Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
FayeValentine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.06.07. 15:49
Tartózkodási hely: Bebop űrhajó

Hozzászólás Szerző: FayeValentine »

Narumi, én osztom a véleményed. Szerintem nem baj az, ha kitesznek oda egy kis sárga karikát, nekünk attól nem lesz rosszabb, no meg abban tényleg igazad van, hogy a gyerekek nagyon bele tudják magukat élni az egészbe. Amikor én még régen a Gumimacikat néztem, meg ezeket a Disney rajzfilmeket, akkor azt hittem, hogy én is tudok varázsolni, meg én vagyok az egyik maci... szóval egy gyerek nagyon bele tudja ebbe magát élni, sokszor hiszi a rajzot valósnak. Így szerintem nem baj, hogy kint van a karika, nekünk mondom nem rosszabb. :-P
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Emberek, úgy látom, a topic kezd nagyon eltérni a témájától. A "sárgakarikás, rtlklubos" dolgokat legyetek szívesek privátban (vagy cseten) megbeszélni. Köszönöm. :cool:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
snakekiller
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2005.03.28. 13:06

Hozzászólás Szerző: snakekiller »

Andro írta:Ezek szerint mindenki olvasta az ominózus hírt. Engem már nem lep meg. Bár szerintem egy gyerek el tudja dönteni, hogy amit a TV-ben lát az valóság-e vagy sem. Kivéve, ha valami baj van vele.
Ez azért nem ilyen egyszerű... a kisgyerek, még szellemi fejlettségénél fogva nem teljesen alkalmas arra, hogy a "valóságot" és a "fikciót" elkülönítse. Számára valamilyen szinten a tv-ben látott dolgok is valóságosak, persze nem teljes egészében. A szülői felügyelet rendkívül fontos, főleg kicsi korban ("Pistike tedd le azt a kést", "Nem Pistike, nem minden tehén lila", stb.). Ráadásul a gyerek utánoz. Átveszi a számára "szimpatikus" viselkedésmintákat, cselekvéseket, beszédstílust, mondhatni öntudatlanul is "szerepjátszik". Éppen ezért veszélyes a kicsik jellemfejlődése szempontjából egy olyan karakter "központbahelyezése", mint InuYasha, gondolom senki nem szeretné, ha a kisgyereke úgy viselkedne, mint kedvenc hanyou-nk. :) Egyébként ezt nem csak én gondolom így, hanem nagyrészt a gyerekpszichológia hivatalos álláspontja is ez.
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Huh, amikor olvastam Elhaym hozzászólását azt hittem megintcsak felrobbanok... Hogy csinálhatják ezt?? Olvastam a véleményeiteket és vannak emberek akiknek igazat adok. De mondjuk lehet, hogy most hülyének fogtok nézni, de szerintem az Inuyasha nem olyan véres, mintahogy egyesek itt beállítják, és ha az lenne is tök mindegy, mert az RTL klubbon amúgyse láthatunk egy csepp vért sem, mivel megvágják. Tehát ez a szegedi ....fietalember nem láthatta a vágatlant, hacsak nem látta valahol, és azt hitte, hogy a rtl-n is az megy. No, mindegy. Ez egyszerűen már diszkrimináció, ha mondhatom ezt anime utálat, melyet egyesek éreznek, és nem akarnak egy japán rajzfilmet sem látni Magyarországon, vagy inkább egyáltalán sehol sem. Meg az is csak egy részből dönt? Ugyanmár! Meghogy Inu jelleme miatt a gyerekek antiszociálissá válnak, ugyanmár! Jó, elhiszem, hogy beleélik magukat, de tekintve, hogy ott a 12-es karika én nem foglalkozom az az alattiakkal, mivel azoknak nem lenne szabad nézniük a műsort, azért van ott a jelzés, a szülő tehet arról, ha az 5 éves gyerek bele éli magát Inu helyzetébe, vagy Narakuéba és úgy kezd el viselkedni, nem az anime. Így ha a 12 felettieket nézziük az nem fogja magát bele élni úgy, hogy azt higyje oh én vagyok Inu Yasha. Vagy ha mégis, ő azért már felfogja, hogy mi történik,és látja, hogy a kezdetben barátságtalan Inu, akinek nem voltak barátai, a körülötte lévő barátok hatására milyen változáson megy át, mert már közel sincs olyan durva, mint az elején. És ezt nem látják benne?... S amúgyis látni olyan mesét, ami durvább az Inunál és nem anime, mégis hagyják had menjen a minimaxon. A múltkor láttam egy mesét, persze ott nincsenek korhatárok, tehát a két éves gyerek is nyugodtan nézheti. És lám hírtelen mit láttam benne? Egy ilyesztő zombit, amint éppen a főhős felé tart, meg szellemeket. LÁttam olyat is, hogy egy viziszörny egy az egybe bekapta az egyik pasit, és utána nem mutatták, hogy a gyomrában vígan lubickol, mintahogy a kisgyerekeknek szóló mesékben szokás, nem megette, vagyis itt tényleg meghalt. Nem fröccsent vér, meg semmi ilyen nem volt, de akkoris bekapta. Az nem ilyesztő egy szerencsétlen gyereknek? Na, mindegy. Lehet, hogy én reagálom túl a dolgot. De szerintem az Inuyasha előtt mondjuk a hülye talkshowkat kellene előbb letiltani a műsorról...
Kép
snakekiller
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2005.03.28. 13:06

Hozzászólás Szerző: snakekiller »

XTea írta:Jó, elhiszem, hogy beleélik magukat, de tekintve, hogy ott a 12-es karika én nem foglalkozom az az alattiakkal, mivel azoknak nem lenne szabad nézniük a műsort, azért van ott a jelzés, a szülő tehet arról, ha az 5 éves gyerek bele éli magát Inu helyzetébe, vagy Narakuéba és úgy kezd el viselkedni, nem az anime.
A szülői felügyelet igazán a téves információktól, félreértésektől tudja megmenteni a gyereket, az (önkénytelen) azonosulástól nem mindig, persze van rá mód, de nem mindegyik szülő kiképzett pedagógus.
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

snakekiller írta:A szülői felügyelet igazán a téves információktól, félreértésektől tudja megmenteni a gyereket, az (önkénytelen) azonosulástól nem mindig, persze van rá mód, de nem mindegyik szülő kiképzett pedagógus.
Jó persze, igen. De akkorsem nekik szól az Inu. A szülő meg tudja tiltani a gyerekének, hogy mit ne nézzen. Főleg, hogy általában egy családban egy tv van csak. általában. Ahol meg kettő, vagy több, ott is tud róla gondoskodni, hogy mit ne nézzen. Mert ha nem, akkor a gyerek bármit megnézhet, akár a 16 os jelzésű erőszakos filmeket is, vagy a 18-as jelzésűt. És akkor meg tök mindegy, hogy milyen karika van a sarokban... szerintem legalábbis, jó, persze az rtl klubnak sem közvetlenül a reggeli gyerekeknek szóló mesék után kellene sugároznia, de azt sem mondom, hogy hú, de el kell dugni az esti műsorok közé. Persze lehet, hogy rosszul gondolom.
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Csak hogy tisztában legyünk az összefüggésekkel:
Az RTL Klub az első 19 részt vágatlanul adta le (na jó, az endinget levágták), októberben kb a 12. rész környékén jártak, szóval onnan látott egy részt ez a szegedi fiatalember, VÁGATLANUL, ezután panaszkodott az ORTT-nek. Aztán decemberben megindult ugyebár ez a tartalmi vizsgálat, gondolom itt kapott észbe az RTL, hogy hoppá, ha nem ezek még a karikát is kevéslik, akkor inkább vágjuk meg. Tehát rosszul hittük, valószínűleg nem a reklámidő miatt vágják az IY-t december óta (mert azóta vágják...), hanem mert megpróbálták elkerülni a büntetést. Leglábbis szerintem. Ha így nézzük, akkor viszont érthető, hogy miért vágta az RTL Klub, és szvsz örülhetünk, hogy legalább vállalta, hogy folytatja a sorozat sugárzását ^^"
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Egyetértek Raisu-val.Az RTL most is szüneteltethette volna.de mégse tette,és tudtuk nézni vasárnap.Beszéltem egy RTL-es lánnyal.Az 52.részig biztos leadják,de vágottan.
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Jó, értem eről nem tudtam. De most hogy már megvágja az rtl klub nincs joguk le venni a műsorról. Ne mondják, hogy még ez sem elég?
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Kéretik visszakanyarodni a témához, és befejezni az offolást, meg a méltatlankodást a gonosz média miatt. Ez itt nem az RTL klub fórum. Ezzel kapcsolatban keressétek meg a TV csatornánál az illetékeseket.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Hát, ha off-nak számít, hogy megbeszléjük egy anime magyarországi helyzetét az anime topicjában, akkor bocsánat. :roll:

Megvan már valakinek a DVD?
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Az, hogy már több oldal óta más nem megy, mint "vágás így, vágás úgy, fujj hülye rtl, brühühü" az igenis off, ráadásul nulla értelme van.
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

A movie 4-hez magyar feliratot már csináltak.
Be szabad linkelni?
Akit érdekel inkább priv-et küldjön a biztonság kedvéért.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem is meglesz magyar felirattal, ha barátnőm már készen van vele.
Kép
Avatar
chris6
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.06.05. 17:30

Hozzászólás Szerző: chris6 »

hi. hanyadik részben kéri meg miroku sango kezét? már nagyon kiváncsi vagyok. én még csak a 67. résznél járok
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Kérlek ne spoilerezz, vannak akik nem tudják hogy meg fogja tenni... (mint ahogy én sem... -__-) ami spoiler azt fehér betűvel kell írni ^__^
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Engem nem zavar a spoiler,de mivel másokat igen,ezért tiszteletbe kell tartani.:)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Megnéztem a 46.részt.Bírom amikor Inuyasha féltékeny.:)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Elhaym írta:Megnéztem a 46.részt.Bírom amikor Inuyasha féltékeny.:)
De akkor olyan kawaii! Nagyon bírom azt a fejet. :lol:
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Andro írta:
Narumi írta:A 46. rész az tegnap volt az RTL Klubon? Én lemaradtam az első feléről. ^^" Mik voltak az előzmények? Mert amikor bekapcsoltam a tévét, akkor már két lényice ellen viaskodtak...
Hát a rész elején megjelent Koga, szokásos féltékenységi jelenet. Aztán Koga megtalálta Naraku-t, aki újabb démont csinált és azzal kellett Koga-nak és Inu-nak harcolnia.
Juromaru meg a másik? Ritka rondaságok voltak. :? :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Midoo 2005.07.11. 20:05-kor.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

SZVSZ inkább vágják, csak ne büntessék meg őket, és ne menjen el a kedvük a többi rész leadásától ^^"
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

chris6 írta:hi. hanyadik részben kéri meg miroku sango kezét? már nagyon kiváncsi vagyok. én még csak a 67. résznél járok
132. részben :cool:
ha jól emlékszem..
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Midoo írta:Churomaru meg a másik? Ritka rondaságok voltak. :? :)
Juromaru és Kageromaru. :wink:
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Titkos írta:
Midoo írta:Churomaru meg a másik? Ritka rondaságok voltak. :? :)
Juromaru és Kageromaru. :wink:
Elég érdekesen ejtették, mindjárt átjavítom. Amúgy elég bizarr volt, hogy a szájából kelt ki. Nekem vhogy az Alien-t idézte.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Egy RTL-es lánytól tudom,hogy megvették az újabb 52 részt és már szinkronizálják is. :D
Válasz küldése