Final Fantasy - avagy van-e köze az animekhez?

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Milyennek láttad az FFU-t?

A mit?
13
32%
Jó volt
19
46%
Elment
6
15%
Nem tetszett
3
7%
 
Szavazatok száma: 41

Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Whiii!!!

Rage írta:(Ilyen alapon ugyanis a Chrono Trigger, vagy a Guilty Gear sorozat is anime.)
Mondasz valamit, de most csak az FFről van szó! Rage - Ön is.... nyert! :dirr:

SHiNJiN írta:Szerintem igen-igen sok anime van, amibe minimum besegítettek számítógépes grafikával / effektekkel, tehát nem kizárólag kézzel rajzolták. Akkor azok nem animék?
Azon meg felesleges vitatkozni, hogy az FF7-ben a karakterek egyértelműen japán stílusú rajzok, mert azok. Következésképp...
SHiNJiN!! Egyetértek!!!!!!!

Mindenkinek megvan a véleménye, és ezt nem megdönteni akartam ezzel a topiccal hanem felmérni....

Amúgy meg jó reggelt!!!! :dirr:
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Nem anime. Pont.
Nyertem? :wink:
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Szerintem a játék és az anime két külön fogalom. Vannak anime stílusú grafikával rendelkező játékok (technikai megvalósítástól függetlenül, tehát mindegy, hogy rajzolt, CG, cell-shade vagy akármi); de vannak számítógépes játék-szerű animék is (általában paródiák). Ettől még két különböző szórakoztatóipari műfajról (vagy művészeti ágról, ha úgy tetszik...) beszélünk.

A játékok alapján készült animációs film meg szerintem anime, ha japánban készült, és az anime sajátos jellemzőivel rendelkezik.
Igaz ugyan, hogy elvileg minden japán animációt animé-nek kellene hívni (sőt, a japánok minden animációt így hívnak), de szerintem abban az értelemben, ahogy mi itt a fórumban használjuk, és ahogy a köztudatban is van, szükségesek azok a bizonyos sajátos jellemzők, tehát az anime inkább jelent stílust, mint származási helyet.
(Persze mindez marhára elméleti vita, értelmezési kérdés, mindenki olyan értelemben használja ezt a szót, ahogy akarja.)
Mindenesetre az ilyen okfejtés szerint a Spirits Within nem anime, éppen azért, mert stílusában az élőszereplős filmek hasonmása kívánt lenni.
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SHiNJiN írta:Szerintem igen-igen sok anime van, amibe minimum besegítettek számítógépes grafikával / effektekkel, tehát nem kizárólag kézzel rajzolták. Akkor azok nem animék?
Azok igen, mert azokban van kézi rajz. (Sajnos egyre kevesebb, bár ez az én egyéni szoc. problémám. :wink: ) De az FF Movie tudtommal tisztán CG volt, így én azt nem tudom animének tekinteni.
Kép
Avatar
Orochimaru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.09.18. 10:45
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Orochimaru »

Azok igen, mert azokban van kézi rajz. (Sajnos egyre kevesebb, bár ez az én egyéni szoc. problémám. :wink: ) De az FF Movie tudtommal tisztán CG volt, így én azt nem tudom animének tekinteni.[/quote]


hát valakinek azért meg kelett rajzolni CG-t nem lehet csinálni alap nélkül
sztem legalábis a játék nem anime az más hogy vanak benne vonások de az játék és RPG nek hiják a stílusát sztem de ez az én meglátásom
-=(((())))=- My Eyes Are Burning With Bleeding Flames -=(((())))=-
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Ami miatt hamar képesek vagyunk sok mindenre rávágni, hogy anime beütésü, az maga a története a játéknak, a cselekmény megvalósítása, a felhasznált elemek, stb. FF-ek tele vannak ilyenekkel, másrészt a rajzok is nagyon hasonlítanak egy anime/manga rajzhoz, szóval ezek miatt sorolnám őket anime/manga hasommásként be.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Xellos írta:másrészt a rajzok is nagyon hasonlítanak egy anime/manga rajzhoz, szóval ezek miatt sorolnám őket anime/manga hasommásként be.
Nos igen. A már említett Chrono Trigger esetében a karakterdesign éppen egy elismert manga/anime akotó (Toriyama) műve, de biztos nem ő az egyetlen mangaka aki részt vett játékok fejlesztésében is.
De ettől még a játék játék, az anime meg anime marad.
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

sodd írta:De ettől még a játék játék, az anime meg anime marad.
Miért, írt valaki olyat, hogy az FF nem játék? A szavazásnál a kérdés úgy hangzik, hogy van-e köze a Final Fantasy-nek az animékhez.
Van.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Orochimaru írta:hát valakinek azért meg kelett rajzolni CG-t nem lehet csinálni alap nélkül
Hát, lehet, hogy amikor még a rajzasztalon van "artwork"-ként, akkor kézzel rajzolt, de a film-ben nem volt egy darab ceruzavonás sem, az fix. :wink:
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

De itt most nem a Filmről van szó hanem általánosan... :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Merma írta:De itt most nem a Filmről van szó hanem általánosan... :)
Tudom, de a játékokról nincs mit nyilatkoznom, hiszen azok játékok és nem animék...
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Láttad már vmelyik FF animet?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Merma írta:Láttad már vmelyik FF animet?
Még nem, de amúgy úgy vagyok vele, mint Sister Tenshi, hogy a kézzel rajzolt sorozatokat hajlandó vagyok animének tekinteni, de a filmet és a játékokat nem. Akkor fogalmazzak úgy, hogy az FF részben anime? :wink:
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én aszondom, hogy van belőle játék, film meg anime. :-P Mer ennyi erővel akkor minden videó játék alá japán anime lehetne. Az FF-re még azt se mondanám, hogy anime stílusú játék. Legalábbis a 9-et kivéve. Bár még arra se. (Tom, hogy a japánoknak minden rajzfilm anime, de nekünk nem. :-P De még ez is csak a filmre lenne igaz vmilyen szinten, mármint, hogy van köze bármi formában az animékhez - bár sztem nincs - mer a játék az játék.) Na ezt megin jól megaszondtam. ^^""
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Ez igaz, a játék az játék. De az ember ha egy ilyennel játszik, a tudatalattijában azonosítja az animeokkal, ez saját tapasztalat. Én pl. úgy indultam el az animeos pályafutásomon, hogy meglett az FF7, és elkezdtem vele játszani. Aztán rátaláltam egy netes oldalon egy NGE leírásra, és furán az volt az első reakcióm, hogy ez hasonlít rajzolásra, stílusra az FF-re. Tudom, érdekes elvonatkoztatás, mert a kettő között mégis marha nagy különbség van...de valahogy lehet őket egymás mellé állítani is, hogy az ember azt mondja rájuk, hasonlóak. Spec. én az FF7 hatására kezdtem el animeokat nézni...
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Xellos írta:Ez igaz, a játék az játék. De az ember ha egy ilyennel játszik, a tudatalattijában azonosítja az animeokkal
Nem tom, én nem. ^^" Nálam valamiért a kettő full külön van, de sztem ez már embertől függ.
Ja, és még mindig animék, animét stb. ^^"
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Te jó ég! Ugye nyithatok egy "Resident Evil/House of the Dead film és játék animék?" topicot, ugye? Mert japánnak japán mindkettő :^_^:.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nem. Megtiltom :D
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

JAFO írta:Te jó ég! Ugye nyithatok egy "Resident Evil/House of the Dead film és játék animék?" topicot, ugye? Mert japánnak japán mindkettő :^_^:.
Hasznos néha kicsit visszaolvasni.
:neutral:
Amúgy elég sok embernek problémája van a szavak értelmezésével: a kérdés az, hogy VAN-E KÖZE az FF-eknek az animéhez. A `Van-e köze az animéhez?` meg az `Anime-e az FF?` között óriási különbség van.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

A topic címe meg FF - avagy anime vagy sem. :-P
Egyébként meg ha annyi köze van hozzá, hogy Japánban készült és japánok rajzolták, akkor meg JAFO postja igen tanulságos. :-P
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Viszont úgy látszik, egy ember a topic címét nem olvasta el. ;P
Egyébként ez a "van-e köze" dolog olyan, mintha én azt kérdezném, hogy pl. egy H-gamenek van-e köze a Yamaha motorokhoz (van, mert mindkettőt japánok csinálták, nem? :P).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Rage... DE, és ez telljesen helytálló:) Egyébként én konkrét igennel válaszolnék. Totálisan van. A filmnek semmi... a játékokból csak képeket láttam, de már akkor nyolvánvalóvá vált hogy igen.... van KÖZE hozzá
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

Rage írta:Viszont úgy látszik, egy ember a topic címét nem olvasta el. ;P
De elolvasta, csak a szavazást találja a topik fő csapásvonalának, ezért azt tartja itt az elsődleges kérdésnek (kérlek Rage, javíts ki, biztos ebben is tévedek).
Rage írta:Egyébként ez a "van-e köze" dolog olyan, mintha én azt kérdezném, hogy pl. egy H-gamenek van-e köze a Yamaha motorokhoz (van, mert mindkettőt japánok csinálták, nem? :P).
Ha ebből ilyen filozófiai / etimológiai kérdést csinálsz, akkor igen.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

SHiNJiN írta:a szavazást találja a topik fő csapásvonalának, ezért azt tartja itt az elsődleges kérdésnek
Teljesen igazad van, elnézést kérek.
Tény és való, hogy a topicindító "kissé" más kérdést tett fel a szavazásnál, mint a topic címében (számomra érthetetlen okok miatt :dirr:).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

Rage írta:
SHiNJiN írta:a szavazást találja a topik fő csapásvonalának, ezért azt tartja itt az elsődleges kérdésnek
Teljesen igazad van, elnézést kérek.
Tény és való, hogy a topicindító "kissé" más kérdést tett fel a szavazásnál, mint a topic címében (számomra érthetetlen okok miatt :dirr:).
Ez mondjuk így igaz, ezért is beszélünk el egymás mellet elég sokan. Nagyjából mindenki tisztában van itt a játék és az anime fogalmával.
Válasz küldése