Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

mufurc írta:Speciel IMHO az Elfen Lieddel a guro-fan loliotakukat akartak megfogni, nem a lanyokat... azt darkosangsty bishounenekkel meg meg darkosangstybb kuulos csavokkal kell. xD
//OFF Mufurc megfogalmazásai egyre jobban tetszenek... OFF//
Én még nem láttam végig Elfen Liedet de krisi most tölti nekem és feltett szándékom megnézni, habár eddig csak azt hallottam, hogy ne... legfőképpen azért szereném megnézni, hogy véleményezhessem...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Őrnagy írta:Arra alapoztam, hogy (sajnos) fordult már meg az ismeretségemben olyan nőnemű egyén, aki gond nélkül rágerjedt volne erre is...
Jo, nyilvan ez a sorozat sok darkpozort vonz, de azert a tomentelen fanservice-t val'szeg inkabb a himeknek szantak... xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

Ez a fajta brutalistás egyértelműen a hatásvadászat miatt van (magyarul nem beszélő kollégáknak fanservice). De ez nem tudom miért baj, szerintem ez 10 animéből 9-ben megvan (nem a brutalitás, hanem a hatásvadászat). És aki azt mondja, hogy a vérességnek nincs köze a történethez, az nem tudom mit nézett. Ez a loli vonal is olyan, hogy szerepelt a sztoriban cirka 2-3 alkalommal, elég rövid ideig, de nem értem, hogy miért emeli ezt ki mindenki, akinek nem tetszik az E.L. Ez is csak a sokkolás része, valószínűleg nem azért rakták bele, hogy otthon mindenki kislányokra gerjedjen.

Én nem azt mondom, hogy ez a legjobb anime, amit láttam, de nagyon örülök, hogy végig néztem, mert hangulata az van.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

SHiNJiN írta:Ez a fajta brutalistás egyértelműen a hatásvadászat miatt van (magyarul nem beszélő kollégáknak fanservice).
Nananana. Fanservice nem (feltetlenul) = hatasvadaszat. Fanservice: esetunkben pucer kiscsaj(ok). Hatasvadaszat: "omg nezd milyen eroszakos vagyok, meg kiscsaj verengzik, huu de deep es kulonleges es sokkolo vagyok."
SHiNJiN írta:De ez nem tudom miért baj, szerintem ez 10 animéből 9-ben megvan (nem a brutalitás, hanem a hatásvadászat).
De aze' hatara mindennek van... Van egy pont, amin tul az egesz mar zavaro, nevetseges es/vagy kozonseges.

De aki nem igy gondolja, hat istenem. Ha neked tetszik, akkor tessen, engem ugyan nem zavar... Nem muszaj egyeterteni a velemenyemmel.
SHiNJiN írta:Ez is csak a sokkolás része, valószínűleg nem azért rakták bele, hogy otthon mindenki kislányokra gerjedjen.
Tiz centet ra, hogy az anime/manga-kislanyokra gerjedo otakuk miatt van benne? (Illetve nem ismerem a mangat, de ha az is ilyen, akkor a lolikra gerjedo mangaka ES az otakuk miatt.) :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

mufurc írta:nem ismerem a mangat, de ha az is ilyen
Ilyen bizony. Sőt talán még durvább is mint az anime. (Bár nem is vártam mást egy H-mangákkal foglalkozó artisttől...)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nahh... ma megnéztem az első 6 részt (thanks to krisi-sama)... hát nem is tudom... eléggé beteg, de nem eléggé brutális... igaz, h ott volt a sok leszaggatott kéz meg láb, de akkoris... a drámát nem túlozták el. A sok fan service kicsit meglepett... valahogy nagyon nem illik bele a sztoriba. Ha beszélhetünk egyáltalán sztoriról... mert edig elég érdekesen alakult... mindenesetre nagy érdeklődéssel várom a többi részt, hátha a vége jobb lesz... grafikája nem volt túl meggyőző... mondjuk lehet, hogy nem a Samurai Champloo után kellett volna nézni...
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

Konomi írta:mindenesetre nagy érdeklődéssel várom a többi részt, hátha a vége jobb lesz... grafikája nem volt túl meggyőző... mondjuk lehet, hogy nem a Samurai Champloo után kellett volna nézni...
Ha eddig nem tetszett, akkor a vége sem fog valószínűleg.

A grafikával nem tudom mi a baj. Oké, a Samurai Champloo jóval művészibben van megrajzolva, de ez is teljesen a helyén van szerintem.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nem mondtam, hogy nem tetszik... éppen ezért várom a többi részt... a grafikájával kapcs: milyen már a vér színe??? nevetséges... a vizes ruhák? a letépett végtagok??? szereplők mozgáskultúrája??? hee??
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Majd megnézem milyen lesz a te mozgáskultúrád, mielőtt egy láthatatlan kéz félbetép. :-P
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

És a láthatatlan kezek + a kezek tulajdonosának mozgáskultúrájáról mi a véleményed? Mert nekem az sem jött be túlzottan... :-P
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Megnéztem 9-ig... egyre csapnivalóbb. Eléggé intenzíven abbahagytam most, nagyot csalódtam ebben (is), úgyhogy most szüneteltetem. Kezdem úgy érezni hogy se füle se farka... és nagyon sajnálom, mert ötletet igenis láttam az alapötletben... hát erről ennyit T_T
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Te legalább azt láttál benne... én csak szimplán kíváncsi voltam rá, mert már sokat hallottam róla... de őszintén szólva... khm... na majd akkor mondok róla komolyabb véleményt, ha végignéztem...
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Megnéztem az első részt. Érdekes... Az introja megfpgott és nagyon szépen meg van rajzolva. Aztán elkezdődött. Azt a hittem(nem tudom miért), hogy egy erdőben kezdődik majd a történet, de nem. Néztem, mit csinálnak szegény kiscsajjal.... pár perc múlva pedig már azt néztem, hogy mit csinála a kiscsaj szegényekkel... Ennyi vért még a Kill Billben sem láttam! Volt benne egy pár fura dolog, de csak azért és csakis azért, mert nagyon szép, tovább nézem.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hoc írta:és nagyon szépen meg van rajzolva.
Akkor lehet, hogy nem ugyanazt néztük??? :dirr:
Namindegy...
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Mi van a vér színével? :weh:
Kezdem érteni, hogy miért nem tetszik itt egyeseknek ez az anime. Most láttam a harmadik részt, akkor állt le az agyműködésem, amikor a csaj megkérdezte a skactól, le akarja-e cumizni a *khm khm*-jét. :osdob:
De a zenéje akkor is jó...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hoc írta:Mi van a vér színével?
Egészen egyszerűen az, h rózsaszín...
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Nem lehet, hogy baj van a te Elfen Liededdel?? Nálam mintha piros lenne...
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

A magyar AutoCAD szerint EZT bíbornak hívják, úgyhogy no comment. Színtévesztés rul0r, én már csak tudom... Egyébként jó is lenne, ha ez volna az Elfen Lied egyetlen hibája :^_^:.
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Nah jó, ezeket a kommenteket muszáj voltam bemásolni egy külföldi fórumról, mert egyszerűen nevetséges, hogy egyesek milyen komolyan veszik ezt az animet xD
Elfen Lied (graphic violence that actually has meaning, plot, characters and stroyline abounding!)
If you were a victim of domestic/child abuse or bullied like school to the point of insanity or near-insanity, you'd appreciate Elfen Lied. It is very true to such people. I identified with Lucy a lot.
Personally in Elfen Lied I didn't see the fanservice as I intend it.
You can find it in Green Green, Ikkitousen, Tenjou Tenje but in Elfen Lied I found it sweetly done and it partially losened the atmosphere of the anime.
xDDD
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

LeWish: no comment XDD ezek tényleg nem semmik... De hát istenem, szeretni lehet ^^ (mondjuk egyéni tapasztalatom hogy nagyon sokszor csak vitába fullad minden egyes beírásom egy amerika fórumon, úgyhogy általában nem is reggelek XD Egyszerűen mindig más a véleményük mint az enyém, de ez lehet hogy csak véletlen ^^" Majd még próbálkozom, talán egyszer... XDD)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az amerikaiaknak szinte mindegy milyen egy anime, ha sok vér van benne, már sikere lesz. :? (Nálam meg megkapta "a 2. legrosszabb anime, amit életemben láttam" megtisztelő címet. :twisted: )
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Titkos írta:Az amerikaiaknak szinte mindegy milyen egy anime, ha sok vér van benne, már sikere lesz. :? (Nálam meg megkapta "a 2. legrosszabb anime, amit életemben láttam" megtisztelő címet. :twisted: )
Nem, itt pont arról regélnek hogy mekkora mondanivalóval bír xD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

LeWish írta:Nem, itt pont arról regélnek hogy mekkora mondanivalóval bír xD
Tudom, de az csak a belemagyarázás, mert mégsem akarja azt mondani, hogy "Apám, még kérdés, hogy ez jó anime e? Hát nem látod, hogy tiszta vér+fanservice, akkor miért lenne rossz?". :wink: Csak akinek ez ugye nem elég, azt meg kell győzni valamivel, aztán annak kezdik el magyarázni, hogy "Figyi, ennek komoly filozófiai mondanivalója van, csak el kell tekinteni attól, hogy minden részben egy hadseregnyi embert mészárolnak le és akkor te is megérted.". :roll:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:Az amerikaiaknak szinte mindegy milyen egy anime, ha sok vér van benne, már sikere lesz.
Sajnos nem csak az amcsiknak...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

If you were a victim of domestic/child abuse or bullied like school to the point of insanity or near-insanity, you'd appreciate Elfen Lied.
Hát tudjafene...
A fenti állítás nem igaz.
Válasz küldése