Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Hikari írta:
If you were a victim of domestic/child abuse or bullied like school to the point of insanity or near-insanity, you'd appreciate Elfen Lied.
Hát tudjafene...
A fenti állítás nem igaz.
Igen, igen..Ez a tipikus "annyiraelvontvagyokhogyengemavéééérés brutalitásmegnyugtat" esete : P
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

jah jah.. ez a hozzáállás egyébként nagyon gyakori, főleg kritikus élketkorokban. "engem kiskoromban mindenki bántott, de most ebben a tökjó szuperbrutális sorozatban magamra találtam, és istenítem, mert végre valaki megért."...

Az a baj, szerintem a sorozat pont ott bukott el, hogy tényleg akart mondanivalót hordozni, csak nem sikerült.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Sokan azt mondják erre a sorozatra hogy egy nagy rakás#&@#&@. Pedig nem az. Én már nagyon régóta megnéztem és oké egyetértek abban hogy a brutalitás nem nagyon tudták volna fokozni és messze csak 18 év felett lehetne megengedni a nézését de mindettől függetlenül ha ezen túl tudunk lépni akkot egy furdulatokban gazdag történetet kapunk szépen kidolgozott karakterekkel és a messzemenőkig (számomra) a legjobb uccsú részt kapjuk amit valaha láttunk.. És nem mondja rám senki hogy abberált vgyok mert nem! Én is megnéztem az anime alapművei,és ugyanúgy imádom a Love Hinát, az Nge-et vagy akára Slayerst! De ez a sorozat nagyon megfogott! Sztem aki bírja az mindenképpen nézze meg! :D :wink:
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

A.Hidekai írta:egyetértek abban hogy a brutalitás nem nagyon tudták volna fokozni [...] de mindettől függetlenül ha ezen túl tudunk lépni akkot egy furdulatokban gazdag történetet kapunk szépen kidolgozott karakterekkel
Én túl tudtam lépni, a sztori mégis lapos volt, és a karakterek is.. és a kivitelezés is :neutral:

Csak annak ajánlanám a sorozatot, aki szereti a vért és az ecchit, mert az tényleg van benne. De más nem nagyon.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Jajj ugyan már!!!! :D A sztori egyáltalán nem volt lapos..volt abban elég fordulat! A karakterábrázolás pedig egész szép volt szerintem. Ja és még valami..én nem szeretem az ecchit és a túl sok vért.Talán maj akkor ha Alucard vámpírrá tesz ::kucc::
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

A.Hidekai írta:A sztori egyáltalán nem volt lapos..
Igaz, már-már elérte a Grenadier zsenialitásának szintjét. :dirr: (Notice the irony)

Az artwork nekem pl nem tetszett, a túl gyakran használt copy & paste-eljárás miatt (lásd Kouta és a "barátnője", vagy a kislány esetében is). A karakterek annyira jellemtelenek, hogy az valami félelmetes, ráadásul mire kezdené az ember megismerni őket, meghalnak valami értelmetlenül brutális módon.

Na mindegy, a lényeg az, hogy ez a sorozat nálam igencsak az alsó kategóriában foglal helyet. :cool:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hikari írta: Én túl tudtam lépni, a sztori mégis lapos volt, és a karakterek is.. és a kivitelezés is :neutral:
Jah, egyébként érdekes, engem meg (már ameddig néztem) úgy érintett ez a vérengzés, hogy egyszerűen már annyira sok volt, hogy tisztára hidegen hagyott... Ami meg a másik véglet. Pláne hogy a vérengzésnek semmi értelme nem volt. Kár érte T_T Legaláb az openingje szép ^^-
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

hŰHA LEHET HOGY A VÉGÉN MÉG IS ÉN VAGYOK SÖTÉTLELKÜLETŰ MERT NAGYON TETSZETT!!! Nem nagyon érdekel az hogy ki mit mond.Szerintem az hogy az Animestars ezt ilyen módon közzétette a neten már plussz egy pont nálam. Szerintem az opening nagyon jó csak a sorozathoz nem illik. Valamennyire igazavan Rage-nek a karakterábrázolásról megfogalmazottakban de azért ennyire nem volt súlyos.A sztorira vissszatérve again...nekem nagyon tetszett.LEHET HOGY CSAK ÉN VETTEM ÉSZRE HOGY VAN! Mindenkinek az tetszik ami tetszik.Mindenki le tud húzni más sorozattokat ami nem jön be neki (mint jómagam a csajkommandónál hahaha). Nekem a véleményem ez és ez is fog maradni! :cool:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

A.Hidekai írta:oké egyetértek abban hogy a brutalitás nem nagyon tudták volna fokozni és messze csak 18 év felett lehetne megengedni a nézését
Már hogyne lehetett volna fokozni... :P sztem enyhén nevetséges volt...
A.Hidekai írta:egy furdulatokban gazdag történetet kapunk szépen kidolgozott karakterekkel és a messzemenőkig (számomra) a legjobb uccsú részt kapjuk amit valaha láttunk
Hmm... milyen fordulatokban? És nyuszi legyek, ha a karakterek szépen kidolgozottak XD utolsó rész lol
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Hehe Konomi én úgy gondolom a sok hozzászólás alapján hogy CSAK én láttam sztorit,CSAk nekem tetszettek a karakterek és CSAK én vagyok az kis hazánkban akinek tetszett.EZ VAN! Lehet szidni engen nem zavar. ÉS persze hogy van jobb anime TUDOM. :D
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

A.Hidekai írta:CSAK én vagyok az kis hazánkban akinek tetszett.
Sajnálatos módon sokan vannak még, akik hozzád hasonlóan vélekednek erről a hadd ne mondjam, milyen sorozatról. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Tényleg van még akinek tetszett?? Hát én nem láttam egy ember se itt a fórumon akinek tetszett volna. Talán Pet-netnek aki fordította. :D
Avatar
Yamashita
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2004.12.18. 10:35
Tartózkodási hely: Otthon...

Hozzászólás Szerző: Yamashita »

Az alapötlet jó, és a grafikája, zenéje nagyon tetszik,a karakterek érdekesek, de az ecchi nem nagy kedvencem, ennyi vérrel meg... :whaaa: de egyébként tetszene ::hehe::
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

De ha a vért meg az ecchi-t levesszük róla, akkor nem sok marad az egész sorozatból :dirr:.
Avatar
Yamashita
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2004.12.18. 10:35
Tartózkodási hely: Otthon...

Hozzászólás Szerző: Yamashita »

JAFO írta:De ha a vért meg az ecchi-t levesszük róla, akkor nem sok marad az egész sorozatból :dirr:.

Igen...lehet. De nekem az a "nem sok" is tetszene ::taka::
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Yamashita írta:
JAFO írta:De ha a vért meg az ecchi-t levesszük róla, akkor nem sok marad az egész sorozatból :dirr:.
Igen...lehet. De nekem az a "nem sok" is tetszene ::taka::
Akármi is maradna, az biztos, hogy sokkal kevesebben figyeltek volna fel erre a sorozatra, és feltehetően épp itt van a kutya elásva. (szegény kutya...)
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Yamashita írta:Az alapötlet jó, és a grafikája, zenéje nagyon tetszik,a karakterek érdekesek, de az ecchi nem nagy kedvencem, ennyi vérrel meg... :whaaa: de egyébként tetszene ::hehe::
Az alapötlet beteg, a grafika csapnivaló, a zene olykor édes, olykor oda nem illő (lásd opening...) a karakterek: copy+paste... és sztem nem volt benne ecchi, csak sima, elég lightos fanservice... a vér meg mint már írtam, nemtom miért, ha nem is rózsaszín, de legalább ugyanennyire tér el az igazi vér színétől...
Avatar
Szvetiru
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2004.12.28. 16:44
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: Szvetiru »

Nemrég kezdtem el nézni (másfél hete, és én baromi lassan nézek animét, még csak a harmadik résznél tartok :P) ezt a sorozatot, egyelőre a zenéje az, ami abszolút elnyerte tetszésemet. A sztori.. háát, érdekes. kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle. Az ecchi rész nem jön be, a vérmennyiség különösebben nem zavar.. majd akkor nyilatkozok legközelebb, ha végignéztem.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

az egyik felé kelett volna elterelni. Vagy baromi véres legyen vagy nagyon ari kis anime... egyik sem lett. Mondom én még most is ugy érzem hogy nagyon sok mindent akartak belerakni, és a végén az egész nekem olyan semmilyen lett.
Avatar
Szvetiru
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2004.12.28. 16:44
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: Szvetiru »

No, tegnap végignéztem. Hát, én olyan közepesre értékelném. Számomra a legnagyobb pozitívuma a zenéje, bár szerintem az ending valahogy nem nagyon passzolt oda... :weh:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szvetiru írta:No, tegnap végignéztem. Hát, én olyan közepesre értékelném. Számomra a legnagyobb pozitívuma a zenéje, bár szerintem az ending valahogy nem nagyon passzolt oda... :weh:
Az endinget szerintem az én kedvemért rakták bele, hogy ne mondjam rá, hogy "minden része szörnyű". :wink:
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Szvetiru írta:No, tegnap végignéztem. Hát, én olyan közepesre értékelném. Számomra a legnagyobb pozitívuma a zenéje, bár szerintem az ending valahogy nem nagyon passzolt oda... :weh:
Az ending az tényleg nem igazán passzolt vhogy magához a sorozathoz, amúgy a szám nem rossz, jó kis zene, de azért hallottam már jobbat is.
A sorozattal a 8. résznél járok, úgy október óta, végignézem már, csak próbálom összeszedni, felkészíteni magam erre. :^_^:
Kép
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: romero83 »

Nekem tetszett az egész... Bee :-P
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Szvetiru írta:bár szerintem az ending valahogy nem nagyon passzolt oda... :weh:
mér, az opening igen? :lol:
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta: mér, az opening igen? :lol:
Igen. Idézem Lichtet, egy másik fórumról:

"Az opening képeit Gustav Klimt (1862-1918) híres avantgard festő képei alapján készítették. A leghíresebb képe a "The kiss" 1918-ban készült. Sokan bírálták erkölcstelennek, túl erotikusnak műveit. Klimt nagyon szerette a nőket, a legtöbb képén nőket ábrázol (modelljei leginkább prostituáltak voltak), valamint a természetet. "

Szerintem ez, és a dal is tökéletesen összeillenek. Az egyetlen jó dolog, ami még mindig tetszik az animében. Nagyon jól meg lett komponálva.
Válasz küldése