Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Jaja... Konomi, ha a belinkelt leírásnak hinni lehet, akkor az utolsót mindenképp meg kéne nézned...
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Majd igyekszem... állítólag nagyon jók az utolsó részek... csak még nem volt hozzá lelkierőm... igazából engem a sorozat hosszúsága rettentő módon kiidegelt...
Avatar
Blackheart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.10.05. 20:29

Hozzászólás Szerző: Blackheart »

Nemrég kezdtem el nézni, a kilencedik résznél tartok és nagyon tetszik. Amikor Tucker összealkímiázta a kislányát a kutyával az kicsit elborzasztott. De szeretem ezt az érzést. Remélem lesz még ilyen benne.
Kép

"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Blackheart írta:......
Amikor Tucker összealkímiázta a kislányát a kutyával az kicsit elborzasztott.
.....
Engem annyira sokkolt, hogy utána kb. negyed óráig csak a könnyeimet törölgettem...
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Azt tényleg egy kemény rész volt, kissé én is megborzongtam rajta, pedig elég erős idegeim vannak. De ezen még én is picit kiborultam.
Kép
Avatar
Blackheart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.10.05. 20:29

Hozzászólás Szerző: Blackheart »

A megadott 4 karakterből Al a kedvencem. Bár nekem valószínüleg más okból mint a többi olyan személynek akinek ő a kedvence. Nem a személyisége vagy ilyesmi miatt tetszik (tudom, hogy aranyszívű gyerek meg minden de akkor se emiatt tetszik), hanem mert egy nagy, hideg, üres páncél. Igaz, hogy ő ezt nem szereti és vissza akarja kapni a régi testét, de pl én szívesen lennék a helyében/cserélnék vele. (én sokkal több előnyös dolgot látok benne, mint hátrányt)

Az igazi kedvenceim amúgy Scar (--> cool) és Alex Louis Armstrong (--> eszméletlen jó fej).
Kép

"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Igaz, hogy ő ezt nem szereti és vissza akarja kapni a régi testét, de pl én szívesen lennék a helyében/cserélnék vele.
Gondolj bele kicsit jobban: a probléma a genitáliákra is kiterjed, szóval nem olyan férfias mint ahogy látszik. Biztos jó lenne ez neked?
Piracy is charity.
Avatar
Blackheart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.10.05. 20:29

Hozzászólás Szerző: Blackheart »

Igen lényeges szempontot világítottál meg :thumb: , de én se a férfiasságot láttam benne. Sokkal inkább azt, hogy nem emberi. Én nem szeretem azt a tényt, hogy ember vagyok, és szívesen eldobnék mindent ami azzá tesz, a gyenge, törékeny testet, és az érzéseket/érzelmeket. Egy üres páncélba zárt lélek nem az egyetlen, de egy lehetséges példája ennek. Nem öregszik, nem fárad, és nincsenek benne olyan szervek/kémiai anyagok amik az érzelmeket keltik. Biztos jó lenne ez nekem? A halált kivéve semmi sem biztos. De valószínű hogy jó lenne. (Persze ez csak álmodozás, a zord valóság egy csomó dolgot nem enged meg.)
Kép

"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én Ed-et jelöltem meg. Ő a legjobb az egészben. De igazából nekem Wrath tetszik, olyan gonosz. Meg Envy. Ők a kedvenceim Ed mellett.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Blackheart írta:Sokkal inkább azt, hogy nem emberi.
Már elnézést... Al igenis nagyon emberi. Lehet, hogy nincs teste, de lelke még van, és vannak érzelmei, álmai, vágyai, stb. Al az FMA szereplői közül az egyik legemberibb.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

mufurc írta:.....
Al az FMA szereplői közül az egyik legemberibb.
/me lendületesen bólogat
Ezért is jelöltem meg kedvencnek...
Kép
Avatar
Blackheart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.10.05. 20:29

Hozzászólás Szerző: Blackheart »

mufurc írta:Már elnézést... Al igenis nagyon emberi. Lehet, hogy nincs teste, de lelke még van, és vannak érzelmei, álmai, vágyai, stb. Al az FMA szereplői közül az egyik legemberibb.
Igen, félreérthető volt, Al mint karakter nagyon emberi. Én úgy értettem, hogy egy mozgó üres páncél mint jelenség nem emberi.
Kép

"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

DinkaMailer írta:
mufurc írta:.....
Al az FMA szereplői közül az egyik legemberibb.
/me lendületesen bólogat
Ezért is jelöltem meg kedvencnek...
Nekem is Al volt az első igazi kedvencem az FMA-ban. Edet csak jóval később szerettem meg ^^ Ami pedig az egész páncél dolgot illeti... hát, persze ki mit akar. Szerintem épp elég tanulságos volt Al története ahhoz, hogy nagyon ne legyen kedvem az ő sorsára jutni (már ami az "örök élet"-et illeti. A magam részéről nem akarok örökké élni, de hát... kinek mi #_#).

[edit]: arról nem is beszélve, hogy Alé sem igazán "örök élet"... mindig retteghet, hogy mikor kopik le az a jel a páncéljában, hát remek... :neutral: *szutty Al*
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2005.10.30. 17:54-kor.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én szeretnék örökké élni, de örökké fiatalon és nem egy páncélban.
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Andro írta:Én szeretnék örökké élni...
Én nem... Egy idő után már túl sok lenne a "jóból"... Arról nem is beszélve, hogy végig kéne néznem minden barátom és családtagom halálát... :ossick:

Egyébként mennyit kell még várni a normális minőségű FMA filmre?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DinkaMailer 2005.11.01. 14:48-kor.
Kép
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

Hmm.... én nme tok szavazni a kedvencemre, mert nincs a választható karakterek között... :roll:
Amúgy Hughes az, és a Movie már nekem is kéne... :?
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Büszke vagyok, hogy Makot én beszéltem rá erre az animére, pedig mindig ő az, aki ellát tippekkel meg cd-kel ::jhihi:: ::jcheers:: Együtt nyáladzunk. Nemrég néztem újra a sorozatot, és rájöttem, hogy ez az egyik legszomorúbb anime, amit valaha láttam. Mert élet és halál és szeretet és gyűlölet és testvér(i)ség ::japtoun:: És az a poén, amikor az előzeteseket adják, és Ed beszól: "transzmutáltam a tévédet, ha átkapcsolod, felrobban" mire Al "NII-SAN!!" nevelő dörgedelme! xDD
A másik poén, amire rábukkantam: amikor Miss Könyvkukac be akarja beszélni Winrynek, hogy a Führer titkárnője alien, nem vicc, a háttérben megjelenik egy kis birka, mint a képernyőn mászkáló programocska, és elviszi egy kék csészealj!! xDD :bounce: :bounce: :bounce:
Avatar
Hunted.Wolf.Kiba
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2005.11.19. 13:18
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Hunted.Wolf.Kiba »

mufurc írta:Megneztem a 25. epizodot...

FUCK.
Mér, mi van a 25. részben? Akkor hal meg a tudodki a telefonfülkénél? :weh: Milyen sok Edes szavazat van... pedig Roy a legjobb :D
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Gondoltam szólok hogy kijött a movie.(legalábbis egy csapat kidobott vmi-t első projektjeként). Lehet hogy el vagyok maradva.
Azér mégis lehet vki még nem tudja :)
Ha mindenki tudja akkor bocs.
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Wáááh.. Oda vagyok a FMA-ért!!!! :D
Ami a legjobban tetszik: sokszor idegesítenek a "műfejek" az animékben de itt egyszerűen haláli.. Különösen amikor azt mondják Edre hogy piciii :D És ez is hiába ismétlődő poén,egyszerűen nem tudom megunni :-))))
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Lehet, hogy már nem új hír, de... itt olvastam, hogy lesz FMA OVA? o_o És hogy a movie-ban Sawai Miyu adja a hangot az egyik szereplőnek? (aki az SM live actionban Tsukino Usagit játszotta)... o_o. *meglepődött*
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

8. résznél tartok, jók a karakterek, bátyó-öcsi viszony tettszik:) igen, a "kicsi" poén sem rossz :)
Szórakoztató anime, sajnos nem megy le drámai mélységekbe, de ez csak az én speciális igényem :) Mély érzelmek általában ugyanarra a témákra korlátozódnak.
most még "nem érzem a magaménak" a sorozatot, ha végzek ,akkor kellene írnom inkább :roll:
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Folytasd csak, lesz még jobb is. Lesz minden dráma, tragédia, intrika, összeesküvés meg minden... Asszem a szerelmet kihagyták belőle (de nekem nem is hiányzott). Ja márciusban jön valami OVA: premium collection, aniDB. Kiváncsian várom :)
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Apáááám.. Végignéztem és nagyon tetszett hogy a movie egy frappáns folytatása a sorozatnak :-)))) Áhhh teljesen odáig vagyok meg vissza
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Hát én egyáltalán nem vagyok elszállva a movie-tól. Ritka rossz folytatása a kedvenc sorozatomnak. Roy egyszerűen nem is kap elég szerepet. Ed és Al is valahogy olyan semmilyen karakter. Egyáltalán nem fogott meg semmi ebben a filmben. Az a cigányos dalolás az elején pedig nagyon gáz O.o
A sorozat nagyon magasra tette a lécet és sajnos a movie nagyon de nagyon messze van attól a képezeletbeli léctől. A befejezés pedig szót sem érdemel -.-
Kép
Válasz küldése