Ghost in the Shell

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Mit szólsz a moviehoz?

Nagyon tetszett
67
60%
Elég jó volt
19
17%
1* meg lehetett nézni
14
13%
Nem tetszett
12
11%
 
Szavazatok száma: 112

Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Titkos írta: Amúgy én is úgy vagyok vele, mint DeluksZ, amikor először láttam a GITS-et, simán éreztem vagy másfél órásnak. :wink:
Azt nem mondtam, hogy én nem. :^_^: Mivel elég tömény, különösen, ha még a szöveget is nyomon kell követni mellette.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

Őrnagy írta:
Titkos írta: Amúgy én is úgy vagyok vele, mint DeluksZ, amikor először láttam a GITS-et, simán éreztem vagy másfél órásnak. :wink:
Azt nem mondtam, hogy én nem. :^_^: Mivel elég tömény, különösen, ha még a szöveget is nyomon kell követni mellette.
számomra, nagyon érdekes volt hogy mivel szinkronos volt nem kellett annynira koncentrálno és igy (na meg már 3adszorra)határozottan rövidnek tünt.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Amikor elQször néztem - angoltudásom a béka se..e alatt volt - amcsi szinkronnal, 5 perc nekem 2 órának tqnt... kb. 3* kezdtem el, mindig a szemetes jelenetig eljutottam, aztán feladtam, mert majd elaludtam rajta ^^'''. Mióta értem, túl rövid ÇÇ
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Hali!

Most néztem meg a GITSet... hát elég vegyes kép alakult ki bennem róla... Talán mert csak unaloműzésből ültem le megnézi.
Szerintem túl sok mindent akartak belezsúfolni. Életdefiniciója, miazaegyén, stb., mindezt némi akcióval és látványosan. So-so. Jól van összerakva, de a híre alapján kiemelkedőbb valamire számítottam... megrázóbbat vártam, valamit ami mélyen elgondolkodtat, kidolgozottabb filozófiai szállal. Lehet, hogy a hiba az "én készülékemben" van, és nagyobb odafigyelést igényel a film, de nem estem hanyatt tőle...
Mindenesetre az az egy jelenet nagyon tetszett, mikor a főszereplő a végén megpróbálta a tank tetejét felnyitni, és eközbene ő kezdett szétszakadni. Megrázó volt..
(Tudom a filóra kellett volna koncentrálni, de az én, élet, stb. definiálása már lerágott joint, ráadásul más animékben jobban ki van bontakoztatva, és sokatmondóbban. Mindenesetre így gépvilág-AI-ember megközelítésből érdekes volt.)

A sokat emlegetett "csattanó"t nem fedeztem fel, sőt elég laposnak és hirtelennek éreztem a befejezést. Majd újranézem. :)

A szinkront nem éreztem rossznak, esetleg egy-két szereplő mormolta átélés nélkül a szövegét... Magyar szinkrontól nem rossz. :) Bár, mivel az eredetit nem volt szerencsém hallani, nincs viszonyítási alapom.

Byez
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
kaworu nagisa
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.02.25. 07:45
Tartózkodási hely: Terminal dogma

"I think I was born just to meet you, Shinji Ikari.

Hozzászólás Szerző: kaworu nagisa »

Pár évvel ezelőtt voltam egy anime vetítésen, ahol levetítették a Ghost in Shell-t, de - most meg lehet kövezni - elaludtam már a bevezető feliratnál :^_^:

Most viszont, hogy láttam is belőle valamit, nagyon tetszett!!!
Igaz a történet valahogy nem lopta be magát a szívembe, de bejöttek Kuszanagi gondolatai, az egyénről, az én-ről, az emberekről... főleg az a rész, amikor azt mondja, hogy "ha mind ugyanúgy gondolkodnánk túl kiszámíthatók lennénk, csak egy oldalról vizsgálnánk a helyzetet, ami igaz a csapatra, igaz az egyénre...."
Ja és a bevezető zenéje nagyon jó sztem :)
Amúgy mit imádnak ennyire a japánok ezen az ősleves elméletben? Több anime-ben is emlegetik... (Szegény Mr Miller, e kérdés hallatán most tuti felrobbanna az idegtől :dirr: )
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Én személy szerint 2002-ben láttam első anime-met a GITS-et. Elég hosszú időnek kellett addig eltelnie, mire sikerült végül megnéznem anmnak idején. Elsőre csalódás volt, de egy hét múlva elkezdett foglalkoztatni az egész dolog. Láthatatlanul hálózott be, és nagyon új tapasztalatként hatott rám. Azután megnéztem mégegyszer, és mégegyszer, és az old-timer kedvencemmé avanzsált. Azóta sem találkoztam számomra felforgatóbb, jellemformálóbb, és anime-bb anime-vel, mint a GITS-el. Rengeteget tanultam belőle, és nagyon sokat merítettem belőle későbbi életemhez. Napjainkban is nagyon sok dolgom kötődik hozzá, és szerintem ezután is egy még 2002-ben szezett tapasztalat által kijelölt úton fogok haladni. Azóta olvastam mind a két GITS mangát, és a szerelem azóta tart. Számomra a GITS "AZ" anime, nem holmi árú, vagy eldobható tucat anime. Sokkal több, ami egész lényemre kihat. Magában a GITS filmben szerintem nem a konkrét cselekedeteket kell figyelni, hanem a gyönyörű monológokat, és a képsorokkal való filozófálást.

Szerintem az mtv1-en leadott GITS szinkronja nem volt rossz, kicsit magyarosították is szerintem, hogy ne legyen annyira japán féleképpen kiégett, mint az eredeti. Persze ezzel nem könnyítették meg szerencsétlen első anime élményüket taposó sokak helyzetét a film megértésében Sokkal inkább egy űrt hagyott a film maga után amely új, és új anime élményekre éhezik. Pl a GITS újbóli megnézésére.
Avatar
kaworu nagisa
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.02.25. 07:45
Tartózkodási hely: Terminal dogma

Hozzászólás Szerző: kaworu nagisa »

Yukimura írta:Magában a GITS filmben szerintem nem a konkrét cselekedeteket kell figyelni, hanem a gyönyörű monológokat, és a képsorokkal való filozófálást.
:goodpost:
1et értek, engem is a tartalmi része fogott meg, nem pedig maga a cselekedete a történetnek. El tudott gondolkodtatni...
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Nem fogják megismételni az m1-en, vagy a 2-őn?
Vagy nem lehet valahonnan leszedni a magyar szinkronosat?
Előre is thanks! :wink:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Yuber írta:Vagy nem lehet valahonnan leszedni a magyar szinkronosat?
Úgy tudom, Zsozso tervezi, hogy felkerül az USTEAM-re.
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Ez bölcs dolog, sajnos én is lemaradtam róla, pedig érdekel a magyar szinkron milyensége.
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Titkos írta:Úgy tudom, Zsozso tervezi, hogy felkerül az USTEAM-re.
Az jó lenne. Volt egy-két érdekesség a magyar változatban, amelyekért érdemes lenne megnézni mégegyszer.
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Nekem nagyon hiányoztak a japán hangszínészek... De az biztos, hogy az Ezüstnyíl óta a legnagyobb magyarnyelvű anime-élményem. :) (Koliban a TV szobába vagy 6 embert csaltam be h nézze meg. :D Sajnos elég vegyes volt a vélemény.)
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Aki elaludt rajta, vagy nem tetszett neki, vagy most látta előszőr:

A GITS-nek NEM VÉLETLENÜL van olyan híre mint amilyen. Tudom, mert én is a ti cipőtökben jártam. Én untam előszőr... és rosszul éreztem magamat, hogy egy ilyen anime nem tetszik nekem, pedig mindenki hogy áradozik róla.

Szabályok: Igenis 3-4szer KÖTELEZŐ JELLEGGEL meg kell néázni az Animet... higgyétek el... eltelik két hét... aztán eltelik 2 hónap... nézzétek. Tetszeni fog az bitos. A másik nagy gond pedig hogy legötbbeknek ez az első animeja... márpedig nem a GITS-el kell kezdeni. Ez olyan mintha rajszakkörön azt mondanák az első órán hogy... "okés akkor most egy komplett tájképet festünk emberekkel"

Nézzétek meg égegyszer és mégegyszer.... onnan lehet tudni hogy megérettetek rá... amikor azon kapjátok magatokat, hogy tetszik:)
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

DeluksZ: Nekem ez volt az első animém, és a rákövetkező hétben megnéztem még n+1-szer, mert annyira megtetszett. Most akkor selejtes vagyok? :dirr:

(IGEEEN!)
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Kivétel erősíti a szabályt dzsafó :) Figyu...a kazettát akkor dumálljuk már meg. Tényleg nagyon kéne, és megköszönném. Ha van infod vagy uj dolog amivel szolgálhatsz ird már meg priviben légyszives. Nekem most menne kell nemsokára. Thx!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Október 9. Szombat
M2 23:40
Szellem a Kagylóban

Forrás: TVR HÉT

Végre meg tudom nézni magyarul is :D
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Megint játszák? Nafene.... remélem most NEM KEZDIK ELŐBB! :)
Hobart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2004.05.07. 15:02
Tartózkodási hely: Arrakis

Hozzászólás Szerző: Hobart »

Ez megszokott az mtv-nél. Hála égnek. :D Ez volt a Dűnével is. :D

Kiv. vagyok rá. Remélem most nem alszom el a kezdést. :D
"A vita célja az, hogy elferdítse az igazságot..."
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Az a baj, hogy okt. 9 mééég nagyon messze van:) Amugy jo az a cikk ami zzel kapcsolatban van a főoldalon.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Látom már megelőztek.. :D
Én is azt akartam mondani, hogy aki esetleg lemaradt volna róla, az megteheti október 9-én. :)
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Mindegy, az igyekezetedet értékejjük:)
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Hayy!!! Most töltöttem le a Ghost In The Shell - Innosence-t és nem megy nekem egyik felirat sem.... van valami 3 megás kutyula, de azt nem vágom hogy mi.... valaki nem tudna segíteni vagy megdobni egy subbal?
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Merma... sztem az innocence topikba ird.. ott talán többe sélyed lesz arra hogy kapsz egyet... Sajnálom, és speciál nem tudok segiteni:(
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

És az hun van? me nem találom... lehet hogy tök vak vagyok :dirr:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Mozi-TV-nél... már említettem, hogy át kéne ide pakolni :cool:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése