Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mangába is érdemes belenézni, azután még kevésbé fogod utálni Kikyou-t. :wink:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kösz, asszem megfogadom a tanácsod.

De szerinted kezdjem el most olvasni a mangát vagy inkább nézzem végig előbb a sorozatot? Hogy a jobb?
(sok mangaolvasást nembírja a szemem, sajna ezért nemnagyon haladok velük :cry: )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ayumie írta:sok mangaolvasást nembírja a szemem
Sötétben nem szabad olvasni, mindig legyen elég megvilágítás. Szünetet is tarts, ha kezded érezni. Végülis csak jobb, mint a monitoron bámulni a részeket. :thumb:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayumie írta:De szerinted kezdjem el most olvasni a mangát vagy inkább nézzem végig előbb a sorozatot? Hogy a jobb?
(sok mangaolvasást nembírja a szemem, sajna ezért nemnagyon haladok velük :cry: )
A manga és az anime 90%-ban ugyanaz, de mivel a sorozat befejezetlen vége után valószínűleg kíváncsi leszel a folytatásra, ezért előbb nézd végig az animét, aztán utána dönthetsz, hogy olvasod tovább mangában a 35. kötettől (ahol az anime félbehagyta a sztorit), vagy elkezded a mangát az elejétől, hogy a korábbi részeket lásd papíron is. :)
scineram írta:Sötétben nem szabad olvasni, mindig legyen elég megvilágítás. Szünetet is tarts, ha kezded érezni. Végülis csak jobb, mint a monitoron bámulni a részeket. :thumb:
Szerintem pont arra célzott, hogy a gépen való olvasástól megy szét a szeme. ^^"
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Aham.Okés.
:roll: én mindig úgy számítógépezek hogy töksötét van a szobában mert sok fénytől meg a fejem fáj. De azért túlélem. Viszont mangaolvasás közben amikor már szúr a szemem és hú de izgi a sztori akkor lehetetlen szünetet tartani, sajna :D

De én tudok uralkodni magamon. :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Túljutottam a Shichinintai részeken (R.I.P. Bankotsu, Jakotsu, titeket szerettelek a legjobban *sniff* ::bawl:: ), aztán végre egy kis felüdülés, és végre megint a 20. században, yes... Ez a színházi ökörködés annyira, de annyira fájt, hogy a hajamat tépkedtem, és nem győztem este fél 11-kor visszatartani a röhögésem (anyámnak feltűnt volna, elvileg tanultam XDD). Anime szerintem még ennyire nem fájt nekem... (Na jó, talán kivétel azumanga, de hát az már csak ilyen... XDD)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kulturális Fesztivál? :D Az egy baromi jó rész. XD (Főleg ahhoz képest, hogy filler.) Talán akkor röhögtem a legjobban, amikor mutatják a folyosót, ami tele van más animék szereplőivel: Devil Hunter Yohko, Lum-Shampoo mix, Ojamajo DoReMi-ből az egyik kisboszorkány, meg Shinichi és Ran a Detective Conanból. :lol: (Ha valaki felfedezett még egyéb karaktereket, az szóljon! XD)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Igen, az a rész. XD Én annyira nem néztem, hogy ki minek öltözött be, túlságosan le voltam már fáradva akkor. XD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
dzseni33
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.02.25. 19:23
Tartózkodási hely: otthon

Inuyasha

Hozzászólás Szerző: dzseni33 »

Abban a részben az is jó, hogy Kagomenak és a barátnőinek újra meg kell csinálniuk az összes ételt! :lol: :lol:
Avatar
soragirl
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.23. 10:42
Tartózkodási hely: Varbó (de néha Miskolc is)

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: soragirl »

dzseni33 írta:Abban a részben az is jó, hogy Kagomenak és a barátnőinek újra meg kell csinálniuk az összes ételt! :lol: :lol:

Az akkora rész...
Én japán szinkronnal, angol felirattal nézetm, de naon fájat az a résuz, + az előadás a végén, ahogy Inuyasha belép... Azér abba van vmi...
You don't know me
Don't ignore me
You don't want me there
You just shut me out
You don't know me
Don't ignore
If you had your way
You just shut me out
Make me go away
"I'd say it's time too late."
"Save water, drink beer!"
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

júúj. Eljutottam addig a sorozatban hogy...
InuYasha már benn van a hegyben és éppen úgy lett vége a résznek hogy farkasszemet néz Renkotsu-val.
Szóval most nagy lázban vok és ennek hatására előkerültek a fanartjaim is amiket viszekmagammal a suliba :-P
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hú, én meg ott tartok, hogy Inuyasháék megtudták, hogy hol van az utolsó ékkőszilánk, valamint útnak indultak, hogy eljussanak ama bizonyos helyre. Persze ez is valami csapda lesz majd, ez az újjászületett Akago gyerek (nem tudom az új nevét -_-) vérlázítóan idegesítő, akkor pofája van...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Narumi írta:Hú, én meg ott tartok, hogy Inuyasháék megtudták, hogy hol van az utolsó ékkőszilánk, valamint útnak indultak, hogy eljussanak ama bizonyos helyre.
Azok nagyon jó részek, nem lövöm le a poént, de anno rendesen meglepődtem, amikor kiderült, hogy pontosan hová mennek. :D
Narumi írta:Persze ez is valami csapda lesz majd, ez az újjászületett Akago gyerek (nem tudom az új nevét -_-) vérlázítóan idegesítő, akkor pofája van...
Hiába, látszik hogy Naraku fia. :-P Amúgy Hakudoushinak hívják. :wink:
Kép
Avatar
soragirl
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.23. 10:42
Tartózkodási hely: Varbó (de néha Miskolc is)

Hozzászólás Szerző: soragirl »

Én sem akarom lelőni a poént, de én is a fejemt fogtam mikor kiderült hova mennek, és márcsak azt nem értem, h h került 1eltalán oda az a szilánk?
You don't know me
Don't ignore me
You don't want me there
You just shut me out
You don't know me
Don't ignore
If you had your way
You just shut me out
Make me go away
"I'd say it's time too late."
"Save water, drink beer!"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

soragirl írta:Én sem akarom lelőni a poént, de én is a fejemt fogtam mikor kiderült hova mennek, és márcsak azt nem értem, h h került 1eltalán oda az a szilánk?
Spoiler: Amikor Housenki meghalt, magával vitte a szilánkot a túlvilágra.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Haladok... lassan de biztosan. NEM olvastam el a spoilert! ez csoda...
és a sorozattal is... éppen Jaken próbát elszakadni Sesshoumarutól számítva a nagy csatára.....- és felbukkan a dumáló kölyök-...... :cool:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Titkos írta:
soragirl írta:Én sem akarom lelőni a poént, de én is a fejemt fogtam mikor kiderült hova mennek, és márcsak azt nem értem, h h került 1eltalán oda az a szilánk?
Spoiler: Amikor Housenki meghalt, magával vitte a szilánkot a túlvilágra.
Várj, ki is az, akit leírtál a spoilerben? Nem jut eszembe, pedig láttam már azt a részt... Wazz, nem tudom megjegyezni a szereplőket... XDD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

A 155. rész tájékán tűnik fel és az aki olyan teknősbéka-szerű youkai, a túlvilágon találkoznak vele, nála van az utolsó szilánk amit végül Inu-nak sikerül megszerezni, és amit belerak a kardjába, és ami által képes lesz a Kongosoha nevű támadását előhívni a Tessaiga-nak. :cool:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Shinzo: Így van, illetve még annyit fűznék hozzá, hogy ő készítette a fekete gyöngyöt, amivel el lehet jutni IY-ék apjának a sírjához. Viszont a Kongosouhával kapcsolatban valamit félreérthettél. Nem kell hozzá Shikon szilánk, és nem attól tud gyémántokat lőni, mert belerakják. Régen láttam már azokat a részeket, de a Kongosouhát valahogy úgy kapja meg, hogy Housenki-t kell legyőznie, talán pont a fejét széttörni, vagy hasonló. Aztán persze nem öli meg, de asszem úgy is megkapja tőle a támadást, bár mondom, ezt már picit régen láttam. ^^" Amikor Shikon szilánkot tesznek a Tessaigába, az majd az utolsó anime részben lesz, viszont attól nem kap semmilyen új technikát, csupán felerősődik. (És ezt a szilánkot a harc után ki is veszik a kardból, bár nem emlékszem, hogy konkrétan mutatták -e, de a mangából kiderül, mert ott már egy szilánk van csak "szabadon", és az is Kohaku hátában.)

Egyébként IY témában (nevek megjegyzése, és hasonlók) nagy segítség a Furinkan IY részlege. :)
Kép
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Oké, bocsi... én is rég láttam már és hirtelen csak így jutott eszembe, most én is utánanéztem, és tényleg úgy történt :cool:
Avatar
dzseni33
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.02.25. 19:23
Tartózkodási hely: otthon

Hozzászólás Szerző: dzseni33 »

Tök jó tegnap kiadták az InuYashának a 9.-ik dvd-jét. :D :D :-P :-P
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jeh, most már csak 3 rész van hátra, azazhogy csak kettő. ^^ Csak most már muszáj szünetet tartani, mert reggel óta csak Inut nézek. :P

Egyébként... Nem tudom, hogy csináltak-e versenyt Kagome×Inuyasha és Kikyou×Inuyasha között? Melyik úgy általában a nyerő páros? ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Narumi írta:Egyébként... Nem tudom, hogy csináltak-e versenyt Kagome×Inuyasha és Kikyou×Inuyasha között? Melyik úgy általában a nyerő páros? ^^
Verseny még nem volt tudommal, de a fangirlök közt általában a Kagome x Inu a népszerű, amúgy meg embere válogatja, én pl. mindkét párosítást szeretem. :)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát akkor én valószínűleg a kevesebbik hányadba tartozom, mert én Kikyou×Inuyasha pártján állok. Főleg azóta a rész óta, amikor a végefelé volt ilyen dupla rész, ami a múltbéli eseményeket mondja el: pl. miért valósulhat meg egyáltalán, hogy Kagome a két világ között járhasson meg ilyenek. Meg hogy került a pók jel Naraku hátára.

Egyébként tegnap végére értem az Inuyashának. Szerényke véleményem pedig az, hogy egyszer mindenképpen meg kell nézni. Vagy kétszer, ha valaki még jobban át akarja látni a dolgokat. Nem lett belőle nálam nagy kedvenc, 10 pontból kb. 6-ot kap nálam. Hosszú sorozat, ez oké, de teli van fillerekkel, amik miatt néha nagyon unalmas tud lenni (főleg a közepén), a sorozat LEZÁRATLAN (de már kezdem megszokni, hogy animéknek általában elrontják a végét). Nem szeretem, ha ennyi kérdést nyitva hagynak. Sz'al én is belépek a 2. sorozatot akarók táborához. :D

Sok-sok karakter közül a kedvenceim lettek: Sesshoumaru, Rin, Kikyou, Miroku, és még sokan mások... :D
Akiket viszont nem kedvelek: Shippo (nagy a szád, fiam! :evil: ), Naraku

Narakut többek között azért utálom, mert nem tisztességes ellenség. Aki csak egy gömb védelmében tud kiállni az ellensége elé, az menjen már a fenébe... Gyáva dög. Másrészt meg felfedeztem benne egy olyan emberi tulajdonságot, amiért néha nagyon tudnék gyűlölni: ez pedig az, hogy mindenkit eltaposva, barátból ellenséget csinálva érje el a végső célját. Ezt az egyik legundorítóbb emberi tulajdonságnak tartom, többek között ezért utálom Narakut. Meg a harmadik ok az, hogy utálom az ilyen elpusztíthatatlannak minősülő ellenségeket. Abban nicns semmi izgalmas.

Sz'al röviden ennyit. Jó volt, szép volt, ha lesz egyszer második sorozat, emgnézem...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Narumi írta:Hát akkor én valószínűleg a kevesebbik hányadba tartozom, mert én Kikyou×Inuyasha pártján állok. Főleg azóta a rész óta, amikor a végefelé volt ilyen dupla rész, ami a múltbéli eseményeket mondja el: pl. miért valósulhat meg egyáltalán, hogy Kagome a két világ között járhasson meg ilyenek. Meg hogy került a pók jel Naraku hátára.
Az a special olyan szomorú, és mégis olyan szép. T__T Egyébként én mindkét lánnyal bírtam, Kikyou-val nagyon szépek együtt, viszont azt a hülyéskedést, amit néha Inu végrahajt, csak Kagome tudja kihozni belőle. XD Szóval Kagomével aranyosak ketten. :)
Narumi írta:Egyébként tegnap végére értem az Inuyashának. Szerényke véleményem pedig az, hogy egyszer mindenképpen meg kell nézni. Vagy kétszer, ha valaki még jobban át akarja látni a dolgokat. Nem lett belőle nálam nagy kedvenc, 10 pontból kb. 6-ot kap nálam. Hosszú sorozat, ez oké, de teli van fillerekkel, amik miatt néha nagyon unalmas tud lenni (főleg a közepén), a sorozat LEZÁRATLAN (de már kezdem megszokni, hogy animéknek általában elrontják a végét). Nem szeretem, ha ennyi kérdést nyitva hagynak. Sz'al én is belépek a 2. sorozatot akarók táborához. :D
Esetleg addig olvasd el a mangát. :) Igaz, hogy még mindig fut (bár azért valszeg idén már vége lesz XD), de messze nincs benne annyi filler, mint az animében, és általában még azoknak is van valami kis jelentőségük a szereplők vagy a történet szempontjából. (Bár végülis szerintem az animében sem volt annyira vészes a helyzet. Van egy filler dömbing úgy 80-100 részek között, de azokat is ki lehet bírni, ami pedig a sorozat harmadik felében, vagyis a vége felé van, azoknak a nagy része vagy vicces, vagy szép. :) Bár lehet újra kéne néznem, mert így a manga után már biztos jobban feltűnnének ezek a részek, mint anno.) Szóval az anime második megnézése helyett szerintem inkább olvassa el mindenki a mangát az elejétől, mert van pár apró, de fontos eltérés, és valahogy a manga jobb egy picit, persze ez csak az én véleményem. :wink: A sorozatnak amúgy azért lett ilyen béna vége, mert egyrészt lecsökkent a nézettsége, másrészt a Sunrise nagyon el akarta már kezdeni a Yakitate Japan anime verzióját, és akkor már úgy intézték, hogy direkt nyitva hagyták a sztorit, mert ez jó reklám a mangának. (Amúgy megjegyzem, én az anime végén az egész Goryoumaru-Moryoumaru dolgot nem értettem, és utána a mangából jöttem rá, hogy pontosan hogy is van ez, szóval azt sem magyarázták el...) Egy második szezonnak én is örülnék, eddig sajnos az egyetlen hivatalos infó annyi, hogy anno amikor a sorozatnak vége lett, a producer azt nyilatkozta, hogy a manga befejeződése után talán lesznek animés folytatások is. (ez lehet sorozat, OVA, vagy Movie) Más kérdés, hogy szerintem azt ő sem gondolta, hogy a manga ennyire hosszú lesz, mivel anno Rumiko a 20. kötet körül mondta, hogy "most tartunk kb. a történet felénél", és ha ez így lett volna, már 10 kötet óta vége lenne a mangának. XD De én reménykedek, ha mázlink van, idén végre befejeződik a manga, és talán hallunk majd valami bejelentést a Sunrise-tól. :)
Narumi írta:Narakut többek között azért utálom, mert [...]


Teljes mértékben egyetértek az itt elhangzottakkal. Naraku baromi gyáva, ezt abból is észre lehet venni, hogy csak azután mer szemtől szemben harcolni IY-ékkel, miután egyre táposabb lesz. Ugye az elején még sokszor használt fabábukat, és a kastélyából "mozizva" nézte a harcot. Aztán amikor új testet szerez a Hakurei hegynél, onnantól kezdve már zsarolás és védőpajzs nélkül is mer harcolni, de ha az ellenfele egy kicsit is felülkerekedik rajta, akkor azonnal farkát behúzva pucol el. >__> Barátai nem voltak, max szövetségesei, és azoknál is folyton törte a fejét, hogy hogyan döfje őket hátba, tulajdonképpen aki csak kapcsolatba került vele, az szinte mind megbánta. Undorító egy féreg, én sem tudom tovább ragozni.
Annak, hogy csaknem elpusztíthatatlan, annyi értelmét látom, hogy így legalább ellene és a teremtményei ellen harcolnak egészen a sztori végéig. Sokan unták, hogy még 40 kötet múlva is őt üldözik, csak már jelentősen megerősödve, de szerintem ez így van jól. IY-vel és Kikyou-val tudjuk mit csinált, Miroku családját megátkozta, Sangonak is elbánt a rokonaival... Ezek után elég hülyén nézne ki, ha mondjuk a 20. kötet körül legyőznék, és jönne egy random főgonosz a semmiből, akihez semmilyen szál nem fűzi őket, és csak azért kellene ledarálni, hogy megint legyen fight. Akkor nem sokban különbözne a sztori egy átlag shounen fight mangától, és akkor már inkább legyen a Naraku szál rétesre nyújtva szerintem.
Kép
Válasz küldése