Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Huh Doom jól megmondta a magáét az előző oldalon, én igazat adok neki.

Amúgy pont egy évvel ez előtt láttam az Elfen Lied-et és nagyon megfogott az egész drámai hangulatával, az utcsó részek alatt "itattam az egereket" rendesen pedig Nagyon nem szokásom, utánna még 2 szer végig néztem.
Azóta is egyike a nagy kedvenceimnek.
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ha jól emlékszem, megírtam korábban a sztorival (is) kapcsolatos gondolataimat, ott el lehet olvasni, mit gondolok :neutral: .
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Már sorry hogy megint oltalak de attól hogy Te kedves Xell barátom leírtad a sztorival kapcsolatban a véleményed akkor más már ne is írjon..? De ez mindegy mert úgy látom még mindig nem akar neked leesni, hogy miről is írtam.. na jó akkor leírom, de figyelj :D
Nem azt ecsetelem hogy jó e az elfen lied sztorija - vagy se. Ezt úgy ahogy van felejtsd el, nem erről volt szó. Hanem arról, hogy MI a sztorija. Vagy talán arról szól hogy idegen Dicloniusok megszállják a földet..? mert nem. Még Lucyról se nagyon derült ki hogy létrehozták-e vagy csak úgy "megszületett". A többi diclonius meg elméletileg tölle származik, tod amikor az eggyik láthatatlan karjával belemászott az intézményben dolgozók /többek között Kurama fejében/ és nekik születtek utánna Diclonius gyerekeik. De az egyik részben amikor csak sétál az utcán és megpróbálja egy nőn /de akkor közli hogy még nem megy/ szóval keményen nem invázióról van szó. Az egy dolog hogy az igazgató és a fia is növesztettek közben szarvat, de ők akarnak hatalomra törekedni, és nem a dicloniusok. Másfelöl ahoz képest, hogy mindegyik gyerekhez azt füzték hozzá, (amikor az apjukkal beszéltek) hogy ha eléri az 5(?) éves kort, felébred benne az ösztön, és akkor az apjuk lesz az első, akit megölnek, ez az egész sorozat alatt nem nyert megerősítést. Lásd Kurama találkozását a végén az igazi lányával.
most Lucy és többi szereplő "multbéli kapcsolatába" tortújárába ne menjünk bele.
Szóval mégegyszer: arról volt szó hogy mi a sztori. nem arról hogy oscar esélyes-e vagy se. ennyi.
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Doom írta:Már sorry hogy megint oltalak de attól hogy Te kedves Xell barátom leírtad a sztorival kapcsolatban a véleményed akkor más már ne is írjon..?
Szerintem csupán arra értette hogy nem akarja feleslegesen tépni a száját,akit érdekel a véleménye olvasson vissza :dirr:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Elég régi és picit off, de talán témába vág:
SoonDead írta:azok a horrorfilmek amiknél így fél az ember. (Ugye milyen tökéletesen pontos definíció?) ...Valaki vagy definiálja nekem a horrort vagy mondja el hogy ez miért horror.
Az ilyen kérdéseknek soha nem tudtam ellenállni... :D Egyébként SoonDead, a definíciód nem is rossz, végülis minden meghatározás ide megy vissza. :wink: Szóval, előrebocsátva, hogy nincs különösebb esztétikai és irodalomelméleti előképzettségem, a következőt mondanám: horror az a történet, aminek fő célja a félelemkeltés, és az ezzel való szórakoztatás. Tulajdonképpen a félelemmel való játék, és ahogy egy H. P. Lovecrafttal -van, ki e nevet nem ismeri? :wink:- foglalkozó kis tanulmányban áll: "Az ember szeret játszani a félelemmel. Legalábbis, amíg az nem valódi..." :dirr:
Ennek alapján, nem hiszem hogy az EL-t horrornak lehetne minősíteni- hatásos akar lenni, ez igaz, de félelmet kelteni? Talán az első rész legelején. (Btw, számomra az is kérdés, hogy létezik-e egyáltalán olyan, hogy horror-anime :?:)
Hogy klasszikust idézzek: "fikázási perverzió" "kiélve"... for a while :dirr:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Misu ok de mondjuk nem ő/k/ voltak akik az elsők akik felboncolták az el sztoriját. Mindegy. Ha valakinek nem tetszik az el hát nem tetszik. De megnézni az első részt és azt leszürni belölle hogy akkor nyílván 13rész arról szól hogy Lucy meztelenül sétál és aprít mindenkit aki az útjába áll... háááááááááááááááááááát... :weh:

Mindegy hanyagoljuk a témát
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Rossi írta:(Btw, számomra az is kérdés, hogy létezik-e egyáltalán olyan, hogy horror-anime :?:)
Off, de létezik, bár a nyugati mostanában tipikus horrorcuccokhoz hasonló, ijesztgetős/vérbentocsogós/stb. cuccot még én sem láttam (jó, nem is kerestem). De a műfaj klasszikus értelmezése szerinti, inkább borzongató és nyugtalanító (semmint "ijesztő") cuccok léteznek. (Horror mangából pedig elég sok van, azok között vannak ijesztgetős/tocsogós/stb. dolgok is... de azokból általában film készül, nem anime. :) )
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

mufurc írta:Horror mangából pedig elég sok van, azok között vannak ijesztgetős/tocsogós/stb. dolgok is...
Hát, ha a vérbentocsogás valakinek "ijesztő", akkor a topik tárgyát képező anime ennyiben mégiscsak horror... de én is inkább a nyugtalanító/nyomasztó (ld: Lovecraft vagy Fritz Leiber-bár ő inkább fantasy írásairól híres) és nem a "láncfűrészes" cuccokat szoktam annak tekinteni. :)
Bocs az offolásért, e kitérő ihletésére akár lehet társalogni az EL műfajáról (is)...
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

Megnéztem az első rész egy részét, hát nem rossz, sőt, kifejezetten tetszik, csak nincs kedvem letölteni a többi részt, szoval majd ha már tényleg nagyon unatkozok esetleg megnézem a többit is :D
"...Nézd, ez az én harcom és csak nekem ég az arcom,
A remény bennem csak addig él, ameddig én életben tartom..."
Avatar
Goshujin-sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.08.25. 07:38
Tartózkodási hely: valahol ott

Hozzászólás Szerző: Goshujin-sama »

Az Elfen lied egy nagyon király anime, A+ -on lesz ???
Az életben a legfontosabb a chips és az Ecchi... és a Hentai...
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nem király anime, és remélhetőleg nem lesz. End of discussion. :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Rage írta:Nem király anime, és remélhetőleg nem lesz. End of discussion. :p
Nem tetszik????
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Urzu7 írta:
Rage írta:Nem király anime, és remélhetőleg nem lesz. End of discussion. :p
Nem tetszik????
Ahogy nekem sem, meg még jónéhányunknak. :D
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Rossi írta: Hát, ha a vérbentocsogás valakinek "ijesztő", akkor a topik tárgyát képező anime ennyiben mégiscsak horror... de én is inkább a nyugtalanító/nyomasztó (ld: Lovecraft vagy Fritz Leiber-bár ő inkább fantasy írásairól híres) és nem a "láncfűrészes" cuccokat szoktam annak tekinteni. :)
Bocs az offolásért, e kitérő ihletésére akár lehet társalogni az EL műfajáról (is)...
Hogyhogy ezt csak most veszem észre?!?!??!?! Végre van aki nem hülyéz le amikor megemlítem, hogy az EL vagy a Gantz talán mégsem horror!
Rossi nagy respect +++-t kap (nem először)!
Amúgy ha már a horrorfilmekről beszélünk akkor talán a Clive Baker féle Hellraiser első részét érdemes megnézni, mert igaz hogy enyhén röhejes szegényke, de van egy atmoszférája! Ja és véres is, de nem attól horror! Úgy ahogy a Kill Bill sem igazán horror, pedig véres :P Na ez meg hogy jön ide.

Ja, hogy egy kicsit ON legyek, nem az a bajom az EL-lel, hogy nincs mondanivalója, teljesen irreális a karakterek lélekrajza, teljesen kiszámítható a történet, és végig a falat kaparom az érzelmesnek szánt jelenetektől, ráadásul valami idegesítő rózsaszín növénymaradék is hullik mindenhonnan... hanem az, hogy mindezek mellé még nagyon komolyan is veszi magát!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az Elfen Lied szerintem jó anime, de inkább nem vetíteném le A+ nevű csatornánkon...
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Xelloss írta:Az Elfen Lied szerintem jó anime, de inkább nem vetíteném le A+ nevű csatornánkon...
Igaz az A+ még ehez az animehez nem nőtt fel és még kevesen vagyunk :? :? :? :? :weh:
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Urzu7 írta:
Rage írta:Nem király anime, és remélhetőleg nem lesz. End of discussion. :p
Nem tetszik????
Ha van egy kis szabadidőd, és még nem tetted volna, olvasd végig ezt a topikot az elejétől. Hidd el, szórakoztató... (Csak az a baj, hogy pár nagyon flame-es oldal törölve lett, így azok elvesztek az örökkévalóság számára. :dirr:)

to SoonDead: Köszi! :D Az animéről alkotott véleményeddel pedig csak egyetérteni tudok. :wink:

[OFF] Egyébként ezt tényleg ne adják az A+-on, (bár nem azért, mert "nem vagyunk hozzá érettek", hanem mert) helyette adják pl az Escaflowne-t, csak hogy lássunk valami igazi klasszikust is a tv-ben, ami még jó is (sőt, nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon jó) és amit -emberi számítás szerint- a botránynak még az árnyéka is elkerül, és valószínűleg nagy sikert aratna, elég széles körben... de sebaj, most Elfen Lied helyett van Gravitation-ünk... :dirr: (igen, csak most olvastam, nekem ez friss hír...) [/OFF]
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Macha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.08.26. 20:39

Hozzászólás Szerző: Macha »

Szerintem nagyon jó anime az Elfen Lied, és örülnék neki ha leadnák az A+-on. Egyszer úgyis el kell kezdeni leadni komolyabb animeket is, szerintem jó kezdet lenne ez a sorozat.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

omg... here we go again... megelőzvén egy esetleges flame áradatot:
Egyszer úgyis el kell kezdeni leadni komolyabb animeket is,
Cowboy Bebop, csakhogy egy komolyabbat említsek, és A+ vetíti/tette
szerintem jó kezdet lenne ez a sorozat.
Nem kell kezdeni mert már volt "komolyabb" anime az A+on, és amúgy is: kell nekünk az h az értetlen szülők felszívják magukat h itt van most egy vérben tocsogó rajzfilm? nem... elég lesz h jön a Gravitation és máris mindenki homozilál...

Félreértés ne essék, nekem tetszett az EL, de nem tartom annyira komoly animének h mindenképpen le kelljen adni A+-on. HA leadnák akkor max nagyon is éjjel tegyék, kemény 18as karika mellett.
Kép
Avatar
Macha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.08.26. 20:39

Hozzászólás Szerző: Macha »

Mayer írta: Cowboy Bebop, csakhogy egy komolyabbat említsek, és A+ vetíti/tette
Szerintem nem volt nagyon komoly anime. Elfen Liednek meg a közelébe sem ért.
Mayer írta: Nem kell kezdeni mert már volt "komolyabb" anime az A+on, és amúgy is: kell nekünk az h az értetlen szülők felszívják magukat h itt van most egy vérben tocsogó rajzfilm? nem... elég lesz h jön a Gravitation és máris mindenki homozilál...

Félreértés ne essék, nekem tetszett az EL, de nem tartom annyira komoly animének h mindenképpen le kelljen adni A+-on. HA leadnák akkor max nagyon is éjjel tegyék, kemény 18as karika mellett.
Az sem érdekelne ha tüntetni kezdenének a parlament elött miatta. Úgysem tehetnének ellene semmit. DB-s esettel meg ne is jöjjön senki, mert nem lett az sem betiltva, csak annyi van hogy későn vetíthetik.

Egyszer el kell kezdeni, hiába ellenzik annyian a dolgot itt is. Gantz-al is indíthatnának éppenséggel, annak is örülnék.

Egyébként meg hogy is van ez nálad? Nem tartod nagyon komoly animenek de csak este 18-as karikával kéne vetíteni? :-P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macha 2006.08.30. 16:26-kor.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Szerintem nem volt nagyon komoly anime.
A kettő teljesen más műfaj, ne keverd össze a kettőt.
Elfen Liednek meg a közelébe sem ért.
Ne értsd félre, nekem is nagyon tetszett az Elfen Lied, de akkor sem lehet összehasonlítani a Cowboy Bebop-al. A kettőnek semmi köze egymáshoz, mindenben eltérnek.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

komoly.... khm... akkor most mi a komoly? :-P

ahogy van komoly zene, úgy van komoly anime is... sztem az EL nem komoly, max csak "adultabb". Attól még mert egy animében folyik, sőt ömlik a vér, még nem lesz komoly. ez a rengeteg vér és gyilok, már már... komolytalan :-P

CB-vel meg igazán nem lehet EL-t összehasonlítani, max abban, h a CB-nek volt egy szintje, egy komolyabb vonala.

Míg az EL csak komoly akart lenni, de nem lett az.
Kép
Avatar
Macha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.08.26. 20:39

Hozzászólás Szerző: Macha »

Xelloss írta: Ne értsd félre, nekem is nagyon tetszett az Elfen Lied, de akkor sem lehet összehasonlítani a Cowboy Bebop-al. A kettőnek semmi köze egymáshoz, mindenben eltérnek.
Nekem sikerült mint látod. :cool:
Ez azért hülyeség, már miért ne lehetne összehasonlítani őket?
Van közük egymáshoz, mindkettő anime. Nem egy élőszereplős filmet és egy animet hasonlítottam össze az előbb, hanem 2 animet. Eszerint mégsem térnek el egymástól mindenben.

Egyébként is, hadd döntsem már el én ha lehet hogy mit hasonlítok mihez.
:D
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Remek, akkor hasonlítsunk össze egy Amőbát és egy Embert... elvégre mindkettő élőlény... :D (I see the sea of flames coming...)

EL és CB két teljesen más műfajú anime... ez olyan mintha a Pokemon-t és a Grave of the Fireflies-t hasonlítanánk össze. EGyik jobban tetszhet mint a másik, de azért azt mondani h az egyik jobb vagy komolyabb mint a másik....
Kép
Avatar
Macha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.08.26. 20:39

Hozzászólás Szerző: Macha »

Mayer írta:komoly.... khm... akkor most mi a komoly? :-P

ahogy van komoly zene, úgy van komoly anime is... sztem az EL nem komoly, max csak "adultabb". Attól még mert egy animében folyik, sőt ömlik a vér, még nem lesz komoly. ez a rengeteg vér és gyilok, már már... komolytalan :-P

CB-vel meg igazán nem lehet EL-t összehasonlítani, max abban, h a CB-nek volt egy szintje, egy komolyabb vonala.

Míg az EL csak komoly akart lenni, de nem lett az.
CB-ra sokkal inkább igaz ez. Komoly akart lenni, de sok olyan rész volt amit tele tettek poénnal. Sőt, majdnem az egész sorozat tele volt poénokkal.

Ayashi no ceres is ilyen. Elővettek egy komoly történetet, aztán eltréfálták az egészet. Eredménye: 8. rész után töröltem az egészet, és anidb-n kapott 1 egész pontot a tízből tőlem, mert csalódtam benne. Méghozzá hatalmasat.
Elfen Lied azért CB-nél és Ayashi no ceresnél sokkal komolyabb. Hiába van mindkettőnek elég komoly története, ha eltréfálták az egész sorozatot a készítők olyan szinten, hogy az már szánalmas.

Mint látjátok, össze lehet őket hasonlítani. Nem értem nektek miért nem sikerül. Külön műfaj. És akkor mi van? Nem jelent semmit.
Az amőbát és az embert is simán össze lehet hasonlítani. A biológia, mint tudomány szerinted mit tesz mégis, ha nem ennyire különböző élőlények összehasonlítását végzi?
Például: Amőbának állába van. Az embereknek lába. Ez szerinted nem összehasonlítás mégis?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macha 2006.08.30. 16:42-kor.
Válasz küldése