Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Kicsit félve írok ide az előttem lezajlott viták miatt,de nekem tetszett az Elfen Lied. Az,hogy nálam pl. a sok vérrel érték azt a hatást,hogy teljesen bele tudjak süppedni a Sorozatba,szerintem nem baj,sőt. Félreértés ne essék, alapjáraton nem szeretem az ilyesmiket. Az atlétából hirtelen előbuggyanó cici az nagyon zavart,dehát no. Lehet lapos lett volna az egész ilyen jelenetek nélkül. Sőt,ez volt az első Anime,amit meg tudtam mutatni a páromnak és azóta kapdos az Animék után.(nem,nem a véres,hanem lightosabb Animék után)Benne az EL után tudatosult,hogy nem mindegyik Anime gyerekeknek való! ^^'
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Na én akiknek megmutattam azok igencsak meglepődtek :-P ill. ledöbbentek
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Hétvégén volt szerencsém megtekinteni az Elfen Lied-ot, így most papírra...ööö...képernyőre vetném gondolataimat :lol: .

Tagadhatatlan, hogy az EL párját rikítóan kegyetlen, és véres anime, de az EL koránstem erről szól csupán. A szereplők érzései, és az ezzel összefüggő dolgok legalább ennyire hangsúlyosak.

Mert, hát végülis miért tette Lucy azt, amit? Egész életében kegyetlenkedtek vele, csak azért, mert különbözött másoktól. Sokáig tűrte mindezt, de amikor agyonverték a kutyáját, valami elpattant benne, és átlépte a határt... ez persze nem indokolja meg, hogy miért ölt meg mindenkit(Koutát kivéve), aki az útjába került, de érthetőbbé teszi a cselekedeteit.
Nana esetében azt furcsálottam, hogy mennyire békés volt, annak ellenére, hogy ő maga is diclonius volt... megpróbált Kurama utasításai szerint cselekedni, mert olyan volt számára, mint az apja. Éppen ezért megható a kettejük kapcsolata, mert szerették egymást, annak ellenére, hogy Nana sokáig kisérleti alanyként élt a laboratóriumban... az érzelmei mégis töretlenek maradtak Kurama felé.
Kurama igazi lánya volt a legijesztőbb... ő (legalábbis látszólag)tényleg élvezte, ha megölhetett valakit, és ez csak akkor változott meg, amikor találkozott az apjával. utána viszont már ő is elkezdett hasonlóan(bár nem ugyanúgy) viselkedni, mint Nana. A legszomorúbb az volt, amikor Kurama magával vitte a lányát, és a technikus félelmében mindkettejüket megölte. Az a jelenet tényleg elkeserítő volt.
Kouta, mint kivülálló, akaratlanul keveredett bele egy olyan dologba, amit nem ért(het)ett, így amikor a dolgok hirtelen megindultak, csak azoktól várhatott segítséget, akik közel álltak hozzá, így Lucy/Nyuu-tól is. Csak lassan ébredt rá, hogy ki/mi is ő valójában, de így is vele maradt. Ebből is látszik, hogy a sorozat arra is rámutat, hogyha igazán szeret valakit az ember, mindegy mit tett, akkor is szeretni fogja.
A végében az volt a drámai, hogy bár a lányok született gyilkosok voltak, akiknek nincs helyük a világban(legalábbis a góré szerint), mégis megtalálták a helyet, ahová tartoznak... Kurama esetében volt ez a legfájdalmasabb, amikor a lányával együtt meghalt.
Azt hiszem ennyiből látszik, hogy az Elfen Lied jóval összetettebb annál, hogy leírjuk, mint olyan anime-ot, amelynek csak az erőszak bemutatása a célja... sokkal több annál...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nagyjából egyet tudok érteni avval amit írtál. Első megtekintésre nekem is hasonlóak jöttek át, de nem teljesen.

Én továbbra sem értem Kouta megbocsátását. Vagyis nem tudok vele egyetérteni. Mégiscsak kinyírta a családját Lucy... Nem azt mondom h utána örök életére gyűlölnie kellene Lucy-t de a végén túlzottan is megbocsát neki. Ezt soknak, és rendkívűl irreálisnak tartottam, már ami a viselkedésüket érinti.

Nana: az h valaki ilyenné válik (gyermeki békesség), annak ellenére hogy kegyetlenkednek vele, számomra megintcsak irreális. Legalább egy depis, sírós, világtól és mindenkitől elzárkózó kislányt kaphattunk volna az ő személyében, szóval szerintem ez is rendkívűl hihetetlen (de talán pont ettől kellőképpen sokkoló?)

Most így hirtelen ennyi jutott eszebe :D
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Akinek megvan a hatalma ahhoz, hogy visszavágjon, jó eséllyel meg is teszi. A helyében én sem hagytam volna szó nélkül azt, ami történt vele, bár nem ennyire szélsőségesen. Ugyanakkor azt is vedd figyelembe, hogy ő nem is ember tulajdonképpen...hanem egy olyan lény, ami embereket gyilkol(a vizsgálatok szerint legalábbis ez a feladata). Emiatt az is érthetőbb, hogy miért lett belőle gyilkos.

Az nekem is furcsa, hogy talán mindent megbocsátott neki, bár lehet, hogy félreértettem a dolgot, és nem bocsátott meg neki ténylegesen, hanem, mondjuk úgy, megértő volt vele szemben.

Nagyjából ennyit tudtam most hozzátenni.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ami a felnőtteknél érvényes, az a gyerekeknél sokkal erősebben van jelen. EGy felnőtt még magában mondja (talán csak enyhén megjegyzi) ha valaki nem tetszik neki, valami miatt, és legszívesebben kiközösítené, eltakarítaná az útjából. A gyerekeknél már az ha valaki szemüveges elég indok tud lenni ahhoz h kiközösítsék. Ez a kiközösítés pedig sokkal radikálsabb tud lenni a gyermekeknél. Lucynek meg Szarvai vannak. Éppen elég indok azért hogy kics****enek vele :D

Attól függetlenül h a gyilkolással mint eszközzel, továbbra sem értek egyet, érthető h Lucy ide jutott. Vajon miért nem érdemes egy gyermek kezébe éles lőszert adni? Vagy élezett kést... Lucynek nemkellett adni, Lucy fegyverrel együtt született. És hát használja is...
Kép
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

hehh, nem értitek a megbocsájtást? Kouta úgy gondolja, hogy azért halltak meg a szülei, mert nem volt elég megértő, nem vigyázott eléggé a rózsaszínhajú lány érzelmeire. Ezért felnőttként még megértőbben viselkedik, mint gyerekkorában volt, még jobban segítő kész.
(mondjuk lehet, hogy túlzás amit mondok, sebaj :) )
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Igen Kouta ezért megértőbb és segítőkészebb, de azt hiszem h az apukája és kishuga (vagy kije) nem érdemelték meg hogy kinyiffantsák őket. Akkor már inkább Koutat nyírta volna ki. (de őt szerette és nemtudta kinyírni, gondolom én)
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Ha jól emlékszem mondja is Koutanak hogy azért nem nyírja ki mert a barátja.Nem pont így szó szerint de ez volt a lényeg.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat igen, Koutaban bizott a legjobban, meg lehet h mar kiskoraban is "szerelmes" volt bele, meg jo h nem ot nyirja ki..Ez noi logika, en ertem :-P
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

így nagyobb fájdalmat tudott neki okozni mintha őt ölte volna meg szerintem...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Szerintem nem az volt a célja, hogy fájdalmat okozzon neki. Hiszen szerették egymást, és ez akkor sem változott meg, amikor Kouta rádöbbent, hogy mibe csöppent, hiába ölte meg az apját, és a testvérét. A végén teljesedett ki a szereplők drámája, amikor már senkit nem érdekelt, mit tett a másik, mert szerették egymást, és csak ez számít(ott)... Ezért halt meg Kurama is :cry: , pedig, otthagyhatta volna a lányát, mégse tette. Mert szerette, akárcsak Nanát. Ez volt a szereplők igazi tragédiája...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem meg az volt Lucy celja h a sajat fajdalmat kivetitse, bosszut alljon, es masoknak is fajdalmat okozzon, es ugy tudsz vkinek fajdalmat okozni, ha azt veszed el tole ami neki a legfontosabb..jelen esetben a hugat, es sztem ez Lucy tudta pontosan..
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ez is igaz, a vidámparkban meglátta Koutát egy lánnyal, és rögtön azt hitte, hogy elárulta... akkor tényleg ez volt a célja, de a későbbiek során ez megváltozott, különben a laboratóriumból való szökése után őket is megölte volna...úgyhogy szerintem tényleg szerették egymást.
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Egymást? Én Kouta érzelmeiben nem vagyok olyan biztos...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Én igen,mert a végén mond valami olyasmit (rég nem láttam,elnézést ha tévedek) hogy Lucy-t utálja,de Nyuu-t,és azt a jó kislányt akit megismert nem akarja elengedni.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem is szerette Kouta, mar amennyire ez a tortentek utan lehetsege volt..meg sztem a masik csajt is otthagyta volna erte, az unoketestveret..
Avatar
Zamorano
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.02.22. 18:52
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zamorano »

Tegnap én is végignéztem az EL-t, úgyhogy megosztom veletek gondolataimat, még akkor is senki sem kérte. ;-)

Tetszett a sorozat, nem volt egy falrengető alkotás, de határozottan élvezhető volt. Gördülékeny történet, jól megírt forgatókönyv, érdekes alapötlet. SZvsz a baj csak az volt, hogy maguk az írók sem tudták, hogy mit is akarnak kihozni a dicloniusokból. Elpusztítani az embert, új, erősebb faj, aki képtelen az emberekkel együtt élni, és közben kiderül, hogy nagyon is tudnának velünk együtt élni, ők is vágynak a szeretetre és csak azért gyilkolnak, mert nem szeretik őket, vagy mert már nem bírják elviselni a támadásokat.
Lucy a szarvai miatt ki van téve a támadásoknak (elég brutális módon), megismerkedik egy fiúval, akivel jól érzi magát, aztán úgy érzi, hogy az a fiú elhagyta, és hagyja, hogy a gyilkos énje vegye át az uralmat. Valahogy az ő esetben szó sincs arról, hogy "született gyilkos" lenne. Az, hogy gyilkol, az csak egy menekülés számára. Ugyanezt végigvihetjük Nanára és 35-ösre is.

A sok vér miatt meg szerintem fölösleges vitázni, ez egy ilyen anime, tudomásul kell venni. Nagyon sok helyen túlzásba vitték, de azért a történet vezérfonalát tekintve megvolt a helye a véresőnek. Viszont ha úgy vesszük, hogy minden két vérzuhatag közé benyomnak egy szerelmes tini-történetet, akkor ott már egy kicsit iránytevésztés van. Valahogy a kettő nem passzol össze. Mert akkor vagy azt mutatom, hogy aranyos kis gyerekek hirtelen darálthúst csinálnak emberekből, vagy azt, hogy ki kivel szeretne összejönni, vagy, hogy kinek milyen baja van. Ezekkel a részekkel próbálták "elmélyíteni" a sorozatot, a szereplőknek háttért, motivációt adni (ami egyáltalán nem jött össze...), de sajnos a több, különböző rész kioltotta egymást. Aztán ott van még az ecchi is. Semmi bajom vele, csak megint az a gondom, hogy nem illik oda. Kicsit BMSZ (bele minden szart) koncepciót véltem felfedezni a dologban, legyen benne minden, vér, mellek, dráma, mert ez így nagyon frankó lesz és kajálni fogják. Sajnos az eredmény nagyon nem áll össze.

Simán meglehet nézni, nem az a fajta, amit abbahagy az ember, az alapötlet is remek lenne, a végeredmény viszont elég gázos.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

:goodpost:
Végre valaki, aki láthatóan elég alappal rendelkezik ahhoz, hogy a lehetőségekhez mérten objektíven megítéljen egy animét, amit megnézett. És még meg is tudja indokolni a véleményét.
(Jó, elsőre nekem sem sikerült, ezért is tetszik ez a vélemény.)
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Következő havi fizumat azt hiszem az Elfed Lied összes részére fogom rááldozni. ::hehe::
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Merthogy? Nem kerül az semmibe :dirr:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Misu írta:Merthogy? Nem kerül az semmibe :dirr:
Hahaha oh wow.
Megveszi a sorozatot DVD-n, de ezt gondolom te is sejtetted. :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Zamorano: o// good posting!

Egyet is értek az általad leírtakkal. Teljes mértékben :)

A kawaii kisgyerekek darálnak hentesként, tényleg egy olyan koncepció ami kissé nem áll össze rendesen, nem passzolnak az elemek. Engem spec ez nem különösebben zavart. Néha ha van h két teljesen elütő dolog keveréséből jó sülhet ki, de ennek a keverésnek megvan a veszélye hogy zavarja egyesek szemét, vagy csak nehezen tudják befogadni. De ez természetes.
Kép
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Eddig Ai Yori Aoshi-n, Onegai sorozatokon és egyébb romantikus animéken nöttem fel, na jó Cowboy Bebop becsúszott. Most megnéztem az első részt, töltöm is a másodikat. De a hozzászólásokat olvasgatva nem tudom eldönteni, hogy ezt nézzem-e vagy mást. Elég vegyes érzelmeket váltott ki belőlem az első rész, de mint mondtam szedem a másodikat, azaz érdekel a vége, de abból amit leírtok nemtom megéri-e rááldozni az időt és lehet csalódni fogok... nemtom. Szerintetek? :crazyy:
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Mindenképpen nézd meg a második részt, ha már felcsigázott valamennyire.

Azonban ha a második rész után nem érzed, h szeretnéd tovább nézni, akkor ne nézd tovább, de azért azt tanácsolom h adj neki esélyt.

13 rész még nem vészes, ha már mondjuk egy 30+ sorozatról lenne szó akkor nehéz kérdés h valaki végignézze e vagy sem.

Én azt mondom adj neki esélyt, aztán ha nem tetszik, leteszed :) De ha tetszik, akkor meg jól jártál.
Kép
Válasz küldése