Ghost in the Shell

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Mit szólsz a moviehoz?

Nagyon tetszett
67
60%
Elég jó volt
19
17%
1* meg lehetett nézni
14
13%
Nem tetszett
12
11%
 
Szavazatok száma: 112

Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Ghost in the Shell

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nem láttam még ilyen topicot, de úgy gondolom, ha van film, ami megérdemli, az ez. Sajnos csak a moviehoz volt még szerencsém, de szeretném megszerezni a mangát meg a sorozatot is.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Szerintem én vagyok a világon az egyetlen, akiben semmi különösebb nyomot nem hagyott ez a film..igaz végig se néztem. Azt azért nem mondanám, hogy nem tetszett, de a cyberpunk világ nagyon távol áll tőlem, habár a Lain-t azért szeretem. Lehetséges, hogy majd valamikor egyszer ismét nekiállok, mert azért érdekes témát feszeget a sztori, csak hát ugye a tálalás az, ami nem nyerte el a tetszésemet.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nekem DVD-n van meg, és mivel elQször semmit nem értettem belQle, minden bajom volt tQle ^^"", nem igazán voltam oda. Vagy harmadjára sikerült végignéznem, aztán némileg fejlQdött az angolom is, és egyszerqen azóta imádom. :) Meg jó párszor megnéztem már...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

LeWish írta:Szerintem én vagyok a világon az egyetlen, akiben semmi különösebb nyomot nem hagyott ez a film
Nem, mert már ketten vagyunk. :dirr: (Nekem sem tetszett egyáltalán.)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Rage írta:
LeWish írta:Szerintem én vagyok a világon az egyetlen, akiben semmi különösebb nyomot nem hagyott ez a film
Nem, mert már ketten vagyunk. :dirr: (Nekem sem tetszett egyáltalán.)
I shall join your cause, noble crusaders. :dirr:
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Hmm.. éne lőször elaludtam rajta... aztán megnéztem... a haverom azt mondja, hogy akkor van értelme, ha hozzánézem a Moviehoz a többit... majd, ha lesz idegzetem, akkor megpróbálom...
Amíg csak a filmet láttam, nem tom megmondani, hogy rossz-e., vagy jó...
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

LeWish írta: semmi különösebb nyomot nem hagyott ez a film...
Nekem sem jött be igazán.
Szerintem inkább azokban hagy mély nyomot, akik úgy ülnek be rá, hogy nekik erőszak meg meztelenség kell, merthát olvasták az újságban, hogy az anime ilyen. (meg persze azokban a szülőkben is, akik hozzák a gyereket, mert azt hiszik, pokemon^^')

Jaigen edit, merthogy van sorozat is: Első néhány részt megnéztem belőle, és a a többi 'majd egyszer talán' könyvtárba került^^'
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

A GitS egy nagyon jó film, már sokan, nálam okosabb emberek elemezték hogy miért is, és nagyrészükkel egyetértek. Nem szép dolog pl. egy sorozattal hasonlítani, mert mozifilmként teljesen más mércéknek kell megfelelnie. De azoknak kiválóan megfelel.

Amúgy nem igaz hogy "látni kell hozzá a többit is". A manga teljesen más, igaz hogy annak egy, központibb szálát veszi fel a film, de teljesen megáll a saját lábán.

Csak tény, hogy nem pörög és oda kell figyelni. Hiába, Oshii már csak ilyen.
Avatar
DarkstaAaR^.^
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.25. 00:05
Tartózkodási hely: Dujv

Hozzászólás Szerző: DarkstaAaR^.^ »

Film nekem is teccet, viszont a sorozat az első két rész után nekem is a "majd eccer" kategóriába került (pedig még nem hagytam félbe animet...)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem a "türhető" kategóriába tartozik. Nem mondanám, hogy rossz volt, viszont az is biztos, hogy ha nem a meet-en kapom ajándékba, kazettán, magyar felirattal, akkor lehet, hogy soha nem néztem volna meg. Bár igaz, hogy én alapból sokkal jobban szeretem a sorozatokat, mint a filmeket.
Kép
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Csatlakozom a többséghez: egyátalán nem tetszett, és nem lehet mellette aludni sem, a vége pedig EGY NAGY NULLA. Ha egy sorozat első része lenne, akkor azt mondanám, gyenge kezdés, de ezt eredetileg egy különálló történetnek tervezték :P[/b]
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Mondjuk inkább úgy, hogy nem egy átlagos anime ami sokban hasonlít egy impresszionista festményre...ha nem figyelsz oda önmagadra miközben nézed , ha nem szánsz rá időt, hogy mementokon elgondolkodj akkor ez nem a te filmed, de ezért nem lesz kevesebb vagy több...csupán másmilyen...talán sokak számára emészthetetlen...

Nekem az egyik legelső anime volt a Kenshin OVA-k után amit megnéztem és a mai napig a kedvencek között található...tény, hogy eléggé...hmm...milyen is..nem jut eszembe a jó szó...iagaz van Meglivorn-nak..eléggé...Oshii
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A Ghost in the shellt érdekes, hogy sokan találják kicsit unalmasnak... mondják ezt anime fanok és olyanok is akiknek megmutattam a filmet, hiszen sokat hallottak rola azok is akik azt sem tudják mi az az anime. Be ekll valjam, nekem másodszori nézés után esett le minden a történetből, és utána tudtam értékelni a művet, mej kétség kivül gyöngyszerm az animeok tengerében
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Néha belebotlok emberekbe, akiktől azt hallom:
"Ja, anime... igen... láttam a Ghost in the Shell-t és nagyon bejött." :weh: :shock:
Az már más kérdés, hogy más animékről fogalma sincs és akinek ez bejön, az meg is érdemli!!!! :lol: Ilyenkor szépen kell mosolyogni, bólogatni és aztán gyorsan pl. a mosdó felől érdeklődni... :cool:
No time... no time... T.T...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

ilyen "hozzáértők" a világon mindenhol vannak:)
Az ilyenekkel nem kell foglalkozni, mert csak felidegesitenek:)
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Én igazán igyekszem! :o
De olyan sokan vannak.... :cry:
No time... no time... T.T...
Avatar
Kyo-Sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.09.03. 12:56
Tartózkodási hely: EDO

gits

Hozzászólás Szerző: Kyo-Sama »

Mindenkinek van kedvenc es semleges es rossz anime elmenye. Nekem tetszett a Ghost in the Shell, igaz csak a movie-t lattam.

Nem tudom ti hogy neztek animet, de amiota elek azota minden egyes konyvben es filmben a mondanivalojat latom. Lehet az egy iszonyatosan szarul megrendezett film is, ha van tartalmas mondanivaloja, akkor tetszeni fog. Hiszen lehet, hogy direkt csinaltak meg ugy.

Nekem ezert tetszett, mert igen kemeny mai napig megvaloszalatlan kerdeseket vetett fel a film.

Ilyen anime pl. a Hoshi No Koe. 25 perces. Rovid, grafika 100%. Lelektani hatas 100% es megis sok ember megnezi es azt mondja: "Ja h ez volt? Jo szar..".. Kozben pedig a hideg futkosott a hatamon annyira megerintett.
Sad but true...
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Fogadjunk a "láttam az evangeliont a voxon es tökjóvolt" nem zavar.
A GitSt nem kötelező szeretni. Több embert ismerek akinek nem tetszett. De az mélységesen elszomorít hogy "evarulez" meg "lainkúl" és "shinchantökjó" emberkék egyszerűen leszarozzák, és nyiltan lesajnálják azt akinek tetszett.
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

2x megnéztem... talan az első animék között volt amiket lattam és a látvány nagyon tetszett, az élmény pedig.. kicsit nyomasztó hangulata volt de sztem dukál hozzá... nem tartom valami húdejónak.. de húderossznak se...
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A Hoshi no Koe mindmáig a legtökéletesebben összerakott anime. Eddig 4szer néztem meg, és mind a nég alkalommal erőlködnöm kelett, hogy ne bőgjem el magam. Szerencsére van 1-2 normálisabb haverom, akiknek megmutattam a filmet, és mondták, hogy ilyet mégegyzser ne csinálljak, majdnem öngyilkosak lettek.

A "lainkúl"-hoz csak annyit tennék hozzá, hogy 3 nap alatt megnéztem mind a 13 (vagy 12) részt és foggalmam sincs miről szól az egész:) Tetszett, ahogy a mackópizsamás kiscsaj hirtelen PC függő lesz és a szobáj úgy néz ki a végére, mintha a Blame manga egyik "forgatási" helyszine lenne, de nem tudtam megérteni sajnos azt az animet. Arisu és Lain nővére jó bőrök voltak ;)

A meló iseje alatt (Mert hogy ott unatkoztam ennyit) sikerült még megnéznem az Akirát, amiből azért már sokkal több mindent felfogtam, habár ott is vannak még fekete lyukak. Hát... egyszer 2x meg lehet nézni (Dragonball utánzó :)))))) )

Ekkor néztem meg másodjáa a Gits-et és ekkor változott a véleményem.... megnéztem még néhány rész Trigunt, és vagy 250edjére ismét végigizgultam a Vampire huntert is :)
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

próbáljunk már a témánál maradni. Egyébként a GITS nagyon jó anime. ennyi. Lain a lain topicban tessék leszólni, ott majd visszaszólok.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Csak azt irta le, hogy a GITS-et milyen örülmények között nézem meg másodjáa, melyek bizonyára befolyásolták a róla kialakult véleményemet, s mint ilyen a témához kapcsolódott a hozzászólásom ;)

A lain topikba majd benézek főnökasszony tessék megnyugodni, hiszen addig nem tudok elaludni mig meg nem tudom mi az a Werid...vagy Wired
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

akárkinek akármi a véleménye a ghost in the shell nekem nagyon bejött... a zenéje nagyon bejött(ahoyg a gyors részek alatt is teljesen lassú zene szól), aztán azok a részek amikor a várost mutatja be azok hihetetlenül szépen vanak megrajolva, és a mondanivalóról pedig annyit hoyg pont azért király mert az ember nem érti meg elsőre, és ezért meg fogja nézni mégegyszer, ellentétbe azokkal az animékkel amiken az ember gyorsan és elsőre átesik...mindenesetre a gits szerintem azok közé az animék közé tartozik amiket rendesen meg kell emészteni...(persze egyszerübb az első után leszarozni)
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Bevallom, én abba a szégyenletes társaságba tartozom, akiknek a kedvenceik közt van a GitS movie. Ha tízszer nem láttam még, akkor egyszer se. És nem azért, mert még a negyediknél sem esett le, hogy miről is szól. Egyszerűen csak tetszik. Megragadott az egész. Nem kezdem el tételesen felsorolni, hogy miért/mivel. Ráadásul ez az egyik anime, ami engem hozzászoktatott a lassab műfajhoz (igen, a Lain is). Ha ~3-5 évvel ezelőtt láttam volna, valószínűleg végig unatkoztam volna rajta. Szóval az én véleményem az, hogy érdemes pár év után elővenni azt, amit egykor félredobtunk.
Avatar
Zombee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.09.04. 08:57
Tartózkodási hely: Otthon

Hozzászólás Szerző: Zombee »

Sziasztok! Zombee vagyok, ez az első hozzászólásom. Nem sűrűn fogtok erre látni, mer' nem vagyok egy nagy fórumozó, viszont:
szeptember 15. (szerda) MTV (már a magyar... :-)) 23:30. Ghost in the Shell (keressétek úgy, hogy "Szellem a kagylóban"! uff... :osbleh: )
Na sziasztok! ::jthrill::
Aláírás ándör konsztráksön
Válasz küldése