Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Hát kicsit kár. Mármint nem a szerelmi szálat hiányolom, hogy akkor most hű összejönnek, hanem belefért volna egy kis féltékenységi jelenet, öngyilkossági kísérlet Winry oldalán, elkeseredett lépések a másik megnyerésére, meg hasonló dolgok. Mindig jók az ilyen beteg dolgok egy animébe.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Jah. olyan depi vagyok, hogy migyá' öngyi leszek ... :?
Egy idő után kezd az embernek elege lenni az ilyen karakterekből (real-life is), dehát mit tegyünk, ez a divat
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Na jó, sima angstos (hogy mufurc szóhasználatát átvegyem) karaktereket én sem szeretem. Az nem poén, de mondjuk egy ilyen szerintem elég keméyn sorozatnál, mint az FMA belefért volna néhány valós tragédia, Hughes halála mellé szerelmi vonalon is.
A Shinji féle értelmetlen angst nem kell :(.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Teron írta:Az nem poén, de mondjuk egy ilyen szerintem elég keméyn sorozatnál, mint az FMA belefért volna néhány valós tragédia, Hughes halála mellé szerelmi vonalon is.
Um, nem tudom, hol tartasz, de hidd el, nem kell ebbe meg tobb tragedia meg drama. Az FMA azon keves animek egyike, amikben nem kap nagy hangsulyt semmilyen szerelmi szal, es egyaltalan nem kar ezert... a magam reszerol meg azt is sajnaltam, amit egy kicsit hangsulyoztak (egyszeruen tuleroltettek). Az FMA nem errol szol.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Most tartok a 30. résznél.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

mufurc írta: Um, nem tudom, hol tartasz, de hidd el, nem kell ebbe meg tobb tragedia meg drama. Az FMA azon keves animek egyike, amikben nem kap nagy hangsulyt semmilyen szerelmi szal, es egyaltalan nem kar ezert... a magam reszerol meg azt is sajnaltam, amit egy kicsit hangsulyoztak (egyszeruen tuleroltettek). Az FMA nem errol szol.
valóban nem... viszont szvsz jó hogy volt Winry, csupán csak azért hogy az egész sztorinak a drámaibb részét ellensúlyozza
Kép
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

No sikeresen végignéztem az alkotás mind az 51 részét. Huhh... Jó! Sőt, elég jó!

Bár szerintem a vége ennek az animének is el lett barmolva :(...

Van valakinek jó wall-ja vagy csak képe Lust vagy Sloth kisasszonyról?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

nekem kifejezetten tetszett a befejezés, ami nálam ritkaság persze tökéletes nem lett az alkotás de ennél sokkal megcsömörlöttebben is végeztem ki sorozatokat
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Cruel Angel írta:nekem kifejezetten tetszett a befejezés, ami nálam ritkaság persze tökéletes nem lett az alkotás de ennél sokkal megcsömörlöttebben is végeztem ki sorozatokat
Egyetértek ^_^ Elég jól meg lett rendezve pl. Az más kérdés, hogy én is mást vártam... Na de majd meglássuk >_> *naon várja a nyarat*
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Nekem egészen konkrétan az nem tetszett illetve tűnt gyengének, ami a kapu másik oldalán van. Szóval tény, hogy nagyon sok ilyen fantasy animében elsütik az ilyen előkerül a valós világ fordulatot, de szinte egyik helyen sem jött be (talán a Wolf's Rainban). Itt meg ez a magyarázat a alchemy működésére, ezen nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek. Kicsit úgy éreztem, hogy felépítenek egy tiszta jó történetet, bonyolult az egész, végül a szálak egy kézben összpontosulnak, már majdnem megjön a végkifejtlet, és akkor egy nagy mosolygó paradicsomlufit ráeresztenek az egészre... :(
PERSZE, hoyg ezek után az a vég, ami lett neki, az nagyon jó lett ezt nem tagadom, de nehezen tudtam értékelni egy ilyen fordulat után.

MaKo: mi lesz nyáron?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Teron: FMA Movie
Kép
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Az FMA movie az a trailer alapján nem olyasmi lesz, mint az Escaflowne movie, hogy a sorozat összetömörítése egy filmben?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Teron írta:Az FMA movie az a trailer alapján nem olyasmi lesz, mint az Escaflowne movie, hogy a sorozat összetömörítése egy filmben?
Nem, de ha láttad a trailert, akkor erre gondolom már rájöttél magadtól is. :P
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Ennek örömére megnéztem a feliratozott változatot.. Hmm.. Jó, de akkor miért nincs semmi változás rajtuk?
Mármint egymás mellett harcolnak, tehát akkor valamikor mgé a "nagy események" előtt kezdődhet a története ?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
NeoExDeath
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2003.11.18. 20:39
Tartózkodási hely: Pest City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NeoExDeath »

Nem tudom mi olyan nagy rejtély ebben. Valószínüleg olyasmi lessz mint a Cowboy Bebop movie, valamikor a sorozat alatt játszódik.

Én mondjuk jobban örültem volna ha folytatják a sztorit, mondjuk csinálnak valami jobb, illő befejezést :)
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Azért rejtély, mert a trailerben, amit először a nem feliratozott változatban nem értettem, de mondja, hogy vajon mi a szétválasztoódsunk ráa meg ilyesmi, tehtá feltételezi, hogy már megtörténtek azok a dolgok, amik az animében is megtörténtek.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

NeoExDeath írta:Nem tudom mi olyan nagy rejtély ebben. Valószínüleg olyasmi lessz mint a Cowboy Bebop movie, valamikor a sorozat alatt játszódik.

Én mondjuk jobban örültem volna ha folytatják a sztorit, mondjuk csinálnak valami jobb, illő befejezést :)
Ümm... Ha jól emléxem, endinget ígértek a sztorinak ._.
Bízom benne h nem merik megcsinálni h movie címszó alatt csinálnak egy sidestory-t... *utánanéz a repülőjegyáraknak és a bazookaáraknak biztos ami biztos*
Kép Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Csokit kérek!!! *.* írta:Ümm... Ha jól emléxem, endinget ígértek a sztorinak ._.
Bízom benne h nem merik megcsinálni h movie címszó alatt csinálnak egy sidestory-t...
Ezt én is erősen ajánlom nekik... >_> Most rémesen frász jött rám, hogy sidestory lesz... o.O
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Egy részt sem láttam az animéből, de találtam egy kis érdekességet itt...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Ezt én is erősen ajánlom nekik... >_> Most rémesen frász jött rám, hogy sidestory lesz... o.O
Nem az lesz... a TV-sorozat producere legalabbis azt mondta, hogy "lehet hogy a nezok meg fognak lepodni az utolso reszen, de a movie mindent tisztaz majd."

-----

Leszedtem ezt az FMA Reflections Special dolgot, ami tulajdonkeppen egy osszefoglalas a sorozatban tortentekrol, es volt benne egy erdekes plusz info Greedrol.

Greedrol ugye tudjuk, hogy azert zaratta be Dante, mert Greed mast akart, mint a tobbi homi (nem halandosagot hanem eppenhogy halhatatlansagot... mert vegulis homikent nem halhatatlan, csak amig a kavicsok a pocijaban birjak gozzel), es ezert nem volt hajlando kooperalni. Na, emellett most megtudtunk par dolgot Greed multjarol is... Greed "eredetije" egy fiatalember volt, aki szerelmes volt Danteba, es vele akart elni. Amikor meghalt, Dante visszahozta homikent, de nem azert, mert kedvelte, vagy barmi, hanem kiserletkent. Tudni akarta, hogy egy homunculusszal mennyi kavicsot lehet megetetni, ezert kellett neki egy uj homi - o lett Greed (es ezert lett o ilyen eros). Es ahogy Lustban es Envyben is lassan visszatertek emlekek az emberi eletukrol, val'szeg Greedben is felremlett par dolog arrol, hogy Dante milyen mocsok modon bant vele, es (Envy szerint) ezert sem birt megmaradni mellette, meg homikent sem.

(Ja, es azt is megtudtunk, hogy vegulis Envy es Wrath kivetelevel minden homunculus elpusztult a vegen... sz'al akkor val'szeg Dante is, Gluttonyval egyutt.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta:Greed "eredetije" egy fiatalember volt, aki szerelmes volt Danteba, es vele akart elni. Amikor meghalt, Dante visszahozta homikent, de nem azert, mert kedvelte, vagy barmi, hanem kiserletkent.
;__; épp most nézem újra, és pont a Greedes részeknél jártam >_> Greed akkora fej volt pedig :cool: Szemét Dante... >_>''''
Amúgy nem is hallottam erről az FMA specialról még O_o'
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Nekem a rosszfiúk oldaláról, mindíg is Greed the ultimate shield volt a kedvencem, az a stílus, az a fej, az egész karakter úgy ahogy van iszonyat kakkoi! :hee:
Ajókból meg persze Alexis Louis Armstrong, the strong arm alchemist
az az ember...a hugán majdnem meghaltam...
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Zizz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2003.11.23. 00:16

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Tud vmelyikőtök potos dátumot a film vetítésére?

A manga is csak addig tart cselekményben és befejzésben mint az anime?

tök jó lenne ha a manga folytatódna... egyik barátomtól hallottam vmit, de majd megkérdzem újra
Final Fantasy Center: www.gportal.hu/ffcenter
Magyar Final Fantasy Levelező Lista: mffll@primlista.hu
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Zizz írta:Tud vmelyikőtök potos dátumot a film vetítésére?
Julius 23-tol kezdik vetiteni Japanban.
Zizz írta:tök jó lenne ha a manga folytatódna... egyik barátomtól hallottam vmit, de majd megkérdzem újra
Uh, a manga (ami joval korabban kezdodott, mint az anime), sose allt le, jelenleg a 10. kotetnel tart. A sztorija teljesen mas, mint az anime tortenete (az anime kb. a 13. reszig koveti tobbe-kevesbe pontosan, utana mar csak egyes esemenyek azonosak... egy ideig), szoval a mangatol teljesen mas befejezesre lehet szamitani.... ha majd egyszer vege lesz.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én most nézem és beleszerettem. A kedvencem Roy és Edward.
Kép
Válasz küldése