Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

nézőpont kérdése
a tapasztalat: mufi végletegig ragaszkodik az álláspontjához, és kipostolja a beled, mielőtt azt mondanád OFFTOPIC :D nekem ez a véleményem :-P :-P :-P
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

ein írta:nézőpont kérdése
a tapasztalat: mufi végletegig ragaszkodik az álláspontjához, és kipostolja a beled, mielőtt azt mondanád OFFTOPIC
Ha ha ha. :P Masok meg szeretnek dolgokat allitani rolam, meg "tenyekkel" dobalozni, attol fuggetlenul, hogy igazak-e vagy sem... es ezt nem szeretem.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

OFF...
mufurc írta: Ha ha ha. :P Masok meg szeretnek dolgokat allitani rolam, meg "tenyekkel" dobalozni, attol fuggetlenul, hogy igazak-e vagy sem... es ezt nem szeretem.
Naaa... mufurc, ne morogj *.* kukkantsd ezt meg :wink:
http://aoianime.animehq.hu/forum/viewto ... 8330#48330

Amúgy off vége ^^"""
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

mufurc írta:Csak nezz ra a review-kra. "wooow, brutalis eroszak es kawaii, artatlan csaj! Deep!"
De az ilyen review-k ki a búbánatot érdekelnek? Biztos vannak olyanok IS, akik emiatt nézik. De az egésznek közel nem ez a lényege.
mufurc írta:Egyebkent meg, szerintem az egesz tul hatasvadasz es eroltetett. Nekem nem meghokkento; nekem nem erdekes; az en erdeklodesemet nem birja felkelteni. En velemenyem, amit jogom van elmondani, es senkinek nem muszaj egyeterteni vele.
És ezt kökemény 1 rész után vontad le? ::jhuh::
Akkor én is élek a jogaimmal és nem értek veled egyet :wink:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akkor most én kérdezek: Mi az a seinen manga? :^_^:
Kép
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

Titkos írta:Akkor most én kérdezek: Mi az a seinen manga? :^_^:
A Seinen felnőttet jelent (megnéztem szótárban :drop: )
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:Akkor most én kérdezek: Mi az a seinen manga? :^_^:
Ideznem sajat magamat Mangazin forumrol... :D
Titkos írta:A seinen manga az milyen? A shoujot és a shounent ismerem, de erről még nem hallottam.
"Seinen" = "fiatalember" japanul - ebbol egyertelmu, hogy a seinen manga celcsoportja a fiatal ferfiak (18-29), de idosebbek is olvassak. Sokkal tobb eroszakot es fanservice-t (gyakran explicit szexet) tartalmaz, mint a shounen mangak, viszont altalaban komolyabb es "valosaghubb" a tortenetek temaja es megjelenitese (= rajzstilus). A temak termeszetesen olyanok, amik ezt a korosztalyt erdeklik, tehat pl. salarymanekrol szolo tortenetek, politika, egyetemi elet, drama, bunozes, stb... de persze ugyanugy van scifi/fantasy/stb, csak kevesebb. A seinen mangak is termeszetesen magazinokban jelennek meg, ilyenek pl. az Afternoon, a Young Jump, Business Jump, Ultra Jump, Young Magazine, stb.

Seinen manga pl.: Berserk, Tenjou tenge, GTO, Gantz, Jiraishin, MPD Psycho, stb. Az ezekbol keszulo animeket altalaban "leegyszerusitik" shounen szintre, hiszen ezeket az animeket foleg a tinedzserek nezik... a felnotteknek alt. nincs idejuk TV-zni.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

No, akkor én is jelentkezek mufurc általi (virtuális) torokátharapásra, és a többiek általi tetszőleges megkövezésre :dirr: , merthogy nekem még eddig tetszik is ez az Elfen Lied.

Persze abban egyetértek, hogy enyhén szólva eltúlzott az erőszak ábrázolása, de ez szerintem már olyan mértékeket ölt, hogy azt nehéz komolyan venni. Szóval ez nem a "fiatal felnőtt" célközönség számára vonzó elem, ennek maximum a 10 körüli vérpistikék örvendeznek (akik viszont valóban azt gondolják, hogy ők most nagyon "felnőttes" művet néznek)

A fanservice pedig (eddig) szerintem annyira nem gáz. Végülis csak annyi, hogy a főszereplőt mutogatják egy ideig meztelenül (teljesen erotikamentes tálalásban, mint ahogy a Gits-ben is van "duda a kamerába" shot bőséggel), aztán meg a poénkodások azzal, hogy Nyuu nem tudja (még), mi az a szexualitás, és kísérletezik (Chobits feeling)

Viszont meglepően őszintén (és durván) ábrázolja a pedofiliát. Szóval, persze, lehet ezzel poénkodni, meg minden, mint az Excel Saga-ban, meg a Battle Programmer Shiramittoménkiben, én azon is elröhöggetek, de hát a valóság azért más, és itt ennek a bemutatása ütött is rendesen.

Nem hiszem, hogy valami hűdeszuper, rettenetes, és pláne deep alkotás kerekedne belőle, de azért számomra bőven a nézhető, sőt érdekes kategóriába esik. Kedvenc animék közé igen valószínűtlen, hogy bekerüljön, de az "egész jó volt, nem bántam meg, hogy végignéztem" dobozba még bőven belefér. Talán azért érdekel, mert kíváncsi vagyok, hogy mi sül kiebből a furcsa többféle stílus összeházasítása koncepcióból. (Persze a véreshurkát meg a citromtortát is szeretem, de mégsem enném őket egytálételként összedolgozva, szóval végső ítélet majd az utolsó rész után lesz reális)
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

*headdesk*

Mondtam en egy budos szoval is, hogy tilos szeretni ezt a szerencsetlen animet? Mondtam en, hogy az en velemenyem univerzalis es mindenkire nezve kotelezo? Nem. Annyit mondtam, hogy engem az istennek nem birt erdekelni, es kifejtettem, miert - senki nem mondta, hogy ebben a topicban csak omlengeseket lehet rola irni, nem? Geez, people. Nyugodtan szeressetek az Elfen Liedet, oke? O___o Rolam meg le lehet szallni.

(Eskuszom, akarhanyszor ugy vagyok, hogy na, visszacserelem az avataromat Ban-chanra, mindig tortenik valami, ami miatt ismet aktualis lesz...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

OFF: Én csak azt nem értem, hogy ha tényleg 1 részt láttál, akkor minek vitatkozol itt ennyit? Ha én 1 részt láttam valamiből, lehet hogy leírom róla a véleményem, de ilyen iszonyat makacsul nem ragaszkodom hozzá, mint ahogy ezt te teszed. És ezzel le is zárom a témát (részemről).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszönöm a felvilágosítást, Mufurc! (ismét :) ) (Persze nem is én lettem volna, ha nem felejtem el, hogy ugyanezt már a Mangazinon is kérdeztem, és még választ is kaptam rá. ::reliev:: )
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Nekem tetszett eddig, ugyan 4 részt láttam csak még. Ugyan az 1. részből hiányoltam 1-2 dolgot, ami a mangában benne volt (az anime már jóval előrébb jár, az eddig angolra fordított 2 fejezethez képest), de határozottan nem rossz kis sorozat.
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Én most néztem meg az első részt és nagyon nem tetszik. Nem hiszem, hogy tovább fogom nézni.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

... ráérek arra még:) Enyenlőre más célponto vannak:) (Bubblegum Crisis)
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

eddig négy részt láttam.

minden bizonnyal a fanservice miatt csinálják a cuki kislány/ gyilkos állat kombót és tény hogy ez egy ,a brutalitása miatt, nehezen emészthető darab (ki hogy hívja: szar, nézhetetlen, hát soha többé... nekem 8), nekem valahogy mégis tetszik. Az ilyenekben sose a meztelen lánykákat nézem, vagy a sok vért, hanem a történet hatását szeretem.
a GSGben is tetszett, itt is ez fog meg: a kinullázott kísérleti emberkék és alkotóik/társaik viszonya... más horroron borzong, én inkább azt szeretem ha nyomaszt valami és az hogy a sors nem kivételez (tehát tutira behal aki szimpi) az eléggé jól hat...
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

Most néztem meg a 8. részt és valószínűnek tartom, hogy ezt az animét már végig fogom nézni :-P
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Galb írta:Az ilyenekben sose a meztelen lánykákat nézem, vagy a sok vért, hanem a történet hatását szeretem.
a GSGben is tetszett, itt is ez fog meg: a kinullázott kísérleti emberkék és alkotóik/társaik viszonya...
...én is kb. ugyanezt próbáltam leírni, hogy ezért tetszik.
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Kb.az első rész 3/4-ét láttam eddig, ezért még nemnagyon tok véleményt alkotni, de érdekel a téma...meg hogy miért gyilkolászik a csaj össze vissza...^^""""" biztos jó oka van rá....(nem olvastam el az eddigi hozzászólásokat a topicban, mert nem akarom lelőni magamnak a poént...>.<") szóval elkezdem én is töltögetni lefelé...meglátjuk mi lesz belőle^^"
p.s.: az openingje gyönyörű *_* (fura mert itt-ott értem a szöveget...XD végre vhol hasznát veszem a 4évi latin-tanulásnakXDD)
Kép
ShadoW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2004.07.27. 13:39
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ShadoW »

hmm... nekem eléggé tetszik az anime, és bekerül azt hiszem a kedvencek közé. Igen, durva, de ez nem merül ki egymás csépelésében (sőt), hanem a történet is ad rá rnedesen... eddig láttam a neten fennlévő 8 részt, és várom a többit :)
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

NGE után ez van célba véve:) Csak szerezzem meg addig.. NGE-t megnézem 4-5 nap alatt... USTEAM-en gondolom rajta van.. vagy ki honnan szedte?
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Ümm... kövezzetek meg, de nekem nem tetszett ^^;;;
1. ep-et láttam majdnem végig...

Ennyi öncélú fanservice-t még nem láttam
nem h-animében (jó, Chobitsot meg nem néztem)
(igen, direkt írtam Chobitsot... ott legalább Chii
időnként szép cuccban van ^-^)

(néhány reakcióm, ami az epizód alatt történt:

[14:11] <_galek_> Elfen lied = WTF O_O;
[14:11] <_galek_> egyelőre o_o;
[14:11] <_galek_> fanservice + BLOOOOOOOOD + gregorián zene O_o;

[14:12] <_galek_> most nézegetem aoianimét róla ^^;

[14:14] <_galek_> eddig volt: OMGBOOBIESINTEHOP!, meg kawaii-de-béna-csaj-archetípus
[14:14] <_galek_> meg GUROSUNDAY

[14:16] <_galek_> pff
[14:16] <_galek_> nemtom
[14:17] <_galek_> amit eddig +nyilvánult, azzal elásta magát nálam
[14:17] <_galek_> "Béna vagyok, de mindent megpróbálok!" + a fanservices bögreegyensúlyozás

[14:20] <_galek_> helyes, sablonos csajnak letépték a fejét ^-^
[14:20] <_galek_> máris tetszik az anime XD
[14:21] <Zel_off> XXXDDD
[14:23] <_galek_> zOMG! FULLSCREEEEN BOOBIES!!!!!

[14:24] <_galek_> őőőőőőő
[14:24] <_galek_> izé~
[14:24] <_galek_> mi ez a csomó latin benne? O_o;

[14:25] <Zel_off> De jó az openingje. *,*
[14:25] <_galek_> dunno~
[14:25] <_galek_> azonkívül h zOMG NIPPLES!!!!

[14:29] <_galek_> lol
[14:29] <_galek_> shiny boobies XDDDDDDDDD
[14:29] * _galek_ vinnyog XD
[14:30] <Zel_off> XD
[14:35] <_galek_> *khmm* Chobits feeling *khmm*
[14:37] <_galek_> najó, ebből ennyi elég volt... shiftdel :>
(ez a bepisilős rész + atlétatrikós fanservice után történt)


Akinek tetszik hajrá, /me jelenleg shift-del-re
ítélte az Elfen lied könyvtárat.

(és bocs a gonoszkodásért...)
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Most már én is letöltöm az első részt, kíváncsi vagyok rá, hogy mit szúrtak el ennyire. :)
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Csokit kérek!!! *.* írta: (jó, Chobitsot meg nem néztem)
Ehöm, most nem azé', de ha nem nézted még meg, akkor miért húzod le? Persze teljesen ízlés kérdése ez is, de úgy mellesleg - imho- a Chobits egyáltalán nem is ilyen, a mondanivalója, és a szereplők közti viszony is teljesen más (eltekintve hogy Chii is csak a nevét tudja kimondani). Meg azért sztem a Clamp elég név ahhoz hogy nem csak tonnányi fanservice-t tesznek bele, hanem értelmet is adnak a dologba... mind1, szerintem már alapból veszélyes bármilyen két animét hasonlítgatni (én mindenesetre nem szeretem), de ezt a kettőt meg aztán imho egyáltalán nem hasonlítgatnám... de ez én vagyok. Még én se láttam végig, végleges dolgokat nem vonok le az Elfen Lied-ből, viszont azt már kijelenthetem hogy sztem abszolúte nem Chobitsos. Szerintem.
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

MaKo-chan: mondom, gomen, nem azért húztam le, mert
Chobits-os volt, hanem mert egyéb okok... az csak mellékes
volt számomra, h Nyuu-nak van 2 furi füle + csak azt mondja,
hogy Nyuu.

OFF: egyébként Clamp-nemClamp, Chobitsot nem tudom
még mindig hova tenni (mangát olvastam csak)... valahogy
teljesen más, mint más Clampok O_o;
Kép Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Csokit kérek!!! *.* írta:MaKo-chan: mondom, gomen, nem azért húztam le, mert
Chobits-os volt, hanem mert egyéb okok... az csak mellékes
volt számomra, h Nyuu-nak van 2 furi füle + csak azt mondja,
hogy Nyuu.
oké oké, megértem én ^^"
Csak fura volt, bár elsőre én is ugyanígy ítéltem meg mint Te, csak engem nagy nehézségek (eh, kitartó nyösztetések) után vettek rá hogy mégis végignéztem, és kellemesen csalódtam a végében. Az eleje (pl. első 10rész) tényleg elég katasztrofális, nekem se tetszett, ezt nem tagadom, csak aztán a vége miatt mondom azt hogy mégis megérte, és nem csalódtam benne mint Clamp műben... de mangát viszont nem olvastam belőle (aszondják az jobb, hát nem tudom... mondjuk azért is más, mert nem Apapa rajzolta, mivel neki újabban vmi gáz van a kezével, ezért Satsuki alkotta ha jól tudom, ezért is picit furcsa volt). Ennyit az offról ^^"""
Válasz küldése