Noir

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Erről egy haverom jut eszmbe, aki meg azt hitte, hogy a 22. résszel vége a sorozatnak és abbahagyta. Aztán csodálkozott miről hablatyolok, amikor a végéről próbáltam vele beszélni :)
Kép
Avatar
Schuldig
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2006.02.09. 16:43

Hozzászólás Szerző: Schuldig »

Nekem Chloe volt a kedvencem ebből az animéből, szerepelhetett volna sztem többet is. A hangja tényleg furcsa volt. És egyébként nem értem hogy tudta Kirika megölni őt azzal a pici villával... :weh:
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Alapvető Noir tudnivaló: realitást ne keress benne.

Surci már írta, hogy olykor nyílt terepen is jól boldogulnak, de lehetne említeni a tetős lövöldözést, az Intoccabile tőrét, vagy azt, ahogy Kirika elkapja azt a bizonyos villát.

Ettől függetlenül nekem nagyon tetszett/tetszik.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

A tetőről jut eszembe egy hülye kérdés, mert másodszor megnézve sem értem: ott Chloe lelövi Kirikát, vagy csak mellélő, vagy csak szimplán hagyjam a francba és gondolkodjak valami értelemesen.
Nekem is Chloe a kedvencem, bár miután összehúzta a szemét Kirikát is nagyon bírtam.
Kép
Avatar
Caballero
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.05.22. 00:33
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Caballero »

Noir. Nekem nagyon tetszett, a Chrono Crusade megtekintéséig az abszolút kedvencem volt. Ami annyira megfogott benne, azok a helyszínek és a mellékszereplők! Persze igen, a főszereplők is nagyon jól ki vannak dolgozva, de ez alapvető elvárás egy animével szemben (lagalábbis számomra). A mellékszereplők és a helyszínek, tehát a háttér kidolgozottsága azonban nem ennyire megszokott dolog. Tehát megfogott a háttér. De megtetszett a misztikum is. Sokkal jobban szeretem a valóságos, realista környezetbe helyezett misztikumot, mint a fantasy-t (félreértés ne essék, a fantasy-kkal az égvilágon semmi bajom nincs). Ennek egy egyszerű oka van: így sokkal hatásosabb. Európa. Szeretem ezt a kontinenst, így az, hogy a Noir javarészt itt játszódott, külön öröm volt számomra. Újra megemlítem: a történet színhelyei csodálatosak. Akció és zene. A kettő a Noir esetében szétválaszthatatlan. Ez nem azt jelenti, hogy csak az akciójelenetek alatt szól nagyon kellemes zene, hanem azt, hogy ezen jelenetek alatt a kép és a hang (tehát a zene) tényleg egy egységet alkot, gyönyörűen összeforr. A rajzolása nekem nagyon tetszik (kár hogy a történet előrehaladtával Mirielle egyre ritkábban vált öltözéket. :) ), a történet nagyon egyenletes, a színvonal végig magas és változatlan, egy részt sem tudnék külön kiemelni, mint a legrosszabbat vagy a legjobbat. Egyszerűen csodálatosat alkottak a Noir elkészítéséval.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Én nemrég fejeztem be ezt a remek sorozatot. Igazából azért kezdtem el nézni, mert Kajiura Yuki+Bee Train, és a .hack//SIGN az egyik kedvencem. Végül teljesen más okok miatt, de nagyon megszerettem a Noirt, a zene, a hangulat a szokásos 10+-os, sőt, itt a történettel kicsit többet foglalkoztak, és érdekes módon ez nem ment a karakterábrázolás rovására (bár azért a SIGN ebben azért jobb, dehát az csak erről szól). Egyedüli ok amiért nem sorolom a kedvenceim közé az az a dolog, hogy Chloe megjelenéséig (aki egyébként nálam is egyik kedvenc, bár a végén Mirelle-t jobban szerettem) majdnem az összes rész filler. Amelyik részekben törétnik valami, azok nagyon ottvannak, de a "lelövünk minenkit és megint nem tudtunk meg semmit" részek közül voltak jobbak (Intoccabile) és rosszabbak (pl a taiwani "mérgezős" csaj).
Felmerült bennem viszont egy kérdés, kiváncsi vagyok, kinek mi a véleménye, mert nem derül ki a sorozatból egyértelműen: Tulajdonképpen mi a feladata a Noir-nak, tehát "a halált őriző két hajadon"-nak? Két ötletem is van. Az anime azt látszik sugallni, hogy a Soldat különleges képzésű gyilkosairól van szó, akik bárhol elvégzik a piszkos munkát ("A bűn a bűnben"), hogy a Soldat tiszta maradhasson, és végezhesse munkájátát az emberek világában.
Ami viszont szintén elképzelhető, és nekem némileg szimpatikusabb válasz is, az a Soldat 3as jemondatából következik: A Soldat célja (eredetileg ez volt neki) hogy a legemberibb legyen az emberek között, ő legyen a szeretet ott ahol nincs más, elvegyülve a népek között az egész világon. Viszont az emberek, ahogy a soldat is bűnösök, bűnöket követnek el. A Soldat is megváltozott mára (gonosz megacorp lett belőle :) ) éppen olyan bűnösök mint bárki más, így nem lehetnek ember az emberben és szeretet a szeretetben. Ez összefüggésben lehet azzal, hogy a Noir funkció régóta betöltetlen. Altena pedig épp azért akarja visszahozni, hogy elősegítse a grand retour-t, tehát a visszatérést a régi úthoz, ami valamiféle (az alapítás körülményeit figyelembevéve) kombinált NATO+vöröskereszt lehetett, erős gazdasági háttérrel. Ehhez a Noir-ra szüksége van. Miért? Mert a Noir talán nem (csak) a külső fenyegetés elhárítását és a piszkos munkát volt hivatott végezni, hanem az ő dolga a Soldatot az úton tartani, kipurgálni az elhajlást és a bűnt, bűn elkövetésével, úgy hogy magára veszi azt. Egyfajta brutális belső kontroll lenne tehát, ami a Soldatot az úton tartja, így lenne még egy értelme a harmadik résznek (Bűn a bűnben).
Vélemények?
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hát én már jó régen láttam, de nekem is Kirika és Chloe volt a kedvenc. Imádtam, nem is bírtam abbahagyni. Bár a végét én sem értem, hogy most mi történt a lövés után.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Noir

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Yey, thread necro!

Most, hogy mind a jegyzőkönyvleadás, mind a beadandók mellé pipa került és vizsgám is már csak egy maradt, kaptam jutalmul annyi szabadidőt, hogy legalább belekezdhessek valami régebbi cuccba, ha már a mostani szezon enyhén szólva is szánalom.

Négy részen vagyok túl, de arra pont nem számítottam, hogy ez ennyire jó lesz. :D A design mondjuk helyenként MEHH és a rendezés sincs épp a helyzet magaslatán, de valamelyest kárpótol a relatíve érdekes alapszitu és a két főhős. Apropó, ha már főhősök... Izéé, szal Kirikára egyszerűen nem tudok máshogy gondolni, mint Ein #2 (Phantom: Requeim for the Phantom). Profi gyilkológép (már-már emberfeletti), rövid haj, rezzenéstelen arc, érzelemmentesség, és ő is a múltját keresi. Épp csak a seiyuu nem ugyanaz - minden más stimmel. :D

Eddig tehát bejövős; meglátjuk, meddig lesz képes fenntartani az érdeklődésemet. Mondjuk, ha ez is elmegy félúton abba az irányba, mint a Phantom, akkor nagyon morc leszek...
Válasz küldése