Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Rage írta: Még egyszer bocs, ha ezzel megsértettelek, nem állt szándékomban.
oké, no problem :wink: (amúgy én is picit egyetértek ezzel, de az a különbség, hogy Chii eredeti figura, max. Nyuu-t kopizgatták össze belé, de az megint más kérdés hogy Chii "other self"-je azért nem épp olyan mint Nyuué... de ebbe most ne menjünk bele^^")
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

DeluksZ írta:Spoiler az az info az animeről?
Egészen pontosan a spoiler olyan infó, amit "poén lelövés"-nek hívunk. Tehát, ha pl. beírod, hogy megjelent az új rész, mindenki mehet letölteni, az nem spoiler, viszont, ha leírod, hogy az 50. részben xy hogyan hal meg (miközben valaki a 10. résznél tart) az már keményen az.

Edit: Amúgy csak megjegyzem, hogy nekem az ending zene sokkal jobban bejött, mint a teljes "gregorián-soundtrack", ami az openingben van. :wink: Úgyhogy én örülnék egy ending track lelőhelynek. :)
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ending: be your girl
http://www.tiger-sh.com//music/Full%20v ... d%20ED.mp3

Egyébként ezt a számot Kawabe Chieko énekli (aki ismeri a Sailor Moon musicaleket, tudja hogy kb. két-három évig *már nem emlékszik pontosan* ő volt Sailor Mercury, és egész jó kis táncokat/számokat rittyentett a színpadon akkor is ^^ egyébként tök fiatal a csaj, és meglepően jó hangja van ahhoz képest...)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

MaKo írta:Ending: be your girl
http://www.tiger-sh.com//music/Full%20v ... d%20ED.mp3

Egyébként ezt a számot Kawabe Chieko énekli (aki ismeri a Sailor Moon musicaleket, tudja hogy kb. két-három évig *már nem emlékszik pontosan* ő volt Sailor Mercury, és egész jó kis táncokat/számokat rittyentett a színpadon akkor is ^^ egyébként tök fiatal a csaj, és meglepően jó hangja van ahhoz képest...)
Köszönöm a számot és az információt! :) ::jbow::
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

MaKo írta:Amúgy az animét én is tovább néztem közben, és sajnos kezd nekem is kialakulni egy annyira nem pozitív kép róla. Még azért meglátom mi lesz belőle, de annak ellenére hogy szerintem igenis jól indult, és sok lehetőséget láttam benne, nagyon úgy néz ki hogy ez nem igazán fog összejönni egy hatásos/jó/színvonalas animének... T_T hát ennyit erről, reménykedni azért még lehet(ett)... :neutral:
Na, ezzel csak egyetérteni tudok, :goodpost:
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

Nem tudom miért húzzátok le ennyire, én a nyolcadik részt láttam utoljára, de ebben még nagyon sok lehetőséget látok. Én nem hatásvadásznak, inkább hatásosnak találom; fanservice -oké, az van, de ez engem egyáltalán nem zavar, mert közel nem ez a fő irányvonal. NAGYON durva, ez is biztos, akinek nem inge, ne nézze (új mondás) :drop:

Ja az összecsapott végről meg annyi, hogy szerintem ezt simán le lehet zárni max. 2 rész alatt. Annyira nincs sok szál a történetben, hogy olyan sokáig kelljen húzni.

Ez az én meglátásom.

Ja és az Opening egyre jobban tetszik ::^_^::
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

SHiNJiN írta:fanservice -oké, az van, de ez engem egyáltalán nem zavar, mert közel nem ez a fő irányvonal. NAGYON durva, ez is biztos, akinek nem inge, ne nézze (új mondás) :drop:
Nem ott van vele a baj, hogy van benne fanservice, meg brutalitás, hanem hogy teljesen szükségtelenül van benne. Egyszerűen bugyuta. Én spec azért kezdtem nézni, mert volt egy 15 perces irtás az elején, és azt reméltem, hogy ebből valami nagyon elborult történet bontakozik majd ki, a lá Boogiepop Phantom, vagy valami hasonló. De sajnos nem. Egy átlagos romantikus/ecchi sztori, aminek a történetvezetésével nem is lenne baj, csak olyan "eszközökkel" dolgozik, amik teljesen feleslegesek a mondanivaló kifejezéséhez (bár a végét még nem láttam, de nem hinném, hogy valami egetrengető lenne... :drop: ).
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Totálisan egyetértek Őrnaggyal a feleslegességet illetően... annyit hozzátéve, hogy szerintem a nyafogás és a sok sirás is felesleges már. Ha valamelyiket kihagynák (a brutalitást, az érzelgősséget) akkor a másik műfajban még elég szép helyen is szerepelhetne az anime, de mindkettőből belerakni ilyen értelmetlenül sokat felelőtlenség volt szerintem. Nagyon be sem tudom sorolni sehova a cuccot, a végéről meg annyit, hogy nekem igazából még egy kerek történet sem rajzolódott ki. Van Lucy a szarvaival, meg Nana is. Ott van a kis csöves csaj, a visszaemlékezések.. elhangzott egy 35ös számú csaj is... ott van a szemüveges fickó... mi lehet ennek a vége? Igazából még nem bontakozott ki semi. Azt tartom legvalószínűbbnek, hogy nem lesz konkrét vége. Ránk lesz bízva ...az egész.
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Én egyenlőre nem mondok semmi konkrét véleményt, kíváncsi vagyok a végére. Még akármi lehet... ha nulla lesz a vége úgyis lehordom a koporsóig, aki csinálta, de ha lesz benne vmi, akkor bárakármi lehet... a kétharmadánál tart még csak... sokat, nagyon sokat számít a vége... pl Laint a uccsó 3 rész nélkül ki értette volna :-P :-P :-P :-P najó, ez csak a pojjén kedvéér vót... (hehehhh, marhajó vagyok, megyek és lehúzom magam a klotyóba...)
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Laint az utolsó 3 résszel sem értettem :D:D:D:D
Amugy szerintem az lesz a vége, hogy Nana, és Lucy megbékélnek... rájön mindenki arra, hogy ismeri a másikat és happy end :D
Joh persze ez elég valószínűtlen, de ezen pl meglepődnék. Melleslg biztosan lesz még egy nagy irtás a vége felé, mint egy finálé jelleggel:)
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Most láttam a 6. rész Elfenből és ez rész volt eddíg a legjobb sztem :P kezd tetszeni a sorozat :P
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

DeluksZ írta:Amugy szerintem az lesz a vége, hogy Nana, és Lucy megbékélnek...
Izé, nem akarok kötözködni, de nem Nana volt az, aki meghalt a 4. rész végén?
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Igen... de a 6. részben lesz meglepi vele is
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Aha... Akkor jó. Én még csak az 5. részig láttam (magyar felirattal kezdtem el nézni, és úgy döntöttem, hogy kivárom, amíg kijönnek)
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Maron: Én angolul néztem meg igy jutottam a 9edikig, de Nanát nem kell még leírni:)
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Uhh, 11. rész...

Spoil, spoil:

35 egy kawaii, brutális állat. Mit is várhatunk egy ilyen sorozatban? @_@ "Nevelőjén" már alapban látszott, hoyg itt ér véget a pályafutása...két darabban.:-P Nem tudom miért nem tudták előbb elmondani 35nek, hoyg "visszaugatsz, felrobbantunk, ketseg!", miért a dokinéni halála után kellett... A nő meg hogy lehetett enyire sügér, hoyg odamegy egy 11 méter hatósugarú, teljesen őrült dicloniushoz? >.> Kár érte, tetszett a haja. Nyuu-é is.. :/ Azt nem kellett volna levágni.

Másik meg Nana. Az is lazán odasétál 35-höz, és gondolkodik, hoyg talán egy ütéssel elintézheti. No, mondjuk ő nem tudta, hogy 35 kicsit übertápabb nála. Persze nem hal meg egyből, kell nudity a köbön, amiből már kicsit kezd túl sok lenni (joh, Nyuu csíkos harisnyában és miniszoknyában *,* fanservice, de ezt legalább nem olyan nyilvánosan valósították meg, mint a trikós jelenetete a sorozat elején.xD ). 12. részben flashback és irtás várható, előfordulhat hoyg ha 35 nem darál le mindenkit, a katonaság fogja megtenni helyette. Hisze Lucy és Nana nem maradhatnak életben, bármikor szaporodhatnak..


Összegzés: már nagyon érdekel mi lesz a vége.. :shock:
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A usteamen fent van már a 10. rész. A 11. honnan van Zel? Magyarul van?
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Kód: Egész kijelölése

ed2k://|file|[anime_fin]_elfen_lied_-_11_[c46fe1ce].avi|183263232|A5AD09DAA8A0E424A906F5EB2946E405|/
Angló, animeFin kiadás.
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Belepislogtam egy letöltött 8. kötet mangába, majd holnap áttanulmányozom, de annyi biztos, hogy érdekes :crazyy:
Először japánul van, amiből ugyebár nem vagyok perfekt, és a kanjik mellett nincs hiragana átírás. ::jcrazy:: De azért vannak olyan dolgok benne, hogy :whaaa: ilye volt a fejem utána.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Hmm.. most néztem meg a 12-dik részt.
Elég kemény volt, jól összeállították a visszaemlékezési képeket, stb
De számomra nem volt túl hiteles a "kis Lucy lemészárolja Kouta családját" jelenet.
Legalábbis én, ha 10 (?) éves koromban láttam volna, ahogy ilyen módszerrel kinyírják a szemem láttára a testvéremet, és az apámat, nem hiszem, hogy lett volna erőm és lélekjelenlétem kérdezgetni a tettest, hogy "Mindenkit megöltél. Miért?"
Valószínűleg enyhe rángások között elájultam volna, és kómába esek ott a helyszínen.
Bár lehet hogy a Japán gyerekek kevésbé érzékenyek...

(Most már érthető Lucy kettős személyisége is. Ha valakinek fél órán át ütögetik a vonatpadlóba a fejét, biztos nem marad ép agyilag.)


Várom a köv. részt.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Azt nem értem, hoyg ugyan mi a jó fenéért futott el az exkommandós elől, mikor 2 percel előtte nyírt ki egy tucat embert.. :/ Nomeg a "várj meg, és mindent elmondok" szöveg elég erőltetetten hangzott, főleg egy állítólagos "i dont give a fuck about ppls life" stílusú karakter szájából.. Mint Koutának mondta: "mit akarsz? Azért vagy életben, mert barátok vagyunk". Jah, miután láttak szétszakadni a 6-7 éves húgomat, valamint az apámat, én is meglepődnék, hogy a lány még a barátjának hív.. Nomeg, Kouta apja.. 5 méterre tőle hisztizik a lánya, majd sikítva kettészakad.. És észre sem veszi! >___> El volt cseszve ez a rész... -_-

Lucy viszont nem fogja túlélni a sorozatot.
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

Zelmor írta:Lucy viszont nem fogja túlélni a sorozatot.
Ebben én is biztos vagyok (sajnos?) De tartok tőle, hogy a többi diclonius sem.

Úgy néztem meg a 12. részt, hogy közben azt hittem ez az utolsó. Szerencsére nem (tudom, még egy van). Engem eddig lenyűgöz ez a sorozat az összes aberrált dolgával együtt. Roppant kíváncsi vagyok a végkifejlettre.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

SHiNJiN írta:Engem eddig lenyűgöz ez a sorozat az összes aberrált dolgával együtt. Roppant kíváncsi vagyok a végkifejlettre.
Nemtudom miért.. de nálam tök ellenkező a helyzet :/
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Zelmor írta:Nomeg, Kouta apja.. 5 méterre tőle hisztizik a lánya, majd sikítva kettészakad.. És észre sem veszi! >___>[/color]
Az tényleg nagyon rossz volt.. :?
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

na megnéztem a uccsó részt...
érdekes volt...
mindenesetre ez az anime nálam egy erős középszintet ért el se többet se kevesebbet. Mit is mondhatnék? nem volt nagy szám a történet...
amvnek talán kellemes alapanyag...
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Válasz küldése