X/1999

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kevdenced az X-ből?

Kamui
20
29%
Fuma
7
10%
Kotori
1
1%
Hinoto
1
1%
Kanoe
0
0 szavazat
Dragons of Heaven
8
12%
Dragons of Earth
4
6%
Egyéb
28
41%
 
Szavazatok száma: 69

Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Nekem, tetszett a sorozat is és a film is.

Csak azt nem értem, hogy mit nem lehetett érteni az egészen??

-Jövendölés a világ végéről
-A csata
-A világ megmenekül
-The End :D
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Link írta:Nekem, tetszett a sorozat is és a film is.

Csak azt nem értem, hogy mit nem lehetett érteni az egészen??

-Jövendölés a világ végéről
-A csata
-A világ megmenekül
-The End :D
Például,ha Kamui olyan tök erős,ahogy megjósolták,miért tört el a kardja?
Miért nem ébredt fel teljesen?
Hogy nyertek a jók,ha Fuma nyert a csata végén??? :gun:

Előre i8s köszi a válaszokat, kicsit lüke vagyok ::reliev:: ::tenshii::
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Kamui nem a mi világunkat akrata megmenteni, hanem a sajátját. Aminek a részesei az anyukája, Kotori és Fuma volt...na csakhogy az anyukája és Kotori meghalt és csak Fuma maradt, akit mindenáron megakart védeni. Ezért törött el a kardja a sorozatban. Nem akarta bántani Fumát.

A filmben meg Fuma emlékezett az igéretére amit Kamuinak adott, mert Kamui megfogatta Kotorinak, hogy vigyáz rá és cserébe Fuma ugyanezt megfogadta Kamuinak.

Felébredt...de csak a halála pillanatában...akkor fedezte fel, hogy mit akar igazán.

Nem az a lényeg, hogy ki maradt életben. Az, hogy Kamui meghalt nem azt jelenti, hogy a Földsárkányok nyertek. Valójában az történt amit Kamui szeretett volna (na nem meghalni, hanem a szereteit megvédeni).

Szerintem ennyi, de ha még valami nem vili, akkor szívesen megpróbálok válaszolni. :D
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Link írta:Kamui nem a mi világunkat akrata megmenteni, hanem a sajátját. Aminek a részesei az anyukája, Kotori és Fuma volt...na csakhogy az anyukája és Kotori meghalt és csak Fuma maradt, akit mindenáron megakart védeni. Ezért törött el a kardja a sorozatban. Nem akarta bántani Fumát.
Vagyis Kamui nem a valós világban élt??(picológiai eset :lol: )
Jólvan,nem fárasztalak,köszi a válaszokat,ha még eszembe jut valami majd írok :wink:
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

A rendes világban élt, csak neki tök mindegy volt, hogy mi történik az emberiséggel. Csak Fuma és Kotori számított....más nem.

Nem fárasztasz...sőtt..jó egy kicsit okoskodni. :D
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Idáig is megfordult bennem hogy van egy kis homo-kanyar a történetben, de hogy valaki az összes félreérthető jelenetet összevágja egy AMV-be, azt nem gondoltam volna :)

http://youtube.com/watch?v=oYKA1Zv0qzc& ... mv%20total
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Hmm, hát... olvastad a szöveget ami a videó kezdetén volt kiírva, Ookawa nyilatkozatát? Azt hiszem ez mindent elmond Fuuma és Kamui kapcsolatáról. :wink: Homo-kanyar vagy sem, szerintem ilyen helyzetben elkerülhetetlen egy erősebb érzelmi kötődés kettejük közt.
Amúgy az AMV szépen volt összevágva és a számot is szeretem. :)
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Persze, olvastam, meg is lepett, hogy nem vmi fangirl (ne adj iste fanboy :roll: ) fantáziálta ki, hanem kvázi egy official tény. Namindegy, attól még jó a sorozat, hogy van benne egy ilyen is :D
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Clampékra jellemző, hogy hagynak egy-két kiskaput a sztoriban, némi fanservice-ként, hogy mindenki gondoljon, amit akar a karakterek ki-kivel témájáról. Még a magical girl Sakura is ölég szabadon értelmezi a szerelem fogalmát (tanár-kislány stb). Kamui meg Fuma nem átlagos emberek, nem átlagos erőkkel meg érzelmi kötődésekkel. Egy világvége-animében nem érdemes fennakadni holmi beleszövött homo-szálakon.
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Határozottan elszomorodtam mikor elolvastam egy-két oldal véleményt az X-ről.
Nekem a kedvenc animém...
Kamiut nagyon szeretem, nem nagyon értem miért utálják mások, Subaru tényleg nagyon jó karakter, akárcsak Seishirou, és mindenki más.
A movie-val szerintem az a baj, hogy túlzottan a harcra koncentrál, és az is igaz, hogy a mellékszereplők nagyon gyorsan eltűnnek a színről.
Ami a sorozatot illeti, nos nagyon örültem neki, hogy kifejtették a mellékszereplők dolgait stb, de kevés egy kicsit a harc.
A manga pedig. Hát eddig csak az első 6 kötetet tudtam beszerezni, (nem egy olcsó mulatság ugye) és nekem nagyon tetszett, bár arról fogalmam sem volt, hogy annak még egy harmadik befejezése lesz...
Összességében én csak annyit szeretnék mondani, hogy bármi is a véleménye másoknak, szerintem egy igenis igényes anime minden szempontból, Kamui pedig tök jó úgy ahogy van. :-P :)

(najó, a végén elég töketlen szegényke..de azért jó pasi ::daisuki:: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shin 2007.08.06. 10:38-kor.
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Én csak a sorozatot láttam, de az annyira megfogott hogy három nap alatt lenyomtam (minden este 9-10-től ez volt a progim ^^).
Mivel én nem láttam a moviet, és nem olvastam a mangát, ezért nem volt viszonyítási alapom, és így magában egy kxxxxxxxx jó anime volt. Nagyon tetszett hogy minden szereplőt (viszonylag) alaposan bemutattak, a zenéjéért oda vagyok, a képi világa pedig szerinem szép.
Kedvenc szereplőim: Yuuto, Seishirou (bár az érdekelne hogy mit sugott Subaro fülébe amikor eltávozott... :weh: ), Satsuki (és persze BEAST), Sorata, Aoki.
Az elején a totális kedvencem Kamui volt, tényleg nagyon oda voltam érte...cask aztán jött a "választás", és egy töketlen bishi lett belőle... :?
Kép
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Kamui, a "töketlen bishi"... ez aranyos ::jhihi:: Az elején tényleg nem érdekelte semmi, és a "választása" után kicsit megszeppenhetett. Végre belegondolt, hogy mi folyik körülötte. Ha körülötted is mindenki a világ végéről szajkózna, sőt, egyesek megőrülnek, meghalnak, állandóan jelenéseket látsz meg mindenki azzal idegesít, hogy rajtad áll vagy bukik minden... hát lehet, hogy kicsit megfeküdné a gyomrodat. Azzal, hogy Kamui passzívan a háttérben marad egy ideig, egyrészről új oldalát ismerjük meg a személyiségének, másrészt van lehetősége a többi szereplőnek kibontakozni.
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én szeretem Kamui-t, bár a kedvencem továbbra Kakyou és Yuuto.
Most szerzem be a mangát japánul kézzel foghatóan. Az első 5 kötet már meg is van, és nemsokára megyek a többiért is. XD
Kép
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Már megjelent az utolsó kötet is?... asszem nekünk 11 kötet van meg, de a végére már régóta fáj a fogunk (tesók ha nekiállnak mangát gyűjteni :lol: )... jó lenne, mert ugye a sorozatban és a filmben más a befejezés. Lehet, hogy Clampék egy harmadik verziót akarnak papírra vetni? Nagyon érdekelne a dolog.
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
yuu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.11.22. 16:00

Hozzászólás Szerző: yuu »

18 kötet jelent meg , illetve japánban kiadták egy újsághoz a 18,5-ös kötetet is. Ennél többet nem jelentettek meg CLAMPék , úgyhogy a manga még nincs befejezve.
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

18,5?? ez már a pofátlanságot súrolja... nem átallanak ennyi ideje ülni rajta... "sóhajtozik és morcos" na majd egyszer tán megvilágosodom.
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Japánban jelenleg is 18 kötetet lehet kapni én most ezeket veszem meg kötetenként 105 yenért (a bolt kb. 5 percre van a szállásomtól).
Kép
yuu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.11.22. 16:00

Hozzászólás Szerző: yuu »

Pedig ülnek rajta, mindenféle kifogást keresve hogy mértnem folytatják... Most az a hír járja, hogyha befejezték a trc-t meg a holicot akkor keresnek új kiadót az X-nek. De hiszem ha látom -.-
A 18,5öst meg boltba már nem lehet kapni. A tavaly őszi Newtype Platinumhoz adták ki. Mostmár csak aukciókon lehet látni elvétve, jópénzért. =/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

yuu írta:Most az a hír járja, hogyha befejezték a trc-t meg a holicot akkor keresnek új kiadót az X-nek.

HAHAHAHAHAHAHAHAHA.... jól van, látom, a humorérzékük még mindig remek. -_-

Eh. Az X az egyetlen mangájuk, ami érdekel, erre melyikkel szívóznak a legtöbbet? -_-
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Dögöljenek meg! Akkor meg mi a fenének fogtak bele ha nem akarják befejezni?
Kép
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

A trc-t sztem SOHA nem fogják befejezni... túl jól fial az aranytojást tojó tyúk. Fanservice-hegyek meg minden... Csatlakozom: dögöljenek meg! :gun:
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hát akkor érthető. Meg kéne rugdosni őket kicsit.
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Baoko írta:Azzal, hogy Kamui passzívan a háttérben marad egy ideig, egyrészről új oldalát ismerjük meg a személyiségének, másrészt van lehetősége a többi szereplőnek kibontakozni.
Ilyen szempontból nézve valóban jogosabb, hogy "olyan" lett..
De azért én még mindig jobban kedveltem, az "régi" Kamui-t. :)

Egyébként légyszives, valaki aki mangával már ott tart, magyarázza el nekem hogy most akkor, mi van Hinitoval... Mert a sorozat nem tér ki rá rendesen, a mangával meg még nem tartok ott.

(most olvastam el (előre) a 18.5-öt. Hát...eléggé megváltozott a rajzolása...a régebbi nekem jobban tetszett...)
Kép
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

A régi Kamui sztem is jobb votl. Tipikusan az a srác aki kb leszarja a világot kívülről nézve, de belül nagyon is számítanak neki azok akiket szeret. De esküszöm a Code Geass-ből Lelouch is egy kicsit ilyen. Mondjuk neki az egész sorozatban a mániája gyilkolni, míg Kamui-nak csak a 3/4-ében :osgrin:

-----

Jut eszembe, én ugyan nem vagyok nagy shounen-ai rajongó, de ha a CLAMP csinálna mégis egy yaoi-t én tuti megnézném. Elnézve, hogy szinte minden animéjükben van egy egy bishounen, tuti az is tele lenne vele ::daisuki:: ::daisuki:: ::daisuki::
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

hm .. hm... én is eljutottam a végéig nagy nehezen.. nem tom ti hogy vagytok vele, de én nagyon untam a sok élet történetet az animében.. tul sok karaktert akartak részletese bemutatni.. és igy nem jutott idő rendese h kibontakozodjon a rendes story..

nah de amugy jo volt. szép volt a vége.. habár nem erre számitottam. de jol megoldották azt is, csak nekem ugy tünt mintha össze lenne csapva a vége.. sebaj. azért mondhatjuk h érdemes volt megnézni. vgülis CLAMP és az jou :D
Kép

life is pain, get over it
Válasz küldése