Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anonymus
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.12.28. 03:57
Tartózkodási hely: mikor hol

Hozzászólás Szerző: anonymus »

Mayer írta:Remélem nem lesz folyatása mert ezt már csak elrontani lehet, ez a hegy csúcsa innen csak felelé vezet az út... A Történet kerek, egész, nincs több kérdés amire választ kéne kapnunk feltétlenül (jó, persze kérdés: mi lesz ezután a sorsuk és igazgató-bá miféle világmeghódítási tervekkel áll majd elő... de ezekre inkább nem kérek választ, mert a történet nem erről szólt hanem Lucy és Kouta lelkivilágáról...
Ezzel én is teljesen egyetértek. Az Elfen Lied nem tartozik azok közé a "tipikus" animék közé, ennek is úgy mint például egy jó irodalmi alkotásnak nem illene a folytatás, máskülönben nem lehetne olyan kerek egység mint amilyen most.

-----
Nojika írta: A másik szívszorongató jelenet,amikor azok a kis f*sz kölykök kínozták a kiskutyát,elsírtam magam,mert nagyon nagy állatbarát vagyok,és még az Animékben is nagyon megérintenek az ilyen jelenetek! Szertintem abszolút megérdemelték,hogy meghaljanak,vagy hogy minimum kapjanak egy kis "megleckézetetést" :lol:
Az állatkínzáshoz csak annyit kívánok hozzáfűzni, hogy Csáth Géza novelláiban sokkal durvább ábrázolást kapunk magáról az állatkínzás procedúrájáról (és ami a legszörnyűbb az elkövetők gyerekek), persze nem csak állatkínzásról szóló novellái vannak, hanem kissé más témával foglalkozók is. Szerintem az Elfen Liedben látott kutya kínzása semmi ezekhez a novellákhoz képest. Viszont ami megdöbbentő itt nem kapnak se "kis megleckéztetést", se meg nem halnak a "bűnösök." (A különböző novellák történetét nem kívánom részletezni, nézzen utána akit érdekel ^^)
Érdekes olvasmányok, ajánlom figyelmetekbe.
"Nullum est iam dictum, quod non sit dictum prius" (Terentius)
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

anonymus írta: Az állatkínzáshoz csak annyit kívánok hozzáfűzni, hogy Csáth Géza novelláiban sokkal durvább ábrázolást kapunk magáról az állatkínzás procedúrájáról (és ami a legszörnyűbb az elkövetők gyerekek), persze nem csak állatkínzásról szóló novellái vannak, hanem kissé más témával foglalkozók is. Szerintem az Elfen Liedben látott kutya kínzása semmi ezekhez a novellákhoz képest. Viszont ami megdöbbentő itt nem kapnak se "kis megleckéztetést", se meg nem halnak a "bűnösök." (A különböző novellák történetét nem kívánom részletezni, nézzen utána akit érdekel ^^)
Érdekes olvasmányok, ajánlom figyelmetekbe.
Csáth Géza novellák teljesen másra vannak kihegyezve, s itt egy kislány nézi végig a "kutyája" halálát, s neki nincs is más kapaszkodója...
ja, és megvan a hatalma hogy viszont bántson...
Ha kiskorodban nagyon nagyon megbántanál egy szellemileg "sérült" náladál sokkal izmosabb gyereket, akkor ő nem verne meg? megteheti hisz erősebb... :roll:
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Hogy jön Csáth Géza az Elfen Liedhez? Az ég szerelmére, előbbi szépirodalom, míg utóbbi szenny. =_="" Tipikusan mint NGE.. ebbe is csak a fanok magyaráznak bele kismillió dolgot. Fanok... zomg senseless violence!!! SOOOO DEEEEP AND MISSUNDERSTOOD!!!!1111
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

ez nem belemagyarázás... bocsi :p elhiszem h neked nem tetszik, de ezért nemkéne h a fanokról azt mondd h belemagyaráznak...

Attólmég mert nem tetszik neked még nemkell feltétlenül "leszennyezni". Fogadd el h van akinek tetszik, máskülönben meg minek írsz ebbe a topicba? o,O

Egyébként szerinted az irodalom hogy működik? Ady Endre leült egynap és megmondta h a műveihez mi a "megoldás"? "Hát tudjátok, lehet hogy baromság de elmondom a Héja nász az avaron című művemben a héják nem mások mint, és most jól tessék figyelni: ÉN és Léda!" huuuuuuuu... Ez nem belemagyarázás, csak az embereknek ezek jönnek át, ezt érzik. Ha neked nem tetszett akkor inkább nézz Magical Girl Animéket (sry, nem mint negatív jelzőként gondolok a MagicalGirl Animékre, hanem mint h kegyetlenség milyenségére...)
Kép
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

öööö. De. pontosan ez a belemagyarázás :D
De inkább ne kezdjünk el most a belemagyarázáson vitatkozni. Hagyjuk abba az OFF-olást :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mayer írta:ez nem belemagyarázás... bocsi :p elhiszem h neked nem tetszik, de ezért nemkéne h a fanokról azt mondd h belemagyaráznak...
Magamban már sokszor megfogadtam, hogy kerülöm ezt a topicot, mert nem akarok senki lelkivilágába belegázolni, de most már nem bírom ki: Honnan szeditek ezeket az "elemzéseket"? Hogy OMG mennyire deep meg emberi a sztori, a szereplők, meg minden? Ha kivesszük a vértengereket, mi marad az egészből? Sablon sztori, klisé karakterekkel. Pozerkedés az egész. Az NGE esetében legalább van "alapja" (ha mondhatunk ilyet), a belemagyarázásnak, de egyesek már azt is túlragozzák. És ez az EL- szépirodalom párhuzam... Na ne már... XD
Mayer írta:Attólmég mert nem tetszik neked még nemkell feltétlenül "leszennyezni". Fogadd el h van akinek tetszik, máskülönben meg minek írsz ebbe a topicba?
A fórumon negatív véleménynek is hangot lehet adni, azért fórum. :roll:
Mayer írta:Ha neked nem tetszett akkor inkább nézz Magical Girl Animéket

Inkább azokat, mint az EL-t. Most néztem meg az Azumanga Daioh-t. Egy csepp vér nem volt benne, mégis jobban megérte 1 részt megnézni abból, mint az EL 13 részét.

Ui. Még egyszer elnézést, legfeljebb majd törlik ezt a postot a modok, de ez már nagyok kikívánkozott belőlem. ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Surci írta:Honnan szeditek ezeket az "elemzéseket"? Hogy OMG mennyire deep meg emberi a sztori, a szereplők, meg minden? Ha kivesszük a vértengereket, mi marad az egészből? Sablon sztori, klisé karakterekkel. Pozerkedés az egész. [...] És ez az EL- szépirodalom párhuzam... Na ne már... XD
Teljes mértékben egyetértek. :goodpost:
Az Elfen Lied még objektívan megítélve sem érdemli meg, hogy ennyi szó essen róla. Egy dolog, hogy valakinek tetszik. De ha ez az alfa és az omega valakinek, akkor az illető jól tenné, ha megnézne néhány másik animét is, mert feltehetőleg nem látott még túl sokat.

Én igen régen láttam az E.L.-t, a fansub kijövetelével egyidőben, vártam hogy hátha jó anime lesz belőle. de nagyot csalódtam. A végefelé olyan nagy (animéhez egyáltalán nem méltó) sablonok vannak benne, hogy még pár Hollywood-i rendezőnek is megterhelné a gyomrát.

Egy jó drámához, egy jó lélekelemzéshez egyetlen csepp vérre nincs szükség. Szerintem a vér csak a szükséges esetekben kéne, hogy jelen legyen. Az értelem nélküli vér hatásvadászat, ami egyáltalán nem a profi munkák kelléke.

Ráadásul ezt már említettem párszor, de vér + meztelen megcsonkolt kislányok = GURO. Jóétvágyat.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Persze, szólás szabadság van, csak vannak módok. Én se mondom h a Sailor Moon szenny... (most csak példa, egyébként néztem régen:D)

az EL- szépirodalom párhuzamhoz nemtudok mit hozzátenni, mert én sem érzem h a kettőnek köze lenne egymáshoz...

De mondom akkor tulképp a teljes művészet (írás, rajzolás, komponálás) arról szól h belemagyaráznak...

Egyébként abban egyetértek hogy vannak arra is példák h egy animét (jelen pillanatban ELfen Lied esetében is!) ízekre szedne és a legapróbb dolgokba is látnak valami jelet.

Nah, azért én is sorry a hangvételemért, csak ki kívánkozott... reflexből védi az ember azt amit szeret :) Én nagyon szeretem ezt az Animét, mert hatott rám, és éreztem benne valami mondanivalót. Ha más nem látja ezt "úgy kell neki", nem kell hogy mindenkinek ugyanaz tetszen, ugyanazért. De nem kell "szennyezni" no...

Azért szent a Béka! :)

Szerk:

Hikari, a hozzászólásod bár nem pozitív képet fest az ANiméről, mégis kultúráltan fejezted ki magad. Ezeknek máris jobban örülök :)
Kép
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Hikari írta: Én igen régen láttam az E.L.-t, a fansub kijövetelével egyidőben, vártam hogy hátha jó anime lesz belőle. de nagyot csalódtam. A végefelé olyan nagy (animéhez egyáltalán nem méltó) sablonok vannak benne, hogy még pár Hollywood-i rendezőnek is megterhelné a gyomrát.

Ráadásul ezt már említettem párszor, de vér + meztelen megcsonkolt kislányok = GURO. Jóétvágyat.
Hikari, sok mindenben igazad van, a befejezés abszolút nem tettszett, nem örültem a lucy kouto csóknak, nem tisztázták yuka helyzetét kouto szívében, és igen, sok a vér, és a megcsonkolt kislányok:)

De az anime értékeit nem szabad, hogy elhomályosítja, ami nem tettszik...
Nagyon tettszettek yuka féltékenykedései, elgondolkodtatott nyu-lucy személyiségszakadás, pl. mayu története se volt valami különleges, de mégis szükséges volt, hisz ezért volt oly türelmes és megértő nanával, kouto figyelmességének, kedvességének okai is elgondolkoztattak..és ezek a kis figyelmességek mind tettszettek. vagy mikor még a múltban a kouto kishúga megrúgja yukát, az nagyon sokatmondó...csupa csupa kis utalásokkal van teli...a vérről meg nemtudok nyilatkozni, nekem is néha "fáj tőle a szemem"..(aztán megszoktam :) ), de nem homályosítja el az anime értékeit...számomra. Egyébként itt sem értelmetlen, van célja, a kegyetlenség ábrázolása, s ezt nemigazán lehet másképp.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

mondjuk a meztelenkedések rendre zavartak engem is bevallom őszintén :) de sokkolás az megvolt rendesen :D
Kép
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Mayer írta:mondjuk a meztelenkedések rendre zavartak engem is bevallom őszintén :) de sokkolás az megvolt rendesen :D
A meztelenkedéseknek én sem láttam értelmét a mű ( igen! mű :) ) szempontjából. De nem ragadtam itt le...
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Ha most a szapuló körnél járunk akkor bevallom, hogy szerintem is a love story része nagyon sablonosra sikerült. A befejezés pedig olyan amerikai próbálkozásokra emlékeztet, amikor nem akartak sem happy end-et sem pedig szomorú befejezést (most nem ugrik be konkrét példa, de láttam már ilyen filmet). A vér meg az ecchi nem zavart, sztem szükség volt rá hogy valahogy kiemeljék a sorozatot a többi közül. Lehet hogy a durvulást, kegyetlenkedéseket művészibb eszközökkel is be lehetett volna mutatni, de ezen már kár rágódni. Minden baja ellenére sztem hangulatos és izgalmas volt, engem megfogott és valszeg vmikor megint újranézem.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nemcsak a meztelenkedés abszolút felesleges és értelmetlen, hanem a brutalitás is. Itt nem az erőszakra gondolok, az sok animében jelen van, hanem a szándékosan kegyetlen és brutális emberölésre, ami nyilvánvalóan nagyon jó fanservice 10 éves amerikaiaknak (meg persze a fanservice, nyuu-nyuu, omgkawaii szarvacskák).

Az olyan véleményekre pedig, minthogy az említett anime NATURÁLIS, vagy hogy "nagyon jó képet mutat a társadalomról", a következőt tudom reagálni:
először is, az ilyen emberek legyenek szívesek utánajárni annak, hogy mit is jelent az, hogy naturalizmus, mi az, és mily módon kapcsolódhat egyáltalán ehhez a még átlagosnak sem nevezhető cucchoz. Másodszor: NEM, a társadalom nem nőket bántalmazó kommandósokból, 10 év körüli lolikat erőszakoló mostohaapákból, kiskutyákat ÉLVEZETTEL az arcukon brutálisan megölő 6 éves óvodásokból stb. áll. Nem. Pont.

Meglehetősen röhejesek egyébként az Elfen Liedben szereplő karakterek reakciói, lásd pl. a féltékenységi rohamot kapó óvodás kislányt, vagy az anyát, aki kidobta lányát az utcára, miután az meg merészelte neki említeni, hogy mostohaapja mit művel vele nap mint nap.

Még valami: attól még, hogy Lucynek "megvolt az eszköze", nem volt rákényszerítve arra, hogy használja is.

A lényeget összefoglalva: egy igazán jó animéhez nem kell fanservice. Ennyi. Az emberi brutalitást be lehet mutatni ujj / fej / láb / kar / etc. etc. -letépés nélkül is. Amennyiben ez nem sikerül... hát... az a cucc nem ér túl sokat.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Rage :goodpost:
+
Madfist írta:szerintem is a love story része nagyon sablonosra sikerült.
Imho a story egésze nagyon sablonosra sikerült. -_- 1000X látott klisékkel operál: Adott a gonosz titkos szervezet, akik mindenféle kísérleteket végeznek kawaiicuki kiscsajokon (örülhetnek a lolifanok), akikről persze kiderül, hogy különleges képességeki vannak, és ezért veszélyesek (jelen esetben örülhetnek a gurofanok is). Egyikük megszökik, és a külvilágban segítőkre talál. A srácnak persze nincsenek emlékei fiatalkorából (what a surprise, amikor ez kiderült, azonnal tudtam, hogy előbb-utóbb oda lyukadunk ki: Lucy és ő már találkoztak -_-). Van emellett egy baromi sablon szerelmi szál, és a szívszaggató végkifejlet (mindjárt elsírom magam). Egyébként lehet, hogy bennem van a hiba, vagy csak én láttam túl sok animét, de már a 7. résznél meg tudtam mondani, mi lesz a vége. (35 színrelépését leszámítva, aki szintén nem zavart sok vizet azon kívül, hogy persze ő is feldarabolt pár zászlóalj kommandóst... ) Ráadásul a karakterek szinte mindegyike klisé, nem is sorolom, hogy miért.
Neerson írta:De az anime értékeit nem szabad, hogy elhomályosítja, ami nem tettszik...
A micsodáit...? :shock: OMG!!!

Inkább megyek, megnézek pár magical girl animét... :P
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Neerson írta:De az anime értékeit nem szabad, hogy elhomályosítja, ami nem tettszik...
Surci írta:A micsodáit...? OMG!!!
:lol: Sajnálom, hogy ilyeneket nem vettél észre, pedig vannak ott.
Feljebbi postomban található is.

A kegyetlenséggel kapcsolatban:
Ha nektek nem tettszik az ilyesmi, kisgyermekek erőszakos jellemmel, kegyetlen világ ábrázolás, nem fontos ezt nézni, abba lehetett volna hagyni a 2. résznél kérem, ja és ne olvassatok Csáth Gézát(ó bocsánat az irodalmi példáért) mert ő is nagyon gyakran a gyermeki ártatlanságot és a kegyetlenséget vegyíti....és igen szépirodalomként van nevezve...s ha például a witman fiúk-at filmen ábrázolnám, mikor megölik az anyukat, pár ékszerért, amik prostira kellennek, azt sok vérrel ábrázolnám...igen....és ez mind szépirodalom....
Rage írta:Másodszor: NEM, a társadalom nem nőket bántalmazó kommandósokból, 10 év körüli lolikat erőszakoló mostohaapákból, kiskutyákat ÉLVEZETTEL az arcukon brutálisan megölő 6 éves óvodásokból stb. áll. Nem. Pont.
Igen, ez így van...és? a művészet nem ábrázolhat szélsőségeket? :roll:
Ahol csupa kedves karakter van akkor azis baj? mert a társadalom nem olyan?

Többször már nem nagyon kívánok védőbeszédet gyártani....Aki nem szereti az ilyet, kérem ne nézze..ennyi...s ha lehordja, akkor tegye hozzá a kulcsszót, h "Szerintem". S akkor engem nem bánt a dolog.
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

A fenébe is :mad:
Minek ilyen hülyeségeken vitatkozni?! Nekem is tetszett az EL,de tolerálni kell a mások véleményét is ha tetszik neki ha nem.. És amúgy is..ez csak egy anime a sok közül,minek ennyire komolyan venni ezt a dolgot... Szerintem :)

Amúgy a rengeteg vér szerintem is felesleges mert ami engem megfogott benne az nem az erőszak volt..de ha a készítők így álmodták meg ám legyen...
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Nekem nem volt még erőm megnézni, ezek után lehet hogy nem is fogom... :roll:
de kitudja, végülis csak a megnézése után tudok véleményt alkotni róla XD
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

GoodPosting Misu!

Let's face it... Van akinek tetszik és van akinek nem, de nincs akinél közömbös ez az Anime :) (Szerintem:))

Edina-chan: csak bátorítanálak, hogy nyugodtan nézd, és ha nem tetszik, akkor ne nézd tovább, de sztem nem veszítesz sokat ha adsz egy esélyt ennek az Animének is. Persze kiváncsi lennék a véleményedre majd :)
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

oké, végülis én anime terén mindenevő vagyok^^
na szedem is az első részt :-P
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Misu írta:Szerintem :)
:) Kép
(olyan kár, h az rtl klub a csirkéjével elrontotta ezt a szót, addig baj nélkül használhattam :( )
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Neerson írta:s ha lehordja, akkor tegye hozzá a kulcsszót, h "Szerintem". S akkor engem nem bánt a dolog.
Ezt soha nem értettem, hogy egyeseknek miért fáj, ha valaki nem mond szerintemet minden mondata után legalább háromszor. Nem egyértelmű, hogy az (épelméjű) ember a saját véleményét mondja el, ha mond valamit? ^^"""

Egyébként attól, hogy valami szépirodalom, még lehet rossz. Szerintem :dirr:
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Hikari írta:Egyébként attól, hogy valami szépirodalom, még lehet rossz. Szerintem :dirr:
::jhihi::
Amúgy egyetértek....
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

ebben én is egyetértek, csak nem akartam leírni, mert picit off.^^"
de már késő :dirr:
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Hikari írta:
Neerson írta:s ha lehordja, akkor tegye hozzá a kulcsszót, h "Szerintem". S akkor engem nem bánt a dolog.
Ezt soha nem értettem, hogy egyeseknek miért fáj, ha valaki nem mond szerintemet minden mondata után legalább háromszor. Nem egyértelmű, hogy az (épelméjű) ember a saját véleményét mondja el, ha mond valamit? ^^"""
ok, igazából engem dühített, hogy az (épelméjű) emberek indulatokkal teli lehordást adtak az animéről, ez fájt :( s ezt nem értem miért. ha valakinek nem tettszik attól még nem kell megsemmisíteni, v. hadjáratot indítani ellene. Mondjon higgadt kritikát. Ha valakinek nem tettszik egy bizonyos szépirodalmi mű v. anime értékrendje attól még ne mondja értéktelennek.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Neerson írta: ok, igazából engem dühített, hogy az (épelméjű) emberek indulatokkal teli lehordást adtak az animéről, ez fájt :( s ezt nem értem miért. ha valakinek nem tettszik attól még nem kell megsemmisíteni, v. hadjáratot indítani ellene. Mondjon higgadt kritikát. Ha valakinek nem tettszik egy bizonyos szépirodalmi mű v. anime értékrendje attól még ne mondja értéktelennek.
UHH... figyelj, senki sem indított hadjáratot! Rage és az akinek nem tetszett, csak leírta hogy neki nem tetszik. Nincs kiírva minden topic elejére, hogy "CSAK AZ ÍRJON IDE AKI SZERETI!" Ahogy Surci is mondta, fórum=véleménycsere, véleményeket lehet nyilvánítani szabadon. Senki se pocskondiázta, mert meg lett indokolva (többször is!) hogy az illetőnek miért nem jön be ez az anime. És igenis mondhatja értéktelennek ha számára értéktelen. Ennyire egyszerű.
Válasz küldése