Escaflowne

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Reika Gray
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.06.04. 16:07
Tartózkodási hely: kisképző

Hozzászólás Szerző: Reika Gray »

mufurc írta: ...sőt, a kedvenc animém. És igen, a húga. T'od. Dilandau. Utolsó epizódban Allen maga is kimondja, de már korábban is egyértelműen kiderül.
Ok elhiszem, csak én mindig Dilandaunak hívom és így jegyeztem meg, ezért kevertem össze a dolgokat ::jblush:: A sorozat nekem is a kedvenc animém, a film meg... :roll: hát semmi sem lehet tökéletes.
Műveld a csodát, ne magyarázd!
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

A sorozat nekem s tetszett, többször is láttam :)

Az viszont kicsit bánt hogy a filmet sokan ennyire lehúzzák...
Oké, ha a sorozathoz viszonyítjuk akkor egy hatalmas kavarodás, de ettől függetlenül nem tartom rossznak. Egy alternatív értelmezés vagy hívjuk aminek akarjuk, mint különálló film szerintem nagyon is jó. A zene és a grafika is tetszett.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nemrég nekem is felül kellett vizsgálni a véleményemet a filmmel kapcsolatban... (Idézem saját magamat:)

Szóval, eddig én úgy voltam vele, hogy az Esca film önmagában egy közepes, élvezhető fantasy cucc, de nem méltó az Escaflowne névre... hiszen se a karakterek nem hasonlítanak sorozatbeli önmagukra (külsőben sem, és jórészt belsőben sem), a világ teljesen más, és a sztorinak az ég egy világon semmi köze a sorozat történetéhez.

Most viszont, hogy muszáj volt jobban odafigyelnem rá, azt vettem észre, hogy... ez nem így van. Igaz, hogy a film külsőre nem hasonlít a sorozatra, de a sorozat fő témái és mondanivalói tulajdonképpen benne vannak, persze más módon előadva, és inkább egyéni szinten, semmint olyan epikus skálán, mint a sorozatban. A végzet, a kívánságok ereje, és persze leginkább Van, a kapcsolata Hitomival, és minden, amiről az szól. A hozzáadott/megváltoztatott témák/mondanivalók pedig nagyon szépek és elgondolkodtatóak (még ha nem is a legbonyolultabb filozófiai problémákat feszegetik... de persze az nem is kell).

Meg aztán, így odafigyelve jobban átjöttek az apró kis utalások a sorozatra - pl. Dilandau piromániája, vagy ahogy végighúzza az ujját az arcán, amikor meglátja Vant ("chiku... chiku..." xD), a fa Hitomi látomásában, vagy ahogyan Van magához húzza Hitomit, amikor először látja a szárnyait (az egy az egyben a sorozat utolsó részéből van)... vagy akár a farkasemberek. Általában szoktam értékelni, ha egy adaptációban ilyesféle "belsős" utalások vannak az eredeti műre, és itt is nagyon tetszettek.

Persze ez nem menti a film hibáit (főleg ami Folkent illeti... "nem leszek király? PUSZTULJON A VILÁG!!!!" vagy a végén Jajuka... W-T-F?!), és persze a karakterdizájnt, amitől egyes karaktereknél a szőr feláll a hátamon (Nobuteru-san... DOUSHITE??! >_<). De azért most már megbékéltem a filmmel, és még tetszik is... így fenti felismerések okán nagyon meg is hatódtam a végén. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

A karekterdizájn nekem speciel tetszett, de néhol ezért volt 1-2 ijesztő dolog.. Hitomi arcát például néhol túlzottan csinosra rajzolták (az a rúzsos száj nem jött be) meg Allen-nek olyan üveges a tekintete mint egy zombinak.

Folken felfogása mondjuk enyhén vicces volt. Vagy inkább beteges >_<
Avatar
Reika Gray
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.06.04. 16:07
Tartózkodási hely: kisképző

Hozzászólás Szerző: Reika Gray »

Érdekes, mert nekem pontosan az nem tetszett a filmben, hogy (számomra) túl egyértelműen utalgatott a sorozatra, és ennek ellenére nem hozta azt a színvonalat. A grafikája tényleg nagyon szép, de ha a karakterek eredetileg is jók voltak, akkor miért változtatták meg őket? Persze itt jön a magyarázat, hogy ez egy más sztori, itt más a szempont a szereplők is mást képviselnek...stb., de ezt lehetett volna jobban kihozni.
Mondjuk ez nem változtat azon a tényen, hogy az Escaflowne a világ egyik legjobb animéje mindenfajta formában(!!!! :D :D ::daisuki:: ::jthrill:: ), csak én egy kicsit többet vártam...A Cowboy Bebop film és széria összeálltás ilyen szempontból jobban tetszett.
Műveld a csodát, ne magyarázd!
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Baromi jó anime és Allen Schezar a kedvencem!! Bár azt furcsállom h az anime tökre eltér szinte a mangától! Legalábbis én így vettem észre! Dilandau pl tisztára néger csávó benyomását kelti a mangában, az animében meg mint egy fehér nő. :?
Avatar
Kyra
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.04.11. 07:41

Hozzászólás Szerző: Kyra »

Szerintem fantasztikus egy sorozat.Nekem legalább is be jön.
Ha van kép valakinek erről a sorozzatról vagy tudja valaki,hogy honnan lehet letölteni a részeit akkor osszátok meg velem is.
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Reika Gray írta: ha a karakterek eredetileg is jók voltak, akkor miért változtatták meg őket?
Egyetértek. Én pedig alapvetően nem szeretem, ha valamit, ami eredetiben jó volt, átdolgozzák és "újracsinálják". Nem kell egy klassz dologról minden bőrt lehúzni!

Az Escaflowne egyébként nekem is az egyik kedvencem.
Ha van kép valakinek erről a sorozzatról vagy tudja valaki,hogy honnan lehet letölteni a részeit akkor osszátok meg velem is.
Kyra, torrenten szerintem megtalálod, de ha rákeresel, a neten láttam valahol egy Escás oldalt, ahonnan szintén letölthető. Ismerek olyan galériát is, ahol van rengeteg kép, az egyiken pl. a sorozat összes részéből screen cap-ek, és szabadon leszedhetők. Ha még aktuális a dolog, írj pü-t.
Avatar
Kyra
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.04.11. 07:41

Hozzászólás Szerző: Kyra »

Ha van alakinek magyar felírata a sorozathoz akkor szóljon.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Escaflowne

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Feltámasztom kicsit a topicot, de rég volt már ide írva. :D

Na sz'al, sokévi halogatás, félbehagyás után megnéztem a sorozatot. Valamiért úgy éreztem, hogy most meg kell néznem, kedvem volt hozzá (komolyan, mindig így kéne animét néznem XD).

Szó ami szó, egyszerűen élveztem, elejétől a végéig, és de ritka nálam az ilyen sorozat, nem is értem, miért hagytam félbe anno (időhiány?). Most meg így 3 nap alatt végigszáguldoztam rajta, egyszerűen imádtam. Szép és egyéni sztori, érdekes, el lehet rajta gondolkodni...

Ami miatt nálam mégis 9 pontot kapott a 10-ből, az a vége. Szegény Hitomit annyira sajnálom, 3 szék között a földre essen (Vant se igazán kapta meg a végén, végülis csak egy világ választja el őket egymástól), sz'al ez így nem tetszett. Számítottam volna arra, hogy legalább az egyik pasit megkapja valahogy, erre nem, és én az ilyet baromira nem szeretem. ^^" Sz'al ha nem iylen a befejezése, akkor 10/10, de így sajna nem, óh, be sajnálom a végét. T_T Nem volt rossz, elég befejezett volt ahhoz képest, hogy mikkel találkoztam már, de akkoris. T_T

A filmet meg újra megnézem, hátha így már értek is valamit belőle, nagyon régen láttam, de akkor így halottnak a csók szinten állt nálam... Most meg már totál elfelejtettem, mi volt benne.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Escaflowne

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

A végével én is így vagyok, ráadásul saját maga válsztotta. De a moviet ne mostanában nézd meg, ha jót akarsz. Várd meg, amíg ez jó alaposan lecseng, akkor talán van valami értelme.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Re: Escaflowne

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

A film az egész másról szól... vagyis bizonyos dolgok máshogy történnek meg benne. (A végén persze ez sem igazán változtat.) Olyan akár egy kivonat az egész sorozatról. Nem rossz, de közel sincs az eredeti sztorihoz.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Escaflowne

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Topic-necromancy!!!

Szóval, mostanában olyan kedvem támadt, hogy egyrészt ki akarom pipálni a Plan to Watch listámról azokat a címeket, amik már hosszú évek óta vártak hiába a sorukra, másrészt meg be szeretném pótolni azokat a címeket, amik igazi klasszikusnak számítottak abban az időben, amikor még húsz animésből egynek volt internete, és CD-n adogatták egymásnak a nagy nehezen megszerzett sorozatokat.

Ennek fényében került terítékre az Escaflowne. DAT BACKGROUND MUSIC!!!
Spoilers ahead!

A történet egész jó, Hitomi meglepően normális főszereplő, vannak benne nagyon jó ötletek, epic jelenetek és remek szereplők. Na és az a zene!!!!
Azonban volt pár dolog, amin nem tudtam napirendre térni.

Amellett, hogy Hitomi egy nem-megfojtanivaló női főszereplő, és egész normális, egyszerűen nem konzisztens. Mintha epizódonként máshogy állna hozzá az egész témához, és ennek csak egy részét lehet megmagyarázni érzelmi hullámzással, a többi inkább úgy tűnik, hogy az író kényelméből származik.
Például: Hitomi Folkennek: "Én megbízom benned, és akkor majd te is megbízol bennem, és loveandpeace!" Folken: "Szóval ez a te erőd!"
Egy vagy két apizóddal később, Hitomi elkeseredve "Kiben bízzak!?", minden előzetes bizalomeljátszási előzmény nélkül. Szóval ilyen random csapongás volt néha a személyisége.

A másik: volt több jó ötlet, amit felvetettek, aztán egyszerűen hagytak elsikkadni. A Van-egyesül-az-Escával még elmegy, mert Van olyan tápos lett, hogy senkinek sem volt esélye, hogy megsebezze, de egyébiránt sem lett ebből semmi. Na mindegy, kis probléma. Ami viszont gázabb: hiába jutottak el Atlantisz hűlt helyére, és tudták meg a város és a medál titkát... kész. Ennyi. Nuku. Azt hittem, az lesz az egész sorozat kulcsmondata, hogy "Hitomi, a te aggodalmad hozza el az összes lehetséges kimenetel közül a legrosszabbat! Bízz az emberekben!" EGYSZER próbálta csak meg átírni a jövőt, de szerintem nem pont erre gondolt szárnyasmami, és utána abszolút el is feledkezett a sorozat az egészről.
A másik ilyen látványos elfeledkezés az az Allen-Hitomi végzetösszekavarás by Folken. Pár rész után már csak annyi maradt meg az egészből, hogy Allen kissé rámanősen próbált udvarolni Hitominak, de úgy egyébként...? A végére meg mi, elpárolgott az egész? Bár végülis Dilandau végzete is "elpárolgott"; kicsit összecsapottnak is éreztem azt a lezárást (is), pedig amúgy odáig tök jó volt.

Számomra az sem derült ki egyértelműen, hogy Hitomi miért olyan borzasztó fontos az uralkodónak. Ő indította volna be a gépet? És Van-t miért hajkurászták folyton? Esküszöm, nem jött át, mire kellett nekik. :S

Aztán, meg sem próbálták megmagyarázni, milyen alapon nyílik meg a Kékfény Átjáró. Ami nem is lett volna gáz, ha nem nyílt volna meg ilyen sokszor. Ha már a nagymami is ezzel közlekedett, legalább valami hevenyészett elméletet kerekíthettek volna, mert a fények fele teljesen random nyílt meg. (Mintha egyszer még Celena is azon át ment volna, de erre nem emlékszem jól, de nem fogom visszakeresni.) A végén meg a világ legtermészetesebb dolga volt hazaküldeni Hitomit, de hogyan derült ki, hogy ezt így kell, illetve hogyhogy eddig nem sikerült nekik, az nem volt világos. Jah, a vége nekem is fura volt, ha már ott volt a csaj hónapokig, akkor már miért ne maradhatott volna akármeddig, ki kötelezte rá, hogy hazamenjen, illetve akkor most élethosszigtartó távkapcsolatban vannak, vagy mi? ^^;

Továbbá, én úgy éreztem, hogy nem mindig megfelelően helyezték el a hangsúlyokat. Nagyon sok hangsúly volt a szereplőkön és a kapcsolatukon, ami alapból nem lenne gond, csak egyrészt bizonyos dolgokon túl sokat ugráltak anélkül, hogy ez valami előbbrehaladást eredményezett volna, másrészt emiatt némileg háttérbe szorultak a történeti mechanizmusok, mint például ez a medáldolog, meg a Kékfény. Aztán méghátrébb szorult a háborúsdi, pedig azért mégiscsak fontos elem lett volna. Az egyik csata például nevetségesen el lett bagatellizálva, az utolsó pár részben meg már csak kapkodtam a fejem, hogy ki kicsodának a szövetségese, vagy mivan? Nem mintha élvezném a háborús öldöklést nézni, de ha már ez van, akkor egyrészt értsem, meg legyen ésszerű értelme.

Én teljesen megértem, hogy miért fanolja ennyi ember, és tényleg nem volt rossz+kiemelkedett néhány elem, számomra még is inkább egy ilyen felemás élmény volt. :drop: Említettem már, milyen isteni a zenéje? :thumb: A sárkányok is tetszettek egyébként.
Válasz küldése