Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Köszönjük a kémia előadást, most már értem, miért tűzfészek ez a topic :wink: .

Khm, a kritikusok, és a nézőközönség véleménye sosem fog teljesen megegyezni(lehetetlennel határos feladat), mivel a két csoport eltérő szempontok alapján alkotja meg a véleményét.
Lehet, hogy sok a "véletlen egybeesés", mindenesetre nem kéne kizárni, hogy tényleg azok... velem is megesett már párszor, hogy akaratomtól függetlenül történtek meg dolgok, szóval nem kéne ennyire gyanakvónak lenni.

Az is igaz, hogy lényegtelen, hogy jónak, vagy rossznak tartanak egy anime-ot, ha beszélnek róla, akkor az egy jó anime(más kérdés, hogy milyen szempontból)...
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Mayer írta:Asszem Meglivorn hozakodott elő egy jókis kérdéssel anno BlueGender Topicban:
Ha az EVA-ról nem lenne egy fansite sem, egy oldal sem ami megmagyarázza a dolgokat, csak meglenne egy FTP-n a világhálón a sorozat, de semmi infó róla, vajon hányan jutnának tovább a 4. résznél?
Hmm... Mindenki?
Én nem olvastam róla semmit előtte, csak mondták, hogy elég jó nézzem meg. És nem kellett mindenféle magyarázat, hogy 2 nap alatt végignézzem az egészet! Szal szerintem annyira nem jó példa.
Xellos írta:Mivel én még nem láttam, ezt most még nem tudom ellenőrizni, mindenesetre élek a kétség jótéteményével, hogy nem öncélú erőszakról szól a sorozat.
:D Rég rossz a hozzáállás.
mufurc írta:Tarantino se rendezett jó filmet a Ponyvaregény óta...
Kár hogy ezt mondod. Ezek szerint kb 180 fokkal tér el az ízlésünk. :(

Szerintem mufurc szélmalomharcot folytatsz. Megpróbálod bebizonyítani egy EL topicban, hogy az EL igenis rossz. Ennek nem látom értelmét. Ha valakinek tetszett, akkor semmi sem fog amiatt változni, hogy szapulod-e a sorozatot vagy nem-e. Az még rendben van, hogy beírtad 1x, hogy kilsés, meg öncélú, meg hatásvadász, de szerintem a dolog már túl van tárgyalva.
Félre ne érts nem akarlak lebeszélni semmiről, csak ne legyél csalódott, ha semmi hatása nincs a postjaidnak.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

SoonDead írta::D Rég rossz a hozzáállás.
Te már csak tudod :? ... Ha kérhetlek ne mondd meg, milyen a hozzáállásom, amíg nincsenek személyes tapasztalataim az EL-el kapcsolatban...majd utána megbeszélhetjük, kinek a hozzáállása a rossz(ne vedd sértésnek)...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Sztem itt szélmalmok állnak egymással szemben... :)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Hát igen, Don Quijote-rulez... :wink:
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Xelloss írta:
SoonDead írta::D Rég rossz a hozzáállás.
Te már csak tudod :? ... Ha kérhetlek ne mondd meg, milyen a hozzáállásom, amíg nincsenek személyes tapasztalataim az EL-el kapcsolatban...majd utána megbeszélhetjük, kinek a hozzáállása a rossz(ne vedd sértésnek)...
Jaj ne már... Csak vicceltem. Semmi bajom a hozzáállásoddal. Pont így álltam hozzá én is a sorozathoz megnézés előtt. (Szal tényleg: Én már csak tudom :D :D)

Most tényleg miért akadtok ki mindenen? (költői kérdés nehogy megválaszoljátok!!!)
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem akadtam ki, csak nem gondoltam, hogy vicc volt... légyszíves legközelebb inkább próbálj meg egyértelműen fogalmazni, mert nem biztos, hogy mindenki rögtön viccnek fogja gondolni az ilyet...
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

fanservice nélkül tettszene a sorozat? nekem igen. De igazából nem venném ki, mint ahogy az Evákat se rajzolnám csúnyára, vagy a haibane renmeiből se venném el a cigit rekitől, vagy a FMAból a vért... :?
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Most már én is csak annyit, tudok hozzátenni ehhez a topichoz, hogy szerintem is klisés. A gyűlölet az emberek iránt, meg a nagy irreláis love, meg ez a se ide se oda befejezés.... De akkor is tetszett, mert ez volt az első klisés love-vér sztori amit láttam, és még most is tetszene. Csakhogy azóta más szelek fújnak....
Egyébkét csakhogy mért kezdi el ezt valaki nézni, egy példa: havernak mutattam amv-ket (mert jók) és a 15 különböző sorozat amvjéből melyik sorozatot akarta először látni? Na? Hát persze, hogy az EL-t. :)
Kép
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

mondjuk eleve én az openingje miatt kezdtem el nézni az EL-t.... jó, lehet h hülyén hangzik (sőt biztos) de nekem tetszett.
aztán h klisés meg ilyenek...ehhez csak azt tudom hozzátenni., hogy nem láttam még annyira sok animét h el tudjam dönteni h klisés e vagy sem...

de mindezeket eltekintve, szeretem mostanság olvasni ezt a topicot mert annyi ökörséget össze tudtok hordani :D
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Klisés? Hát nem sok olyan anime, de beszélehtünk akár filmről vagy könyvről is, aminek a története üzenete ne lett volna ismert korábban is. Sose értettem, hogy az, hogy klisés miért olyan hihetetlen ellenérv, ha amúgy működik egy történet, sikerül elmondania azt amit akar.
Márpedig az EL-nek sztem sikerül. Sok benne a vér? IGEN. Sok benne a fanservice? IGEN. De! Ettől még lehet jó maga a történet. a cselekmény a mondanivaló. A karaktereknek van fejlődéstörténetük, a motivációik jól bemutatottak, a konfliktusok sztem nagyon jók főleg kouta és a nem diklonius lány (név elfeldve :D) közötti. De mondhatnám Nana és az apja kapcsolatát is.
Van akit a külsőségek elriasztanak, ami valahol érthető is, van akit vonzanak, de semmi közük a történet sekélyességéhez. Mondhatod h te nem szereted az EL-t miattuk, de akkor ez legyen az indok.
Félreértés ne essék nem rajongok az EL-ért nem ez a kedvenc anime-m, nem szándékszom a közeljövőben újranézni, de látom az értékeit is, meg tudom érteni. hogy vki rajong érte mert nem hagyom, hogy a felszín elterelje a figyelmemet.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Nem, nincs üzenete. Nincs karakterfejlődés. És nincs benne túlzottan sok dráma sem.

Miért klisé? Nem azért, mert már valami hasonlót láthattunk.. Azért klisé, mert a szereplők az elejétől a végéig besorolhatók egy karaktertípusba (naív védelmező férfifőszereplő; tudathasadásos védett női főszereplő; szintúgy naív, de kötelességtudó apacentrikus kislány (whoa! Shinji-kun #2, jöjjön a mantra, I mustn't run away, I mustn't run away, dad loves me some way, ZOMG HE DOESNT!) és persze a hűdenemtudom mit is kéne csinálnom lány). És nem fejlődnek jellemileg. 13 rész bőven elég lenne erre, de nem. Semmit.

Atya úr isten, aki ilyen elvakultan mondja az igazát, olvassa már el mondjuk Babitstól a Gólyakalifát. Nem kedvencem, mégis, talán segítene pár embernek tisztázni magában mit is jelent az a szó, hogy történet.
Neerson írta:fanservice nélkül tettszene a sorozat? nekem igen. De igazából nem venném ki, mint ahogy az Evákat se rajzolnám csúnyára, vagy a haibane renmeiből se venném el a cigit rekitől, vagy a FMAból a vért... :?
Ebben ott a hiba, hogy amiket felsoroltál, az nem fanservice. Íme egy elég jó kis leírás arról, mi is az a fanservice.

És még mielőtt megkapnám,
Neerson írta:én csak azt nem igazán értem, hogy egyesek többször is idejárnak, figyelemmel kisérik egy olyan anime topicját amit ők nem szeretnek, és kitöltik fikázási perverziójukat újra meg újra :roll: várom a választ
Amint látom, az unatkozó gyerekeknek sincs jobb dolguk, mint mindenkibe belekötni, és provokálni a vitát.

Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nem, nincs üzenete. Nincs karakterfejlődés. És nincs benne túlzottan sok dráma sem.
Üzenete, sztem van, ha nem is egetrengető nagy nagy világfelismerő világmegváltó igazság.
Karakterfejlődés: Tényleg nincs valami reális és látványos karakterfejlődés.
Dráma: Lucy gyermekkora elég drámai pl.
Azért klisé, mert a szereplők az elejétől a végéig besorolhatók egy karaktertípusba
Ez igaz. És nagyon nagyon sok sorozatra jellemző ez ma már. Ahogy az amcsi filmeknek is megvan a kötelező nagymellű szőkéjük és a kötelező nagyszájó, nagydumás fekájuk, úgy az ANiméknek is megvan a maguk klisékarakterei. Ettől persze lehet még jó egy anime (pl egy friss élmény: Mahou Sensei Negima. nem NAGY anime, de JÓ anime, mégis töményen kínálja a klisékaraktereket)
Amint látom, az unatkozó gyerekeknek sincs jobb dolguk, mint mindenkibe belekötni, és provokálni a vitát.
Sajnos valóban mindkét oldalról vannak ilyenek.
Kép
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Zelmor írta:Amint látom, az unatkozó gyerekeknek sincs jobb dolguk, mint mindenkibe belekötni, és provokálni a vitát.
Ez egy jól eltalált oltás, igazán gratulálok :thumb: (tényleg)

a fanservice-os hasonlat meg nem erre az egy szóra volt kihegyezve...Hanem hogy sok animéből sok nagy hatású dolgot ki lehetne venni, mert igazából nem fejleszti a történetet.

ja, és én nem törődök bele, hogy filmekben mindenképpen kell egy nagy mellű szőke, vagy egy bőbeszédű afro-amerikai, meg hogy animékben is mindig kell, vagy van klisé karakter, azért ne törődjünk ebbe bele, az illúzió kedvéért...a naivitásunkért.......de nem szoktam megharagudni, ha van. Attól még lehet valami jó.

A karakter fejlődéshez meg annyit, hogy azért lucy változik, meg nana is.
De egyébként nincs szükség rá, épp az érdekes, hogy ezek a különböző szilárd elhatározású jellemek, találkozásaik, és konfliktusaik során, hogyan reagálnak, vagy oldják meg a helyzetet, vagy éppen rontják el.

Ez okozza az EL legfőbb izgalmát lucy gyilkol vagy épp barát...s mi szurkolunk hogy ne öljön, mert ha nem öl, az egyfajta katarzist vált ki bennünk mikor ez a gyilkológép a sok szenvedés ellenére megenyhül.(s nem a mellek meg a vér :-P )
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nana szerintem végig ugyanolyan marad. Egy lelkileg eltévedt kislány, aki enyhén degenerálttá vált az évek során (csak úgy tűri a kínzást, annak ellenére h a faterja sem éppen a legmelegebb szeretetet árasztja magából :)) Vagy mire gondolsz? Miben fejlődik/változik?

Lucy valóban változik. Eleinte szegény magatehetetlen kislány, aki nincs tisztában saját erejével, hatalmával, majd szépen megszállja a sötét oldal (muhahhaha StarWars hasonlatok rulz :D) és ő lesz a rettegett sötét nagyúr(nő :)) Végül mégis megenyhül... (lekerül a maszk, had lássalak fiam... öööh... szerelmem :D)
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Neerson írta:...s mi szurkolunk hogy ne öljön...
Nem egészen így fogalmaznám meg azt, hogy mi vett rá arra, hogy hajnali 4kor még megnézzek egy részt, de valami hasonló. Meg talán az, ahogy a történet kezdését elnéztem, nem lettem volna meglepve ha Yuka is meghalna Lucy által. Nem igazán akartam, hogy ez süljön ki belőlle és fojamatosan összerándult a gyomrom ha Nyu elkezdett Lucy-vé "változni".
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Én ha meghallottam a Lilium dúdolt változatát akkor szorult görcsbe a gyomrom... mikor frissen néztem meg EL-t anno, egyik nap a metrón egy kislány valami egészen hasonlót dúdolt... először hopp a para jutott eszembe majd elkezdtem szakadni a röhögéstől :D
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Ne szórakozzatok már! :D Épp nemrég írtam le, hogy tényleg mennyire értelmetlen viták folynak ezen a topicon erre ez meg már mindent überel! :D

Zelmor megmondja a tutit szétflamel mindenkit :D (forumspam.nl RULEZ) És az a baj, hogy vicces!
Nee legyél már ilyen feszült. Senki nem mondja elvakultan az igazát ezek csak ilyen fölösleges túlzások! Váá és hol az elvakultság, ha nem abban, hogy
Zelmor írta:Nem, nincs üzenete. Nincs karakterfejlődés. És nincs benne túlzottan sok dráma sem.
Jááj az a baj, hogy nekem sincs jobb dolgom, minthogy másokon röhögök, miközben nem mondok semmit. -> Kérlek szidjatok miatta (bár ez a topicot nézve kérés nélkül is sikerülni fog)

Pedig komolyra fordítva a szót (mert eddig ez ugye nem volt komoly) van igazság Zelmor szavaiban.

Ja és a nagydumás szőke és a nagymellű feka (vagy hogy is van ez) szerintem pl igenis a legtöbb esetben eléggé leírja a filmet.
Bár a Forrest Gumpban is volt nagydumás feka, de az azért elég szokatlan volt.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Lassan kezdjük szétoffolni ezt a topikot...nem válthatnánk témát :neutral: ?
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Látom az EL ellenesek gyakran emlegetik hogy klisés a történet.És?Nem lehet minden animenek világmegváltó,ledöbbentő,hűdefordulatos körmöttövigrágós története.De nem is kell! :-P
Akinek tetszik ez a sorozat az ezután is szeretni fogja(kivéve aki nem).
Akik pedig ellene vannak úgyse fogják megszeretni,legalábbis nem nagyon látok rá esélyt. :neutral:
Szerintem az EL egy közepes anime amit egyszer érdemes megnézni.Vannak nála jobbak de rosszabak is!Na!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Lehet...én mindenesetre szombaton talán meg tudom nézni, addig be kell érnem azzal, hogy érdeklődéssel nézem az itt folyó (késhegyre menő :D) vitát...

És van mégvalami, ami miatt nem kéne piszkálni az Eéfen Lied-ot... Nevezetesen az, hogy minden nap lehet látni valamelyik csatornán olyan filmet, amiben tartályhajónyi vér ömlik szét(pl. Terminátor-széria). Ráadásul a korhatár-besorolás hibái miatt sokszor bárki megnézheti ezeket, vagy, ha nem, akkor majd máshogy fogják megnézni azok, akik kíváncsiak rá... mégis mindenki a rajzfilmeket, és a játékokat piszkálja. Miért?
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Xelloss írta:És van mégvalami, ami miatt nem kéne piszkálni az Eéfen Lied-ot... Nevezetesen az, hogy minden nap lehet látni valamelyik csatornán olyan filmet, amiben tartályhajónyi vér ömlik szét(pl. Terminátor-széria).
Az ehhez képest lótúró, hogy finoman fejezzem ki magam. ráadásul nincsenek benne megcsonkított meztelen lolik XD
Xelloss írta:mégis mindenki a rajzfilmeket, és a játékokat piszkálja. Miért?
Mert a legtöbb ember így tudja:
rajzfilm = gyerekeknek szól
Véres rajzfilm = ??????? OMG OMG, ez mi, jajj, gyerekkárosító fujjfujj
(Az senkinek nem jut eszébe, hogy esetleg nem gyerekeknek készült, hanem a felnőttek szórakoztatására... :P)

Igazság szerint rajzfilmben sokkal durvább dolgokat meg lehet valósítani, mint filmben. Ha EL film lenne, soha sehol nem lehetne bemutatni.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

:goodpost:

És Terminátor pont hogy nem a legvéresebb akcióökörségek közé tartozik. (én szerettem a Terminátort :-P )
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Az telleg igaz, h a rajzfilmben nincs hatar..bar azert mostmar lasan a filmekben sincs gusztustalansag teren, gondolok itt a Motelre :osbleh:
Es mar megint olre menoen vitatkoztok itt, a rasszizmusos dolog meg kicsit wtf..
Es raz-nak van igaza, kozepes sorozat, nem is eri meg ezt az egesz huhot, amit itt csapunk.. :weh:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Bocs, tényleg rossz filmre hivatkoztam, inkább a Halálhajót említeném meg. Ott van (majdnem) tartályhajónyi vér, csonkítások, belezések, meg amit akarsz.

ILoveRenji, nem megyünk ölre, csak párhuzamot vonunk :wink: .
Válasz küldése