Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Fructy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.01.13. 16:25
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fructy »

De ösztönösen csinálja ezt... na meg tényleg van néhány olyan jelenet amiben nem kéne megölnie az embereket, vagyis nem bosszúból csinálta. Szóval nem hiszem, hogy ezek után mondjuk nem akarnák megint elkapni... valaki más... és akkor megint újra kezdődne ez az egész... na de mindegy ez csak az én véleményem... :weh:
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Sztem a gyilkolás Lucynál nem ösztön. Ösztön az én meghatározásom szerint az, ami nem a tudat vezényel, hanem a tudatalatti; és jellemző a faj minden tagjára. Az ösztönt nem lehet legyőzni. A dicloniusok közül azonban nem mindenki sorozazgyilkos lsd. Nana. 1szóval Lucít semmiképpen sem az ösztön vezeti sztem.
Ami inkább feltűnt, hogy nagyon hajlamosak a skizofréniára. Ez mindenképpen faji jellemző.
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Entrichon
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.12.04. 16:49
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Entrichon »

Hát, nemis tudom...Az én véleményem, hogy Lucy azért gyilkol, mert az emberiséget ridegnek és kegyetlennek találja...pl: amikor kicsi volt és a gyerekek megölték azt a kiskutyát, amit az erdőben talált; elárulta az a lány, akiben életében talán először bízott meg. Akkor, miután beleszeretett Kouta-ba, és megkérdezte tőle, hogy az unokatestvére egy lány-e, akivel az estét tölteni fogja az ünnepségen, Kouta, bár jót akart neki, mégis hazudott. Egész életében csak szenvedett a kísérletek alatt, szal megtom érteni. Így fejlődött ki benne ez az ösztönös gyűlölet az emberek ellen, akik úgy érzi, hogy csak bántani akarják... Szerintem nagyon szép alkotás, az egyik kedvencem. A befejezése bár szomorú, de valahogy mégis olyan szép és magával ragadó. Idáig a legszebb befejezés, amit láttam...
The Chronicles of Humanity...
Juc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.01.22. 12:01
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Juc »

Szerintem is nagyon szép a befejezés, jó hogy nem csináltak belőle több részt, azzal csak elrontották volna a történetet.
Avatar
Entrichon
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.12.04. 16:49
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Entrichon »

Szerintem is, bár az extra részt szívesen megnézném angolul is, mert idáig csak francia felirattal láttam, az meg nem mond túl sokat...
The Chronicles of Humanity...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem pl nem tetszett annyira az extra, kicst eroltetett volt :(
es Entrichton-al ertek egyet..sokat csalodott nagyon a Lucy, azert lett ilyen..
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Én nem láttam az extra részt. Kb miről szól?
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Főleg arról hogy a megnövekedett számú lakók hogy osztják el egymás közt a házimunkát. Meg van egy kis rész arról is, hogy hogy kapták el (vagyis inkább engedte magát elfogni) Lucy-t. Ha jól emléxem ennyi...Nyugodtan egészítsetek ki.
Lucy és gonoszság stb.: Sztem Lucy gyermekori naivitásából adódó kisebb csalódásait és azt hogy kicsit más mint a többiek rosszul tűri, és amikor ráébred saját képességére, hatalmára ezt rögtön be is veti. Kicsit engem emlékeztet a Legyek urára (éljenek a kötelező olvasmányok:)), ahol a gyerekek saját tettük súlyát nem átérezve voltak képesek egymást akár megölni is.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem tudom..sztem minden gyerek naiv, nem volt Lucy sokkal naivabb az atlagnal..csak annal tobbet csalodott..o bizott az emberekben..es kenyszerbol egy ujabb csalodas miatt veti be rogton a hatalmat, ugy ertem h amugy sztem nem is biztos h rosszra hasznalta volna, hanem a korulmenyek kenyszeritettek ra...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Jah, bár ezt sosem tudjuk meg... Lucy eleinte nem is volt tisztában avval hogy milyen hatalma van, csak a szarvai voltak, aztán ugye arra ébredt h széttapizta a szobát :) De a lényeg h a Dicloniusok nem természetüknél fogva velejéig romlott gonosz lények, hanem pont ellenkezőleg: Kisebbségi komplexusuk miatt félnek az emberektől így inkább megölik őket, önvédelemből :) Te sem tennél mást ha egy egész rohamosztag lenne a nyomodban :)

Viszont tartok attól hogy lesz folytatása ennek a sorozatnak, legalábbis amit a végén mikor a nagy Boss felfedi kilétét. De igazán nem kéne folytatni mert lövésem sincs hogy miként lehetne értelmes folytatást adni ennek... az EXTRA sem nagyon kellett volna, de EXTRAnak elment.
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Ok amikor a srácok kinyírják a kiskutyát megérdemlik hogy Lucy lehenteli őket. És tény hogy utána vadásznak rá, de ettől még azért nem feltétlenül kéne az offenzív defenzívát ilyen mértékben alkalmaznia. Gondolok itt a különböző családok levágására. Aztán a dolog odáig fajul, hogy egy fülentés miatt, amit a "szaknyelv" kegyes hazugságnak hív, lehenteli Kouta családját is, az már kicsit sok. Én megértem hogy fél, hogy üldözik, hogy kiközösítve érzi magát stb, de akkoris egy felnőtt ember nem menne ilyen messzire csak gyerek. Szinte csak a gyerekek (vagy a pszichopaták) tudnak ilyen szinten kegyetlenek lenni, gondolok a itt a kutyagyilkos srácokra is egyben.

Ha van eszük nem lesz folytatás... Az extrát meg ha tudtam volna inkább akkor néztem volna meg szívesen ahov beillik kronológiailag. De hát pechem volt:)
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

jaje, aszittem az Extra valami végső magyarázat akarna lenni így a sorozat után néztem meg de kicsit lelomboztam tőle... De mit sem számít, a sorozat ígyis ütős, és jó.

Nem beszélsz az égben, bizony van ebben valami. Most így hirtelen az jutott eszembe hogy infantilizmus: Ugye ez inkább a gyerekeket jellemzi... de pl a Második világháború volt az ami a felborult világnak nevezhető, ahol nem a gyerekek volt az infantilis hanem a felnőtt (uhh... ezt még vmikor amikor a Kertész regényét vettük suliban, akkor ragadt rám:))

Szóval tulképp, lehet hogy nézhetjük úgyis h eleinte defenzíven állt hozzá a dolgokhoz, majd utána már átállt abba hogy nem számít egy emberi élet se... De persze nem élvezetből ölte meg őket.

Kouta családját pedig meg KELLETT ölnie. Mert gyerek. és ahogy mondtad, a gyerekek képesek a legnagyobb kegyetlenségekre (most nem a gyerekek ellen fordulok csak mondom, én is beleztem ki kiskoromban Krumplibogarat az iskola udvarán:)) EGy gyerek sokszor mondja kiskorában h: "Utállak!" és bár nem érzik ennek a morális súlyát mégis mondják. Lucy gyerek volt, és bosszút akart állni azlrt amiért becsapta az egyetlen emebr akiben Igazán megbízott... Infantilizmus kérem infantilizmis :) SZóval lényegében egyetértünk :D
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Mayer írta:Kouta családját pedig meg KELLETT ölnie. Mert gyerek.
Á, most már értem, így már teljesen jogos a tette. ;]
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Az igaz h a gyerekek tudnak nagyon kegyetlenek lenni (joval kegyetlenebbek mint a felnottek..) de azert telleg lemeszarolni egy egesz csaladot az kicsit tulzas, amiert bepoccensz..en sztem nem KELLETT megolnie, meg az iskolatarsaival szemben vmilyen szinten jogos volt (ot nagyobbat csalodott sztem), bar en csak a kiscsajt nyirtam volna ki..
:woff: Szegeny krumplibogar... :ossad:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Neki elégtétel volt... úgyértem h KELLETT, hogy neki ez elégtételt jelentett bizonyára :) Persze hogy nem szép és még csak kicsit sem jogos a tette... De végső elkeseredésében "jobbat" nemtudott tenni :D Gyerek... a gyerekek pedig tudnak dúlni fúlni dühükben. Ő is így tett, csak neki jóval többre telt mint másnak a homokvárát összetaposni :)

SZERK:
Kezdem azt érezni h inkább kéne Gyermek Pszichológiát hallgatni :D akkor talán egyszerűbb volna :)
Kép
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Sztem önmagában az, hogy gyeremek, nem magyarázat a tettére. A döntése diclonius-voltában is legalább annyira keresendő.
Én sem érzem jogosnak a tömeggyilkolást, amit végzett, de úgy érzem, hogy meg tudom érteni...
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Genesis írta:Sztem önmagában az, hogy gyeremek, nem magyarázat a tettére. A döntése diclonius-voltában is legalább annyira keresendő.
Én sem érzem jogosnak a tömeggyilkolást, amit végzett, de úgy érzem, hogy meg tudom érteni...
Diclonius volta erősen szerepet játszott ebben, ugyanis akkor ébredt fel.
A tömeggyilkolás önvédelem volt, hisz akkor mindenkit az ellenségének tekintett. Ha neked is lenne eszközöd amivel visszavágj, mikor bántanak és sorozatban megaláznak, használnád, pláne ha az éned része. Lucy énjeinek bemutatása kökemény emberkritika szvsz...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Szerintem a Történetnek pont az az egyik alap mondanivalja, hogy mindannyian emberek vagyunk. Diclonius ide vagy oda, mutáció ide vagy oda, Lucy is "ember"... Nem akarok nagyon II.VH-s példákkal pedálozni, de gondoljunk csak bele... Lucy is ember, csak kicsit más, ezért a "többség" fél tőle, s ellene fordul. De neki persze jóval nagyobb a hatalma :)

A "kőkemény" emberkritika gondolatmenettel teljesen egyetértek :)

Talán ha mondjuk 20 éves korában kezdik el őt "szekállni" lehet hogy nem fog akkora gyilkoló géppé válni, De Mivel gyermekkorában történnek vele az "incidensek", így ez nagyon is kihat arra hogy hova fejlődik lelkileg. Nem azért lőtte le egy gyerek a sulitársait meg tanárait amerikában mert túl sokat játszott a doommal, hanem mert nemvoltak abrátai, kitaszították és egyedül érezte magát... neki a pisztoly volt a "vektor" :)
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Sziasztok!

Most néztem meg ezt az animét és remélem nem baj ha lejrom a véleményem... wwááááhh..nagyon tetszett :-))
Az elején kicsit megrémisztett a sok vér de a végére hozzá lehetett szokni.. :dirr:

Szerintetek nem lehetséges hogy Lucy miután kilőtték mindkét szarvát esetleg új életet kezd? Asszem én is a romantikus oldalhoz tartozom.. :gurul:

Én a történetből azt szűrtem le,amit általában sok mindenből:az ember a gonosz..Ha nem ismer valamit vagy más vagy fél tőle akkor egyből erőszakos lesz vele szemben és uralni akarja.. Ha nem így bántak volna szerencsétlenekkel akkor talán nem váltak volna tömeggyilkosokká.. Rosszul szocializálódtak..ennyi.. :neutral:
Szóval szerintem megérdemelné Lucy és mindenki hogy boldog legyen.. Tudom kicsit naiv felfogásom van :-P
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Pontosan pontosan! egyetértek :D

A vége meg pont ezért jó, hogy mindenki kitalálja a maga is befejezését... Én spec úgy gondolom h Lucy visszatér, és evvel ugyanott vagyunk mint mindenhol: Nem oldódik meg semmi, az élet megy tovább. Az ember kis porszem a sivatagban és nemtudja megakadályozni hogy a szél tovább söpörje az életben...

Hát, a romantikus végkifejlet is egy megoldás :) Bár sztem erről akár versenyt is lehetne csinálni hogy ki tudja jobban megmagyarázni a végkifejletet :) És mi történik ezek után? :)
Kép
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Jajj,jujjj,jahhh...Ez a kedvenc Animém!!! Engem teljesen a hatalmába kerített,olyan szívszorongató jelenetek vannak benne!!! Amikor elkezdtem nézni,azt hittem hogy öt perc után kikapcsolom,de magamraerőszakoltam,és megérte!!! Engem Anime még nem ragadott ennyire magával!Szegény Nana-chan-t úgy sajnáltam amikorkísérleteztek vele!A másik szívszorongató jelenet,amikor azok a kis f*sz kölykök kínozták a kiskutyát,elsírtam magam,mert nagyon nagy állatbarát vagyok,és még az Animékben is nagyon megérintenek az ilyen jelenetek! Szertintem abszolút megérdemelték,hogy meghaljanak,vagy hogy minimum kapjanak egy kis "megleckézetetést" :lol: Én arra jöttem rá,hogy a dicloniusok (remélem helyesen írtam :D) szerintem jó szívű "mutánsok",és az emberek közreműködésével válnak igazi gyilkosokká! Ti hogy vagytok ezzel? :wink: Szerintem is a végén Lucy jelenik meg!! Tényleg!!! Véletlenül nem tudjátok,hogy esetleg lesz e folytatása az Elfen Liednek? Szerintem nagy sikere lenne!!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nojika írta:Jajj,jujjj,jahhh...Ez a kedvenc Animém!!! Engem teljesen a hatalmába kerített,olyan szívszorongató jelenetek vannak benne!!! Amikor elkezdtem nézni,azt hittem hogy öt perc után kikapcsolom,de magamraerőszakoltam,és megérte!!! Engem Anime még nem ragadott ennyire magával!Szegény Nana-chan-t úgy sajnáltam amikorkísérleteztek vele!A másik szívszorongató jelenet,amikor azok a kis f*sz kölykök kínozták a kiskutyát,elsírtam magam,mert nagyon nagy állatbarát vagyok,és még az Animékben is nagyon megérintenek az ilyen jelenetek! Szertintem abszolút megérdemelték,hogy meghaljanak,vagy hogy minimum kapjanak egy kis "megleckézetetést" :lol: Én arra jöttem rá,hogy a dicloniusok (remélem helyesen írtam :D) szerintem jó szívű "mutánsok",és az emberek közreműködésével válnak igazi gyilkosokká! Ti hogy vagytok ezzel? :wink: Szerintem is a végén Lucy jelenik meg!! Tényleg!!! Véletlenül nem tudjátok,hogy esetleg lesz e folytatása az Elfen Liednek? Szerintem nagy sikere lenne!!
Amikor a kölykök a kutyát b*sztatták akkor majdnem szétvertem a monitort dühömben :D az ilyen jelenetek ki tudnak borítani... meg bármikor meghallottam azt a kis dúdolást h: nananaaananananaaaa (szalértitek:D) kitört bennem a para :D olyan pzsichós, mégis annyira jó :)

Remélem nem lesz folyatása mert ezt már csak elrontani lehet, ez a hegy csúcsa innen csak felelé vezet az út... A Történet kerek, egész, nincs több kérdés amire választ kéne kapnunk feltétlenül (jó, persze kérdés: mi lesz ezután a sorsuk és igazgató-bá miféle világmeghódítási tervekkel áll majd elő... de ezekre inkább nem kérek választ, mert a történet nem erről szólt hanem Lucy és Kouta lelkivilágáról...

Szóval ahogy sokan mondtuk, ne legyen folytatás :) (egyébként ritka dolog ha ezt mondom valamire... általában alig várom h valamit folytassanak, de ezt nem kell folytatni ez egy tökély ahogy van :)
Kép
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Szia Mayer! Mondjuk szerintem teljesen igazad van,mert az ilyen folytatásos dolgokból eddig mindig negatív élményeim voltak! Jajjj,hát engem a hideg rázott,amikor elkezdett Lucy az elején,meg a vége fele dúdolni! :crazy:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

de az is jóvolt mikor Kouta kinyitotta azt a daloló kissdobozt és együtt dúdolták :D hámondom megőrültek ezek???? :D ilyen depis szongot dúdolni? :)
Kép
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Mayer írta:de az is jóvolt mikor Kouta kinyitotta azt a daloló kissdobozt és együtt dúdolták :D hámondom megőrültek ezek???? :D ilyen depis szongot dúdolni? :)
Jah!!! ::jblush2:: ::japhaha::
Válasz küldése