Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

mufurc írta:Egyszer vállalná fel valaki, hogy neki igenis az erőszak és a lolik miatt tetszik az EL... azzal pl. semmi bajom nem lenne.
És ha valakinek az a sablonos történet esetleg tetszik, ami a vér meg a fanserv. alatt van? Az nem lehet, hogy valakinek nem csak az eredeti és korszakalkotó történetek váljanak a kedvenceivé? Vagy azzal is gond van?
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

daeusex írta:És ha valakinek az a sablonos történet esetleg tetszik, ami a vér meg a fanserv. alatt van? Az nem lehet, hogy valakinek nem csak az eredeti és korszakalkotó történetek váljanak a kedvenceivé? Vagy azzal is gond van?
Nincs, de akkor ne próbálja azzal magyarázni a bizonyítványát, hogy így a deep mondanivaló meg úgy a páratlanul mély karakterábrázolás....

Én is szeretek csomó "semmi különös de jópofa" animét (bár időhiány miatt most már leginkább csak azokat nézem meg, amik valamiért megragadnak), de nem is próbálok beléjük magyarázni nemlétező dolgokat.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Így helyből, most nem tudom, hogy istenítettem-e vagy sem (de sztem nem), esetleg valamit túlzásba vittem, ha valami "nem ér semmi"-t éreztem ki a postból. Bár sztem ez természetes ha valami olyat húznak le amit az ember szeret...
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

mufurc írta:Ami elég nehéz akkor, amikor emberekkel nem lehet normálisan beszélni a témáról, tisztelet a kivételnek... (ld. a topic eleje, amikor merészeltem negatív véleménnyel előállni, erre gyakorlatilag leharapták a fejemet, és nekiálltak teljesen alaptalan vádakat felhozni az anime ellen, amit akkoriban éppen néztem.)
Benned erős sérelem van :D nagyon sajnálom hogy ezt tették veled :)

De egyébként, én nem járok olyan animék topicjaiba, amelyeket nem szeretek, azért hogy a fanokat oltsam, mert lehet, hogy túlértékelik, bár nem is biztos, hogy túlértékelik.
De ha igen, akkor is ez természetes dolog.

A fikázásnak semmi értelme nincs a dühítésen kívül.

Ne legyünk már trefort chat...thx
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Neerson írta:..De ha igen, akkor is ez természetes dolog...
Hisz azert vagyunk fanok :-P (hogy mindent rosszul lassunk, belemagyarazzunk, es tulertekeljunk)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Oltani és fikázni én sem járok topicokba, thxverymuch. Véleményt mondani igen, persze vannak, akiknek a "nekem nem tetszik ezért meg azért" már fikázás. :P (Agyonelemezni ésatöbbi én is szeretek, de csak ha van mit.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

mufurc írta:...egy klisés és lapos történet. Yay?
bocs..
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Miért, ezt hogy mondjam úgy, hogy ne érezd fikázásnak? "A történet színvonala nem felel meg szerény és méltatlan személyem jogtalanul túlságosan magasra állított mércéjének, de persze ez csak az én rettenetes ízlésem és műveletlenségem eredménye, az anime ettől még biztosan fantasztikusan jó, csak én nem érzem át bergmani mélységeit"?
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Az a baj igazából, hogy belemagyarázni mindenbe lehet... más kérdés az, hogy ez most "jogos" belemagyarázás, vagy "nem jogos". Szal hogy most ez elemzésnek minősül, vagy Beleképzelődésnek. Van amit lát valaki és van amit nem. Igazából nem lehet valakit leszúrni azért mert Lát valamit, és mást sem azért ha nem lát valamit. Persze, eléggé indulatkeltő ha valaki egy Szarkupacban látja meg az élet értelmét, de hát, akkor egészségére.

Az a baj az ELel, hogy nagyon szélsőséges véleményeket alkot... és a szélsőséges vélemények hangosabbak mint az olyanok véleménye, mint mi. Akik csak szimplán szeretik ezt az Animét. Függetlenül attól hogy miért szeretik.

Én amondó vagyok, inkább lásson az ember benne vmi Deep hülyeséget, mintsem h elborultan csak a Vér és a Loli miatt szeresse.
Kép
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

mufurc írta:Miért, ezt hogy mondjam úgy, hogy ne érezd fikázásnak?
Jó, legyen neked igazad, nem fikázás(bár.... :D )
De miért kell 7-8-szor ugyanazon értelmű postot elküldeni?
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Miért kell ilyeneken fennakadni? :D (akár ezt is kérdezhetném :))

Egyébként én nem éreztem fikázásnak, max az h ottvan annyi h "yay!" de ettől még nem számít fikázásnak. AZért ez messze van a fikázástól (perszeki hogy látja és fogja fel :))

Viszont valahol igaza van Neersonnak abban h ha egy anime nem tetszik, akkor lehet h nem érdemes az adott anime topicjába írogatni. Persze szólás szabadsága, és mindenkinek szíve joga azt mondania amit gondol és érez, csak lehet h evvel esetleg az ember megkímélheti önmagát egy kis felspannolástól, netán idegességtől ("hát hogy írhatnak ekkora marhaságot atyaúristen?" stb)

SZERK:

És akkor lehet h elkerülnénk olyan meglehetősen "galád" tetteket h egyeseket El-Fan-nak (jelen esetben Fanatikus, elvakult istenítő) titulálnak... miközben nem azok... És most Liache-ra szegezem sajnálkozó tekintetem...
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Mayer írta:Az a baj igazából, hogy belemagyarázni mindenbe lehet... más kérdés az, hogy ez most "jogos" belemagyarázás, vagy "nem jogos".
Én még nem láttam ugya az Elfen Lied-ot, de abban már most biztos vagyok, hogy (a postokat olvasva), erről a sorozatról egyszerűen képtelenség objektív véleményt alkotni. Az, hogy kinek mennyire tetszik, a néző(k) értékrendjétől függ, hogy elfogadja(jelen esetben az EL-ben) az erőszakot, és vért, mint a cél elérésének eszközét, vagy pedig kivont karddal(elnézést, ha rossz hasonlat) ellene fordul. Ilyen körülmények között teljesen hiába vitáznánk arról, hogy ez mennyire jó anime, mert úgyse fogunk mind egyetérteni.

Mufurc, ehhez kapcsolódik az, hogy ilyen esetekben nehéz eldönteni, hogy öncélú erőszakról van-e szó, vagy esetleg másért folyik a vér. Mayernek így teljesen igaza van. Innentől fogva nézőpont kérdése, hogy jó vagy rossz-e az Elfen Lied...
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Xelloss írta:
(...) Nézőont kérdése, hogy jó vagy rossz-e az Elfen Lied...
Nna erről van szó!Mindenki elmondja a véleményét de nem kell neki esni a másiknak két kezes daikatanával csak mert mást mondott.Továbbá nem kell a másikat meggyőzni hogy de izé nekem van igazam!Bocs ha kissé értelmetlen voltam de már unom ezt az állandó vitát! :neutral:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Neerson írta:De miért kell 7-8-szor ugyanazon értelmű postot elküldeni?
Ezt tőled is kérdezhetném. :3 Sz'al, mindig kettőn áll a vásár, az vesse a követ ki nem vétkes, előbb a szálkát, aztán a gerendát, satöbbi.

A topicba pedig azért írogatok, mert néha van értelme. Most pl. Caballeróval egy egész érdekes és normális beszélgetést folytattunk, normális hangnemben... aztán kezdődött megint a beszólogatás, "miért írsz ide ha nem tetszik", stb.
Mayer írta:És most Liache-ra szegezem sajnálkozó tekintetem...
Én is sajnálnám, ha utána nem anyázott volna be minősíthetetlen stílusban. De így... *shrug*

A sorozatról pedig igenis lehetséges objektív véleményt alkotni, már amennyire egy vélemény (természeténél fogva) objektív lehet. Az EL messze nem ennyire húha. Inkább arról van szó, hogy vannak, akik nem hajlandóak félretenni a szubjektív véleményüket, és objektívan beszélni a cuccról. (Most nem nézek senkire, de én a magam részéről próbálok objektív lenni, ha normális beszélgetés van. Ha nem tenném, akkor nem ilyesmiket írogatnék.)
Xelloss írta:Mufurc, ehhez kapcsolódik az, hogy ilyen esetekben nehéz eldönteni, hogy öncélú erőszakról van-e szó, vagy esetleg másért folyik a vér.
Uh.... ha van VALAMI, amit könnyű eldönteni, akkor ez az. Öncélú erőszak, még azok is beismerik, akiknek tetszik a cucc (egy részük legalábbis). Fanservice. A kérdés nem ez, hanem az, hogy ki mit kezd ezzel.

Senki nem esik kétkezes daikatanával senkinek (általában), egyszerűen arról van szó, hogy egyesek a negatív véleményt azonnal fikázásnak veszik. Lehet vitatkozni úgy is, hogy nem próbáljuk meggyőzni egymást, hanem értelmes emberek módján felsoroljuk az érveinket, aztán megegyezünk annyiban, hogy nem értünk egyet - de ehhez az kell, hogy érvek legyenek felsorolva, nem pedig "nincs igazad és kész, ha nem tetszik, menj innen!" :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Rendben kedves Mr. Higgadt Kritikus :)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Neerson írta:Rendben kedves Mr. Higgadt Kritikus :)
Pontosan tudod, hogy nem Mr., hanem Ms., úgyhogy ez a "poén" nem jött be. :p
Nézeteltéréseket pedig privátban tessék rendezni.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Caballero
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.05.22. 00:33
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Caballero »

Azzal egyáltalán nem tudok egyetérteni, hogy akinek nem tetszik ez az anime, az ne íron ide... Annak majdnem, hogy katasztrófális következményei lennének, ha mindenről (és itt most ne csak az animékre tessék gondolni) csak a jót lehetne hallani!

Mufurc, ha jól értettem, te azt mondod, hogy objektíven kellene minden fanatikus Elen Lied - kedvelőnek az EL-ről beszélnie. Ez egyrészt kivitelezhetetlen (legalábbis teljes mértékben), másrészt nem is szükséges. Csak az a szükséges, hogy mindenki elmondhassa a saját véleményét, anélkül, hogy az ebben a topicban olvashatókhoz hasonló heves reakciókat váltson ki. Lehet, sőt kell is ellenvélemény (mindig!), de ezt kúltúrált keretek között kell megvalósítani. (Ha másért nem, hát azért, mert így a vitapartner meghallagtja / komolyabban veszi az embert - így könnyebb a meggyőzés is. ;) )

Minden EL-ellenes állandóan az EL öncélú eszközeivel hozakodik elő. Azt fogalmazza meg nekem valaki, hogy mi a baj ezekkel? (Nem mondom, hogy nincs velük baj, azt se, hogy van, csupán érdekel mások véleménye.)
Don Rosa - the master of storytelling
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Rage írta:
Neerson írta:Rendben kedves Mr. Higgadt Kritikus :)
Pontosan tudod, hogy nem Mr., hanem Ms., úgyhogy ez a "poén" nem jött be. :p
Látom te is CSAK a lényegre koncentrálsz :D
:D Pedig nekem éppen megtetszett Neerson hozzáállása.
Nem szeretnék résztvenni abban a vitában, hogy a sorozat szánalmas-e vagypedig formabontóan eredeti-e.

Vannak olyan animeklisék amiknek a bevetése a nézettséget hivatott növelni. Egy kis ecchi/loli egy kis fájt/vér/belső szervek egy kis kegyetlenség. Ez nem csak az animéknél van így...
Ezekkel bizony mindenki szereti az agytekervényeit (vagy egyéb szerveit... ki hogyan) stimulálgatni.

Az EL-nél kicsit azt érzem, mintha a készítők ilyen (nem kicsit) szadista felhanggal ilyesmit mondanának, hogy "ez kell nektek, akkor nesztek, ehhez szóljatok hozzá", és olyan töménységgel kapunk olyan... - nemtom hogy lehetne jól kifejezni - perverziót, pervez kontrasztot az események között, hogy sokaknál ez nem számít szórakoztatónak.

Nos nemtom az előző mondatomnak van-e értelme, vagy hogy ez pozitív vagy negatív kritika.

De az egészben az a legjobb, hogy nekem tetszik a sorozat, és azt hiszem csak ez számít... (természetesen itt is a mérhetetlen egóm a lényeg :D )
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Én is sajnálnám, ha utána nem anyázott volna be minősíthetetlen stílusban. De így... *shrug*
Nos igen, sajnos Liache nem éppen a legkultúráltabb módon reagálta le... de azt hiszem érthető a reakciója. Nemtudom te hogy fogadnád ha esetleg Elvakult Homingeranime Fanatiknak titulálnának... És végülis, avval hogy önkényesen ELfanatiknak pecsételtél meg valakit (ami ha jól vélem nem épp egy pozitív jelző a te szemedben) te sem tettél többet mint hogy gerjeszted a negatív hangulatot... ehh *shrug*

Visszatérve azért a Témához:
"ez kell nektek, akkor nesztek, ehhez szóljatok hozzá"
Ebben lehet valami :D Lehet h az EL valójában egy hatalmas nagy paródia akar lenni csak mi félreértettük? :)
Minden EL-ellenes állandóan az EL öncélú eszközeivel hozakodik elő
Meg a klisés lapos történettel... amit valahogy nem értek. Mert abban igazat adok, hogy a karakterek reakciója gyakran irreális, de azért a történetet nem tartom igazán laposnak, és klisésnek (persze nem is kiemelkedő Plotrengeteg) Kezdve Lucy és Kouta közös múltjával. Ami szépen kiderül, ott a Prof háttere is, stb stb stb.
Rendben kedves Mr. Higgadt Kritikus
Az ilyeneket pedig télleg ne itt...
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Mayer írta:Ebben lehet valami :D Lehet h az EL valójában egy hatalmas nagy paródia akar lenni csak mi félreértettük? :)
:D Ezen most annyit röhögtem, hogy nem hiszed el... Végülis árnyaltan erre céloztam, bár ebben még én se voltam biztos :D

Lehet hogy ez az analógia sokmindenkinek nem fog tetszeni, de pl. a Kill Bill (egyik kedvenc filme(i)m) paródia volt?
És nem tudom rá a választ!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Mayer írta:abban igazat adok, hogy a karakterek reakciója gyakran irreális, de azért a történetet nem tartom igazán laposnak, és klisésnek
Hát, -és ezt nem sértésnek szánom- nem tudom, hány animét láttál, de az EL "története" tényleg rettenetesen klisés, és hogy úgy mondjam, "megrendezett". (Értsd: nagyon sok a "véletlen egybeesés": pont arra a szigetre jut Lucy, ahova; pont Kouta fogadja be stb.)

liache számára valóban sértő lehetett az "EL-fanatikus" jelző, azonban úgy érzem, a reakciója finoman szólva "nem volt egy szinten" mufurcéval.

Ezzel kapcsolatban közlöm, hogy véleményt nyilvánítani szabad, személyeskedni viszont nem. Egy ilyen húzást általában elnézünk mindenkinek, a második eset ellenben következményekkel is jár. Ezt mindenki tartsa szem előtt, köszönöm.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Caballero írta:Mufurc, ha jól értettem, te azt mondod, hogy objektíven kellene minden fanatikus Elen Lied - kedvelőnek az EL-ről beszélnie.
Nem, nem ezt mondtam, hanem azt, hogy ha már vitatkozni, másokat meggyőzni vagy egyszerűen érvelni akarunk, akkor nem árt egy időre félretenni azt a bizonyos szemellenzőt, mert annak, hogy "az EL KIRÁLY MERT NEKEM TETSZIK" nem sok meggyőzőereje van. :3
Caballero írta:Minden EL-ellenes állandóan az EL öncélú eszközeivel hozakodik elő. Azt fogalmazza meg nekem valaki, hogy mi a baj ezekkel?
Részemről az, hogy egy anime (manga, film, stb.) a benne található öncélú eszközök mennyiségével arányosan veszít a komolyan vehetőségéből. Az EL-re sokan azt mondják, hogy hú, mély mondanivaló meg karakterfejlődés meg minden - oké, és ha ez így van, akkor miért kellett bele a tonnányi fanservice (ezalatt a vérbentocsogást is értem)? Ha tényleg lenne mély mondanivaló meg minden, akkor azt enélkül is teljesen jól el lehetett volna mondani, ráadásul a lolikkal/vérengzéssel nem idegenítette volna el a közönség egy jó részét. (Itt megjegyezném, hogy nem mindenkinek az a baja a vérengzéssel, hogy "fúj, vér"... nekem az a bajom vele, hogy hatásvadász, unalmas és értelmetlen.)
Válasz: mert nincs benne mély mondanivaló meg minden, és ha nincs benne a fanservice, akkor a kutya se nézné (vagy olvasná a mangát), mert semmi nem különböztetné meg a többi tizenkettő-egy-tucat, magát túl komolyan vévő lolifanservice animétől. Egyébként nem véletlen, hogy az anime előtt a mangáról senki nem hallott Japánon kívül... ugyanis azt tényleg semmi nem különbözteti meg a többi tök ugyanilyen mangától, legfeljebb az, hogy abban több loli van.
SoonDead írta:Az EL-nél kicsit azt érzem, mintha a készítők ilyen (nem kicsit) szadista felhanggal ilyesmit mondanának, hogy "ez kell nektek, akkor nesztek, ehhez szóljatok hozzá",
De akkor valami értelme is kéne hogy legyen. De nem, ebben teljesen egyértelműen a fanservice miatt van minden - olvassatok el pár hasonló típusú seinen mangát (Gantz, Daydream, stb), azokban ugyanez megy, csak még durvábban, és teljesen egyértelműen a szórakoztatás miatt. Az, hogy egyesek ezt nem találják szórakoztatónak (bár megjegyzem a "szórakoztatás" elég sok mindent takar), az már egyéni ízlés kérdése... de ahogyan az EL-ben halmozzák a fanservice-t, az ugyanolyan, ahogyan pl. egyes shoujo mangák halmozzák az angstet és szenvedést, abból az egyetlen célból, hogy minél melodrámaibbak és meghatóbbak legyenek. Ergo, hatásvadászat.

OFF:
Mayer írta:Nemtudom te hogy fogadnád ha esetleg Elvakult Homingeranime Fanatiknak titulálnának...
Úgy, hogy az illető nyilván blöfföl, mert aki egy kicsit is odafigyel arra, amit mondok, az tudja, hogy szerintem a Fujimi Orchestra óta (ami nem igazán ma volt) a "homingeranimék" 98%-a szemét, és a maradék 2% négy animét takar, amiből kettőt nem láttam még, úgyhogy nem tudom őket véleményezni. :3
Mayer írta:És végülis, avval hogy önkényesen ELfanatiknak pecsételtél meg valakit (ami ha jól vélem nem épp egy pozitív jelző a te szemedben) te sem tettél többet mint hogy gerjeszted a negatív hangulatot... ehh *shrug*
Kivéve, hogy az a post egyértelműen paródia volt (nem csak őt "pecsételtem meg", hanem másokat is, köztük magamat is), úgyhogy... ja. :3 A humorérzék sose árt.
SoonDead írta:Lehet hogy ez az analógia sokmindenkinek nem fog tetszeni, de pl. a Kill Bill (egyik kedvenc filme(i)m) paródia volt?
Ez már über-off, de... sz'al, NEKEM a Killbillel az egyik legnagyobb bajom az volt, hogy nem lehetett eldönteni, hogy paródia-e vagy sem. Mert ha paródia, akkor nagyon nem vicces, ha pedig komoly, akkor rettentő nyálas és lehetetlen komolyan venni.... na ja. :3 Tarantino se rendezett jó filmet a Ponyvaregény óta...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2006.05.24. 12:39-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

[off] Sztem a Kill Bill parodia volt, vagy legalabbis nem kellett komolyan venni [/off], de nem hiszem ezt poenosnak szantak, es gorbe tukrot tartottak volna a tobbi pucerkodos loli anime ele..es telleg csak hatasvadaszat az egesz, maskulonben nem tutta volna felkelteni senkinek az erdeklodeset, es ez egyertelmu..(bar en spec mondjuk meg nem hallottam masik hasonlo animerol, amiben pucer, veres lanyok lettek volna ari nagy szemekkel...)
Es meg liache-re, az a hozzsaszolas telleg humoros volt, felesleges volt magat ennyire felhuznia.. :( (bar azert vhol megertem ot is..)
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

mufurc írta:Uh.... ha van VALAMI, amit könnyű eldönteni, akkor ez az. Öncélú erőszak, még azok is beismerik, akiknek tetszik a cucc (egy részük legalábbis). Fanservice. A kérdés nem ez, hanem az, hogy ki mit kezd ezzel.
Mivel én még nem láttam, ezt most még nem tudom ellenőrizni, mindenesetre élek a kétség jótéteményével, hogy nem öncélú erőszakról szól a sorozat.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hát, -és ezt nem sértésnek szánom- nem tudom, hány animét láttál, de az EL "története" tényleg rettenetesen klisés, és hogy úgy mondjam, "megrendezett". (Értsd: nagyon sok a "véletlen egybeesés": pont arra a szigetre jut Lucy, ahova; pont Kouta fogadja be stb.)
Nem veszem sértésnek, (mondjuk én se tudom hány animét láttam, de abban biztos vagyok h te sokkal sokkal többet :))

Azt is aláírom hogy sok a "véletlen" egybeesés. Öh, de akkor lenne egy kérdésem. Kouta nem ugyanabba a városba tér vissza ahol régen a vérengzés volt? Mert akkor végülis van benne logika h ugyanitt találkozik Lucyvel/Nyuuvel újra, ha viszont Japán egy totál másik helyén találkoznak akkor érhtető h "omg ezmár fájó egybeesés".
Ergo, hatásvadászat.
Avagy jó marketing... Azt nagyon is sajnálom h az EL evvel elidegenít nagyon sok embert, és sokan pont ezért "szeretik" meg.

Asszem Meglivorn hozakodott elő egy jókis kérdéssel anno BlueGender Topicban:
Ha az EVA-ról nem lenne egy fansite sem, egy oldal sem ami megmagyarázza a dolgokat, csak meglenne egy FTP-n a világhálón a sorozat, de semmi infó róla, vajon hányan jutnának tovább a 4. résznél?

Az EL pedig ugyanilyen (és ezt aláírom), ha nem lenne benne loli, fanservice, blood meg minden, akkor ugyanúgy el lenne veszve, mert senki se beszélne róla.

És bár ott a klisés történet (már akinek, de ha olyanok akik jóval több animét láttak így tekintik, akkor lehet h van benne vmi) ott az üresség, laposság, mégis... Beszélnek róla az emberek (az most mind1 milyen hangnemben :)) Tehát akkor mégiscsak tudhat valamit...

Szal tulképp, mi a jó anime? Amit a kritikusok (a hozzáértők, jóval több animét maguk mögött tudók) jónak látnak, vagy amit a nagy tömegben népszerű? (jelen esetben mondjuk egy Oscar / MTV Movie Awards analógiára gondolok) Szerintem mindenki döntse el magának, hogy melyik anime jó neki. Lásson benne deep dolgokat, vagy szeresse a vért és a lolit, vagy csak egyszerűen legyen egy kis dolog ami megfogta őt az animében. Csak ne legyen az hogy jajj, dehát ebben nincs semmi deepness, v ebben annyi deepness van h csak na, és akkor flame flame flame (habár ez tartja életben ezt a topicot sajna... (a flame égési folyamatának hála, energia szabadul fel :D)
Kép
Válasz küldése