X/1999

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kevdenced az X-ből?

Kamui
20
29%
Fuma
7
10%
Kotori
1
1%
Hinoto
1
1%
Kanoe
0
0 szavazat
Dragons of Heaven
8
12%
Dragons of Earth
4
6%
Egyéb
28
41%
 
Szavazatok száma: 69

Avatar
Ken
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.07.31. 16:33

Hozzászólás Szerző: Ken »

Jaj, az a fagyizós tényleg haláli...
De nekem a kedvencem az, amikor a movie-ban Kanoe elrabolja Kotori-t, és ilyeneket mond: "Komm süsses Madchen, komm, zu mir/ Come pretty girl" Ahogy azt mondja...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Huh, gondoltam beírom mit olvastam egy angol clamp fórumon...
Állítólag azért rajzol mostanság Satsuki Igarashi (Chobits, Tsubasa, xxxholic) és nem Mokona Apapa (X), plusz azért nem folytatják csak naaaagyon csiiiiiga biiiiga üzemmódban az X mangát, mert Mokona kezével vmi gáz van (állítólag bénulás szerű problémák vannak vele, vagy legalábbis nem tud rajzolni, mert annyira megerőltette! ::bawl:: Hát én biztos meghalok ha nem lesz vége az X-nek e miatt!!! Légyszi gyógyuljon meg mihamaraaabb!!! #_#)... Más is hallott erről a hírről?
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Más is hallott erről a hírről?
En nem... De mondjuk evek ota nem csinaltak rendesen az Xet, es mar regota levettek azoknak a mangaknak a listajarol, amikkel mostanaban foglalkoznak, sz'al...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta:
MaKo írta:Más is hallott erről a hírről?
En nem... De mondjuk evek ota nem csinaltak rendesen az Xet, es mar regota levettek azoknak a mangaknak a listajarol, amikkel mostanaban foglalkoznak, sz'al...
Hát szerintem ez azért elég rossz hír akkor is... A mostani mangákat Satsuki futtattja, de én sokkal jobban szeretem Mokona stílusát (nincs bajom Satsukival, de Mokona nekem jobban bejött ^^), és nem akarom, hogy ne rajzoljon többet... X_X"""
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Na várj, aszondták, hogy más lesz a befejezése, mint a movie-nak meg a sorozatnak, ugye? Akkor lehet, hogy az lesz, hogy nem lesz vége! Jó, bocs, ez tényleg még viccnek is rssz lenne. Amúgy asszem EVA-t se a 8. kötet zárja, és azt se fejezik be az alkotók. Asszem már két éve nem volt új kötet. Szóval érdekesek mostanában ezek a befejezetlen storyk. És a legfőbb poén az, hogy mind a Clamp X-je, mind a Gainax EVA-ja esetében egy nagyon híres és "korszakalkotó" anime manga változatáról van szó.
Mokona-ra rá térve... remélem, hogy ha beteg a keze, meggyógyul, vagy akkor legalább Satsuki befejezi. Vagy csinálnak egy novellát. Vagy mittudomén. Ha meg kamu a hír, akkor nem lehet, hogy csak fogalmuk sincs, hogy fejezzék be? ^^""
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Sister Tenshi írta:Ha meg kamu a hír, akkor nem lehet, hogy csak fogalmuk sincs, hogy fejezzék be? ^^""
Szerintem mar evek ota ez a helyzet. ^^;; (ha meg nem kamu, akkor gyogyujjon meg)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nem tudom, de az egész biztos (interjúban is mondták), hogy más lesz a vége mint a movie-nak meg mint az animének...
Amúgy szerintem meg igenis befejezik egyébként az X-et, mert a 19-es kötetet már elkezdték kiadni weeklykben, csak még talán nem gyűlt össze annyi hogy mangában is kiadják (meg ha megfigyeled, az utolsó pár kötet egyre vékonyodik, ergo egyre kevesebbet is összegereblyéztek, oszt usgyi kiadták már a mangát hogy ne kelljen rá várni)... meg amit legutóbb olvastam, annak eléggé hüm, endinges vége volt (Fuuma kicsi kardját Kamui nyakához bökdöste, és arról blablált hogy mi az igazi kívánsága...), szóval szerintem max. két kötet lesz, de szerintem már csak egy... Viszont ha a tarot kártyák szerint nézzük, még többnek kéne lennie, ami megint fura, lehet hogy a végét is egy artbook fogja zárni (ld. Zero a nulladik, ami artbook). Ha így lesz, ezt csak támogatni tudom, mert amennyi X kép is összegyűlt, hát simán kiadhatnának artbookot hozzá... 8)

Ja, és egyébként ha már tarot kártyák...:
X Zero (Artbook): The Fool - Saya Monou
X 1: The Magician - Kamui Shirou
X 2: The High Pristess - Hinoto
X 3: The Empress - Kanoe
X 4: The Emperor - Kyogou Monou
X 5: The Hierophant - Seichirou Aoki
X 6: The Lovers - Kotori Monou
X 7: The Chariot - Sorata Arisugawa
X 8: Strength - Yuzuriha Nekoi
X 9: The Hermit - Satsuki Yatouji
X 10: The Wheel of Fortune - Kakyou Kuzuki
X 11: Justice - Karen Kasumi
X 12: The Hanged Man - Subaru Sumeragi
X 13: Death - Seishirou Sakurazuka
X 14: Temperance - Arashi Kishuu
X 15: The Devil - Yuto Kigai
X 16: The Tower - Toru and Tokiko Magami
X 17: The Star - Kusanagi Shiyu
X 18: The Moon - Nataku

...19: The Sun (Fuuma?)
...20:The Judgment (Shinkens?)
...21: The World (Tokyo??...)

Elvileg nem lesz 22-es (mert hogy nullánál kezdték, így tényleg 22 lenne, de hivatalosan csak 21 tarot kártya van...de lehet hogy a 22-es lesz az artbook, hát jó lenne 8) *álmodozik*).
Mondjuk én nem nézek ki 21 kötetet már, épp hogy bajosan ezt a 19-est is... :cry:
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Na sikerült ezt megnéznem a filmet is a sorozat után és elég vegyes érzelmeket keltett bennem.
Ami tetszett az a vége volt. Nagyon odaütős volt és fél óráig fel sem bírtam kelni a székből.
Ami furcsa volt az hogy a karakterek mennyire mások lettek mint a sorozatban. Például ott van szegény Kusanagi aki a sorozatban egy kedves ember volt, itt meg egy vérbunkó parasztnak tüntették fel.
Aztán ami zavart az az volt, hogy a kedvencem Yuto bár benne volt de a képességeit átadták valami vadidegen bőrkesztyűs suhancnak.
Satsuki sokkal jobban tetszett. Ja és a legnagyobb csalódás számomra az a rész volt amikor Sorata meghal. A sorozatban annyira elkapták azt a részt hogy valami hihetetlen, de itt annyira nem fogott meg. Lehet hogy az én hibám.
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

nekem nagyon nagy kedvencem az X. a manga a legjobb, aztan a movie, aztan a sorozat. tudom, hogy sokan utaljak Kamui-t (ezert nem fogok senkit felnegyelni... es mi az, hogy a lanyok? itt egyedul en szeretem az X-t...) nekem akkor is Kamui a kedvencem. a manga miatt.
nos igen, a sorozat egesz jol koveti a mangat, de hal istennek nem mindenben (ld. Nataku szanalmas volt az animeben... :drop: ) es NAGYON KIVANCSI MAR A VEGERE!!! kivancsi vagyok, hogy mit hoznak ki belole...
Kép
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Nem is igaz, hogy csak Te szereted az Xet... :cry: Én is nagyon imádom! :D
És semmi bajom Kamuival... csak Kakyou-t jobban szeretem! ::daisuki::
Jöjön már a 19es X!!!!!!!! *_____________________*
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

19-es???? ammii????? :-P

Én is IMÁDOM az X-et mondjuk nekem a TV jobben bejött, de ha lesz még X akkor whaaaaa....
Amy Jade írta:es mi az, hogy a lanyok? itt egyedul en szeretem az X-t...)
Hát igen....sajnos...... de reméljük változnak a dolgok, és Kamuit én is bírom!!!! de nálam Sorata RULEZZZZ :-p
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én is itt vagyok, lány vagyok, mégis szeretem az X-et ^^
Bár a TB/X szálat szeretem a legjobban az egészben, de a szimpla X se rossz... (Bár Subaruékat nem lehet a szívemben felülmúlni senkinek *.*)

És X19 csigatetűlassúúú... T_T Clamp nénikre mérges vagyok, húzzák az ember idegeit évek óta... >_>
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Én is lány lennék, vagy legalábbis valami hasonló, és igen, én is imádom az Xet, főleg Karent ::^_^:: !
Kép
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

(Ha ezt a szegedi meetes csajok hallanák, akkor jövő csütörtökön rituálisan felnégyelnének, vagy valami hasonló 8) .)
en erre ertettem... hal isten erre fele sokkal inkabb nepszeru ez az anime ^^
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ő... Izé... Én még nem láttam az X-et, de meg szeretném majd nézni.
Más: Ki itt szegedi? Már csak azért, mert én ott tanulok. Valaki van itt, aki jár meetre? Én már nem, de voltam bent pár alkalommal... :woff:
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

A moviet vagy 2-3 éve láttam először és csak lestem azon a rengeteg mészárláson! :shock: A sorozatot jobban kedvelem, mivel végre foglalkoznak a szereplőkkel is, csak szerintem egy gázos dolog van benne: szájbarágás-szájbarágás-szájbarágás... egy rakás munkaidőt megspóroltak az alkotók, hogy 100 és 1000 elismételték a jól ismert szöveget: Ten no Ryu=jó, Chi no Ryu=gonosz, Kamui az egyetlen megmentőnk....blehhh! Subarut és Seishirout nagyon imádom!!! :D A Tokyo Babylon mangák az egyik nagy kedvencem...már csak az emelné a tétet, ha angolul is eltudnám végre "olvasni" :( Az X-ben viszont nagyon le vagyok maradva... :cry: Ki dobna meg a 13. kötettől????Bitte!
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Narumi írta:Más: Ki itt szegedi? Már csak azért, mert én ott tanulok. Valaki van itt, aki jár meetre? Én már nem, de voltam bent pár alkalommal... :woff:
Én például ^^". Rosszarcú feketeruhás antiszociális néni, aki a visual magazinjait bújja folyton. :-P
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Most néztem meg az X - The Movie -t. Tök jó! Kamui DAISUKI!! ::daisuki::
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Én még régebben láttam az X - The moviet, de hát annyira nem haltam szét a gyönyörtől... de a zene a végén, az nagyon szép.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Morigan írta:100 és 1000 elismételték a jól ismert szöveget: Ten no Ryu=jó, Chi no Ryu=gonosz, Kamui az egyetlen megmentőnk....blehhh!
Pont nem így volt ^^; Ha megfigyeled, eléggé azon volt a hangsúly hogy nincs se jó, se rossz oldal. A Föld Kamjui sem "akart" rosszat a Földnek, csak másképp volt elrendelve számára a világ vége, és a Föld alakulása. Mellesleg Kamuit megmentőnek is max. Hinoto nevezte folyton, de Hinoto meg egy külön tészta, szóval az ő gondolatai nem feltétlenül egyeznek meg a valósággal...

Subaru és Seishirou természetesen rulz *_* ezzel a dologgal én is egyetértek *_* TB --> *.*
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Mako: Átgondolva a dolgot, természetesen nincs jó v. rossz oldal, az anime ezt hangsúlyozza is. Az emberek felelősek a Földért, mégis pusztítják. Ten no Ryu tagjai is egyet értenek ezzel, de ettől függetlenül mégis meg akarják védeni őket. A Chi no Ryu pedig erőssen "természet-központú", nincs túl sok ember-barát köztük.
Nekem amúgy úgy tűnt, az összes Ten no Ryu tag egyetértet Hinotoval, hogy Kamui a "megmentő", legfeljebb mindenki a maga módján dolgozta fel ezt a tényt. Például Subaru nem kerített nagy ügyet a dologból, hisz megvolt neki a maga "baja", vagy Arashi: sokáig kétked ebben.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Morigan írta:Például Subaru nem kerített nagy ügyet a dologból, hisz megvolt neki a maga "baja"...
Jah ^^ Egész pontosan fogalmazva: rohadtul nem érdekelte az egész. Csak egyvalaki érdekelte *^^* (nagyon helyes =DDD)
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Mako: "Csak egyvalaki érdekelte" Az már biztos! :D
Amúgy sokat gondolkoztam, "képzelgettem", hogy ez a bizonyos vki hogyan viszonyul Subaruhoz.
Olvastad már Jude fanficeit róluk? Vmi fenomenálisak! :cool:
Borzasztóan tetszenek a jellemábrázolások, félelmetesen valósszerűek! :shock: :-P
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Morigan írta: Olvastad már Jude fanficeit róluk? Vmi fenomenálisak! :cool:
Borzasztóan tetszenek a jellemábrázolások, félelmetesen valósszerűek! :shock: :-P
^_________~ Beletrafáltál ^^; Jude egyik legjobb barátnőm és közeli ismerősöm, Subaru meg Seishirou pedig szintén *^-^* És hát jah, a fictionjai nagyon életszerűek =) Biztatom is eleget ^_^!!
Subaru és Seishirou meg kedvenc párom, mert egyszerűen annyira nem tom... szal szépek együtt *_* Meg a Tokyo Babylon manga, hát az kisebb sokk volt az életemben... Annyira jó lett! *.* Kár hogy animében nem csinálták meg -_-; Javaslom, ha nem olvastad még a TB-t, tedd meg ha tudod, mert abban nagyon jól kiderül minden, amit mondjuk a sima X-ben nem igazán lehet érteni. Sok-sok utalás, etc... És persze a jellemek is ott forrottak ki igazán (mondjuk ez érthető, végülis az volt az eredeti sztorijuk, szal X-ben csak tök mellékszereplők, ami helyén is van... az meg megint más kérdés hogy imho jól elcsűrték a nagy részét az S/S jeleneteknek... legalábbis történetvezetésileg -_-" Manga sokkal jobb! *.*).

Jah, és Subaruval --> *_* papíron házasok vagyunk =DDD
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Mako: Ennek örülök, hogy személyesen is ismered Jude-ot, mert érdekelne vmi! 6 ficet olvastam tőle ebben a témában, és amióta nem tudom elérni azt az oldalt, ahonnan letöltöttem, nem tudom, hogy írt-e még?
Tokyo Babylon manga: képzeld, végig megvan japánul, de csak az első kötetet tudtam elolvasni számomra érthetőbb nyelven!Imádom lapozgatni, de annyira nem tudom, hogy milyen párbeszédek zajlanak! :shock:
Az animében amúgy engemet is bosszantott az, hogy nagyon-nagyon kevés utalás volt a kettejük közti izgalmas viszonyra!
Válasz küldése