ezen a helyen allt, egyszerre csak eltunt... hat, ez tortent vele. Es hogy miert kellett elrejteni? Mert az alkimistak anno az itt lakokbol csinaltak meg a kovet... es hogy ne legyen feltuno, hogy hirtelen mindenki eltunt, eltuntettek a teljes varost ugy ahogy van.

5) Dantebol elotort az inner lesbian... Nyaladzik Rosera, hogy milyen pretty a teste, es hogy Ednek es Alnek is biztosan tetszeni fog. Wrath ki van borulva, hogy tessek hasznalni a kovet, hogy visszahozzak a mamajat. Dante es Envy kedvesen kozlik vele, hogy a homiknak nincs "mamajuk", ne beszeljen mar ugy, mintha ember lenne, es egyebkent is, maradjon nyugton.

6) Ekozben Arminator megprobalja ravenni Izumit, hogy csatlakozzon hozza, es elmeseli neki vilaguralmi terveit: egyesiteni akarja a kontinenst. Izumit persze nem erdekli a tema.

7) A folyoparton ucsorogve Sheskanak leesik valami: Hughes ugye azt mondta, hogy "minden pont forditva van" - na ezt azt jelenti (mint kesobb ki is derul), hogy nem az a helyzet, hogy a homik lokdosik az embereket a ko fele... eppen forditva. Elterjesztik a legendat, hogy a ko veszelyes, es aki keresi, romlasba dol. Persze az ember olyan, hogy ennek ellenere is keresni fogja... es ha valaki igy elkesziti, akkor lenyuljak a kovet az orra elol.

8) Ed es Dante... Dante jatssza Laylat, hogy idehozta Rozet, aki azota varta, hogy Ed jojjon... errol a helyrol Dante-senseitol hallott, akit a Greed nevu homunculus megolt... stb. Ednek persze leesik, hogy hazudik, es hogy o valojaban Dante, es o "ano hito", aki evszazadok ota vandorol testbol testbe... akarcsak Hohenheim. Mikor Ed rakerdez, hogy miert, Dante azt valaszolja: mert nekunk lehet (kb.).

9) Dante nezopontja: az emberek nem tudjak hasznalni a kovet. Ezert az tortenik, amire Sheska is rajott; mindez azert, hogy az emberek ne kerulhessenek a ko kozelebe, hiszen ki tudja, mire lennenek vele kepesek. Aki megis kozel kerul hozza, attol az utolso pillanatban Dante lenyulja a kovet, hogy ne hasznalhassa. Dante ameddig el, vedi a vilagot, hogy az ostoba emberek el ne pusztithassak. Ed: "ne szorakozz mar, hiszen te is ember vagy!" Dante: "mar nem."

10) Dante egyebkent ugy tervezte, atlep Roze testebe, es ugy lesz Ed szeretoje... WTF??! Te perverz pedofil allat, azert mashogy is bosszut lehetne allni Hohenheimon! >__> Dante hivatalosan is perverz allat.

11) Gluttony megtudja, hogy Lust meghalt... szegenyke. ;_;

12) Nesztek fanservice: Dante es az o felvagott ruhaja. :P (Aki a rothado testre izgul, nagyon orulhetett ennek...) Ed is rajon, hogy nem lehet csak ugy eldegelni egyik testbol utazgatva a masikba... hiszen a touka koukan nem engedi. Dante viszont a touka koukant egy legyintessel elintezi, hogy azzal csak gyengek nyugtatgatjak onmagukat; valojaban nem letezik. Egyreszt hiaba fizetsz valamit, nem biztos, hogy azt kapod erte vissza, amit akarsz (ennyit Sloth "visszafizeteserol"). Tovabba a touka koukan azt jelentene, hogy ha kifizetsz egy arat, mindenkeppen kapsz erte valamit, de ez nem igy van: pl, mondja Dante, a state alchemist vizsgara mindenki sokat tanul, de nagyon keves ember megy at a vizsgan, noha a touka koukan elve szerint at kene menni mindenkinek, aki ugyanannyit tanult... Arrol nem is beszelve, hogy az emberi eletert nincs "egyenlo erteku fizetseg". Az ember akarmennyire kuzdhet, hogy eljen es boldog legyen, elobb-utobb ugyis meghal, es mindent elveszit. Na ja, a vilag mar csak ilyen.

13) Dante megint megidezi a kaput, mint Hohenheim eseteben... es Ed egy masik vilagban talalja magat, 1916 szeptember masodikan, amikor a nemet legiero eppen bombazni kezdi Londont. (Yay, Beethoven~) Hohenheimnek leesik, hogy hoppa, ez a fia, de nem tudja, hogyan kerult ide. Es aztan jonnek a Zeppelinek. (Archer ott helyben elment volna, ha latja oket xD)

Preview: ep 50, "Halal." Lehet fogadni, kitol bucsuzhatunk... en Roira tippelek. >,>


[edit]
Ep 43 by Spoon
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Télleg jól belehúztak XD

Nemsokára már nem lesznek lemaradva (miután befejeződött
a sorozat...)
Nekem meg már kéne 49-et néznem...
Kép Kép
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Nem akarom mondani, de én megmondtam... sztem ez volt az uccsó rész.. és mondhatom, jól lezárták az egészet.

Nagyon sok mindenre fény derült...
-Ed rájött valamire, de egy kukkot nem értettem belőle.
-Ed visszatért a kapun át, miután Dante visszaküldte Wrath kezét és lábát O_O
-Majd csihi-puhi Envyvel, aki a végén valami sokolót mond Ednek és...
na ez az amit nem árulok el. ˇ__ˇ


Szal mikor vége lett én felkltem a székből és ezt motyogtam: Ez volt az ba**eg? Ennyi? Kacc...

Ezt 1 rész alatt /ha tényleg lesz 51/ nem fogják megoldani... max a film egy másik vége lesz a sorozatnak /mint az X-nél is/
Mindenesetre nagyot csalódtam >>


Edit: lesz 51. rész.. ez hivatalos.. azon fogok röhögni, hogy a szelrelem, meg a minden jó és az alkimia rejtett izémizéitől minden rendbeugrik 1rész alatt... de aszondják, hogy meglepő lesz az uccsó rész /azt nem hogy kellemes lesz-e a meglepetés/ -ha jó vége lesz, akkor egy új fejezet nyílik az animetörténelemben >>
Kép
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Röviden, tömören: Basszus. Elnézést, de ennyi ami átjött miután abbahagytam a bőgést (bele se gondolok mi van akkor, ha az hal meg akit a legjobban féltettem). Most már legalább értem hogy Ed és Al szinkronhangjai miért bőgtek a fotón.
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Akumaryuuki írta:sztem ez volt az uccsó rész.. és mondhatom, jól lezárták az egészet.
Oke, lassuk...
1) nem egyeni izles kerdese, hanem teny, hogy van meg egy epizod a sorozatbol (es akkor a muvit ne is emlitsuk).
2) semmit nem zartak meg le. Ugyanis...
SPOILER
mi lesz Allel? Mi lesz Roival? Mi lesz Danteekkal? Mi lesz az orszaggal? Egyaltalan, tenyleg meghalt Ed?
Ez minden, csak nem lezaras. (Jo, persze, akinek az kell, hogy "legyen DAAARK es DEPIS es NEMJO," az mos' orulhet, mer' OMG MEGHALT A FOSZEREPLO - de a halala, noha sokkolo es fajdalmas, egyelore nem mas, mint olcso melodrama, es ha itt zarnak le az egesz tortenetszalat, akkor az is maradna. Persze biztos vannak, akiknek az is eleg lenne...)
Akumaryuuki írta:-Ed rájött valamire, de egy kukkot nem értettem belőle.
Ed eleg sok mindenre rajott ebben a reszben... :D (vagyis a tobbseget elmondak neki) Apropo kerdes: igenyel itt vki summaryt? Mer' en megirom szivesen, csak ne csinaljam hiaba.
Akumaryuuki írta:azon fogok röhögni, hogy a szelrelem, meg a minden jó és az alkimia rejtett izémizéitől minden rendbeugrik 1rész alatt...
*patpat* Mondd mar meg nekem, dragam, mibol gondolod, hogy ez lesz? Csak mer' a sorozat eddig baromira nem arrol szolt, hogy a "szerelem" (milyen szerelem? egyebkent is, a szerelem az FMAban eddig senkin nem segitett) meg a "minden jo" (jo? mint pl...?) majd jol megmenti a vilagot... Ketlem, hogy hirtelen atvaltana a sorozat Sailormoonba.

Egyebkent a magam reszerol en a nyitott endre szavazok. Mivel az osszes szalat nem lehet lezarni egy epizodban, marad majd par dolog a muvira.
Akumaryuuki írta:ha jó vége lesz, akkor egy új fejezet nyílik az animetörténelemben >>
Uj fejezet? "OMG egy komoly anime, amiben nem hullik el a szereplogarda 99%-a, es a tulelok nem lesznek eletuk vegig depressziosak! Ez nem is lehet komoly anime!" vagy mi? (T'od, egy anime nem attol lesz am komoly meg mely meg ugy altalaban JO, hogy a vegen mekkora a body count meg hany angstromot mutat a depimero.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

mufurc írta:Apropo kerdes: igenyel itt vki summaryt? Mer' en megirom szivesen, csak ne csinaljam hiaba.
Nekem szükségem lenne rá, szóval ha megírnád nagyon megköszönném. Még nem láttam az új részt, de miután megnéztem szívesen elolvasnám amit írsz róla, mert mindig akad pár dolog, ami nem egészen tiszta és az összefoglalód után jobban helyreáll a kép... ^^" Köszi ^^
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

mufurc írta: 1) nem egyeni izles kerdese, hanem teny, hogy van meg egy epizod a sorozatbol (es akkor a muvit ne is emlitsuk).
Ja egy rész alatt még kinyírnak 2-3 fontos szereplőt és kész... a Muvi meg szerintem /mint már mondtam/ egy happy befejezés lesz...
mufurc írta:2) semmit nem zartak meg le. Ugyanis...
SPOILER
mi lesz Allel? Mi lesz Roival? Mi lesz Danteekkal?

Mi lenne? Végük van ennyi, bár Roion még segíthet Archer, de a többinek annyi
mufurc írta:Egyaltalan, tenyleg meghalt

Hmm.. tény, hogy a végén kitágult a pupillája >> /ER rulez XD/

mufurc írta:Apropo kerdes: igenyel itt vki summaryt? Mer' en megirom szivesen, csak ne csinaljam hiaba.

Oh mester én igényelem ^^ /komolyan,nekem tetszettek az eddigi summaryk/
mufurc írta:Mondd mar meg nekem, dragam, mibol gondolod, hogy ez lesz? Csak mer' a sorozat eddig baromira nem arrol szolt, hogy a "szerelem" (milyen szerelem? egyebkent is, a szerelem az FMAban eddig senkin nem segitett) meg a "minden jo" (jo? mint pl...?) majd jol megmenti a vilagot... Ketlem, hogy hirtelen atvaltana a sorozat Sailormoonba.

Jajj... miért kell mindent szó szerint érteni... arra gondoltam, hogy valami mega nagy dolog történik a végén, amitől minden helyreáll...

mufurc írta:Uj fejezet? "OMG egy komoly anime, amiben nem hullik el a szereplogarda 99%-a, es a tulelok nem lesznek eletuk vegig depressziosak! .)

Grrr... mondom, ha jó lesz a vége...

Még van egy befejezés ötletem: Mi van ha Al elkezd tapsolni? /még nem volt ilyen/ ettől még lehet olyan nagy világbéke hangulat... :dirr:
Kép
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

50. rész...
Egyszerűen csak annyit mondanék, hogy...

*Hö?*
Válasz küldése