FLCL - Furi-kuri

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
zolle
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2003.07.26. 08:11

FLCL - Furi-kuri

Hozzászólás Szerző: zolle »

A sorozatban van egy Vespa. Aki tudja a típusát, az sikkantson ránk!
Az anime részben nem az van, az egy átcsinálás, de a végefőcímben az eredeti van, amilyet szeretnénk Stoker-kunnal venni, mert geg.
Furi-kuri!
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Ohh igen.. kerestünk olyat de nem találtunk.. amúgy akármi hozzászólásotok van a sorozattal kapcsolatban, hajrá! :!:
Avatar
zolle
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2003.07.26. 08:11

Hozzászólás Szerző: zolle »

Itt 1 kép, lehet okoskodni:
[url]ttp://www.animewallpapers.com/wallpapers/furi ... 1_1024.asp[/url]
Furi-kuri!
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Na ja igen, de figyeljétek meg, hogy a képen ami az előbb volt megemlítve a 2 robogó nem ugyanaz.. az ami Haruko mögött van az létező!! Vespa 150GL típusú darab.. Itten van róla 1 kép: http://yunjongmo.hihome.com/150GL-2.jpg
De asszem mégsem veszek ilyet, mert '64-es :) De viszont hogy a másik robogó mi a képen az még mindíg rejtely.. Na ez a kép viszont tisztázza, hogy mi is szerepel a sorozatban: http://www.animewallpapers.com/wallpape ... 8_1024.asp
na mind1 most csak ennyit..
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Nálam az FLCL várólistán van, mint oly sok anime. Az biztos, hogy eddig csak jót hallottam róla. Hamarosan megnézem.
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Hát csak ajánlani tudom mindenkinek.. én amikor először megnéztem az első részt tátva maradt a szám és azt mondtam: "Ez meg mi volt?" de mikor másodszon kezdtem el mézni a sorozatot, akkor kezdtem megérteni, hogy mi is van ;) Szerencsére/Sajnos csak 6 részes így lazán végig lehet nézni. A zenéje állat joo. Panuru ha megnézted kíváncsi vagyok, hogy tetszett :vigyor: (amúgy miért váltottál nicket?)
Avatar
zolle
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2003.07.26. 08:11

Hozzászólás Szerző: zolle »

Ebből mér nincs nagy film, vagy manga?
Furi-kuri!
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Sajnos ki kell ábrándítsalak benneteket. Egyszerűen nem tudtam végignézni. Sajnos az abszurditás (humorral, vagy anélkül) nem az én esetem. Sumimasen. ::jcrazy::
Kép
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Panuru írta:Sajnos ki kell ábrándítsalak benneteket. Egyszerűen nem tudtam végignézni. Sajnos az abszurditás (humorral, vagy anélkül) nem az én esetem. Sumimasen. ::jcrazy::
Sebaj, de Te legalább megpróbáltad.. ez csak a nagyon elvetemült őrülteknek joo szórakozás mint pl. nekünk.. amúgy meg másoknak is tessék megnézni! hátha teccik még valakinek ;)
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Az első rész megnézése után nem igazán volt tiszta mit is akar ez a sorozat, de aztán megtetszett, főleg az elborultsága miatt. 8)
Most láttam egy FLCL AMVt az USteam-en és nagyon tetszik (Speed king)
Mindenkinek ajánlom :D
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Zodd írta:Az első rész megnézése után nem igazán volt tiszta mit is akar ez a sorozat, de aztán megtetszett, főleg az elborultsága miatt. 8)
Most láttam egy FLCL AMVt az USteam-en és nagyon tetszik (Speed king)
Mindenkinek ajánlom :D
Ha megnézed mind a 6 részt akkor sem lesz teljesen tiszta a dolog.. de kbra megérted.. és ha már képes voltál végignézni mind a 6 részt, akkor biztos hogy tetszett és a 2. újranézésre egycsapásra minden világos lesz (nekem legalább is olyan 95% ig világos lett :vigyor:)
Az az AMV még nincs meg.. de kösz hogy mondod.. már szedem is :)
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Yukimura írta:Nálam az FLCL várólistán van, mint oly sok anime. Az biztos, hogy eddig csak jót hallottam róla. Hamarosan megnézem.
Vágj bele, de ne ítélj korán!!!
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Yukimura írta:Sajnos ki kell ábrándítsalak benneteket. Egyszerűen nem tudtam végignézni. Sajnos az abszurditás (humorral, vagy anélkül) nem az én esetem. Sumimasen. ::jcrazy::
Hát ez már régen volt.
A 3. részig jutottam.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Egyetertek Yukimuraval, legalabbis nekem se jott be az FLCL. Jopofa volt, de egyszeruen tulsagosan alterkodo es ertelmetlen az en izlesemnek... raadasul a rajz se jott be. En szeretem az abszurd dolgokat (pl. most is a Jungle wa itsumo Hare nochi Guu-t nezem xD), de a FLCL nem az en esetem. Vegigneztem, de csak nagy nehezen, es azota se neztem ra. ^^
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Szerintem meg állati jó, mert pl. az Excel Sagával szemben van egy óriási előnye: pörgős. A ES-ból néhol igencsak hiányzott a lendület, de itt az operatőr kitett magáért. :thumb: És a zene tényleg jól festi alá a jeleneteket, annak ellenére, hogy nem kifejezetten passzol az ízlésvilágomba...

Egyetlen bajom van csak vele. Mi a ráknak van épp most vizsgaidőszak??? Így nem tudok leülni nyugton megnézni még egyszer, mert juszt se arrafelé zakatolna az agyam... ::pirate::
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Szegény Őrnagy ;) örülök, hogy tetszett az anime, legalább látom nem vagyok egyedül :^_^:
Én eddig 3× néztem végig és még mindíg nem untam meg.. amúgy meg én 5. részig nem teljesen értettem, hogy miről is van szó.. Aztán minden kivilágosodott előttem 8)
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Stoker írta:Szegény Őrnagy ;) örülök, hogy tetszett az anime, legalább látom nem vagyok egyedül :^_^:
Én eddig 3× néztem végig és még mindíg nem untam meg.. amúgy meg én 5. részig nem teljesen értettem, hogy miről is van szó.. Aztán minden kivilágosodott előttem 8)
A Gainax cuccaiba általában elég sokmindent bele lehet magyarázni...de az alapszálat mindenki megtalálja, a többi meg már a hangulat dolga... :D
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Én is rávettem magam a megnézésére, és mondjuk, hogy tetszett. De kb. 98%-ban leterhelte az agyamban a processzort (ez még a Lain-nél is csak 90% körül mozgott!), és a swap-nak se maradt sok hely. Aztán lehet, hogy csak túl sokat agyaltam rajta, és újra meg kéne néznem. Szóval, jópofa, csak én pont nem tudtam rajta kikapcsolódni 8).
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Shukuhai írta:Én is rávettem magam a megnézésére, és mondjuk, hogy tetszett. De kb. 98%-ban leterhelte az agyamban a processzort (ez még a Lain-nél is csak 90% körül mozgott!), és a swap-nak se maradt sok hely. Aztán lehet, hogy csak túl sokat agyaltam rajta, és újra meg kéne néznem. Szóval, jópofa, csak én pont nem tudtam rajta kikapcsolódni 8).
Nézzél meg pár AMV -t belőlle majd az segít...
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Hát nem egy egyszerű darab, az biztos, engem is rendesen leterhelt (szintugy jobban mint Lain, pedig az se kutya!).. Első rész után 2 percig csak ültem és meredtem magam elé, hogy ezt most mi a rák volt...

Véleményem szerint 2. megnézésre baromi jó, nekem jobban tetszett mint elsőre..
Végig olyan élményeim voltak, hogy "JA TÉNYLEG!" meg "ERRE NEM IS EMLÉKEZTEM!".. hát nem lehet tagadni egyik kedvenc animém... 8)

-×-×-×-×-×-×-×-×-×-×-×-×-×-×-×-×-×-×-×-
Zodd írta:Nézzél meg pár AMV -t belőlle majd az segít...
Stoker írta:No akkor feltöltöttem 2 amv-t, mint ahogyan azt megígértem fórumtalin Zoddnak (úgyhogy töltsd is le! :D ) Meg ajánlom mindenkinek! sztem mind2 nagyon jó, de ez csak magánvélemény, meg az anime-t is kedvelem..

ftp://usteam.uw.hu/Anime4/AMV/FLCL%20-% ... tures.mpeg
ftp://usteam.uw.hu/Anime4/AMV/Anime%20M ... Deadly.mpg

(ja igen mind2 FLCL amv.. (a MSI - Futures sztem nagyon is illik az anime hangulatához, mert pont olyan beteg a zene is :D ))
ööö igen, igaza van Zoddnak! :roll:
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Az AMV segít megérteni? Ez nekem új. Holnap kipróbálom.
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Shukuhai írta:Az AMV segít megérteni? Ez nekem új. Holnap kipróbálom.
Szvsz nem.. az kikapcsolódni segít! jajj, lol :dirr:
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Az *.omg változathoz van rendezői kommentár, nagyon érdemes azzal is végignézni! :thumb:
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Uhh. Akkor holmarad a megértés varázsa. Az FLCL-t nem kaphatod készen, magadnak kell megtapasztalnod :lol:
De komolyan, anyit lehet agyalni rajta, hogy az csak na. Egyik emészthetőbb kérdés: Létezik, hogy Hellsing parodia van az 5. részben? És mi a cimek értelme? Mert szerintem van...
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

BNC írta:Uhh. Akkor holmarad a megértés varázsa. Az FLCL-t nem kaphatod készen, magadnak kell megtapasztalnod :lol:
De komolyan, anyit lehet agyalni rajta, hogy az csak na. Egyik emészthetőbb kérdés: Létezik, hogy Hellsing parodia van az 5. részben? És mi a cimek értelme? Mert szerintem van...
Lehet agyalni rajta, csak sztem nem érdemes, egyszerűbb, ha átadod magad a hangulatnak. Egyébként vagy 20 filmnek benne van a paródiája, szóval lehet válogatni.

A rendezői kommentár meg nem sokat segít. Legalábbis nekem nem mondott olyat, amiről magamtól ne jöttem volna rá (jó persze, pl. amikor box és baseball elméletről beszélnek, azt pont nem tudtam, de a történet szempontjából lényegtelen).
Válasz küldése