Ghost in the Shell 2 Innocence

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Szerinted csak látványfilm lessz?

Igen
15
26%
Nem
32
55%
Mégse :)
11
19%
 
Szavazatok száma: 58

Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Ghost in the Shell 2 Innocence

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Na gondolom mindenki már várja és örved neki, vagy esetleg nem is érdekli?
Én várom nagyon és érdekel a ti véleményetek is róla.
Valóban csak egy látványfilm lessz? (én remélem nem) :idea:
Szerintem megint megmutatja merre kéne tovább fejlődni a teknikával és hogyan kéne együtt élnünk vele.
Na ennyit így téme indítónak remélem többeket is érdekel. :shock:

Ps.: valaki már rendelkezik hozzá felirattal? annak a jelentkezését is várnám.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Már nagyon várom, de gondolom 20 év múlva tudom csak beszerezni...
Remélem több lesz látványfilmnél, nem mondok előre semmit, majd kiderül. Az első GITS mély nyomokat hagyott bennem, fantasztikus...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Én csakménykedni tudok, "A Remény Hal Meg Utoljára" alapon, hogy több lesz mint Látványfilm... :hee:
Ha fele olyan jó lesz mint az első, akkor már elégedett leszek.... ::neko::
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Valami infó nincs róla a halandó emberek számára? Kinek a micsodája lesz? Pár fals bennfentes adat? Nomeg ez a szavazás kicsit... öhmm... ezt így nem tudom megítélni, szóval én inkább az "érdeklődéssel várod vagy teszel rá?" kérdést tettem volna fel (előbbi :]).
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Akkor a valami kis infó róla kimásolva a Cannes i bemutató füzetéből:

INTRODUCTION
After nine years, acclaimed writer/director MAMORU OSHII follows up his cult hit,
Ghost in the Shell – one of the biggest anime successes of all time – with the
long-awaited sequel, Ghost in the Shell 2: Innocence.
STORY
It is the year 2032 and the line between humans and machines has been blurred almost
beyond distinction. Humans have forgotten that they are human and those that are
left coexist with cyborgs (human spirits inhabiting entirely mechanized bodies) and
dolls (robots with no human elements at all). Batou is a cyborg. His body is artificial:
the only remnants left of his humanity, are traces of his brain… and the memories of
a woman called The Major. Ghost in the Shell 2: Innocence is the story of a solitary
cyborg who desperately wants to hold on to what’s left of his humanity in a world where
the worth of the human soul is fading almost into obscurity.

És egy kis üzenet Mamoru Oshii-tól:

MESSAGE FROM DIRECTOR/WRITER MAMORU OSHII
“Why are humans so obsessed with recreating themselves?”
Economic recession… corporate downsizing… violent crime… We live in a cruel and frightening
world. For some time now, I’ve been working in the animation industry – a sinful world unto itself –
and frankly, have gotten tired of dealing with people in general. Sometimes, I imagine eliminating all
human interaction and spending the rest of my life at home in Atami, relaxing and soaking in a hot
spring. I feel old – every day, I have to force myself to go to work. It is this culture of fear and anxiety
that I want to depict cinematically. This film is about the future of humanity, which I’m very much
interested in.
There are no human beings in Ghost in the Shell 2: Innocence. The characters are all human-shaped
dolls, i.e., robots. For some reason, people have always created robots in their own image. I
wonder why? I don’t suppose that the human figure is the most practical shape for industrial robots.
What is it about people that make them do such illogical things? I thought that exploring this
question from the doll’s point of view would help me better understand human nature.
Batou, the main character of Ghost in the Shell 2: Innocence, is our guide throughout the film. While
investigating a case involving malfunctioning androids that went berserk, Batou encounters various
types of dolls: a broken android who has gone mute, a female robot who looks exactly like a human, a
group of dolls burned in effigy by a mob of humans, and a man who willingly transforms himself into a
corpse and flatters himself that he has transcended human limitations. Through this experience and
a series of battles, Batou is wounded and further mechanizes his body – gradually becoming more and
more like an inorganic doll. The dolls that Batou meets have their own outlook on humanity. Each
doll, from their non-human point of view, examines such human traits as arrogance and deceitfulness.
Batou and his partner Togusa (who is mostly human and thus representing the viewer) embark on a
journey through hell that forces them to ponder the meaning of human existence. Batou’s function is
to drive the narrative forward, leading the audience vicariously through Togusa.
This movie does not hold the view that the world revolves around the human race. Instead, it
concludes that all forms of life – humans, animals, and robots – are equal. In this day and age when
everything is uncertain, we should all think about what to value in life and how to coexist with others.
We all need friends, family, and lovers. We can’t live alone. In the year 2032, when this movie takes
place, robots and electronic beings have become necessary companions to people. Actually, that
time has come already. What we need today is not some kind of anthropocentric humanism.
Humanity has reached its limits. I believe that we must now broaden our horizons and philosophize
about life from a larger perspective. With this film, I hope to reflect upon the uneasiness that
pervades the world today. Under such conditions, what is the meaning of human existence?

Remélem elég érdeklődés felkeltő lett.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

már én is nagyon várom...g.i.t.s. 1 rulez...
abe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.09.17. 07:42

G.I.T.S I

Hozzászólás Szerző: abe »

Sziasztok!
Segítséget szertenék kérni.
Szerda este (09.15) az mtv1-en leadták az első részt, aki ezt felvette DVD-re -vagy tud vkit akinek megvan- és tud belőle csinálni egy példányt nekem annak nagyon hálás lennék!
abe4@freemail.hu
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Abe:9 van egy ilyen nevű haverom:) Szegedi vagy?:) Amugy nem tul nagy az avatarod? Nah ennyit a leszolásokból:)

A GITS 2-t meg tudtam volna már nézni, de cannes-i filmefesztiválon készült kamerás felvétel nem nagyon érdekel... majd normálisan megnézem. Feliratrol meg annyit hogy amikor már töbek számára is elérhető lesz akkor a fansubberek ugyis leforditják 1 nap alatt az 100% :)

Speciál iszonyatosan várom a trailerek láttán... azok nagyon megmozgattak. Van hivatalos honlapja is (Bár gondolom többen felfedezték szal nem is linkelek most ide)

Mindenesetre az Innocence OST-ből a Follow me-t rongyosra halgattam :)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nos, ami a "latvanyfilm/nem latvanyfilm" kerdest illeti... ez a review azt mondja, foleg latvanyfilm, es az alapjan, amit eddig lattam a filmbol, egyet tudok erteni vele (persze maj' kiderul). De... "Oshii can’t help but coat the entire film in an extra-thick layer of bombastic pretension" - ez NAGYON latszik mar a trailerbol es a reklamokbol is. Sajnos. A review lenyege: "There isn’t a lot of depth, but the film desperately wants you to regard it as being deep; it’s an exercise in transparency. That doesn’t mean Innocence is without merit, it’s just easier to find the film’s good points on a purely surface level." Eegen. Ez is latszott mar a trailerbol.

Ja, es: ELEGEM VAN A BASSETEKBOL! Komolyan, eddig se voltam oda ezert a kutyafajtaert, de most, hogy az Innocence miatt mindenhol azok vannak... @____@
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Infok egy oldalról a GITS2-vel kapcs.:

"- Gondoltam nyitok egy Gits2 témát, mert ha van olyan anime, ami megéri az elõretekintõt, akkor az Innocence az ilyen! Itt szeretném megosztani veletek azokat a linkeket, képeket, amelyek meglátogatása elengedhetetlenül fontos minden Ghost int he Shell rajongó számára;)
- Nos akkor talán kezdjük az elején. A Ghost in the Shell 2: Innocence c. Japán animet, 2004ben mutatták be Japánban. Levetítésre kerül majd Amerikában, és majd jövõre, 2005 tavaszán esetleg még Európába is eljut:/ Az anime indult a Cannes-i Filmfesztiválon is! A film rendezõje ezúttal is Momoru Oshii.
- Akkor linkelek pár képet a hivatalos trailerekbõl, valamint a trailerek elérhetõségét is megadom;) Érdemes mindet letölteni!!
- Innocence DVD japán megjelenés:
megjelenési dátum: 2004 szeptember 15.

> Normál változat - 2 DVD / DD-EX / japán felirat / 3,999 yen
> Limitált változat - VOLUME 1 / DOG BOX:
>> 2 DVD / DD-EX / DTS / japán felirat / kutyás zenedoboz / 6,825 yen
>Limitált változat - VOLUME 2 / STAFF BOX:
>> 2 DVD / DD-EX / DTS / japán felirat / forgatóköny / continuity book / staff script / 6,825 yen
> Gyûjtõi változat - COLLECTORS' BOX:
>> 5 DVD / DD-EX / DTS / japán felirat / 40 centis gynoid szobor / 2 album / 52,290 yen"

A DVD-k külseje (párositsátok értelem szerűen:) ):

KépKép
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

A trailert múlt héten töltöttem le asszem. Tök jó, meg minden, de nekem úgy tqnik, mintha tényleg jó sokat dobtak volna a látványba, csak remélni merem, nem a story hátrányára... bár vannak félelmeim...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Eddig 3szor láttam a DVD rip verziót.... IMÁDOM! :D
The last Angel...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Az infok amiket bemásoltam nadjp oldaláról valók (ugye jol mondom).
s képk is ha jol emlékszem
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

:) Igen ezeket énis közöltem :)
The last Angel...
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Na most megQrülök, hogy én is lássam *___* Kíváncsi vagyok már nagyon, ha nadjp mondja...
OFF: nem lehetne esetleg ezt a témát az animések közé tenni?
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Példát tudnék hozni. 2005-ben lesz a Batman. Nah most a batman az már most egy hatalmas kultuszfilm. A 2005ös uj Batman rendezésekor egyszerűen NEM LEHET ELCSESZNIÜK a rendezőknek és egyéb mesterembereknek a dolgot, és szerintem ugyan ez van a GITS2-vel is.
Egyszerűen túl nagy jelentőségű ez a második rész ahhoz, hogy csupán látványfilm legyen. Egyszerűen nem engedhetik meg maguknak ezt a lukszust.

Amint a nagyközönség számára is elérhető lesz... talán NGE-i nagyságokba tör... talán le is taszítja a képzeletbeli "trónról"
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Kép

Kép

Kép

Kép

forrás: www.nadjp.tk
The last Angel...
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Jól van nadjp... :cool: anyummal majd te számolsz el... :cool: ezek után már végképp nem érdekel a havi forgalmam :D
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nekem kell olyan repülő:) Amugy a trailerek nagyon tetszenek. Régen láttam már őket... de nagyon jók! Mindenképpen megszerzem az első adandó alkalommal és csendes magányomban nézem majd meg (mert senki nincs itt szegeden akit ismerek és animos:)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Na most kezdem el nézni... remélem lejön a 2. cd is mire befejezem az elsQt ^^""""""
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

valakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii................ felirata kinek van eme müalkotáshoz?
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Bele van égetve, nem? Magyart meg én a superubtitles-ről szedtem le. :D ::jblush::
Ma lehet megnézem harmadjára is ^^""""""""""""""""""" Togusa-kun ga daisuki ::daisuki::
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Ayanami írta:Bele van égetve, nem? Magyart meg én a superubtitles-ről szedtem le. :D ::jblush::
Ma lehet megnézem harmadjára is ^^""""""""""""""""""" Togusa-kun ga daisuki ::daisuki::

Hmm magyar sub is van már? linkel meg tudsz dobni Aya-chan? :$
The last Angel...
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Super Subtitles

"I will use Google, before..." :dirr:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Amúgy csak az a gáz a feliratban, mármint az angolban, hogy mondja-mondja-mondja a szöveget japánul, felirat meg sehol :weh: :weh: nem csoda hogy zavaros egy kicsit...ha valakinek meglenne angol szinkronnal, szóljon ^^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése