FLCL - Furi-kuri

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

andris írta:Az *.omg változathoz van rendezői kommentár, nagyon érdemes azzal is végignézni! :thumb:
OMG = Oh My God!
OGM = OGG Media File

8)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Hát nem tudom, nekem azért segített (és Őrnagy amiket a seiyuukról mesél a rendező meg a sárga motorról meg a gitárokról, azokat is tudtad? :D )

-----
BNC írta:Uhh. Akkor holmarad a megértés varázsa. Az FLCL-t nem kaphatod készen, magadnak kell megtapasztalnod :lol:
De komolyan, anyit lehet agyalni rajta, hogy az csak na. Egyik emészthetőbb kérdés: Létezik, hogy Hellsing parodia van az 5. részben? És mi a cimek értelme? Mert szerintem van...
Látod, pl. pont a címeket magyarázza el a rendező bácsi...
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

FLCL the terror

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Szerintem az FLCL személyiségtesztnek sem utolsó: a kiváltott frusztráció mérésével sok érdekes adathoz lehetne jutni. *^ <- gonoszan megcsillanó szem effekt.
Na ki akar egy kis FLCL-t nézni, miközben NINCS odakötözve a székhez? Ja, hogy EZ a kötél mire van? Öööö... hegymászó órám lesz?... *^

Amúgy jó kis anime ez, csak ne akard megérteni. Előbb-utóbb úgyis leesik, hogy mi merről meddig, addig meg élvezd a tripet.
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

szégyellem magam, hogy ezt a kúl Fooly Cooly topicot eddig nem böktem ki, de mostmár mind1, ide is be kell hogy piszkítsak valami rettenetes beszólással :lol:
az baj ha nekem ez a kedvenc animéim egyike? (persze ez sokat elárul abból, hogy ki és mi vagyok) számomra ez nem egy kellemes mosolygós mese volt, kezdjük ott, hogy szétszakadtam a röhögéstől amig néztem, ugyanakkor nemcsak magával ragadott, de nagyon bele tudtam élni magam, nekem nagyon tetszett ez az összevisszaság, ahogy bizonyos dolgok teljesen ellentmondásosan történtek, logikátlanul, de pont ez tette álomszerűvé a dolgot, egy álomban pontosan így megtörténhet, hogy kinő a fejedből ez meg az (az flcl után velem meg is történt :) )... fú, végre kiment a kezemből az írógörcs, bocs hogy ezzel az aoi fórumosok békéjét kellett felzavarnom, de legalább nekem jól esett :hee:
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

angol szinkron

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Hm...

Nekem is az egyik kedvencem. Egyedülálló a maga módján...

-----

A DVD változat tartalmaz egy angol szinkront is... Nem tudom, ki látta, hallotta, de nekem nagyon furcsa. A színészek túlaffektálva beszélnek, mintha egy japán próbálna "amerhikaijasan" beszélni angolul. (Ld. excel saga II. rész vége, kommandósok) Pedig nem japánok szinkronizálták. A japán nevek meg úgy hangzanak, mint amit papírról olvasnak fel.
Inkább torzították volna kicsit a hangalakot, de beszéltek volna természetes hanghordozással...
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Lehet hogy már itt valaki írta, de a DVD-változat fent van BT-n szerintem érdemes leszedni 2DVD. :D
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

kéne ;)

Hozzászólás Szerző: Stoker »

tudom, hogy már 10 napja írtad.. de mondj vmi konkrétabbat Zodd, mert engem nagyon is érdekelne a dolog ^^" ha BT bittorrent akkor melyik trackeren? esetleg akkor adnál torrentet is? ;)
noh előre is kösz..!
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Stoker: a suprnova.org-on van fent
de nem az anime alatt, hanem a movies/animationban van (8944Mb)
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

koszi!!

Hozzászólás Szerző: Stoker »

1000 kösz! ::jbow::
már szedem is.. remélem jó lesz, mert 8944MB az baromi sok adat és idő ^^" de nagy kedvencem a sorozat, így megéri :^_^:
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

én is leszedném, de nem tok annyi helyet csinálni a gépemen :^_^:
majd eccercsak talán... pedig nekem is nagy kedvencem
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Nem bírom ki hogy ne másoljam be az IRC logomból :D

[21:09]
<atom_away> mi az az FLCL?
<^Rage^> Furi Kuri

[21:10]
<atom_away> mi a fasz az az flcl?
<einthedog> MONDJA MEG VALAKI NEKI
<tarsonis> az egy anime

XDD
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

bah... ezek után végig kell vele nézetni bármennyire is ellenkezik! :)
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

megkésve

Hozzászólás Szerző: Stoker »

muszály megin feltámasztanom a topicot ^^"

leszedtem a DVD ki is írtuk zolle barátommal.. ((igaz már kb 2-3 hete, csak lusta voltam ide leírni)) 3DVD nem 2.. irtó jó minőség.. már megnéztem 2szer is a teljes sorozatot azóta TVn... így én is csak ajánlani tudom azoknak, akik szerették a FLCLt

jah és még mindíg irtó vicces animét TVn nézni.. olyan szokatlan ^_^
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Biztos jó lehet...
Most már van nekem is TV-kimenetes videokarim (az a Radeon VE amiről már vhol máshol is áradoztam), de a legközelebbi TV kb. 20 m-re van a szomszád szoba melletti szobában :(
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Végignéztem, nagyon tetszett és az egyik legbetegebb (hmm... :lol: nem is biztos, h ez a megfelelő szó rá...) anime, amit valaha láttam (még mielőtt vki megkérdezi, Berserket nem láttam...) az ending nagyon bejön (irtó jó az a szám...) az angol szinkron vmi miatt nem... ^^
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Hát csatlakoznék, én is végignéztem. Hasonlóképp tudok nyilkatkozni: elég beteg ez az anime... Voltak részek amiken betegre röhögtem magam, de azért néhol ledöbbentem. Az zenéi közül nekem a Last Dinosaur és Little Busters jön be, de az utóbbi nagyon.
Avatar
Haruko-zen
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.02.05. 20:23
Tartózkodási hely: fiktív Vespa:)

Hozzászólás Szerző: Haruko-zen »

genki!

Nekem a Furikuri nagyon bejött, tisztára beteg! Szerintem az angol szinkronjával nincsen baj, Haruko hangját nagyon eltalálták. Kifejezetten pozitív, hogy egyáltalán nem szokványos.
Tudja valaki, mit jelent Haruko Vespáján a P betű? Ha igen, lécci mondjátok meg.
Nem tudom, mennyire lehetek fanatikus, de majdnem minden nap megnézek egy részt.

helló
Watashi wa Haruko-zen desu
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nekem az összes zenéje tetszett... az angol szinkon meg egyáltalán nem... még Haruko sem... ^^ de kinek a pap, kinek a paplan... én nem bírtam egyébként együltő helyemben megnézni az egészet... kb 3 részletben sikerült, azt leszámítva, hogy az első rész már láttam sokkal elöbb is... ^^
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Van hozzá egy elég funny magyar Sub...japán hanggal és azzal a subblan az a kis 6 részes anime képes volt olyan hatást elérni hogy a röhögéstől, majdnem lefordúltam a fötelről... szal egyedi darab... kevés hasonlóan humosor animet láttam.... ha van még ilyen szóljatok :D
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Szerintem én is azt a magyar feliratost láttam :D
"Gondoltam, hogy nem Pistikének hívják, az para lenne." :dirr:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ha szabad érdeklődnöm, ki készítette hozzá a feliratot?
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Ha jól nézem, akkor egy edward nevezetű emberke. (eddy@sch.bme.hu)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

KÖcike ^^ Nem ismeri esetleg vki a tagot?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Én is az Edward-féle magyar felirattal láttam, és az marhára jól sikerült. "Krisz Rudi" meg "TV-pajti" XD XD ::japhaha::

Az FLCL szvsz egy elég fárasztó anime, amin sokat lehet nevetni, és ami a jó benne, hogy szerintem legkevésbé sem veszi komolyan magát. Bár nem csípem a túl alter animéket, és a rajz sem az esetem, az FLCL-ben az tetszett, hogy 1. rövid, nem ragozza túl a dolgokat, 2. pörög, 3. jó a zenéje (bár nem vagyok rocker).

Azt viszont már nem szeretem, ha mindenféle dolgokat belemagyaráznak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2005.04.13. 08:46-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nah ez az az anime amibe ha akarnek sem tudnek belemagyarazni semmit, mert akora kaosz, h csak na... ami nem hatrany, mert igy legalabb jokat tudok rohogni azokon, akik megprobalkoznak a belemagyarazassal... hehe... hogy porgos, az tenyleg nagy elony, mert nem unja meg az ember... legalabbis en nem untam meg...
Válasz küldése