Noir

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Noir

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Gondoltam létrehozok egy témát ennek az animenek, mert szerintem igencsak megérdemli.(És remélem senki nem fog flame-ni érte :P )
Valójában mikor először láttam, nem voltam igazán oda érte sőt, néha kifejezetten idegesítőnek találtam. Viszont volt benne valami, ami megfogott, és mindig, ha láttam valahol belőle egy képet, idézetet, akármit, valamilyen különös hangulat lett úrrá rajtam. Többek között ez is az oka volt annak, hogy újra nekiálltam megnézni. És láss csodát: Minden percén úgy csüngök, mintha még sose láttam volna. Vannak benne ugyan hibák, nem is kicsik de a hangulat(és a történet, ami igenis van és jó, csak itt a mozaikszerű szerkesztés dívik) mindenért kárpótol, és a szereplőket nem is említettem, akiből ugyan nincs túl sok( legalábbis fontos szereplőkből), de szerintem mind a hárman (négyen) eléggé emlékezetesek.( Nekem főleg Chloe, Miyu utáni másik kedvenckém^^) A hangulat megteremtéséhez hozzájárul még a nagyszerű zene is, amit én külön nagyon szeretek.^_^
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ehh, épp ma gondoltam rá hogy kéne már nyitni egy Noir topicot ^_^ Én is úgy voltam vele egyébként mint Le Wish, mikor néztem az elején még nem annyira tetszett, annak ellenére hogy olvastam róla előtte egy nagyon lenyűgöző animés cikket (itt > http://www.tar.hu/kuca) és mindenáron meg akartam nézni. Aztán a sorozat felénél kb. annyira megszerettem/belejöttem a hangulatba, hogy alig bírtam ki a végéig ^_^ Egyébként külön imádom a zenéjét, vmi fantasztikusan adja a hangulatot hozzá... :wink: Az én kedvencem abszolúte Kirika. A végére már Chloe-t és Mireille-t is megszerettem, de Kirika végig a kedvencem volt. Nem is tudom, ritkán látni nála fantasztikusabb ölőgépet (kedvenc jelenetem mikor a játék tűzoltóautónak a kerekeit összekötő fémpálcával - na ezt jól megmontam ^^" - gyilkol... hát az eszméletlen...!)
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

LeWish: ugye megmondtam, hogy úgy jó, ahogy van? :dirr:

MaKo: én mondjuk jót mosolyogtam rajta, mert azokra a jelenetekre emlékeztetett a Fist Of The North Starból, amikor a lábujjbegyükkel szakították fel egymás nyakát. :^_^: Ettől függetlenül a Noir a hangulati überalles. :mrgreen:

Mit összeszívtam, mire meglett DVD ripben... Kép De meglett. ^_____________^
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Noir topic, na végre ::hehe::

Én úgy fedeztem fel hogy találtam róla egy art bookot, belenéztem és gondoltam ha két csaj van pisztollyal csak nem lehet olyan rossz :D És tényleg! Hangulatos, nagyon jól eltalált zenével és (szvsz) szép grafikával. Tényleg van benne néhány zavaró dolog (pl. mikor már huszadjára adják le a jelenetet: szőke kislány, zenélő óra, stb.), de mindezek mellett én nagyon élveztem.

Egyébként nálam Kirika a kedvenc ::tenshii::
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Őrnagy írta:LeWish: ugye megmondtam, hogy úgy jó, ahogy van? :dirr:

MaKo: én mondjuk jót mosolyogtam rajta, mert azokra a jelenetekre emlékeztetett a Fist Of The North Starból, amikor a lábujjbegyükkel szakították fel egymás nyakát. :^_^:
Huh, hogy én milyen animékről maradok le ^^""" Nem láttam még se ezt az animét, se ilyen jelenetet... na de majd ^^" (ehh, a kis naiv én ^_^")
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

MaKo írta:Huh, hogy én milyen animékről maradok le ^^"""
Túl sokat nem vesztettél. Az egyik legrosszabb film, amit életemben láttam. Mondjuk azóta csináltak belőle pár újabbat, amihez nem volt szerencsém, azok állítólag sokkal jobbak.

Csak arra akartam utalni, hogy a Noirban is voltak hasonlóan gyermekded jelenetek...persze amikor néztem, ez engem cseppet sem zavart. :^_^:
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

'Sszem ez volt az első 26 részes sorozat, amit végignéztem. Meg amúgy is az elsők között volt, amiket láttam (én is találtam róla bemutatót, gondoltam, jó kis contract killeres dolog lehet). Úgyhogy nekem az elejétől a végéig tetszett. A zene meg egy másik mise :mrgreen:. Ezúton is köszönet Őrnagy úrnak, "aki nélkül ez a reklámszöveg nem jöhetett volna létre" :dirr:.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Őrnagy írta: Csak arra akartam utalni, hogy a Noirban is voltak hasonlóan gyermekded jelenetek...persze amikor néztem, ez engem cseppet sem zavart. :^_^:
Engem se zavart... inkább eltátottam a számat hogy "azannya... ez aztán tudja hogy kell csinálni..." +____+
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Shukuhai írta:jó kis contract killeres dolog lehet
Meg olyan szépen kattogott Mireille kezében az a Walther P99, ugye? :dirr:

A non-plus-ultra az lett volna, ha Chloe kezdi el osztani az illetéket egy AK-47-essel... :dirr: :dirr: :dirr:
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Őrnagy írta:Meg olyan szépen kattogott Mireille kezében az a Walther P99, ugye? :dirr:
Ja, Kirikáéban meg a szemüveg szára (az kicsit meglepett) Kép.
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Végre egy Noir topic - nagyon tetszett nekem is. Mondjuk a vége egy kicsit furcsára sikerült, de azért jó volt az is.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Hm, ez a sorozat nekem sok kellemes percet okozott.
Ráadásul, ha elkezdem nézni akármelyik részét, akarva-akaratlanul rám jön, hogy újra meg kell néznem.
Nekem Mireille lett a kedvencem, Chloe valamiért nem fogott meg, és végül nagyon megszerettem Kirika-t is.
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Akkor úgy tűnik, én vagyok a defektes, mert én meg mindhármójukat nagyon szeretem. :^_^:
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Nekem is a kedvenc anime-im közé tartozik. Sőt ennek a zenéje is nagyon tetszik. :P
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Zene

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

A zene amúgy a See-Saw nevű csoportosulás munkája, akik a .hack//SIGN zenéjét is csinálták. Figyelemreméltó csapat, remélem lesz még munkájuk a piacon a jövőben.
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Re: Zene

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Szélfi írta:A zene amúgy a See-Saw nevű csoportosulás munkája, akik a .hack//SIGN zenéjét is csinálták. Figyelemreméltó csapat, remélem lesz még munkájuk a piacon a jövőben.
Ez mondjuk hallható is, mivel mindkét OST eléggé hasonló.(Szvsz nagyszerű, bár az elektronikus zenéért nem rajongok, de ezeket imádom^_^) Van egy rövid track, ami szinte egy az egyben ugyanaz( a .hack-ban általában Sora harcainál szokták játszani, a Noir-ban meg szintén akcióknál, scak ritkábban.)

Az én egyik kedvenc részem egyébként a Moonlit Tea Party Szerintem brilliáns. A címadó "teapartinak" hatalmas feeling-je van. És a másik amelyik nagyon tetszett, az a Cold-Blooded Killer és az Intoccabile. Van még egy, annak a címére nem emlékszem. Mireille-ék Auszrtiába mennek, és Chloe és Kirika abban a részben mondja el együtt a Noir "szlogent." Felejthetetlen.
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Re: Zene

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

LeWish írta: és az Intoccabile
Majdnem felakasztottam magam, amikor egyik OST-ben sem találtam azt az indulót. :knife:

Azóta meg akarom tanulni eldanolászni, amióta először meghallottam, de van egy taktus, ami az Istennek se akar megragadni a fejemben, visszatekergetni a filmet pedig elég macerás.

A Chloe Theme már megy, kiránduláshoz tök jól illik. :^_^:
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Chloe zenéje a kedvencem az egész OST-ből, a Canta Per Me-vel együtt^_^
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Jahj, a Canta Per Me tényleg isteni ^_^ Épp mostanság töltöttem le egy új OST-t a Noirból (Noir Black Dans? Asszem ez volt a címe ^^"), na és van benne egy olyan verziója a Salva nosnak, ami alatt Mireille beszél... imádom, nagyon fílinges ^____^V
Egyébként a See Saw-ot én is nagyon szeretem, a sima (nem animés) számaikat is szeretem hallgatni, nagyon hüm... egzotikusak! ^^
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

MaKo írta:OST-t a Noirból (Noir Black Dans? Asszem ez volt a címe ^^")
Blanc dans Noir, nem? A két cd-s.

Az annyit tesz francőzisül, hogy "Fehér a Feketében". :wink:


Mondjuk szerintem elég tré számok vannak rajta. Amikben japánul vakerálnak, azok borzasztóak. :^_^: De akad egy-két jó is, pl. a Melody - Salva nos version.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Őrnagy írta:
MaKo írta:OST-t a Noirból (Noir Black Dans? Asszem ez volt a címe ^^")
Blanc dans Noir, nem? A két cd-s.

Az annyit tesz francőzisül, hogy "Fehér a Feketében". :wink:


Mondjuk szerintem elég tré számok vannak rajta. Amikben japánul vakerálnak, azok borzasztóak. :^_^: De akad egy-két jó is, pl. a Melody - Salva nos version.
Jah, akkor az lehetett (én is furcsáltam hogy miért van felfordítva a két szó, elvileg franciát tanultam 7 évig na de ezt hagyjuk mert rég volt ^^")... Nem tudom, én azt a verziót akkor is nagyon szeretem mikor Mireille alatta beszél... szeretem Mitsuishi hangját, főleg mikor komolyan beszél, a hangja nagyon különleges...*sóhaj*
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Nekem a Salva Nos, a Canta Per Me és Chloé zenéje a kedvencem^^
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ami-chan írta:Nekem a Salva Nos, a Canta Per Me és Chloé zenéje a kedvencem^^
Érdekes, de a legtöbb embernek, akit eddig kérdeztem mindig ezek voltak a kedvencei. Többek között nekem is. ^_^ Bár sztem a Noir zenéji mind nagyon jóra sikerült. Egy időben az endingje volt még nagy mániám. Anyámat meg a szomszédokat az őrületbe kergettem vele. ^^""
Kép
Avatar
Kyo-Sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.09.03. 12:56
Tartózkodási hely: EDO

Hozzászólás Szerző: Kyo-Sama »

Chloe eszmeletlenul komolyan ki lett talalva. Azota is rajongok erte. A zeneje is iszonyat jo...

A kedvenc reszem az, amikor ejjel teaznak..
Sad but true...
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

LeWish írta:Miért is? Kirika meg is írta Mirellie-nek a levélben. Chloé részéről meg egyértelmű.
De maga a Noir is tulajdonképpen ilyesmit jelent: Két nő, kik testileg-lelkileg egyek. Tudom, hogy ez nem feltétlenül jelent szerelmet, de ebben a helyzetben én így látom.
A lelki társ, szoros barátság nem egyenlő a szerelemmel. Én így gondoltam. Definíció dolga.

Ami Kirika levelét illeti: szerelemről szerintem nincs benne szó. Annyi a lényege, hogy volt valaki Kirika életében, akiben bízhatott, aki törtődött vele és viszont. Csak nem tudja hogyan leírni, mivel azelőtt még soha nem volt ilyen az életében.

Ami Chloét illeti: én ezt sem nevezném szerelemnek, bár az kétségkívül tény, hogy "nyitottabb" kapcsolat, mint Kirika és Mireille esetében. De én megmaradnék a gyermekded rajongás címszavánál, elvégre Kirika és Chloe sacc/kb. 15-16 évesek lehetnek.
Válasz küldése