Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Hehe... Rage és madfist postjának aláírása érdekesen néz ki együtt :mrgreen: (félreértés elkerülés végett kiemelem ez egy vicc volt)

Nekem is a vége, meg az a rész amikor a proffnál hagyák Nyu-t és ő meg kiabálja hogy "Kouta, Kouta..." nekem az szívszorító volt halgatni...(akármien meglepő)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Bennem a vége,amikor Lucy fejéről lerepül az utolsó szarv...
Kép
Kép
Kép
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Mikor gyerekként először találkoztak, a vásár, ahol..., a vége mikor a lépcsőn elvállnak, tengerparti jelenetek... csak néhány ami most így hirtelen beugrott.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem a legeleje (a ver miatt, sajnalom :( ), meg a legvege amikor ott all az arnyek (akkor romantikus, naiv szivem megdobbant :D ), es a temetoi harc, amikor miszlikbe apritja a szerencsetlent, es amikor a kislanynak kiveszik a kezebol a kutyust..kb ennyi, parbeszed nem maradt meg, olyan magasroptu gondolatokra egyaltalan nem emlekszem..
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Amikor Lucy még kicsi volt és megölte Kouta hugát. Az nem volt szép.
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

http://www.aoianime.hu/index.php?oldal=reviews&rev=106

Az új, átdolgozott ismertető, hogy ne sírjanak a fanok annyit XD. A véleményem az értékelésen továbbra is látszik, de szerintem az egyik legobjektívabb ismertető, amit erről lehet írni. :P
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Hikari írta:http://www.aoianime.hu/index.php?oldal=reviews&rev=106

Az új, átdolgozott ismertető, hogy ne sírjanak a fanok annyit XD. A véleményem az értékelésen továbbra is látszik, de szerintem az egyik legobjektívabb ismertető, amit erről lehet írni. :P
Sír a halál, de nem én. :p
Objektív lett volna, ha a végén nincs ott az a szám a "Hikari értékelése" után. :D
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Hát szvsz jobb lett az ismertető, bár nekem sose volt vele gondom :) mivel mindkettőben benne volt az ami kell. Hogy az írója (ebben az esetben Hikari) nem szerete az egy dolog, de legalább vette a fáradtságot, hogy megírja.
ja és majdnem elfelejtettem --> :P <-- EL topic post-záró jel
(Hikari stílust alkot, mostantól minden post végére kell egy ilylen) :mrgreen:
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Sokkal jobb ismertető =) Most már legalább nem egy El ellenes lehuzó értékelést kapunk ami magánvéleményen alapul hanem kapunk egy egész letisztult korrekt cikket mely arra buzdit, hogy mi döntsük el, hova tesszük ezt az animét magunkban. Lehet szeretni és utálni. Mindenki eldönti melyiket választja. Ennek a cikknek ilyennek kellett volna lennie az első perctől kezdve^^ Bár Hikari biztos akkor irta miután megnézte szal akkor hirtelen felindulásból úgy lehúzta ahogy tudta =PPP Bár az álláspontja mit sem változott, de legalább a cikken ez nem látszik ^_^

(bár az értékelésen igen =PP )
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Korrekt ismertető, bár az eredetivel sem volt gondom, de remélem ez majd lecsitítja az elvakultakat.
Na de, hogy ne off-oljunk felteszek egy kérdést: Kiben mi maradt meg az EL-ből, pl jelenet, idézet, párbeszéd hasonlók?
A Kutyás jelenet, egyértelműen ez ütött a legjobban, és ez fájt a legjobban.
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Elefen Lied... én igazán nem akarom borzolni a kedélyeket- szerintem nem olyan rossz anime. Sőt, az első és második rész közt volt némi szünetem (az első rész kicsit visszariasztott), utána viszont egyszuszra végignéztem. Úgy gondolom, hogy nézhető, a 10-es skálán kb 4-est adnék neki (mint Hikari legutóbb). (Egyébként nekem semmi gondom nem volt a régi ismertetővel.) DE! Végezzünk egy gondolatkísérletet.
Tegyük fel, hogy az össze fanservice-gyanús elemet eltávolítjuk az EL-ből. Szóval, nem marad semmi vér, semmi meztelenkedés stb.
Szerintetek ÍGY IS nézhető marad, vagyis: ugyanazt a "mondanivalót" ilyen módon tudná hozni? Lehet hogy hülye kérdés...
Csak kíváncsi vagyok azok véleményére, akiknek tényleg tetszett az Elfen Lied.
Amúgy meg előre is gomennasai, sőt: :hammer: moushiwake arimasen.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Sztem, a nem olyan rossz, az nem 4 a 10-es skálán ;) De ha olvastad a topicot akkor tudod, hogy itt minden borzolja a kedélyeket. :) Na, hogy a kérdésedre válaszoljak:
Imho: Ha elveszed a vért meg mindent ami fan-service, akkor nincs konfliktus (ugye no vér), ezek szerint nincsenek vektorok, ha nincsenek vektorok akkor szarvak sincsenek, Lucy-t nem közösítik ki, és nem lessz az ami az EL-ben. Az EL "mondanivalójához" kell a vér és a fan-service, ezért az ami. Ha egy kicsit átgondolod miről szól az EL, akkor rá kellene hogy gyere, miértis nem lenne ugyanaz, mert nem lenne egyanaz.

[egy kicsit off de azéert sztem ide ilik]
Végezzünk egy gondolatkísérletet: vegyük ki az NGE-ből az angyalokat és az EVA-kat... ugyanaz a történet? Ki lehet ugyanazt az élményt hozni belőle mint az NGE-ből? (sztem: nem)
[/egy kicsit off de azéert sztem ide ilik]

Megj.:
A félrértések elkerülése végett nem hasonlítom össze a két animét!
Nem tudom mennyire lett zavaros ez a post, de ha nagyon akkor elnézést kérek csak "korán" van és még nem aludtam
:)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

daeusex írta:Imho: Ha elveszed a vért meg mindent ami fan-service, akkor nincs konfliktus (ugye no vér) (...)
Öö, sztem nem így értette. Tegyük fel, vannak vektorok, de nem úgy öl velük, hogy ömlik a vér és testrészek repülnek jobbra-balra (vagy a kamera nem mutatja). Így máris nem annyira szembetűnően ultraerőszakos. Ha elveszed a pucérkodást és lolikat (tegyük fel a szereplők általában rendesen fel vannak öltözve, és rendes kislánynak néznek ki, nem lolinak), az megint levon jó sokat az anime "sokk-értékéből", hiszen ez így megint semmi különleges. És ahogy vki ebben a topicban mondta, ha az EL-ből kivesszük a "sokkoló" elemeket, ami marad, az egy klisés és lapos történet. Az EL legnagyobb különlegessége, tetszik vagy nem, a vér és a fanservice, és ha ezeket kivesszük belőle, máris nem tűnik fel sok embernek, nem hype-olják agyon, és a mostani rajongói közül sokak valszeg nem is hallottak volna róla.

(Btw, az Eva sokkal jobb lett volna "angyalok" meg az egész teljesen értelmetlen "szimbolika" nélkül, de ez már csak az én véleményem.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jaja, ez igaz..kicsit furcsa lenne kivenni az eroszakot, meg a ropkodo vegtagokat, meg a mesztelenkedest, meg akkor nem maradna semmi benne, mint egy ures lufi olyan lenne, zero tortenettel es mondanivaloval (bar mondanivaloja igy sincs sok :shock: )..de sztem ez igy jo ah van amugy egy ilyen anime is kell, amin meg lehet botrankozni, meg meg lehet gyulolni, meg imadni, meg undorodni tole, meg olni egymast rajta stb..
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

úgy látom itt nem sok minden változott, miért zargatják szegény el szeretőket? :) na megyek vissza miyazaki művet nézni.....
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Én azért megnéznék egy olyan ELfenLied-et amiben nincs fullzoomoltan bemutatott erőszak :) Azaz csak halljuk h valami csúnya dolog történik, és mondjuk folyik a vér a földön, vagy ráömlik a falra. Pl a Kutyás jelenetnél NEM látjuk amikor megölik a kutyát csak mikor elrugják (ugye nem emléxem rosszul?), de így is nagyon sokkoló tudott lenni.

Aztán lehet h egy ilyen EL Light nem volna akkkora durranás, de még ígyis egy jó Anime lehet egyeseknek. (nekem pl :)) Sőt, nem lenne annyi fanatik aki azt mondaná: "omg vér, brutalitás meztelenkedés zomg!"
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Én is meg tudnék nézni egy EL Light-ot, de az nem ugyanaz, de ezt most nincs lelkierőm fejtegetni, de sztem az is jó lenne...
Fanitkok... hát azért talán olyan igaz fan itt azért kevés van sztem...
(bár gondolom van aki engem is odasorol, de ez már nem szokott érdekelni)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

daeusex írta:Én is meg tudnék nézni egy EL Light-ot, de az nem ugyanaz, de ezt most nincs lelkierőm fejtegetni, de sztem az is jó lenne...
Fanitkok... hát azért talán olyan igaz fan itt azért kevés van sztem...
(bár gondolom van aki engem is odasorol, de ez már nem szokott érdekelni)
Ha lenne ilyen - tudtommal szerencsére nincs - akkor semmi pénzért nem nézném meg. Az EL így ok ahogy van szvsz.
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Kisebbfajta kitérő:
daeusex írta: [egy kicsit off de azéert sztem ide ilik]
Végezzünk egy gondolatkísérletet: vegyük ki az NGE-ből az angyalokat és az EVA-kat... ugyanaz a történet? Ki lehet ugyanazt az élményt hozni belőle mint az NGE-ből? (sztem: nem)
[/egy kicsit off de azéert sztem ide ilik]
Ez az összehasonlítás szerintem azért nem teljesen jó, mert a vér-erőszak-fanservice rendezés és megjelenítés kérdése, míg az angyalok és az EVA-k kivétéle a történetet változtatná meg. Az más kérdés, hogy ilyen módon-és ebben tényleg igazad van- a Elfen Lied sem lenne ugyanaz, de megmaradna az alapcselekmény, míg az EVA történetének angyalok nélkül nem túl sok értelme lenne, ugye. Kitérő vége.

Egyébként mufurc tökéletesen megvilágította a kérdésem lényegét. :wink:
Ja és ha tényleg nem tetszett volna valamilyen szinten ez az anime, nem 4-et adtam volna neki az én képzeletbeli 10-es skálámon, hanem egy nagy 0-t.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rossi 2006.07.27. 22:32-kor.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

erős indulatokat érzek ebben a postban, nagy 0-át, nem közepeset, és nem is kicsit.
...

:sniper:
Let us in peace!
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Neerson írta:erős indulatokat érzek ebben a postban
Ööö... szerintem ebben nem volt semmi indulat. Nem akarok bővebben belemenni az ízlésem kitárgyalásába, de ha nekem nem tetszik egy anime, akkor nem szoktam továbbjutni az 1-2. résznél. Az EL-t pedig, a 2.-13.-ig tényleg "nem tudom abbahagyni, kíváncsi vagyok a befejezésre" alapon néztem meg. (Egyébként még kedvenc szereplőm is lett, Nana... drukkoltam, hogy őt legalább ne darabolják fel a végén- legalábbis ne jobban, mint addig :wink: )
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Egyébként még kedvenc szereplőm is lett, Nana... drukkoltam, hogy őt legalább ne darabolják fel a végén- legalábbis ne jobban, mint addig
OMGLOL!
Kép
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

én csak azt nem igazán értem, hogy egyesek többször is idejárnak, figyelemmel kisérik egy olyan anime topicját amit ők nem szeretnek, és kitöltik fikázási perverziójukat újra meg újra :roll: várom a választ
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Pl. a moderátoroknak sajnos minden topicot figyelemmel kell kísérniük valamilyen szinten :dirr:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Neerson írta:várom a választ
Üdvözlünk az Interneten. ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Válasz küldése