Noir

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Ez inkább már felfogás kérdése, de...A rajongás, s az, hogy valaki valakinek a lelki társa, nem egyfajta szerelem? Mert én így látom...Lehet valaki szerelmes testi vágyódás nélkül is.( Vagy nem tudom, hogy most pontosan hol tér el a gondolatmenetünk.)
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

LeWish írta:Lehet valaki szerelmes testi vágyódás nélkül is.( Vagy nem tudom, hogy most pontosan hol tér el a gondolatmenetünk.)
Valószínűleg itt, de nekem egy kicsit távolinak, és túlontúl romantikusnak tűnik a "testi vágyódás nélküli szerelem". :^_^: Mindegy, addig stimmel a dolog, hogy odáig vannak egymásért. :mrgreen:
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Nah, csak kiegyeztünk valahogy :)
Kép
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: romero83 »

A Melody - Salva nos version tényleg király, de nekem még a piano version-ja is nagyon tetszik amit sajna egyik OST-n sincs rajta, így fel kellett vennem a sorozat alól. (17. rész 5:38 percnél kezdődik.)
Nagyon jól el lehet zongorázni. :D
Avatar
NoiR
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.01.10. 17:36
Tartózkodási hely: Egy ágyban az ellenséggel.

Hozzászólás Szerző: NoiR »

Kivétel nélkül az összes zeneszám nagyon tetszik, viszont az egyik különösen kedves számomra, mégpedig az IN MEMORY OF YOU. Akkor csendül fel a sorozat alatt, amikor Mireille elolvassa Kirika búcsú levelét. Az a részlet nagyon gyönyörű volt. Könnyeket is ejtettem...
Life... Is strength
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én a sorozatot nem láttam, viszont imádom a zenéjét! ^_^ A Canta Per Me valami isteni, meg még szeretem a Kopperia no Hitsugi-t is. ^^"
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Narumi írta:Kopperia no Hitsugi-t is. ^^"
azt a számot én is nagyon szeretem!:) én meg csak egy részt láttam belőle^^" de ha jól tom van egy pár rész kazettán... majd megnézem^^
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

Mireille a kedvencem, olyan Misatós, szerintetek nem? :D (Mitsuishi Kotono rulez ^.^)
Kirika egyáltalán nem fogott meg, Chloenak pedig néha legszívesebben páros lábbal ugrottam volna a képébe, annyira idegesített ^.^"" Ráadásul borzasztó a seiyuu-ja is szerintem, pedig Hisakawa Aya(?) biztos tud jobbat is. Mindenesetre a brutális fejéhez nem illett ez az gyerekes hang... :weh: Jobb lett volna, ha meg sem szólal :D

A zenéről meg: Aka to Kuro anyone? ;)
"Gods fade away by my curse."
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem pont Chloe és Kirika a kedvencem. Mireille tényleg Misato-s, márcsak a temperamentuma miatt is. De ugyanakkor nagyon megfontolt. Nekem az egyik kedvencem és a zenéje is isteni.
Kép
Avatar
Althego
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.12.06. 20:20
Tartózkodási hely: E*****q, Pécs

Hozzászólás Szerző: Althego »

A Noirnak jó darkos hangulata van hozzá való jó darkos szereplőkkel, na meg király zenével. Viszont nem értem miért kell minden részben 500 arctalan fazont kinyírni. Több helyen a hullahegy már inkább volt nevetséges mint bármi más. Azt tudja valaki hogy a végén a két lövés hangja mi?
R_Init: Init DOOM refresh daemon - [........................]
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szerintem nincs jelentőssége, mert semmit sem mutatnak. Talán csak jól hangzott.
Kép
Avatar
NoiR
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.01.10. 17:36
Tartózkodási hely: Egy ágyban az ellenséggel.

2 lövés a végén...

Hozzászólás Szerző: NoiR »

Egyfajta szimbolum, valami ilyesmi jelentéssel: "A fegyverek még 1x megszólalnak" és még közel sincs vége a harcuknak. Sőt igazából csak most kezdődik, hiszen meg kell küzdeniük még az egész Soldats-al, ami az évszázadok folyamán teljesen lezüllött :)

Noir most majd jól ki fogja purgálni a Soldats-ot :D
Life... Is strength
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Ööö... Én azt hallottam, hogy a Noir nagyon vontatott, lassú anim, igaz ez? :mad:
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Kissé lassú, de nem vontatott. Csak sok benne a szimbólum meg a nyitott kérdés. Érdemes megnézni, ha egy kissé darkosabb animére vágysz.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

IchiGo írta:Ööö... Én azt hallottam, hogy a Noir nagyon vontatott, lassú anime, igaz ez?
Sokszor halottam már én is ezt, de sztem is csak néhol lassú kicsit. Ettől függetlenül mindmáig egyik kedvencem. Nagyon jó az OST, és Mireille is rulz! Csak zavar a vér hiánya... :?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
NoiR
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.01.10. 17:36
Tartózkodási hely: Egy ágyban az ellenséggel.

Hozzászólás Szerző: NoiR »

Nálam Noir minden filmet, (legyen az keleti vagy nyugati) és sorozatot, animot üt.

A legtökéletesebb. A vér hiánya egyáltalán nem zavart, sőt, észre se vettem, csak a tesvérem hívta fel rá a figyelmemet a 6-7 rész környékén :)

A lányok nagyon tiszta munkát végeztek :D

De azért van benne egy kis vér. 2. részben, mikor Mireille és Kirika Behatolnak a francia forradalmárok kastélyszerű erődjébe, ahol LeGrand-t és Cressoitet kell likvidálniuk.
Mikor Cressoit kilép az ajtón még két emberével, mireille átfut a folyosón és hangtompítós Walther p-99 pisztolyából megereszt 3 lövést, melyből kettő talál. Az egyik golyó behatol az egyik férfi fejébe, és agya szépen kiloccsan az ajtófélfára. Na ott benne hagyták a vért :D lehet pausálni :)
Life... Is strength
Avatar
Yankee
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2006.01.25. 14:57
Tartózkodási hely: somewhere,I don't know,where...

Hozzászólás Szerző: Yankee »

legelőször a nővéremmel a Noir-t ismertük eg,aztán jött a Wolf's Rain...stb.
a kedvenc szereplőnk Chloe volt és sztem tök sz*r volt az uccsó rész,mert nem volt benne!
Avatar
KEEW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.03.28. 15:48
Tartózkodási hely: pici Planétánk / Európa / Magyarország / Eger

-

Hozzászólás Szerző: KEEW »

Csak zavar a vér hiánya...
Nah, igen... igen... :)

De a Noir valami teljesen másra "használja" magának a vérnek a szerepeltetését, tehát, ha az egész animén, minden akciójelenetben fröcsögne ez az éltető testnedv, akkor Mireille gyermekkori traumájának súlya sem hatna akkora erővel (hiszen ott igazán hangsúlyos a vér).
A Noir pont így Noir.

:D ! Chloe rulz ! :D
d^_^b
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

KEEW írta:Akkor Mireille gyermekkori traumájának súlya sem hatna akkora erővel (hiszen ott igazán hangsúlyos a vér).
Na igen, erről már sokat vitatkoztunk egy Noir-fan ismerősömmel, és ez szerintem is így van. De: félreértés ne essék, nem a vértengereket hiányoltam (akinek az kell, nézzen Elfen Lied-et :osbleh: ) csak ha egy "komoly" animét nézek, akkor legyen az ábrázolásmód is realisztikus: ha valakit lelőnek, megvágnak, stb..., az vérzik. Ennyi.

Egyébként voltak benne számomra elég zavaró hibák, pl. hogy nemegyszer állnak a csajok egy nyitott placc közepén, lő rájuk 100 öltönyös, mégsem találják el őket. De mint már írtam, ennek ellenére máig egyik kedvencem ^_^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
KEEW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.03.28. 15:48
Tartózkodási hely: pici Planétánk / Európa / Magyarország / Eger

Hozzászólás Szerző: KEEW »

[...]állnak a csajok egy nyitott placc közepén, lő rájuk 100 öltönyös, mégsem találják el őket.
Megesik. :wink:
d^_^b
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Surci írta:akinek az kell, nézzen Elfen Lied-et

Roftlol :dirr:

Egyetértek hogy vannak benne furcsa + misztikus dolgok de összességében akkor is egész jó.. Nekem is Chloe és Kirika volt a kedvencem :)
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Számomra a zene vitte az egész sorozatot, meg az a sok visszaflesselős rész. Most másodszor nézem, és így azért másabb. Csöppet hamarabb esnek le az elő-utalások :D
Kép
Avatar
Sapi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.04.24. 19:30

Hozzászólás Szerző: Sapi »

Nagyon jó, szépen kidolgozott, anime, a zene, a szereplők, mind kifogástalanok
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Elkezdtem pár hete,de úgy a 10. rész környékén abbahagytam.Nem tudom miért :D Asszem újrakezdem,de immáron meghagyom nyárra.
Kép
Kép
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Ha jól emlékszem az utolsó két részt nem láttam mert behalt a lemez. :neutral:
Válasz küldése