Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Goshujin-sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.08.25. 07:38
Tartózkodási hely: valahol ott

Hozzászólás Szerző: Goshujin-sama »

Az RTL2-őn is "Drága férjemnek" szólítja Narakut Kagura.
Az életben a legfontosabb a chips és az Ecchi... és a Hentai...
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Mert végülis ők egy házaspár. Igaz, hogy Kagura Naraku reikarnációja, de attól méd egy házaspár. ::uhoh::
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én valahogy nehezen tudom házaspárként elképzelni őket...
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Tehetek én róla? Ez van ezt kell szeretni! Mondjuk ez igaz, de panaszoddal fordulj a készítőkhöz.::jnotes:: (És valóban nagyon furcsa! Hiszen Naraku saját teste és vére. ESZMÉLETLEN!!!!!!!!)
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

kész vérfertőzés........ pfujjj ::japtoun::
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Hát igen! Kannát pedig a lányuknak fogadhatnák nem? És a család csak úgy lasz teljes, hogy Naraku teremt melléjük egy-két mutáns szörnyet és őket is Inuyashára uszítja. ::jhihi:: Ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ryou írta:Hát esetleg a 2. rész tud rémisztő lenni, amikor InuYasha megölte volna Kagomet, ha nem botlik meg, vagy amikor átváltozik a Százlábu szörny, de az elsőben? :weh:
Az első részben volt az összes százlábús jelenet, és a rész végére már ki is nyiffant. Amikor IY majdnem megölte Kagomét, az valóban a második rész, viszont csak egy pillanatnyi jelenet, ellentétben a démonos részekkel (százlábú, démon varjú, stb.), amik jóval horrorisztikusabbra sikerültek. :wink:
Goshujin-sama írta:Találtam még 1 bakit az 53. részben, amikor az a bazi nagy szellem Inuyashát állandóan "kisember"-nek nevezi.(nem biztos,hogy baki...) :roll: :roll: :roll:
Ebben nem tudom mi a baki, IY kisebb és fiatalabb is volt nála.
csemi andi írta:Mert végülis ők egy házaspár. Igaz, hogy Kagura Naraku reikarnációja, de attól méd egy házaspár. ::uhoh::
Ezt nem kellene ilyen magabiztosan terjesztened, ugyanis nem igaz. Kagura pusztán Naraku egyik ivadéka, akit a saját testének egy részéből hozott létre, de Naraku ugyanolyan "sakkfigurának" takinti, mint Kannát, és a többi ivadékát. Az a mondat, hogy "Drága férjem, Naraku" egy hatalmas hülyeség, ami a fordító történetben való járatlanságáról sokat elárul, és egy kicsit még az angol nyelvtudásáról is. (ha a németeknél is ugyanez a hülye mondat hangzott el, akkor nekik is gratula...) Az angol IY-ben ugyanis a mondat úgy hangzott, hogy "Naraku my dear", amin egyrészt lehetett érezni, hogy Kagura gúnyolódva mondja, másrészt ha az ember szó szerint lefordítja, abból mindenképp "Naraku drágám" esetleg "drága Naraku" lenne magyarul, és a "férjem" szó elhagyásával máris rögtön értelmes a mondat. (Azt ugye mi is szoktuk használni, ha valaki felhúz, hogy "figyelj drágám...", szóval ha az előbbi mondatot egy kis gúnyos hanggal is keverték volna, akkor most senki sem hinné, hogy házastársi viszonyban vannak.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2006.08.31. 10:25-kor.
Kép
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Idézet:
csemi andi írta:Mert végülis ők egy házaspár. Igaz, hogy Kagura Naraku reikarnációja, de attól méd egy házaspár. ::uhoh::
Ezt nem kellene ilyen magabiztosan terjesztened, ugyanis nem igaz.


Pedig egész végig abban a hitben éltem, mivel többször is "drága férjem"
fordítást hallottam. Ezennel bocsánatot kérek mindenkitől! ::jbow::
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

németül sincs semmilyen férj említve: "...Das muss ich meine Meister schon lassen" (még szerencse hogy anno felvettem ^^)- bár arra így is emlékeztem hogy férjet biztosan nem mondott
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Még hibás fordítással együtt is ki lehetett találni, hogy Kagura gúnyolódik, mert amikor az a bizonyos mondat elhangzott, látszott rajta, hogy nem éppen házastársi gondolatok járnak a fejében... :wink:
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Xelloss írta:Még hibás fordítással együtt is ki lehetett találni, hogy Kagura gúnyolódik, mert amikor az a bizonyos mondat elhangzott, látszott rajta, hogy nem éppen házastársi gondolatok járnak a fejében... :wink:
na ja.drakula a (félre)fordítónak... egyébként is. hogy lehetne kettejük között bármi efféle kapcsolat? mégha az inkarnációs dolgot le is számítjuk, Kagura lenne a világon a legboldogabb ha valaki végre eltenné lábalól Naraku-t, Naraku meg gondolkodás nélkül megölné ( :cool: ) Kagurát ha úgy hozná az érdeke
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Nyugottan csámcsogjatok még rajta!:osmad1: Így is le vagyok lombozva, mert egyfél órával ezelőtt jöttem haza az évnyitóról. ::bawl:: :sobsob: :ossad: :cry: :wwall:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

csemi andi írta:Nyugottan csámcsogjatok még rajta!:osmad1: Így is le vagyok lombozva, mert egyfél órával ezelőtt jöttem haza az évnyitóról. ::bawl:: :sobsob: :ossad: :cry: :wwall:
Ne vedd magadra, nem is rólad beszélünk, csupán egy sokak által félreértett jelenetet magyarázunk meg épp. :wink:
Kép
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Rendben megnyugodtam! ::jeye:: És túléltem az első napokat. :gurul:
Tudtok még még néhány ilyen helyzeteket?(Légyszi pü.-be írjátok, mert néha csak arra van időm, hogy azokat nézzem meg.) ::jumph::
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Úgy nem jó, ha csak jeleneteket nézel meg, inkább olyankor nézd, amikor teljes epizódokat is meg tudsz nézni.
Avatar
Lestat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.05.17. 12:29
Tartózkodási hely: Rózsaágy

Hozzászólás Szerző: Lestat »

Figyelem!!!!!!!!!!!

Szeptember 23,szombat ".NAgy inuyasha találkozó.

Cím:Bálint Zsidó közösségi Ház
1065 Budapest,Révay utca 16. (Opera melletti kis utcában)

Időpont:szeptember 23 15:00-20:00

A tali után pedig After party a Morrison Music Pubban 20:00tól.
részletek a http://www.inutali.atw.hu
oldalon
Lestat vagyok a vámpír....és halhatatlan....^^
Vérző Rózsa vagyok a Világ búrája alatt...
I LOVE BOYS......WITH OTHER BOYS.....:D

SZÁMOMRA AZ IDEÁLIS FÉRFI:BÁTOR,ÖNZETLEN,HŐSIES...I LOVE JACK SPARROW KAPITÁNY!!! :D:D:D
Avatar
Nakamura Kazuma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.05.19. 20:46
Tartózkodási hely: in your mind
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nakamura Kazuma »

Meg nem tudom mit csinalok 23-adikan, kozel lakok. :wink:
'SYD BARREEEEEEEEEEEEETT!!!!!!!!!!'


http://kazuma.middangeard.org.uk
Pink Floyd Fan Site
Avatar
KazeKami
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.07.19. 19:29

Hozzászólás Szerző: KazeKami »

Jó ég! De régen volt új hozzászólás! :shock:
Hallgattátok már a WIND CD-t?
Avatar
Ruka Jaganshi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2006.08.02. 12:54
Tartózkodási hely: Sárvár, Budapest... mikor hogy.

Hozzászólás Szerző: Ruka Jaganshi »

scineram írta:
Ruka Jaganshi írta:Opening szempontjából is. Viszont Narakut a magyar hangja szerettette meg velem. Yeah.
Arra gondolsz, hogy az openinget németesítették, mert akkor wtf?
Jóvan, én szeretem a német openingeket, az összeset, kivéve a Narutoét most. Szerintem jók. Aki japán openinget akar, nézze az animét japánul.
"És ne nézz le a harmadik szememért, jó?" (Hiei)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem az egyetlen bajom a német openingekkel, hogy agyon vannak vagdosva.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hú de jó, hogy nem látom én a német openingeket. ^^

Amúgy pont most nézem az animét, úgy döntöttem, ha már úgyis annyit láttam belőle, akkor most már rendesen megnézem elejétől a végéig.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Ejha, Narumi... :shock: Hát, hajrá! Kemény dió lesz, én nem bírnám mégegyszer xD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jó látni, hogy rajtam kívül érdekel még mást is ez a sorozat. :) Szerintem kétszer még simán végig lehet nézni, végülis ha beleszámolom, hogy a manga nagy részét is olvastam, akkor az olyan, mintha háromszor láttam volna. :wink: (ja, és az A+-os adás, akkor már négyszer XD)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Edina-chan írta:Ejha, Narumi... :shock: Hát, hajrá! Kemény dió lesz, én nem bírnám mégegyszer xD
Ugyan már! Csak 167 rész eddig + a négy movie. Az nem is sok. :P
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jó, de én nem láttam annyira sokat belőle, kb. harmadannyit láttam, mint amit az A+-on leadtak, de hát mondom, egyszer végig kéne nézni ezt is...

Tény nálam, hogy általában menekülök az 52 részesnél hosszabb animéktől, de néha még a 26 is sok, remélem ezt ki fogom bírni, mert néha tök uncsi tud lenni...

Jaj, basszus, mekkora gáz, nem tudom hogy másnál is ugyanezt csinálja-e, de valamiért nálam a japán szinkron lassú, és elmélyülnek a hangok... (Ugyebár minél lasabban játsza, annál jobban mélyíti a hangszínt...) Ezért nézem most még magyarul, ameddig lehet, aztán majd jön a feliratos verzió a 80. rész környékétől, addig valahogy kibírom a magyar szinkronnal... Egyébként különösebb bajom nincs vele, csak azért... mégiscsak japánul a legjobb. :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Válasz küldése